PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 9 gru 2019, o 03:24

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 16 wrz 2014, o 17:19 
Newbie

Hej, od października zaczynam Automatykę i Robotykę na WIPie i chciałabym wiedzieć czy ten kierunek jest ciężki dla dziewczyny. Czy dziewczyna da sobie radę na tym kierunku? Może ktoś chętnie się wypowie kto studiuję ten kierunek albo już jest absolwentem. Wszyscy znajomi mnie straszą, że może w 10 lat się wyrobię zrobić inżynierkę. Jakie przedmioty są ciężkie do zaliczenia a które należą do tych łatwiejszych? Wdzięczna byłabym za jakąkolwiek odpowiedź. Pozdrawiam.

Nieprzeczytany post: 16 wrz 2014, o 20:35 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

A czemu to miałoby zależeć od płci? Przecież nie będziesz nosiła automatów i robotów na plecach :-P
A w każdym innym sensie słowa "ciężki", to po prostu zależy od tego, ile kto ma w głowie 8)

Nieprzeczytany post: 17 wrz 2014, o 18:16 
Użytkownik

Ja po technikum i olimpiadzie więc może nie będę miał cieżko

Nieprzeczytany post: 19 wrz 2014, o 01:06 
Newbie

Przede wszystkim trzeba uczyc sie sumiennie. Wiem, ze to moze brzmiec smiesznie, bo powtarza sie to jak mantre juz od podstawowki.
Tak jednak jest, lepiej przygotowywac sie na kazde zajecia, przynajmniej przegladajac notatki z wykladu. Dzieki temu ogarniasz na cwiczeniach, a jak nie, to przeciez nie jest grzech sie spytac.
Wbrew pozorom pomaga to tez przy egzaminach, bo duzo latwiej jest ogarnac material z calego semestru, majac w zeszycie zrobione wszystkie zadania, niz marnowac na nie cenny czas w sesji (lub przed nia, czesto tygodnie przedsesyjne sa duzo bardziej meczace niz sama sesja).
Poza tym, goraco polecam nauke w grupkach. Optymalna liczba to 3-7 osob.
Niby porady ogolne, ale to jest jakies tam moje doswiadczenie jak narazie. Trzymam kciuki!

PS Plec nie ma naprawde zadnego znaczenia.

Nieprzeczytany post: 19 wrz 2014, o 06:26 
Rusałka
Awatar użytkownika

O boższsz, pilni studenci!! :shock:

Nieprzeczytany post: 19 wrz 2014, o 10:20 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Można też uczyć się minimalnie i lecieć na stopniach ledwo umożliwiających zaliczenie, co czasem się nie udaje, więc trzeba powtarzać przedmioty, płacić i ogólnie nie jest przyjemnie. Ale myślę, że wiele osób tak robi.
A co do płci, to różnica jest chyba w podejściu do nauki w oparciu o zainteresowania. Jakoś tak się składa, że osób płci pięknej jest na kierunkach technicznych dosyć mało i wśród tych, które tam są, tylko niewielki odsetek faktycznie interesuje się naukami technicznymi, a pozostałe poszły na te studia, bo liczą na dobre zarobki po studiach. Dlaczego tak jest - nie wiem, bo jako zwolennik równouprawnienia chciałbym twierdzić, że nie ma większych różnic pomiędzy kobietami i mężczyznami. Możemy to próbować uzasadnić tym, że społeczeństwo zniechęca kobiety do zainteresowania tematami technicznymi i w efekcie one są nimi mniej zainteresowane i przez to później mało która kobieta zna się przykładowo na wspomnianej automatyce, czy robotyce. I nawet jak już taka skończy studia i trafi do firmy zajmującej się automatyką lub robotyką, to zazwyczaj na targach branżowych okazuje się, ze i tak się prawie nic nie zna na tym, co jej firma robi. Są tylko nieliczne wyjątki.

Stąd - na pewno nauka i kariera będzie Ci lepiej szła, jeśli faktycznie będziesz zainteresowana tym, czego się uczysz, a nie tylko potencjalną kasą, którą można mieć po skończeniu studiów. A płeć może przeszkadzać w ten sposób, że zajmowanie się automatyką, czy robotyką chyba nie jest uważane za fajne wśród płci pięknej (zgaduję).

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 19 wrz 2014, o 10:55 
Newbie

DeeS pisze:
Przede wszystkim trzeba uczyc sie sumiennie. Wiem, ze to moze brzmiec smiesznie, bo powtarza sie to jak mantre juz od podstawowki.
Tak jednak jest, lepiej przygotowywac sie na kazde zajecia, przynajmniej przegladajac notatki z wykladu. Dzieki temu ogarniasz na cwiczeniach, a jak nie, to przeciez nie jest grzech sie spytac.
Wbrew pozorom pomaga to tez przy egzaminach, bo duzo latwiej jest ogarnac material z calego semestru, majac w zeszycie zrobione wszystkie zadania, niz marnowac na nie cenny czas w sesji (lub przed nia, czesto tygodnie przedsesyjne sa duzo bardziej meczace niz sama sesja).
Poza tym, goraco polecam nauke w grupkach. Optymalna liczba to 3-7 osob.
Niby porady ogolne, ale to jest jakies tam moje doswiadczenie jak narazie. Trzymam kciuki!

PS Plec nie ma naprawde zadnego znaczenia.

Dzięki za kilka wskazówek. Powiem szczerze, że podniosłeś mnie na duchu:)

Nieprzeczytany post: 4 paź 2014, o 23:00 
Użytkownik

A mogę się spytać czy moglibyśmy się tak ogólnie gdzieś razem spotkać w najbliższym czasie? Mam nadzieję, że przyjdzie też ktoś z pierwszego roku :D

Nieprzeczytany post: 5 paź 2014, o 02:01 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Jest przecież ogłoszenie, że się spotykamy niebawem.
24 października.
viewtopic.php?f=19&t=4456

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 5 paź 2014, o 12:28 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:

Najwyraźniej było TL;DR

Nieprzeczytany post: 5 paź 2014, o 13:05 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

mithnae pisze:
Chlopiec pisze:

Najwyraźniej było TL;DR

Mogę Was zapewnić, że wawagay zauważył wątek o zlocie. Poza tym zloty to nie jest jedyna forma spotykania się z ludźmi.

Przyhamujcie, na litość.

Nieprzeczytany post: 6 paź 2014, o 21:10 
Użytkownik

chodziło mi raczej o ludzi z WIP a tym bardziej o AiR tak ogólnie a zlot to inna sprawa

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]