PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 25 mar 2019, o 15:20

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Trup
Nieprzeczytany post: 16 cze 2016, o 19:28 
Chłopiec
Awatar użytkownika

izotop pisze:
zaczyna wsród homo-osob panować dyskryminacja innch homo osob.
Jaką dyskryminację masz na myśli? Odwieczną niechęć do przegiętych czy coś nowego?

a czy wywiało? Chyba nie, ale z drugiej strony, nie interesowałem się ostatnio i nie próbowałem poznawać nowych ludzi.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 16 cze 2016, o 19:54 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Bakaiku pisze:
Makaron pisze:
Bakaiku pisze:
I jak wypadły testy?

Miałem problem znaleźć.... to o to chodzi: https://www.recon.com/ ?
Ktoś z polski tego używa?

Pojedyncze sztuki; w sumie generalnie polską scenę s/m można o kant dupy potłuc.

Nieprzeczytany post: 16 cze 2016, o 22:35 
Mistrz-Magik ;)

Cytuj:
Jaką dyskryminację masz na myśli? Odwieczną niechęć do przegiętych czy coś nowego?

Patologiczna idealizacja. Do tego dołóżmy bardzo duża presję samych członków tych społeczności i mamy miks gdzie w zasadzie nie ma sensu nawiązywać znajomości bo ta podszyta jest fałszem.
Nawiązanie zwykłej znajomości graniczy z cudem. Albo tylko do łóżka albo nic. Albo jest się super-wyoutowanym albo nie istniejesz.

Wywiało bo coraz mniej nowych kont się pojawia a sporo jest już nieaktywne i zapomniane. na Kumpelo prawie 60% kont nie logowało się od miesiąca. Albo gdzieś sie przenieśli gdzie takie ramole jak ja nie mają wstępu albo po prostu tego typu usługi stały sie zbędne.

Nieprzeczytany post: 17 cze 2016, o 16:30 
Chłopiec
Awatar użytkownika

izotop pisze:
Patologiczna idealizacja.
Idealizacja jest zjawiskiem zupełnie normalnym i dotyczy również hetero, jeśli o poznawanej osobie mało wiemy. Na tym wybiły się serwisy, takie jak grindr, tindr, a wcześniej manhunt czy jakoś tak. To, czego nie wiemy o człowieku, którego poznajemy, zazwyczaj uzupełniamy pozytywami (chyba, że ktoś ma wredny charakter). I w ten sposób sobie idealizujemy, a później się rozczarowujemy. Poznawanie online takie jest.

Cytuj:
Do tego dołóżmy bardzo duża presję samych członków tych społeczności i mamy miks gdzie w zasadzie nie ma sensu nawiązywać znajomości bo ta podszyta jest fałszem.
Tego niestety nie zrozumiałem. Presję w jaką stronę? I czemu od razu fałsz, bo z powyższych dwóch problemów nie wydaje się on wynikać.

Cytuj:
Nawiązanie zwykłej znajomości graniczy z cudem. Albo tylko do łóżka albo nic. Albo jest się super-wyoutowanym albo nie istniejesz.
Wywiało bo coraz mniej nowych kont się pojawia a sporo jest już nieaktywne i zapomniane. na Kumpelo prawie 60% kont nie logowało się od miesiąca. Albo gdzieś sie przenieśli gdzie takie ramole jak ja nie mają wstępu albo po prostu tego typu usługi stały sie zbędne.
Chyba faktycznie większy odsetek jest teraz zainteresowanych jedynie zaliczaniem i Grindr w tym pomaga. W sumie można z niego korzystać nie będąc wyoutowanym, ale jak się nie będziesz chciał pokazywać, to Cię będą olewać. A czy o znajomych nie tylko na seks teraz trudniej? Nie umiem ocenić. Statystyki Kumpello też trzeba by było porównywać z dawniejszymi.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 18 cze 2016, o 17:20 
Mistrz-Magik ;)

Cytuj:
Idealizacja jest zjawiskiem zupełnie normalnym i dotyczy również hetero, jeśli o poznawanej osobie mało wiemy.

Dlatego zaznaczyłem patologiczna, ponieważ poziom oczekiwanego wyidealizowania jest niemożliwy do spełnienia. Innymi słowy wymagania i pęd do idealizacji jest dużo silniejszy - bo bardzo rzadko odpuszcza się drobne wady. W Portalach hetero jakoś chyba łatwiej, bo dla tych ludzi czasem jest coś więcej. Nie wiem, może ja tak tylko myślę i przez to jestem staroświecki. Z drugiej strony - na portale zleciało się niestety sporo ludzi którzy je zaśmiecają. Tak, zaśmiecają. Są to kliniczne wręcz przypadki ludzi wrzucających te same zdjęcia, ponownie kasujących i uruchamiających nowe konta, ludzi którzy myślą, że są superzajebisci a rzeczywistość skrzeczy oraz ludzi nie do końca sprawnych intelektualnie. Ci ostatni to nie wiem po co tam sa, ponieważ próba nawiązania kontaktu albo z ich strony albo wobec nich pozostawia traumatyczne doświadczenia konwersacji. Przykład? Prośba o używanie znaków interpunkcyjnych w Wiadomościach do nie poniewaz nie rozumiem słowotoku bez kropek i przecinków. Efekt? Blokada.

W poznaniu offline tez takie cos jest :(

Cytuj:
Tego niestety nie zrozumiałem. Presję w jaką stronę? I czemu od razu fałsz, bo z powyższych dwóch problemów nie wydaje się on wynikać.

Moge podzielic członków portali na 3 grupy: sex only, love only, other

Pierwsza grupa jest skrajnie wręcz nastawiona na seks. Ok, taki ich wybór. Niemniej można ich omijać i tyle. Gorzej kiedy sie jest osoba jako tako uważaną za atrakcyjna - wtedy liczba ofert, ich dziwaczności rośnie lawinowo co dla niektórych jest kłopotliwe.
W drugiej grupie sa osoby z potrzeba bliskości i... tyle. Ustawiają życie swoje i otoczenie pod tym kątem, w zasadzie to nieprzerwany stan romantyczny. Jak wiadomo, wszystko jest trucizna, zależy od dawki. Nastawienie na jedna aktywność - w tym wypadku romantyzm powoduje, że osobnik jest w takim stanie ciągle, przez co w zasadzie poznajesz go i pochłania Ci czas podczas gdy nic z tego nie wynika. Jakiś przykład? w 3 wiadomości pisze Ci jak fajnie było by być razem.

Powyższe dwie grupy na portalach sa nieznośne ale i skrajne. Po środku są inni - i tu już jest cała gama przypadków jednak zgodnie z zasadą- im dłużej jesteś na portalu tym twoja wartość spada lub masz jakis cel w poznaniu nowych osób ;) Stad albo szybko wchodzą i wychodzą z kims fajnym albo zalegają. Echm. Tak przy okazji - jak duży odsetek homopar ma genezę portalową?

Ten fałsz to tzw zmiana reguł podczas gry, gdy osoba z pierwszej lub drugiej grupy przechodzi do tej przeciwnej.

Cytuj:
Chyba faktycznie większy odsetek jest teraz zainteresowanych jedynie zaliczaniem i Grindr w tym pomaga.

Zainteresowanie niekoniecznie oznacza realizacje. Trzeba być bardzo mocno naiwnym.

Cytuj:
W sumie można z niego korzystać nie będąc wyoutowanym, ale jak się nie będziesz chciał pokazywać, to Cię będą olewać.

Dla mnie to swego rodzaju ucieczka z problemem. Wielu to wystarcza. Poznałem niedawno (nie przez internet) człowieka który tak właśnie traktuje swoją orientacje. Że wystarczy mu wyrwać kogoś w CH i "pobawić" się byle jak byle gdzie mieszając wszystko. Ok, jego sprawa ale myślę że takich ludzi jest coraz więcej przez co ubywa tych osobników którzy tak nie robią.

Cytuj:
A czy o znajomych nie tylko na seks teraz trudniej? Nie umiem ocenić. Statystyki Kumpello też trzeba by było porównywać z dawniejszymi.

Moim zdaniem tak, bo wielu wyoutowanych na ogół:
1. nie potrzebuje juz portali bo funkcjonują w rzeczywistości hetero
2. najczęściej nie są to osoby samotne.
3. nie podejmuje próby poznawania takiej osoby za pomocą klucza orientacji, to kończy się na ogół źle (ze niby podryw od razu).

Statystyki sa opłakane dla większości polskich portali, wystarczy popatrzeć na liczbę zalogowanych lub pod kątem liczy realnie nowych profili i z jakich grup wiekowych. Istotnie oba ale to dlatego że sporo siedzi na instagrmaach i podobnych portalach gdzie orientacja jest kontekstowa.
fellow po zmianie szaty graficznej jest takie samo. a kumpllo umarło już od 2 lat. oba portale mają dokładnie taki sam model biznesowy - wyciskać premiowane profile. Osobiście mnie to bawi, ze sa ludzie którzy dziennie płaca po 15zł by być na pierwszej stronie. I tak od roku. Ok, ich kasa, niemniej pokazuje że problem jest systemowy i na portalach jest bardzo duży odsetek ludzi nienadających sie do jakiekolwiek znajomości. Wraz z taka bylejakościa ubywa osób innych. Itd itd...

Przydługi wywód ale im dłużej obserwuję, tym bardziej się zastanawiam nad wieloma sensami.

Nieprzeczytany post: 19 cze 2016, o 01:26 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Bardzo mi się podobają Twoje przemyślenia, choć nie mogę powiedzieć, że się z nimi wszystkimi zgadzam. Ale pamiętam, że faktycznie niejednokrotnie trafiałem na jakieś konta promowane za kasę i myślałem sobie "znowu ten koleś?", "przecież on tu od roku się promuje i wciąż nic nie znalazł?". Później doszedłem do wniosku, że może to stałe promowanie się jednak daje wymierne rezultaty, które są opłacalne - może po prostu ktoś taki zdobywa ciągle nowych znajomych, o starych zapomina i świetnie się bawi w ten sposób. Szczególnie że często z opisów tych długotrwale promujących się chłopaków wynika, że uważają że są super fajni, a jak komuś się ich styl życia nie podoba, to niech spada.
Z drugiej strony sam znam osobiście dwóch czy trzech takich chłopaków, co się co jakiś czas reklamują, a profile zakładają na nowo albo dlatego, żeby odświeżyć wizerunek (to powoduje wzrost odwiedzin), albo mylnie oceniają jakąś nawiązywaną znajomość i wydaje im się, że znaleźli kogoś na stałe, a później okazuje się, że to było tylko na 3 miesiące. Z tym, że ci, których znam raczej nie twierdzą, że są super fajni - czują się "normalni" oraz dosyć nieszczęśliwi ze względu na niekończące się, bezowocne poszukiwania. Zresztą są to chłopaki, co do których można by się zastanawiać, dlaczego im się nie powodzi, bo rzeczywiście są względnie "normalni", ale jednocześnie trochę specyficzni w swoje strony (dla nich to też normalność). Mogliby chyba być dobrymi chłopakami w związkach, ale obawiam się, że trudno w nich znaleźć coś fascynującego, co przyciągałoby do nich ludzi.

Tak podsumowując, to chyba obecnie homoseksualni mężczyźni się bardziej rozeszli na różne kanały komunikacji i choć jest ich łącznie więcej w sieci, trudniej trafić do grupy o wielu zbliżonych do siebie cechach (takiej jak np. PWG). Na Fellow czy Kumpello można spotkać właściwie dowolnego rodzaju osobę, bo serwisy te nie są w żaden dodatkowy sposób sprofilowane. Jest jeszcze queer.pl, gdzie chyba środowisko jest troszkę mniej na seks nastawione. A poza tym to chyba trzeba poznawać ludzi przez kanały uniwersalne - poprzez znajomych, facebooka itd. Można też pojawiać się na spotkaniach grup LGBT (np. Lambda, KPH), ale pewnie często się będzie okazywało, że dana grupa jednak jest specyficzna w stronę, która nas nie interesuje. Tyle, że bez próbowania się człowiek nie dowie, a poza tym czasem na pewno trafiają do tych grup ludzie, którym większość członków się nie podoba i z grupę szybko opuszczają. Bywając na spotkaniach można na nich trafić.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 19 cze 2016, o 01:33 
Mistrz-Magik ;)

bardzo ładnie podsumowałeś dyskusję. Nie ma juz nic więcej do dodania. Internetowy homoświat rozpadł sie wraz z rozwojem technologi. Także albo sie z nią podąża (inne kanały) albo sie zostaje w tyle. Z drugije jednak strony poznawanie znajomy przez znajomego mimo ogromnej wartości ma podstawową wadę - jest dosyć powolne i z niewielką szansą na poznanie. Zauważam też inna rzecz, nieco podnosi się średnia wieku - oczywiście z przyczyn naturalnych.

Osobiście czuję ze "wyeksploatowałem" dostępne dla mnie kanały komunikacji. I to nawet nie choci o wiele. Dzis probuje znaleźc kogoś z kim mógłbym sie przejechać rowerem. 10x trudniej niz umówić się na seks. Niebywałe.

Nieprzeczytany post: 19 cze 2016, o 11:46 
Chłopiec
Awatar użytkownika

izotop pisze:
bardzo ładnie podsumowałeś dyskusję. Nie ma juz nic więcej do dodania. Internetowy homoświat rozpadł sie wraz z rozwojem technologi. Także albo sie z nią podąża (inne kanały) albo sie zostaje w tyle. Z drugije jednak strony poznawanie znajomy przez znajomego mimo ogromnej wartości ma podstawową wadę - jest dosyć powolne i z niewielką szansą na poznanie. Zauważam też inna rzecz, nieco podnosi się średnia wieku - oczywiście z przyczyn naturalnych.

Osobiście czuję ze "wyeksploatowałem" dostępne dla mnie kanały komunikacji. I to nawet nie choci o wiele. Dzis probuje znaleźc kogoś z kim mógłbym sie przejechać rowerem. 10x trudniej niz umówić się na seks. Niebywałe.

Poznawanie znajomego przez znajomego to w sumie taka staroświecka, tradycyjna metoda. Zwolennicy "za moich czasów..." powinni być zadowoleni. :)

A skoro seks i jazda na rowerze to zarazem rozrywka i wysiłek fizyczny, może lepiej ten mniej dostępny zastąpić tym łatwiejdostępnym? :P A w tle włączyć sobie na TV jakieś krajobrazy, by bardziej przypominało jazdę na rowerze.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 20 cze 2016, o 01:17 
Mistrz-Magik ;)

Cytuj:
Poznawanie znajomego przez znajomego to w sumie taka staroświecka, tradycyjna metoda. Zwolennicy "za moich czasów..." powinni być zadowoleni.

Tam tradycyjna, dobra bo skuteczna. Z drugiej strony nawet "tradycjonaliści" i tak sie nie odnajdują w społecznościach podobnych do grindr czy jakoś tak..

Cytuj:
A skoro seks i jazda na rowerze to zarazem rozrywka i wysiłek fizyczny, może lepiej ten mniej dostępny zastąpić tym łatwiejdostępnym? :P A w tle włączyć sobie na TV jakieś krajobrazy, by bardziej przypominało jazdę na rowerze.

Boli inna część pośladków :)

Nieprzeczytany post: 23 cze 2016, o 21:06 
Użytkownik

izotop pisze:
Tak przy okazji - jak duży odsetek homopar ma genezę portalową?

Podobno duży:
Obrazek

Nieprzeczytany post: 24 cze 2016, o 21:04 
Mistrz-Magik ;)

Czyli zostałem uśmiercony...

Swoja drogą, co się wydarzyło w 1994? Dziwne załamanie wykresu online.

Nieprzeczytany post: 3 sie 2016, o 23:28 
Użytkownik

Reanimuję trupa, bo wakacje w pełni...

Nieprzeczytany post: 4 sie 2016, o 00:40 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Tylko proszę uważać, aby przypadkiem nie znieważyć zwłok!

Nieprzeczytany post: 4 sie 2016, o 20:50 
Użytkownik

Cos trzeba z nimi począć, bo zaczną śmierdzieć w tym upale mocno.

Nieprzeczytany post: 6 sie 2016, o 19:23 
Chłopiec
Awatar użytkownika

nikt nie zauważy

count your blessings now
'fore they're long gone

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]