PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 23 paź 2020, o 07:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Uważam, że linki do Bezpiecznie.org i Pozytwnie.org powinny
Czas głosowania minął 18 kwie 2010, o 08:24
zostać usunięte, 17%  17%  [ 1 ]
zostać, 67%  67%  [ 4 ]
nie mam zdania. 17%  17%  [ 1 ]
Liczba głosów : 6
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 5 kwie 2010, o 15:18 
Offline
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lis 2008, o 01:40
Posty: 2418
Lokalizacja: Praga Północ
ja nie bardzo rozumiem, dlaczego linki do tych stron mają się akurat tak kojarzyć jak napisałeś Chlopcze?
a może to świadczy o nas jako o grupie, która bardziej dba o swoje zdrowie i wykonuje badania, które regularnie powinien sobie wykonywać każdy?

_________________
hań-ba, hań-ba...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 5 kwie 2010, o 17:09 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
Quarrel pisze:
ja nie bardzo rozumiem, dlaczego linki do tych stron mają się akurat tak kojarzyć jak napisałeś Chlopcze?
a może to świadczy o nas jako o grupie, która bardziej dba o swoje zdrowie i wykonuje badania, które regularnie powinien sobie wykonywać każdy?

"Jak żyć z hiv" raczej nie mówi o tym, jak często się badać, tylko co zrobić, by pomimo zarażenia się żyć długo i szczęśliwie.
Oczywiście moglibyśmy tłumaczyć, że homoseksualiści tak interesują się tym tematem, bo bardzo dbają o swoje zdrowie, ale myślę że większości ludziom występowanie linków tego typu kojarzyć się będzie ze zwiększonym zagrożeniem zarażeniem hiv u homoseksualistów niż w innych grupach. Mi przynajmniej tak to się kojarzy - zazwyczaj ludzie interesują się tymi tematami, które dotyczą ich samych lub które mogą dotyczyć w jakimś znaczącym stopniu. Na stronie dla ogrodników masz linki do sklepów z roślinami, sklepów z narzędziami, a także stron na temat walki ze szkodnikami. Nie tylko dlatego, że ogrodnicy/działkowicze bardziej dbają o swoje kwiatki niż posiadacze kwiatków malutkich ogródków i kwiatków na balkonach, ale także dlatego że ze względu na zwiększoną ilość upraw istnieje większa szansa zarażenia ich roślinek szkodnikami lub chorobami.

_________________
Chłopiec pełen magii

count your blessings now
'fore they're long gone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 5 kwie 2010, o 17:11 
Offline
Rusałka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 cze 2009, o 10:19
Posty: 1318
Lokalizacja: WAWA
Chlopiec pisze:
Miałem zamiar odpowiedzieć na taką argumentację zapytaniem o możliwość umieszczenia kolejnych linków dla: ofiar gwałtów, osób z AZS, chorych na raka płuc, malarię, poszkodowanych w wypadkach samochodowych, linku do strony pajacyka oraz kilku organizacji pożytku publicznego. W końcu, jeśli miałyby pomóc choćby jednej osobie...

Jeżeliby strony dla tych osób prowadziły jakieś organizacje homoseksualne - typu Lambda - nie widzę przeciwwskazań :D

Chlopiec pisze:
Solaris pisze:
Wydaje mi się, że powyższą sprzeczność można rozwiązać poprzez umieszczenie linków pozytywnie i bezpiecznie w ramach szerszej grupy linków co zasugeruje, że nie są one przez nas jakoś szczególnie preferowane.

I to faktycznie pozwoliłoby ukryć przed społeczeństwem nasze ewentualne poczucie, że jesteśmy jako homoseksualiści bardziej narażeni na hiv. Niemniej, celowe działanie tego typu byłoby przyznaniem się wśród samych nas do związku pomiędzy hiv a homoseksualizmu.

Doceniam Twoją gotowość do polowania na nasze/moje ewentualne rozmywanie tematu[*]. Niemniej jednak, nie widzę związku pomiędzy Twoim pierwszym zdaniem a drugim, i wyjaśnię to na własnym przykładzie (jednocześnie prezentując mój osobisty pogląd na kwestię: hiv a geje).
1. Oczywiście, nie chciałbym, żeby społeczeństwo uważało, że jako homoseksualiści jesteśmy bardziej narażeni na hiv niż inni. Nawet jeśli byłaby to prawda, czego nie wiem (por. pkt 3 poniżej).
2. Nie chciałbym też, żeby społeczeństwo uważało, że jako homoseksualiści mamy poczucie, że jesteśmy bardziej narażeni na hiv niż inni. Nawet jeśli byłaby to prawda, czego nie wiem (por. pkt 3 poniżej).
3. Nie wiem czy jako homoseksualiści jesteśmy bardziej narażeni na hiv niż inni, ani jakie mamy na ten temat poczucie. Nie interesowałem się tym tematem, ponieważ uważałem, że nie jest dla mnie istotny. Za istotny dla mnie temat uważam natomiast, jakie ja mam szanse na zarażenie hiv i jakie jest moje poczucie w tym względzie. To nie wyraz egoizmu, tylko przekonania, że ryzyka w tym zakresie zależą od indywidualnych zachowań (co nie znaczy, że np. statystycy nie mogą uogólniać na całą populację: gejów, blondynów, mieszkańców dużych miast, młodzieży itp.).
4. Nie myliłbym poczucia co do kwestii, czy jako homoseksualiści jesteśmy bardziej narażeni na hiv niż inni, od rzeczywistości w tym zakresie. Możemy czuć się bardziej zagrożeni niż to jest rzeczywiście (co byłoby wyrazem lęku - zdrowego, jeśli miałby wpływać na bezpieczniejsze zachowania) albo mniej zagrożeni (co z kolei byłoby wyrazem beztroski).
5. Moje osobiste poczucie jest tego rodzaju, że nie będący w monogamicznym związku mężczyźni (w tym niestety ja), dowolnej orientacji seksualnej są bardziej narażeni na hiv niż inni. W związku z tym powinni zwracać baczną uwagę na otoczenie :D w celu wyeliminowania tego zagrożenia.

Podsumowując, moim zdaniem, nasze celowe działanie polegające na umieszczeniu linków do pozytywni i bezpieczni wśród innych linków do stron i organizacji gejowskich:
- byłoby bardziej uzasadnione niż umieszczenie również linków do pajacyka itp.,
- nie byłoby przyznaniem, że jako homoseksualiści jesteśmy bardziej narażeni na hiv niż inni; ewentualnie tylko że homoseksualiści są również na to narażeni
- nie byłoby deklaracją co do naszego poczucia w ww. względzie.

[*]Szukam odpowiedniego słowa; hipokryzja? dulszczyzna? Pomocy...

_________________
Даже если вам немного за тридцать
Есть надежда выйти замуж за принца


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 5 kwie 2010, o 17:52 
Offline
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lis 2008, o 01:40
Posty: 2418
Lokalizacja: Praga Północ
Solarisie, taki sam tor myślenia w tym względzie mam ;) szkoda że nie mam umiejętności formułowania myśli :P
w każdym razie się zgadzam

_________________
hań-ba, hań-ba...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 5 kwie 2010, o 18:08 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy

Rejestracja: 12 lis 2007, o 19:28
Posty: 1620
mati pisze:
Chodzi zapewne o to, że homoseksualiści są grupą podwyszonego ryzyka zarażeniem wirusem HIV i dlatego umieszczamy takie linki u nas na stronie.
Z tym, że Asakura umieścił je na swojej stronie PWG a nie na naszym, ogólnym PWG, co jest różnicą ponieważ jak widać trochę chociaż ten temat jest zapalny : )
NIENIENIENINEINEINIE!

JAKIM MOIM PWG?!?!?!?!?

To jest nasza nowa strona główna!


Solaris pisze:
3. Wydaje mi się, że powyższą sprzeczność można rozwiązać poprzez umieszczenie linków pozytywnie i bezpiecznie w ramach szerszej grupy linków co zasugeruje, że nie są one przez nas jakoś szczególnie preferowane. Nie musi to być wcale rozmycie tematu (co nota bene jest specjalnością moich krajan - krakusów), jeśli w ramach tych linków wyraźnie wyróżnimy sekcję linków np. bezpieczny seks, zdrowotne albo pomoc (poza innymi sekcjami linków np. newsy, randki, kluby, moda i uroda, porno... :D ).
Czekam na propozycje.

Strona główna jak i całe przenosiny w pewnym momencie dokonały się znienacka. Opublikowana została niedokończona wersja robocza..... stąd brak większej ilości linków. Musimy przenieść te linki które były na starej... jakieś nowe?
Poprzedni był link do radia aktywnego...
Na pewno wypada aby był tez do radia kampus...
Do KPH
Do...?

@Gidja - ja czasem jak czytam wypowiedzi Chłopca i ostatnimi twoje - bo zunifikowały się wam poglądy - mam podobną ochotę.... jednak stoję w tej niewygodnej pozycji, że jestem zobowiązany odpowiadać.

@Makaron - niegramatyczność wynikała z powyższego - nie dałem rady doczytać dokładnie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 5 kwie 2010, o 21:32 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
Solarisie, Twoja wypowiedź nie rozwiała moich wątpliwości. Przyjmując Twoje trafne wnioski nie umiem wytłumaczyć kilku rzeczy, które umiem wytłumaczyc tylko tym, że homoseksualiści czują się bardziej narażeni na zarażenie hiv niż inne grupy i w konsekwencji - skoro są dobrze wyedukowani, to pewnie właśnie są bardziej narażeni.
Rozumiem, że mogę sobie uzasadnić, że umieszczamy linki na temat życia z hiv wśród innych linków do stron przeznaczonych dla homoseksualistów z tego względu, że są właśnie przeznaczone dla homoseksualistów lub prowadzone przez organizacje działające na rzecz mniejszości seksualnych. Że skoro takie są jakie są, a nie ma np. na temat AZS wśród homoseksualistów to na temat AZS nie umieszczamy.
Ale wtedy nie umiem się oprzeć przed zastanowieniem się, jak to się dzieje, że na temat hiv jest względnie dużo stron prowadzonych przez organizacje działające na rzecz mniejszości seksualnych, a np. na temat kilku wcześniej wspomnianych problemów ludzkich - nie ma. Czy chodzi o tylko o to, że istnieją organizacje dla mniejszości seksualnych a nie ma takich dla większości seksualnych? I dlaczego organizacje dla mniejszości seksualnych tak interesują się tematem hiv, skoro są także inne poważne problemy, jakie trafiają się ludziom - zapewne podobnie poważne i nie mniej częste?

_________________
Chłopiec pełen magii

count your blessings now
'fore they're long gone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 5 kwie 2010, o 21:43 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 wrz 2007, o 15:04
Posty: 1680
Lokalizacja: Mchtr
Asakura pisze:
@Gidja - ja czasem jak czytam wypowiedzi Chłopca i ostatnimi twoje - bo zunifikowały się wam poglądy - mam podobną ochotę.... jednak stoję w tej niewygodnej pozycji, że jestem zobowiązany odpowiadać.

Prawdopodobnie w niektórych kwestiach moje i Chłopca poglądy się zgadzają, ale też jest dużo spraw w których się nie zgadzamy.

Jedak odpowiadając mi zupełnie pominąłeś to o co Cię pytałem. Nie uzasadniłeś swojej opinii czemu według Ciebie istnieje istotny związek między homoseksualizmem i HIV.
Wielokrotnie przy wypowiedziach takich osób jak np. w. cejrowski były przytaczane przez np. Makarona informacje o tym, że homoseksualiści nie są zaliczani do grup podwyższonego ryzyka AIDS. Z tego co mi wiadomo to na chorobę tą zapadają i heteroseksualiści i homoseksualiści i biseksualiści.. nie wiem więc jakie powiązanie ma orientacja seksualna z tą chorobą. Może Ty wiesz, ale nie chciałeś tego tu przedstawić.

Przykro mi, że w towarzystwie, które stara się w pewien sposób walczyć z głupimi uprzedzeniami pojawiają się opinie wyciągnięte zupełnie z innej beczki. Przykro mi Tym bardziej, że przedstawia je osoba z naszej grupy, dodatkowo darzona szacunkiem przez wielu członków PWG, której opinie mogą wpłynąć na sądy innych.
Jeżeli mi sami będziemy przedstawiali poglądy, które są kłamliwe i poniżające, to nie możemy wymagać od innych by mówili o nas dobrze.
Przykro mi też, że postawiłeś się w grupie ideowej z razem z panem cejrowskim.

_________________
Polityczna poprawność - narzędzie obrony głupców.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 6 kwie 2010, o 00:42 
Offline
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lis 2008, o 01:40
Posty: 2418
Lokalizacja: Praga Północ
Gidja pisze:
Przykro mi też, że postawiłeś się w grupie ideowej z razem z panem cejrowskim.
oj trochę za daleko zaszła ta rozmowa :-/
przede wszystkim pan Cejrowski uważa (jak się domyślam, bo wiernym słuchaczem nie jestem) że geje mają biologiczną (genetyczną) predyspozycję do częstszego zarażania się HIV... co oczywiście jest nieprawdą, co więcej takie myślenie szkodzi przede wszystkim heterykom, którzy w ten sposób sądzą że mogą sobie pozwolić na większą beztroskę w łóżku "bo przecież tylko geje chorują na HIV"
natomiast czy geje mają większą predyspozycję by zapadać na HIV ze względu na swój tryb życia? to już każdy musi szczerze z ręką na sercu sobie odpowiedzieć. przywoływanie jakichkolwiek statystyk w tej kwestii jest bez sensu i każdy inżynier tutaj powinien to przyznać :P
ale większość ma konto na fellow-podobnych stronach. każdy z Was wie, jaki procent rozpoczętych za tym pośrednictwem kontaktów zakończyło się trwałą znajomością/koleżeństwem/związkiem, a jaki procent rozmów przeszło po pół godzinie na sferę uprawiania seksu (przy czym oczywiście tacy kolesie w słowach nie przebierają i nazywają po imieniu rzeczy które chcą robić).
tak więc niech każdy sobie szczerze odpowie i będzie sens dalej rozmawiać...

_________________
hań-ba, hań-ba...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 6 kwie 2010, o 01:37 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
Quarrel pisze:
przede wszystkim pan Cejrowski uważa (jak się domyślam, bo wiernym słuchaczem nie jestem) że geje mają biologiczną (genetyczną) predyspozycję do częstszego zarażania się HIV...
Z tego co ja się orientuję, Cejrowski i inni podobni twierdzą, że to nie ze względów genetycznych (tego jeszcze nie słyszałem) tylko właśnie z powodu zachowań. Tymczasem wielu z nas twierdzi, że nie ma przesłanek by uważać, że geje z zasady statystycznie częściej zachowują się ryzykownie i walczą z tym poglądem. Wspominane historie związane z krwiodawstwem nie miały nic wspólnego z genetyką homoseksualistów, tylko właśnie z przynależnością do grupy podwyższonego ryzyka ze względu na podejmowanie ryzykownych zachowań.
Istnienie kont typu fellow może być przesłanką by uznać że geje są narażeni na hiv ze względu na zachowania - dla Ciebie właśnie taką przesłanką jest. Makaron chyba buntuje się przed przyjmowaniem takiego poglądu. A ja nie wiem co myśleć.

EDIT: Gidja mnie właśnie skrytykował za wyciąganie na wierzch tematów, w których forumowicze mają odmienne zdania. Chyba woli, jak walczymy z odmiennymi poglądami u osób spoza forum, nawet jeśli takie same różnice są wewnątrz naszej grupy. W końcu takie konflikty utrudniają adorację. :)

_________________
Chłopiec pełen magii

count your blessings now
'fore they're long gone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 6 kwie 2010, o 09:20 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 kwie 2005, o 23:28
Posty: 1743
Lokalizacja: Jedyna słuszna strona Wisły
Chlopiec pisze:
Istnienie kont typu fellow może być przesłanką by uznać że geje są narażeni na hiv ze względu na zachowania


Mogę Was zapewnić, że portale heteryckie - Randka, Sympatia - nie gromadzą pobożnych osób, które seks dopuszczają dopiero po ślubie, porzedzonym 8letnim okresem narzeczeństwa, który z kolei wypełniony jest wspólną pokutą, śpiewami chóralnymi, modlitwą i katechezą.
Heteroseksualiści chyba poszli znacznie dalej niż my w kwestii swobodnego seksu, z tym, że za nami idzie opinia wyzwolonych seksualnie, a za heterykami tych żyjących w świętym węźle małżeńskim. Mam wrażenie, że ten pogląd, choć mylny, jest nieobcy Quarrelowi ;)

W temacie:
przede wszystkim nie jesteśmy bardziej narażeni na zarażenie się HIV, niż heterycy. Wszystko zależy od tego, kto jaki tryb życia prowadzi.
Poziom medycyny jest obecnie na takim poziomie, że zarażenie się nie jest wyrokiem śmierci - z tym można żyć. Niestety, ma to też negatywny skutek, gdyż wiele osób zaczyna traktować to jako np. raka - z nim też można żyć. Oczywiście, rak nie jest tak stygmatyzujący.
Różnicą jest jedna rzecz: przez wiele lat AIDS był uważany za chorobę homoseksualistów; wszelka profilaktyka kierowana była właśnie do nas. To spowodowało, że jako grupa byliśmy na kwestię AIDS uwrażliwieni i w naszej społeczności świadomość zagrożenia oraz konieczności zabezpieczania się jest o wiele większa, niż u heteroseksualistów.
Co do 'grup ryzyka', to według mojej wiedzy - już kiedyś wstawiałem linki - najbardziej zagrożoną grupą są obecnie heteroseksualne kobiety.

Link na stronie głównej moim zdaniem powinien zostać. Można go ewentualnie przenieść do sekcji 'profilaktyka', czy coś w tym rodzaju.
Uważam, że z poruszania kwestii HIV nie należy rezygnować, gdyż grozi to zobojętnieniem środowiska.

Sądzę, że wszystkie tematy, powinny być wyciągane, gdyż pozwalają nam poznać się nawzajem, często wypracować wspólne stanowisko oraz, przynajmniej mi, ułatwiają adorację :mrgreen:

_________________
We have to make books cool again. If you go home with somebody and they don't have books - don't fuck them.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 6 kwie 2010, o 12:43 
Offline
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lis 2008, o 01:40
Posty: 2418
Lokalizacja: Praga Północ
Makaron pisze:
przede wszystkim nie jesteśmy bardziej narażeni na zarażenie się HIV, niż heterycy.
Ty tego nie wiesz, co najwyżej może Ci się tak wydawać i możesz mieć przesłanki by tak sądzić... ale tego nie wiesz
tak samo ja mam przesłanki aby twierdzić że jednak są bardziej narażeni. pokrótce streszczając to jak ja to widzę:
w relacjach damsko-męskich występują pewne hamulce przeciwdziałające przypadkowym stosunkom, których to hamulców nie ma w naszym gejowskim świecie, a są to:
1) strach przed zajściem w ciążę
2) powściągliwość partnera - mam tu na myśli że kobiety są bardziej powściągliwe - ze względu na swoją wstydliwość (choć teraz znacznie mniej niż kiedyś ale i tak sądzę że są :P ), poza tym kobietom seks nie sprawia (podobno) aż tyle radości co facetom
3) pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne, "co ludzie powiedzą" itp - czyli wszelka obyczajowość związana z wartością związku itp
brak powyższych trzech hamulców powoduje, że wg mnie występuje u gejów większy odsetek przypadkowych stosunków
to z kolei implikuje większe ryzyko zarażenia HIV. przy czym chciałem tu zaznaczyć, że nigdzie nie zarzuciłem nam, że nie myślimy, nie zabezpieczamy się itp. bo nawet zakładając że każdy się zabezpiecza to i tak jedna gumka na tysiąc jest dziurawa.
na koniec chciałem jeszcze raz podkreślić że to jest tak jak mi się wydaje, bo jak jest naprawdę wiedzieć nie mogę.
ponadto, o ile potępiam powielanie stereotypów, to za tak samo szkodliwe uważam zaklinanie rzeczywistości.

_________________
hań-ba, hań-ba...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 6 kwie 2010, o 14:50 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 kwie 2005, o 23:28
Posty: 1743
Lokalizacja: Jedyna słuszna strona Wisły
ad 1) Też nie zawsze, bo coraz częściej w grę wchodzą pigułki.
ad 2) Co do przyjemności z seksu, to może jakaś dama niech się wypowie. Co do wstydliwości u kobiet, sam zauważasz,
że znacznie mniej, niż kiedyś. Zresztą, chyba powinienem Cię umówić z siostrą mojej znajomej; zobaczyłbyś, jak
wstydliwa potrafi być kobieta :mrgreen:
ad 3) Coraz większa liczba singli, osób samotnie wychowujących dzieci oraz rosnąca liczba rozwodów, coraz mocniej świadczą o tym, gdzie heterycy mają opinię innych ludzi. Poza tym, wejdź na jakikolwiek czat heterycki, czy też dział ogłoszeń i popatrz, jaki tam jest odsetek zamężnych/żonatych, a zobaczysz, ile warta jest obrączka.

Nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie - chociaż hetero nie jestem - kwestia 'co ludzie powiedzą' nie przekłada się w najmniejszym stopniu na wartość związku.

A z czystej ciekawości (jeśli to pytanie jest zbyt osobiste, wybacz, nie czuj się zmuszany do odpowiedzi): czy ze stałym partnerem, z którym przedyskutowaliście swoje poglądy na temat wierności etc. jesteś skłonny zdecydować się na seks bez zabezpieczenia?

_________________
We have to make books cool again. If you go home with somebody and they don't have books - don't fuck them.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 6 kwie 2010, o 16:28 
Offline
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lis 2008, o 01:40
Posty: 2418
Lokalizacja: Praga Północ
Makaron pisze:
Zresztą, chyba powinienem Cię umówić z siostrą mojej znajomej; zobaczyłbyś, jak wstydliwa potrafi być kobieta :mrgreen:
nie, dziękuję :P wierzę na słowo
Makaron pisze:
czy ze stałym partnerem, z którym przedyskutowaliście swoje poglądy na temat wierności etc. jesteś skłonny zdecydować się na seks bez zabezpieczenia?
tak ;>

_________________
hań-ba, hań-ba...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 6 kwie 2010, o 16:42 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
Makaron pisze:
Zresztą, chyba powinienem Cię umówić z siostrą mojej znajomej; zobaczyłbyś, jak wstydliwa potrafi być kobieta :mrgreen:

Ale czy ona składa jakieś propozycje i je spełnia jeśli może? Jeśli tak, to może ja powinienem poprosić? :)

_________________
Chłopiec pełen magii

count your blessings now
'fore they're long gone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 6 kwie 2010, o 20:34 
Offline
Rusałka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 cze 2009, o 10:19
Posty: 1318
Lokalizacja: WAWA
Chlopiec pisze:
Solarisie, Twoja wypowiedź nie rozwiała moich wątpliwości. Przyjmując Twoje trafne wnioski nie umiem wytłumaczyć kilku rzeczy, które umiem wytłumaczyc tylko tym, że homoseksualiści czują się bardziej narażeni na zarażenie hiv niż inne grupy i w konsekwencji - skoro są dobrze wyedukowani, to pewnie właśnie są bardziej narażeni.

A które to są rzeczy? Czy jakieś inne niż poniżej?
Chlopiec pisze:
nie umiem się oprzeć przed zastanowieniem się, jak to się dzieje, że na temat hiv jest względnie dużo stron prowadzonych przez organizacje działające na rzecz mniejszości seksualnych, a np. na temat kilku wcześniej wspomnianych problemów ludzkich - nie ma. Czy chodzi o tylko o to, że istnieją organizacje dla mniejszości seksualnych a nie ma takich dla większości seksualnych? I dlaczego organizacje dla mniejszości seksualnych tak interesują się tematem hiv, skoro są także inne poważne problemy, jakie trafiają się ludziom - zapewne podobnie poważne i nie mniej częste?

Jest wiele możliwych rozwiązań tego - trafnie przez Ciebie zauważonego - problemu; nie wiem, czy i które rozwiązania są prawdziwe (oraz w jakim stopniu - zapewne rozwiązania są niezerojedynkowe); w pewnym stopniu prawdziwe wydają mi się dwa rozwiązania:
- geje mają poczucie, że są bardziej narażeni na zarażenie hiv (a w związku z tym chcą zapoznawać się z tym tematem albo chcą zapoznawać innych),
- w przeszłości geje byli faktycznie bardziej narażeni na zarażenie hiv, byli uważani za takich lub mieli takie poczucie - o tym pisał Makaron:
Makaron pisze:
Różnicą jest jedna rzecz: przez wiele lat AIDS był uważany za chorobę homoseksualistów; wszelka profilaktyka kierowana była właśnie do nas. To spowodowało, że jako grupa byliśmy na kwestię AIDS uwrażliwieni i w naszej społeczności świadomość zagrożenia oraz konieczności zabezpieczania się jest o wiele większa, niż u heteroseksualistów

_________________
Даже если вам немного за тридцать
Есть надежда выйти замуж за принца


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group