PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 17 lip 2019, o 05:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 14 lip 2011, o 21:55 
Mistrz

Myślę, że należy odróżniać zabawę i rozbrykanie, od zabawy czyimś kosztem i niepozytywnych emocji wycelowanych w kogoś innego. Nad wyraz niepożądane jest traktowanie innych ludzi przedmiotowo i bez szacunku oraz traktowanie ich własnych spraw i przeżyć bez należnej delikatności. Bez względu na to, czy jesteśmy bliskimi przyjaciółmi, czy kolegami spotykającymi się na kawę raz na miesiąc, czy też obcymi sobie dorosłymi mężczyznami, którzy piszą czasem w tym samym miejscu Internetu.
Jeśli nie będzie się przestrzegać tych zasad, to osobiste sprawy staną się wspomnianymi "brudami", a kolejne osoby spadną do poziomu zwykłych jpg'ów, które teraz można wkleić do wątku, żeby się z nich pośmiać. Co innego znaczy "rozśmieszać", a co innego "ośmieszać".

Tych kilka nieodkrywczych myśli nasunęło mi się, gdy przeczytałem posty stwierdzające, że powinno się nadstawiać trzeci, piąty i dziesiąty policzek.

Nieprzeczytany post: 14 lip 2011, o 22:17 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Makaron pisze:
Chciałem zauważyć, że Puma dostał już karę, <ciach>

I to jest jeden z najważniejszych punktów, jaki zresztą poruszyłem w usuniętym, słusznie, wątku. Ograniczenia chłopaki nie dostali za nic.
Makaron pisze:
Błażej - data ostatniego logowania: 14 lipca 2011 - czyli widział, a nie zabrał głosu.
Mati - data ostatniego logowania: 22 czerwca 2011 - chyba niezainteresowany.
Twister - data ostatniego logowania: 5 lipca 2011 - jak wyżej.<ciach>

I myślę sobie, że nasi nowi moderatorzy mieli okazję przejść test, test na odpowiedzialność.
Makaron pisze:
Uważam, że forum zwyczajnie schamiało.
<ciach>

I kilka słów komentarza - dużo żalu się wylało, że my starzy jesteśmy tacy czy owacy. Bzdur, pomówień, insynuacji i głupich tekstów, jakich ostatni pojawiło się tutaj masakrycznie dużo, mam dość. Makaron pisze słusznie - forum schamiało. A w zasadzie nie forum - część jego użytkowników.
Przykre, że jakieś znieczulenie nastąpiło też po stronie nowych moderatorów. Może ja nie nadążam, ale jakoś średnio podoba mi się, ekhm, poziom tego, co tu się ostatnio wyczyniało, i brak reakcji. Cieszę się, że jeszcze kilka osób czuje odpowiedzialność za to, co miało przejść do młodszej generacji użyszkodników.

Nieprzeczytany post: 14 lip 2011, o 23:08 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Brawo Makaron, brawo Gregariar...

Muszę Ci przyznać Gregariar, że cholernie ładnie i z wyczuciem to napisałeś. Szacun.

lecz nikt nie popiera wróbelka

Więc wołam: Czyż nikt nie pamięta
że wróbelek jest druh nasz szczery
Kochajcie wróbelka chłopięta
Kochajcie do jasnej cholery

Nieprzeczytany post: 14 lip 2011, o 23:53 
Chłopiec
Awatar użytkownika

A ja się z Gregariarem nie zgadzam w tym zakresie:
gregariar pisze:
Nad wyraz niepożądane jest traktowanie [...]ich własnych spraw i przeżyć bez należnej delikatności.
gdyż w ten sposób postępując należałoby nie poruszać żadnych tematów, które dla danego człowieka są ważne. Istnieje bowiem ryzyko, że rozmawiając o tym czymś użyje się argumentu, w którym człowiek powoła się na swoje doświadczenia i wtedy kontrargument (niezależnie czy słuszny czy nie) będzie prawdopodobnie musiał w jakiś sposób podważać te doświadczenia. A skoro te przeżycia są takie ważne i trzeba je traktować z "należną* delikatnością" to podważanie ich zapewne byłoby już czymś -jak to określono- nad wyraz niepożądanym. Prowadzi to do wniosku, że powołanie się na własne doświadczenia, które mogą być dla tego kogoś ważne, staje się argumentem ostatecznym i zawsze słusznym dla tak ograniczonej formy dyskusji.

Przykładowo: jeśli w dyskusji o AIDS będę twierdził, że przenosi się ono przez podanie ręki i na dowód podam, że moja zmarła na AIDS babcia zaraziła się właśnie w ten sposób, to nikt nie będzie mógł powiedzieć, że widocznie zaraziła się w inny sposób, bo będzie to dotykało pamięci drogiej mi babci, sugerując że jej śmierć była spowodowana czym innym lub że prowadziła ona na starość powszechnie niezbyt pochwalany styl życia.

Uważam, że zamiast pilnować by forumowicze podchodzili do takich odpowiedzi z "należną* delikatnością", lepiej by było by osoby podające jakiś argument liczyły się z tym, że ich adwersarze będą mogli mieć sensowny kontrargument, który trudno będzie odeprzeć i który potencjalnie mógłby doprowadzić do zmiany stanowiska opartego o rzeczony argument. W przeciwnym razie traci się istotną część sensu dyskusji, którą często uznaje się za wartościową, gdy doprowadzi się do wypracowania wspólnego stanowiska.

[*]Oczywiście, wszystko zależy od tego, co Gregariar miał na myśli pisząc "należna", ale wydaje mi się, że należna delikatność wg mnie, nie jest już wystarczającą należną delikatnością wg Gregariara. Biorąc pod uwagę przykłady z forum z ostatniego czasu oraz komentarz Gregariara, wydaje mi się, że aby zachować bezpieczną, gregariarowską należną delikatność w odpowiedzi na niektóre argumenty należałoby użyć kontrargumentu w stylu: "tak, tak + wirtualne poklepanie po plecach".

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 15 lip 2011, o 01:22 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

YoNasHek pisze:
Makaron pisze:
Błażej - data ostatniego logowania: 14 lipca 2011 - czyli widział, a nie zabrał głosu.
Mati - data ostatniego logowania: 22 czerwca 2011 - chyba niezainteresowany.
Twister - data ostatniego logowania: 5 lipca 2011 - jak wyżej.<ciach>

I myślę sobie, że nasi nowi moderatorzy mieli okazję przejść test, test na odpowiedzialność.
Makaron pisze:
Uważam, że forum zwyczajnie schamiało.
<ciach>

I kilka słów komentarza - dużo żalu się wylało, że my starzy jesteśmy tacy czy owacy. Bzdur, pomówień, insynuacji i głupich tekstów, jakich ostatni pojawiło się tutaj masakrycznie dużo, mam dość. Makaron pisze słusznie - forum schamiało. A w zasadzie nie forum - część jego użytkowników.
Przykre, że jakieś znieczulenie nastąpiło też po stronie nowych moderatorów. Może ja nie nadążam, ale jakoś średnio podoba mi się, ekhm, poziom tego, co tu się ostatnio wyczyniało, i brak reakcji. Cieszę się, że jeszcze kilka osób czuje odpowiedzialność za to, co miało przejść do młodszej generacji użyszkodników.
Oczywiście - dwie osoby to wręcz świetna statystyka aby oceniać całą generację, a to kiedy kto się zalogował niewątpliwie świadczy o tym, że na pewno mu forum wisi...
Tego typu teksty nie przyczyniają się do poprawy poziomu tak samo, jak posty zbanowanych. Skoro już są zablokowani, to może byśmy już skończyli z tym biczowaniem i wrócili do "normy". Za chwilę będą się tu logować świeżo upieczeni maturzyści, a jak wiadomo pierwsze wrażenie jest najważniejsze 8)

Nieprzeczytany post: 15 lip 2011, o 06:44 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Quarrel pisze:
Oczywiście - dwie osoby to wręcz świetna statystyka aby oceniać całą generację, a to kiedy kto się zalogował niewątpliwie świadczy o tym, że na pewno mu forum wisi...

Quarrel, nie twierdzę, że forum im wisi. Zmierzam do tego, że każdy kandydat na moderatora zgłaszał w ankiecie, ile czasu tygodniowo może poświęcać forum. Mam wrażenie, że podane przez chłopaków dane gwarantowały częstsze pojawianie sięna forum.

Quarrel pisze:
Tego typu teksty nie przyczyniają się do poprawy poziomu tak samo, jak posty zbanowanych. Skoro już są zablokowani, to może byśmy już skończyli z tym biczowaniem i wrócili do "normy". Za chwilę będą się tu logować świeżo upieczeni maturzyści, a jak wiadomo pierwsze wrażenie jest najważniejsze 8)

Pełna zgoda. Proponuję nie rozgrzebywać dalej tematu i zaczekać, aż Pumie i Nowemu minie okres banicji.

Nieprzeczytany post: 15 lip 2011, o 07:47 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Quarrel pisze:

Quarrelu, nie mówię wprost o statystyce - ja zwracam uwagę, że od Moderatora można oczekiwać jakiejś samodzielnej reakcji (ostrzeżenia, ucięcia dyskusji, itp.), bo wątki pojawiały się iście wariackie i nieprzyjemne.
Jak napisał Makaron - oczekiwaliśmy od nowych moderatorów, że poświęcą czas i zgodnie z oczekiwaniami bardziej się zaangażują.

Poza tym - ja nie twierdzę, że komuś forum wisi, tylko że był to test, jak pewne deklaracje przekładają się na rzeczywistość.
Quarrel pisze:

Prawda. Tylko zwrócę uwagę Twoją, że dopiero zdecydowana reakcja 7z9 wywołuje dyskusję o poziomie forum i kilku innych pobocznych sprawach. A w tzw. międzyczasie, kiedy poziom leciał na łeb, potraciliśmy bardzo wielu użytkowników bezpowrotnie, a lwia część relacji przeniosła się poza forum.

Nieprzeczytany post: 19 lip 2011, o 22:16 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Co się stało, że użytkownik Puma nie istnieje?

Nieprzeczytany post: 20 lip 2011, o 20:00 
Emanacja Pi i Sigmy

to jeden z efektów ubocznych bana

Nieprzeczytany post: 23 lip 2011, o 01:37 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Heja,
właśnie trzecią godzinę nadrabiam swoje zaniedbania względem forum, a co do tego tematu toi uważam, że jak najbardziej Pumie się należało. Nie jest to najlepszy sposób "tafiania" do ludzi, ale zdecydowanie jedyny jaki możemy zaaplikować.

Nieprzeczytany post: 12 sie 2011, o 11:41 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Hej, nie wiedziałem gdzie napisać ale myślę, że to jest najlepsze ulokowanie tego postu.

Jak widzicie mam nowe konto, gdyż Asakura usunął moje stare konto i nie mogę go odzyskać wraz z swoimi postami jak i pewnie wątkami.

Witam z powrotem :)

Nieprzeczytany post: 12 sie 2011, o 12:44 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Puma* pisze:
Hej, nie wiedziałem gdzie napisać ale myślę, że to jest najlepsze ulokowanie tego postu.

Jak widzicie mam nowe konto, gdyż Asakura usunął moje stare konto i nie mogę go odzyskać wraz z swoimi postami jak i pewnie wątkami.

no masz, masz :) w takim razie czekam na to, o czym pisaliśmy na mailach - będziesz słowny, wierzę.

Nieprzeczytany post: 12 sie 2011, o 18:50 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Puma* pisze:

trololo!

Nieprzeczytany post: 15 sie 2011, o 01:57 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

trekker pisze:
Puma* pisze:

no masz, masz :) w takim razie czekam na to, o czym pisaliśmy na mailach - będziesz słowny, wierzę.

Treku - jak oprocz zbior-moda (czy jak mu tam) dacie nakladke "lubie to' (wiem rzygo-komercyjne), to po ostatnich doświadczeniach obklikam Ci wszystkie części ciała.
I choc zdaje sobie sprawe, ze na PWG jestem raczej trololololem niz czymmkolwiek wiecej - to gdy juz powrocisz tu szykuj sie na powazna rozmowe w temacie tematycznym...
Dobranocnie.

Nieprzeczytany post: 16 sie 2011, o 12:03 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Szamot pisze:
Treku - jak oprocz zbior-moda (czy jak mu tam) dacie nakladke "lubie to' (wiem rzygo-komercyjne), to po ostatnich doświadczeniach obklikam Ci wszystkie części ciała.
(...)
Dobranocnie.

Czy obklikanie jest wyrazem uczuć pozytywnych czy negatywnych?

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]