PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 14 gru 2019, o 21:46

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 1 lis 2010, o 20:28 
Mistrz-Magik ;)

im9today pisze:
:olaboga: uroniłem niejedną łzę

pumo, po co ty się chcesz z nimi spotykać, hm? spotkaj się z tymi, których lubisz. a niech się kiszą we własnym sosie ;) ja tam nie chodzę na spotkania, nie czuję potrzeby. do paru osób z forum czuję sympatię (np. do tych którzy się ze mną nie zgadzają w paru tematach ^^) i z nimi bym się mogł spotkać, np. można zagadać na privie. mi się nie podobają takie 'kluby', ja bym na miejscu decydentów bardziej zautomatyzował proces przyjęcia. ale nie bardzo rozumiem dlaczego cię ciągnie na te spotkania, skoro osoby na nim są takie dyskryminujące. jak chcesz iść, to spełnij te warunki i nie twórz sobie problemów... na razie pisanie podania do zaprzyjaźnionych z forum albo studiowanie na pw nie jest warunkiem koniecznym rozmawiania tu. korzystajmy! :)

Ej a Ty czytałeś wszystko czy tak 3 para piętnaście to co napisałem?? ;) nie mówię że chce się z nimi spotykać bo nawet na tym mi nie zależy ;) mi chodziło o coś innego :) o te zachowanie prowadzące do tego, iż czuje się gorszy od innych użytkowników. tzn Mi nie zależy aby mieć dostęp do działu spotkań bo to jest moje marzenie... pff mam w .... ten dział spotkań :D :twisted: :twisted: mi tylko chodziło w tym wątku o którym zacząłeś pisać, że jestem taktowany gorzej niż inne osoby co mają tam dostęp. Bo tak jak pisałeś i ja pisałem wyżej jak chce się z kimś spotkać czy prywatnie pogadać pisze na pw i nie ma problemów;] tylko nie rozumiem jak to nie można uruchomić procesora w głowie i nie rozumieć o co Mi i Quarrelowi chodzi , o.O

Cytuj:
Z tego co piszesz, wynika iż to Chłopiec wymyślił sobie jako kryterium umożliwiające wzięcie udziału w imprezie należenie do działu Spotkań. Czy gdyby wybrał że zaprasza tylko rodowitych Warszawiaków, twierdziłbyś, że Warszawiacy Cię dyskryminują ?

Przepraszam za wyrażenie ale muszę to powiedzieć " mów do słupa a słup jak dupa" postaraj się wpierw zrozumieć o co mi chodzi a nie dajesz jakieś durne przykłady z kosmosu które są dowodem że nawet chwili nie poświęciłeś aby pomyśleć o co mi tak na prawdę chodzi a to że jesteś już dużym Chłopczykiem jest równoznaczne że nie podam Ci wszystkiego jak na tacy , moim zdaniem to co napisałem jest wystarczające aby zrozumieć główny sens moich myśli i rozważań i tej całej dyskusji która tak na prawdę przemienia się w kłótnie, chaos oraz cyrk. Bo ja chciałem dyskusji rozważania czyiś zdań , wiadomo każdy ma inne ale o to chodzi aby znaleźć coś wspólnego, dojść do wniosków co by wyszło WSZYSTKIM na dobre!! ale nie... no gdzież... lepiej udowadniać że ktoś ma rację i jest sweet oraz że ktoś gada bzdury i jest blee i trzeba go nawrócić.

Cytuj:
Nie wiem jak to było na prawdę. Ale mogło być i tak.
Czy Ty Pumo umawiasz się z każdym? Rozmawiasz z każdym ? Całujesz się z każdym? Sypiasz z każdym ? Czy też może na podstawie tylko sobie znanego klucza wybierasz osoby, z którymi chętnie porozmawiasz, spędzisz czas, prześpisz się. Czymś oczywistym jest, że niektóre osoby wzbudzają nasze większe zainteresowanie i to na nich się skupiamy. Nie uważam, że czymś złym jest jeżeli porozmawiam z chłopakiem, którego uważam za interesującego i ładnego. Jest to wręcz naturalny wybór. Może twój kolega jest faktycznie brzydki, może jest nudny... no i nikt się nim nie zainteresował. Może też przesadza i dramatyzuje. Nie ważne. Nikt tu nie ma żadnego obowiązku nadskakiwać komuś bo się pojawił. Nie podobało mu się ? Jego strata. Odnoszę wrażenie, że PWG cały czas zyskuje jakiś nowych członków, czego dla mnie przykładem może być np. Król Pik.
Zamiast 10 nowych zostanie 1 ? Super.. pewnie ten jeden ma właśnie coś ciekawego do powiedzenia, a może po prostu jest ładny.. ważne, że się dopasował. Wszystkim nie dogodzisz i lepiej nawet nie próbuj.

Odpowiadam: Nie umawiam się z każdym, nie rozmawiam z każdym chodź mógłbym ;] nie całuje się z każdym i nie sypiam z każdym. Czy ja mam klucz? hmm raczej nie mam i nie umiem wybierać ludzi i dzielić na tych gorszych i lepszych. Wiadomo nie każdy ma w urodzie plusy ale i też nie każdy umie myśleć czyli każdy ma swoje zalety i wady i kązdy zasługuje na szanse czyli na rozmowę :) i poznanie. A nie. Ten mi się nie podoba to nigdy do niego już nie zagadam. Ten ma krzywy nos niech spada. Ten pisze ósemka przez u więc nie mój poziom mam go w dupie. To jest dyskryminacja. Moim zdaniem każdy człowiek jest sobie równy i nie można go dyskryminować za wady czy zalety.

Cytuj:
Czymś oczywistym jest, że niektóre osoby wzbudzają nasze większe zainteresowanie i to na nich się skupiamy

Tak to jest oczywiste lecz nie zmienia faktu że jak nowa osoba przychodzi to nie można dać jej szansy bo ma np. zeza? Wiem skupię się bardziej na tej osobie co mnie interesuje. Lecz ja i to jest mój wzór zachowania ja jestem komunikatywna osobą i do każdego bym zagadał i każdemu bym poświęcił czas. Po to jest zlot? Bo jak bym chciał z jedna czy dwiema osobami pogadać to na prywatnym spotkaniu a zloty są po to by wszyscy ze wszystkimi a nie wybranymi no nie? chyba ze się mylę ;] a tak na marginesie jak widzę osamotnioną osobę lub xle czującą się to zachowuję się bardzo empatycznie i ja podejdę i zagadam bo nie lubię jak ktoś w moim towarzystwie źle czuje się czy coś.

Cytuj:
Może twój kolega jest faktycznie brzydki, może jest nudny... no i nikt się nim nie zainteresował.

Widzisz i to jest dyskryminacja wyglądowa że tak ją nazwę. Bo może brzydki z zewnątrz a w środku ideał ? Nie dałeś szansy komuś bo Ci się nie spodobał? Czy to jest zachowanie godne pochwały? Zastanów się. i Postaw się na miejscu tej osoby. Ciekawe czy byś cieszył się jak małpa gdy dostanie banana w zoo.

Cytuj:
Nikt tu nie ma żadnego obowiązku nadskakiwać komuś bo się pojawił.

Mówiłem o nadskakiwaniu ? Mówiłem tylko o zainteresowaniu a nie traktowaniu człowieka jak śmieć bo coś jest z nim nie tak!!

Cytuj:

Odnoszę wrażenie, że PWG cały czas zyskuje jakiś nowych członków, czego dla mnie przykładem może być np. Król Pik.
Zamiast 10 nowych zostanie 1 ? Super.. pewnie ten jeden ma właśnie coś ciekawego do powiedzenia, a może po prostu jest ładny.. ważne, że się dopasował. Wszystkim nie dogodzisz i lepiej nawet nie próbuj.

Kiedyś coś słyszałem o Piku ale nie jestem pewny ale On też chyba nie miał aż tak fajnie :)
Wiadomo to jest w pewnym rodzaju społeczeństwo które ma swoje zasady. Lecz Kochany to jest PWGAY!! Czyli forum która ma pomagać nowym studentom. I jak mu nie będzie wychodziło dopasowanie się ale będzie chciał do mu dasz kopa w "d.u.p.e" na popęd aby się wynosił? Taaaak?? A może ma problem i mu pomóc trzeba. Wiadomo nie każdy chce pomocy ale jeżeli tutaj się zalogował to jest bardzo duże prawdopodobieństwo że szukał tej pomocy lecz jej nie otrzymał bo np. Musi poznać kogoś aby się zwierzyć nie idzie mu tak łatwo dzielenie się swoimi emocjami no nie? Będzie próbował dojść do Naszego społeczeństwa lecz będzie miał przeszkody z dopasowaniem się i nie uda mu się lecz będzie chciał jednak być to co lać trzeba taką osobę i niech spada. Bo nie umie się dopasować. A może Wy nie umie cię mu dać szansy? itd itd Pomyśl. bo przykładami mogę sypać z rękawa.

Nie chce wszystkim dogadzać bo to nie mój cel. Ale jak jestem na takim forum to chce pomóc nie tylko Tym co mi się podobają i lubię ich bo super z nimi spędzam czas. Ale także chce pomóc tym co mi nie pasują w jakimś stopniu ale co z tego? i tak mogę podać rękę. Takim Przykładem hmm może innym ale nie znałem Ryuu On miał problem jakiś tam, wcześniej pisałem troszkę z nim i się z nim spotkałem i pomogłem raczej doradziłem mówiłem co mogłem zrobić i pomogłem. Pozdrowienia dla Kolegi :* ;) Nawet go nie znając na żywo tylko z gg umiałem pomóc a Wy ? A raczej Ty Gidja... Bo to Ty Napisałeś... Jakby np Ryuu by Ci się nie spodobał to byś go zostawił go z tym problemem i powiedział spadaj?

Przykro mi że ta dyskusja stacza się to udowadniania kto ma racje a kto nie ma i do przekonywania do swoich racji. Ja chciałem konstruktywnej dyskusji co by pomogło uleczyć ten chory stan co jest na forum, chciałem dobrze Wy myślicie że źle trudno. Przykro mi tylko. Chciałem dojść do wspólnych wniosków podyskutować aby coś zdziałać ale nie lepiej powiedzieć Puma jest zły i myli się bo to dziecko powiedzmy tak!!! aveee!

Nieprzeczytany post: 1 lis 2010, o 20:46 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Surion pisze:
Ostatnio odświeżono stronę serwisu (część poza forum). Nie zachodzi tutaj więc brak zmian znamionujący koniec epoki. :D
chyba jednak się nie rozumiemy, a ironizowanie nie rozwiąże problemu
Puma pisze:
Każdy mnie atakuje tudzież Quarrel'a
bez przesady, atakowany jeszcze się nie czuję :P
Gidja pisze:
Zamiast 10 nowych zostanie 1 ? Super.. pewnie ten jeden ma właśnie coś ciekawego do powiedzenia, a może po prostu jest ładny.. ważne, że się dopasował.
tak mi przykro było to przeczytać - no ale to potwierdza moje przypuszczenia - uważacie że wszystko jest OK
pozwolę sobie przypomnieć pewien wywiad, w którym daaawno temu były zakreślone idee PWG:
trekker w i.pewu pisze:
PWGay to serwis czy też mały portal, który jest przeznaczony dla gejów i lesbijek z PW, ale właściwie każdy jest tam mile widziany. Takie miejsce, w którym można swobodnie podyskutować o problemach typowych dla mniejszości i właściwie na dowolny temat.
trekker w i.pewu pisze:
Jeżeli ktoś potrzebuje, to może szukać wsparcia np. z Lambdzie, prowadzą telefon zaufania, a także dyżury na gadu-gadu. ... No i zawsze można wpaść do nas na forum. Ale nie jest to profesjonalna pomoc, tylko, powiedzmy, nieformalna grupa wsparcia.

bardzo jestem ciekawy co powiecie odnośnie PWG w kolejnym wywiadzie, na które co jakiś czas jesteście zapraszani...
natomiast na pewno nie dam sobie wmówić Chlopcu, że PWG to tylko kolejne forum do pogaduszek - to BYŁO w założeniu coś więcej - a dowody na forum są, choćby dział "coming out" służący pomocy w wychodzeniu z szafy - obecnie martwy

Nieprzeczytany post: 1 lis 2010, o 21:04 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Quarrel pisze:
trekker w i.pewu pisze:
PWGay to serwis czy też mały portal, który jest przeznaczony dla gejów i lesbijek z PW, ale właściwie każdy jest tam mile widziany. Takie miejsce, w którym można swobodnie podyskutować o problemach typowych dla mniejszości i właściwie na dowolny temat.
trekker w i.pewu pisze:
Jeżeli ktoś potrzebuje, to może szukać wsparcia np. z Lambdzie, prowadzą telefon zaufania, a także dyżury na gadu-gadu. ... No i zawsze można wpaść do nas na forum. Ale nie jest to profesjonalna pomoc, tylko, powiedzmy, nieformalna grupa wsparcia.

bardzo jestem ciekawy co powiecie odnośnie PWG w kolejnym wywiadzie, na które co jakiś czas jesteście zapraszani...
natomiast na pewno nie dam sobie wmówić Chlopcu, że PWG to tylko kolejne forum do pogaduszek - to BYŁO w założeniu coś więcej - a dowody na forum są, choćby dział "coming out" służący pomocy w wychodzeniu z szafy - obecnie martwy
Ja rozumuję, że to co Trekker powiedział do ipewu dobrze określa PWG, właśnie jako forum internetowe. Innych funkcji członkom PWG nie chce się grupowo wypełniać i chyba większość z nas sobie zdaje z tego sprawę. Jak Ty chcesz robić coś więcej - to rób.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 1 lis 2010, o 21:11 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Quarrel pisze:
Gidja pisze:
Zamiast 10 nowych zostanie 1 ? Super.. pewnie ten jeden ma właśnie coś ciekawego do powiedzenia, a może po prostu jest ładny.. ważne, że się dopasował.

tak mi przykro było to przeczytać - no ale to potwierdza moje przypuszczenia - uważacie że wszystko jest OKpozwolę sobie przypomnieć pewien wywiad, w którym daaawno temu były zakreślone idee PWG:

Nie będę odnosił się do wszystkiego bo w pierwszym poście wyraziłem już jaki sens moim zdaniem ma ta dyskusja.
Sprostuję tylko zacytowaną przez Quarrella moją wypowiedź.

Przez "dopasował" nie miałem na myśli, że dostosował się do Nas. Chciałem powiedzieć, że znalazł miejsce i ludzi, z którymi dobrze mu się spędza czas.

Nieprzeczytany post: 1 lis 2010, o 21:27 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Ja rozumuję, że to co Trekker powiedział do ipewu dobrze określa PWG, właśnie jako forum internetowe. Innych funkcji członkom PWG nie chce się grupowo wypełniać i chyba większość z nas sobie zdaje z tego sprawę. Jak Ty chcesz robić coś więcej - to rób.
:placze:
zatem piszesz jako osoba, która sama zyskała dzięki PWG (w sensie poznała swoich gejowskich znajomych dzięki forum), a teraz Cię już nie obchodzi jak sobie kolejni będą radzić...
w efekcie stanowimy grupę 'nasyconą', która grupowo nie chce nikomu pomagać - a jedynie co, to oblega pierwsze miejsce w wyszukiwarce Googli (co zauważył Makaron) - błędnie sugerując swoją nazwą że to miejsce dla "homoseksualnych studentów PW (i innych uczelni)".

EDIT: aha bo znowu zapomnę napisać - dla mnie osią dyskusji nie jest sam fakt takich a nie innych zasad w Spotkaniach. chodzi o to, że zasady te stanowią symptom tego, że forum stara się być hermetyczne - i to mimo oczywistego faktu, że nowi studenci napływają z każdym rokiem.

Nieprzeczytany post: 1 lis 2010, o 21:51 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Quarrel pisze:
Chlopiec pisze:
:placze:
zatem piszesz jako osoba, która sama zyskała dzięki PWG (w sensie poznała swoich gejowskich znajomych dzięki forum), a teraz Cię już nie obchodzi jak sobie kolejni będą radzić...
Nie wydaje mi się, aby tych przede mną jakoś obchodziło, jak sobie będę ja radzić. PWG dało i wciąż daje mi szanse na branżowe dyskusje internetowe, tak samo jak innym którzy mają ochotę popisać. Zaznaczałem już, że dla mnie główną zaletą PWG jest forum.
Cytuj:
w efekcie stanowimy grupę 'nasyconą', która grupowo nie chce nikomu pomagać - a jedynie co, to oblega pierwsze miejsce w wyszukiwarce Googli (co zauważył Makaron) - błędnie sugerując swoją nazwą że to miejsce dla "homoseksualnych studentów PW (i innych uczelni)".
Dokładniej - nasze "pomaganie" sprowadza się do udzielania informacji. Chyba nie mamy już ambicji robić nic więcej... mylę się?
A nowi - chyba większość z nas cieszy się jak się pojawiają, choć nie na tyle by jakoś specjalnie się o to starać. Jedni wśród nowych widzą interesujące politechniczne umysły do rozmowy. Inni za to widzą interesujące ciała kandydatów na chłopaka.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 1 lis 2010, o 21:53 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

po pierwsze: sorki za literówki w ostatnim poście ale się spieszyłem

po kolejne i dalsze:

- mieszanie niejako "namaszczonych" przez forum (czyli przez kogo?) imprez pod hasłem "zlotów" z organizowanymi prywatnie imprezami, które niejako przy okazji są ogłaszane w dziale spotkania to mieszanie pojęć. Co ma impreza u jednego czy drugiego Forumowicza do zlotu np. w Baryłce? Powstaje pytanie czy jeżeli chcemy zapraszać na prywatną domówkę ograniczony podzbiór Forumowiczów to powinniśmy to robić za pomocą działu "Spotkania"? (moja sugestia: nie). Podany przykład jest przyczynkiem do dyskusji o sensie i formie działu "Spotkania" jednak uważam że partykularne sympatie i antypatie pomiędzy Forumowiczami nie powinny stanowić argumentu w dyskusji o charakterze PWG jako całości ani być kryterium oceny tej witryny. W kwestii prywatnych kontaktów każdy odpowiada za siebie.

- Kryteria uzyskania dostępu do działu "Spotkania" - jakkolwiek zawsze możemy się zastanawiać nad ich zmianą, o czym pisałem wcześniej - są dość jasno określone (tu). Bazując na zapisach regulaminu, chciałem zauważyć iż jak dotychczas każda osoba, którą ktokolwiek mi zgłosił, dostęp do "Spotkań" dostawała. Nie jestem w stanie śledzić każdego pojedynczego przypadku, ale jeżeli ktoś ma potrzebę, to łatwo się ze mną skontaktować na wiele sposobów.

- Generalizowanie partykularnych przypadków typu "X powiedział, że Y się nie zgodził żebym przyszedł na imprezę (do Z)" na całą społeczność tego Forum to fallacia accidentis. Przede wszystkim generalizacja krzywdząca dla reszty Forumowiczów, których partykularne sympatie i antypatie mogą się rozkładać zupełnie inaczej i którzy, ponad to, nie posługują się PWG do ich wyrażania. Proszę o unikanie tego typu błędów w dyskusji.

- krytykowanie dynamiki grupy na Zlotach wydaje mi się czcze - jakkolwiek jest to zawsze spotkanie otwarte na zawieranie nowych znajomości, to jednak nie jest ono i nigdy nie było w żaden sposób sformalizowane. Jeżeli więc ktoś czuje się podczas zlotu alienowany czy wykluczany z grupy, to oczywiście jest to bardzo przykre, ale nie za bardzo wiem kto miał by brać za to odpowiedzialność? I czy taką odpowiedzialność należy w ogóle starać się komuś przypisać. Innymi słowy: nie za bardzo rozumiem na czym miałaby polegać zmiana w formie zlotów (a nie chcę tu popadać w argumentację ad absurdum). Jeżeli ktokolwiek ma konstruktywną propozycję jak zmienić formułę zlotów tak, aby nowe osoby czuły się bardziej komfortowo, to czekam na sugestie, jednakże narzekanie na to, że jakaś nieformalna grupa ludzi nie wykazała wystarczającego zainteresowania nowymi osobami wydaje mi się co najmniej nieskuteczne.

Tyle uwag ogólnych. Teraz jedna szczególna:
Puma, piszesz:
Cytuj:
Każdy ma swoje zdanie i niektórzy bardzo podobne mają. Każdy forsuje swoje zdanie że jest najlepsze i jedyne które ma racje. Lecz czy ktoś spróbował zrozumieć osobę o przeciwnym zdaniu? Nie... Każdy mnie atakuje tudzież Quarrel'a.... I czuje jakbyście mogli to byście Nas pochłonęli jak czarna dziura pochłania wszystko. Trek to już jeden przykład.

Uważam to co napisałeś, za krzywdzące dla mnie. We wcześniejszej dyskusji nie brałem udziału - co wyraźnie zaznaczyłem. Co więcej wyraźnie napisałem (być może moje słowa zostały inaczej odebrane - w takim wypadku, poniżej staram się myśl rozwinąć), że nie tyle nie zgadzam się z Twoim stanowiskiem, co po prostu nie rozumiem na czym ono polega - częściowo przez język i formę jakich używasz.
Staram się nie forsować swojego zdania, ale wyjaśnić skąd ono się wzięło ("AKurat ograniczony dostep do spotkan przez innych uzytkownikow byl bardzo silnie wspierany,[...] stad wstepna weryfikacja.") oraz wyraźnie zaznaczam, że jestem otwarty na dyskusję ("kazde zasady mozna zmienic jezeli taka bedzie wola forumowiczow. Kwestia dogadania sie").
Nie rozumiem do końca Twojego stanowiska ale się staram ("ja nie za bardzo wiem o co ci chodzi. - czekam na wyjasnienia", "zdarzylo sie cos jeszcze co tak cie poruszylo? (mozesz odpoweidziec na priv).")
W żadnym wypadku moim celem nie było atakowanie Ciebie. To już zapewne kwestia doboru stylu wypowiedzi - dość płynna w ocenie, ale też staram się nie używać argumentów ad personem, jeżeli zauważyłeś. Co najwyżej wypunktować te fragmenty Twoich wypowiedzi, które są dla mnie niejasne ("BO powiem szczerze, ze jezeli chodzi tylko o dostep do "spotkan" to nie bardzo widze skad wziely sie w Twoim oryginalnym poscie okreslenia takie jak: [...] Chodzi mi o to, że używasz bardzo emocjonalnego języka a nie podajesz żadnych faktół" - tu akurat szczegóły podałeś i odnoszę się do nich we wcześniejszej części swojego posta).
Dlatego nie bardzo rozumiem czemu jestem stawiany w pierwszym rzędzie jako przykład "czarnej dziury" która atakuje Ciebie. O Quarrelu nie wspominając.

Podsumowując:
- proszę wszystkich o ostudzenie emocji. W swojej odpowiedzi w prawdzie posługiwałem się cytatami z postów Pumy, ale pewne zachowania widzę u wszystkich. Głównie właśnie: nieuzasadnione generalizacje, argumentacja ad personam (i ad auditorem), odwoływanie się do emocji, fałszywa atrybucja. Tak prowadzona dyskusja zaraz przerodzi się w flamewar, a tego chyba nikt nie chce?
- jeżeli istnieją zarzuty co do funkcjonowania działu "Spotkania", to proszę o konkretne propozycje zmian. Sam jedną podałem - nie ogłaszajmy tam imprez prywatnych - mamy do tego wiele innych kanałów.
- jeżeli istnieją zarzuty co do atmosfery i przebiegu zlotów, to po pierwsze chciałem przypomnieć, że ciągle są to tylko dobrowolne i nieformalne spotkania grupy osób, rządzące się typową dla takich sytuacji dynamiką szeroko pojętych relacji międzyludzkich, i jako takie należy je oceniać .W szczególności każdy sam odpowiada za swoje z innymi interakcje i sam się z nich "rozlicza" i jest "rozliczany" przez innych. Dlatego w obecnej formie nie są modelowymi spotkaniami integracyjnymi i świata nie zbawią. Jeżeli ktoś ma konstruktywne pomysły jak poprawić na nich atmosferę, to możemy je wprowadzać w życie - oczywiście z zastrzeżeniem punktu pierwszego (dobrowolności i nieformalności tych rozwiązań)

pozdrawiam
Tre.

Nieprzeczytany post: 1 lis 2010, o 22:23 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Nie wydaje mi się, aby tych przede mną jakoś obchodziło, jak sobie będę ja radzić.
manipulujesz faktami :P przed Tobą nie było PWG 8)
trekker pisze:
mieszanie niejako "namaszczonych" przez forum (czyli przez kogo?) imprez pod hasłem "zlotów" z organizowanymi prywatnie imprezami, które niejako przy okazji są ogłaszane w dziale spotkania to mieszanie pojęć. Co ma impreza u jednego czy drugiego Forumowicza do zlotu np. w Baryłce?
to co napisał trekker podoba mi się - skoro tyle się tu dyskutuje o tym aby nie mieszać społeczności forum z prywatnymi imprezami w prywatnym domu (choć wg mnie powinniśmy się skupić na dyskutowaniu czego innego ale dobra) - to zgadzam się aby nie ogłaszać prywatnych imprez w Spotkaniach - ogłaszać tam tylko tego typu spotkania które są na tyle "neutralnymi" wyjściami że mogą w nich uczestniczyć na równych prawach wszyscy - czyli zloty, kręgle itp... dodatkowo proponuję aby ten dział był na bieżąco czyszczony - aby w ręce niepowołanych osób nie dostały się stare wątki ;] chyba nie ma potrzeby archiwizować tego, że rok temu umawialiśmy się na kręgle

a teraz chciałbym Cię zapytać Chlopcze - skoro rozpracowujemy temat funkcjonowania forum dyskusyjnego przeznaczonego dla określonej grupy osób - załóżmy że założyłeś forum przeznaczone dla kółka naukowego "Tranzystor" zrzeszające osoby z wydziału elektroniki PW i nie tylko - po 4 latach kończysz studia - i co dalej z tym forum? moim zdaniem aby zachować ciągłość jego funkcjonowania, należałoby stale dbać o to, aby napływały nowe osoby i aby one z czasem przejęły pieczę nad tym forum i co za tym idzie nad kółkiem...

Nieprzeczytany post: 1 lis 2010, o 22:27 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Cytuj:
a teraz chciałbym Cię zapytać Chlopcze - skoro rozpracowujemy temat funkcjonowania forum dyskusyjnego przeznaczonego dla określonej grupy osób - załóżmy że założyłeś forum przeznaczone dla kółka naukowego "Tranzystor" zrzeszające osoby z wydziału elektroniki PW i nie tylko - po 4 latach kończysz studia - i co dalej z tym forum? moim zdaniem aby zachować ciągłość jego funkcjonowania, należałoby stale dbać o to, aby napływały nowe osoby i aby one z czasem przejęły pieczę nad tym forum i co za tym idzie nad kółkiem...

To inny temat, który też chciałbym z Wami wszystkimi kiedyś przedyskutować. Ale może jednak w odrębnym wątku

Nieprzeczytany post: 1 lis 2010, o 22:30 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

trekker pisze:
Cytuj:

To inny temat, który też chciałbym z Wami wszystkimi kiedyś przedyskutować. Ale może jednak w odrębnym wątku

alleluja - wreszcie ktoś kto chce ten temat dyskutować :*

Nieprzeczytany post: 1 lis 2010, o 22:33 
Mistrz-Magik ;)

Nie powiem jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Twoją reakcją Trekker :):):) a na marginesie pisałem bardzo ogólnie i z Twojej strony nie odczułem w żadnym stopniu ataku czy czy coś podobnego :) a to co mi się nie podoba hmm zaraz napisze tylko ogarnę myśli;)

taniec radości :D faaaalllaaa:D :fala:

Nieprzeczytany post: 1 lis 2010, o 22:58 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

puma80a pisze:
Odpowiadam: Nie umawiam się z każdym, nie rozmawiam z każdym choĆ mógłbym ;]

Takiś pewny?

puma80a pisze:
Ten mi się nie podoba to nigdy do niego już nie zagadam. Ten ma krzywy nos niech spada. Ten pisze ósemka przez u więc nie mój poziom mam go w dupie. To jest dyskryminacja. Moim zdaniem każdy człowiek jest sobie równy i nie można go dyskryminować za wady czy zalety.

Wybacz, ale mam pełne prawo dyskryminować kogoś za jego wady i darzyć sympatią za zalety. Jeśli ktoś pisze poprawnie, uważam to za przejaw szacunku dla innych forumowiczów i używanego w danym momencie języka. Dodatkowo, jako osobę uwrażliwioną na tym punkcie z racji wykształcenia, wyjątkowo mnie irytuje, gdy ktoś nie zadaje sobie nawet minimum trudu, by napisać bez błędu.

Idźmy dalej: jeśli np. ktoś ma krzywy nos, to nie ma to wpływu na naszą znajomość, ale jeśli dodatkowo będzie uważał, że kobieta powinna urodzić nawet dziecko pochodzące z gwałtu i nawet w przypadku, jeśli ciąża zagraża jej życiu, to będę kretyna unikał.

puma80a pisze:
Widzisz i to jest dyskryminacja wyglądowa że tak ją nazwę. Bo może brzydki z zewnątrz a w środku ideał ? Nie dałeś szansy komuś bo Ci się nie spodobał? Czy to jest zachowanie godne pochwały? Zastanów się. i Postaw się na miejscu tej osoby. Ciekawe czy byś cieszył się jak małpa gdy dostanie banana w zoo.

Puma, na pierwszym zlocie gadałem z jedną (poza tą, która mnie przyprowadziła) osobą. Pozostałe mnie nie zauważyły, a dwie z punktu były nastawione na 'nie'. Przeżyłem, cieszę się dobrym zdrowiem, pogodne mam lica i jasne wejrzenie.
Trzeba chcieć, mieć trochę cierpliwości i zrozumieć, że życie daje nam czasem w rzycie.

puma80a pisze:
Kiedyś coś słyszałem o Piku ale nie jestem pewny ale On też chyba nie miał aż tak fajnie :)

Masz rację: Król Pik miał to szczęście popełnić na wstępie błąd ortograficzny, który sine ira et studio został mu uświadomiony. Na kręglach jednak mnie nie zabił i - to przynajmniej moje wrażenie - przyjemnie pogadaliśmy przy piwie. Kumplami od serca nie jesteśmy, ale on chyba nie żywi pragnienia zobaczenia mnie powalonego nagłą śmiercią.

Quarrel pisze:

Jako okrzyknięty kiedyś fanatykiem coming-outu chętnie poczytam każdą opowieść dotyczącą ujawnienia się. Jeśli dział jest martwy - cóż, nie pozostaje Ci, Quarrelu, nic innego, jak go swoją opowieścią ożywić.

Nieprzeczytany post: 1 lis 2010, o 22:58 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Hmm, czuję się lekko zbity z pantałyku, przeczytałem uważnie cały wątek, a ciągle nie do końca rozumiem, gdzie tkwi problem ani tym bardziej w jaki sposób został rozwiązany ;) Jestem wprawdzie nowym użytkownikiem, jednak przy okazji zlotu niejedna osoba pomagała mi w tym, bym nie czuł się wyalienowany. Tak się zresztą nie poczułem, a nie jestem przecież jakimś lwem salonowym. Być może mam zbyt małe oczekiwania wobec PWG ;)

Niemniej niecierpliwie czekam na to, co napisze puma, być może rzeczywiście nie jest tak, jak być powinno :)

Nieprzeczytany post: 1 lis 2010, o 23:00 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

puma80a pisze:
Nie... Każdy mnie atakuje tudzież Quarrel'a.... I czuje jakbyście mogli to byście Nas pochłonęli jak czarna dziura pochłania wszystko. Trek to już jeden przykład.

puma80a pisze:
Nie powiem jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Twoją reakcją Trekker :):):) a na marginesie pisałem bardzo ogólnie i z Twojej strony nie odczułem w żadnym stopniu ataku czy czy coś podobnego :)

Czy tylko ja mam dysonans?

Nieprzeczytany post: 1 lis 2010, o 23:18 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Makaron pisze:
puma80a pisze:
Nie... Każdy mnie atakuje tudzież Quarrel'a.... I czuje jakbyście mogli to byście Nas pochłonęli jak czarna dziura pochłania wszystko. Trek to już jeden przykład.

puma80a pisze:
Nie powiem jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Twoją reakcją Trekker :):):) a na marginesie pisałem bardzo ogólnie i z Twojej strony nie odczułem w żadnym stopniu ataku czy czy coś podobnego :)

Czy tylko ja mam dysonans?
widzę że jak nie masz nic do powiedzenia w sprawie meritum to szukasz tematu zastępczego... :|

Makaron pisze:
Jako okrzyknięty kiedyś fanatykiem coming-outu chętnie poczytam każdą opowieść dotyczącą ujawnienia się. Jeśli dział jest martwy - cóż, nie pozostaje Ci, Quarrelu, nic innego, jak go swoją opowieścią ożywić.
ja nie potrzebuję tego działu ponieważ już Cię na żywo znam i mogę się Ciebie (i innych) osobiście co do coming-outu doradzić, jak go przeprowadzić itp
ale nowy użytkownik forum który nikogo nie zna (bo nie ma dostępu do Spotkań i długo nie będzie miał ;]) nie czuje się zachęcony aby tam cokolwiek pisać - pomijając fakt że chyba trzeba być w grupie "Redaktorzy" aby móc tam coś napisać...

Smith pisze:
Jestem wprawdzie nowym użytkownikiem, jednak przy okazji zlotu niejedna osoba pomagała mi w tym, bym nie czuł się wyalienowany.
cieszy mnie to :mrgreen:

Ostatnio zmieniony 1 lis 2010, o 23:22 przez Quarrel, łącznie zmieniany 1 raz

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]