PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 19 mar 2024, o 10:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 15 mar 2009, o 22:23 
Offline
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 mar 2009, o 02:40
Posty: 453
co do tego "nurtu" że najpierw to, potem to, potem małżeństwo, odchowanie potomstwa itd. to nie istnieje na to żaden "obiektywny" przepis. my, jak i heteroseksualni, leworęczni, bezpłodni, kalecy, bogaci, biedni - jesteśmy po prostu ludźmi w różnych sytuacjach i mamy oprócz wspólnych problemów (coraz słabsze ciało, świadomość śmierci, szukanie przyjemności) to i specyficzne (kalectwo, bezpłodność, stary w szpitalu). każda z sytuacji zakończy się najdalej ze śmiercią. kwestia tego jak sobie urządzimy to >przed<. a na to możliwości jest wiele. to pocieszenie

i według mnie nie jest tak że człowiek budzi się pewnego dnia i jest nagle inny. możesz tez pomyśleć tak: to niesamowite, że dzieki miliardom różnych procesów mogę teraz istnieć, zwłaszcza że z całej tej puli genów, epok, czystych przypadków to właśnie ty masz szanse sie nad tym zastanawiać a nie ci, którzy nie mieli nawet szansy się urodzić. (nie ma tu aluzji do aborcji! :) ) patetycznie brzmi, ale popatrz tak: stoisz na ziemi obracającej się wokół ognistej kuli w której dzięki procesom termojądrowym tworzy się światło, jak można narzekać w takiej zwiariowanej sytuacji?!


Ostatnio zmieniony 5 sty 2011, o 19:31 przez im9today, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 16 mar 2009, o 00:30 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lis 2003, o 14:54
Posty: 2060
im9today pisze:
imożesz tez pomyśleć tak: to niesamowite, że dzieki miliardom różnych procesów mogę teraz istnieć, zwłaszcza że z całej tej puli genów, epok, czystych przypadków to właśnie ty masz szanse sie nad tym zastanawiać a nie ci, którzy nie mieli nawet szansy się urodzić.


zasada antropiczna w najczystszej postaci! :)

_________________
niestety Trekker ma dysklawiaturozę
[edit] oraz jest leniwy, mimo że ma Firefoxa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 16 mar 2009, o 01:57 
Offline
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 mar 2009, o 02:40
Posty: 453
trekker pisze:
zasada antropiczna w najczystszej postaci! :)

tak, w sosie egzystencjalnym :D

warto jeszcze sobie pomysleć, ze średnia wieku zawieranych pierwszych małżeństw w Polsce jest jeszcze dość niska, w porównaniu z zachodem... posuwanie się w latach jest ciekawe nawet. mogę się założyć że i ci poważni starsi panowie w łazience jak nikt nie patrzy, patrzą się na siebie na golasa i huśtają przyrodzeniem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 16 mar 2009, o 20:01 
Offline
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2008, o 18:25
Posty: 247
Cytuj:
imożesz tez pomyśleć tak: to niesamowite, że dzieki miliardom różnych procesów mogę teraz istnieć, zwłaszcza że z całej tej puli genów, epok, czystych przypadków to właśnie ty masz szanse sie nad tym zastanawiać a nie ci, którzy nie mieli nawet szansy się urodzić.


Przypomniał mi się cytat z Marvina Minsky:
"Now here you are, a person, and thirty thousand genes or more are working to make the brain, the most complicated organ. If you were to say it's just a spirit, just a soul, just a little hard diamondlike point with no structure, a gift from some creator, it's so degrading! It means that all of the sacrifice by all of our animal ancestors is ignored. It seems to me [any by implication, Feynman] that the religious view is the opposite of self-respect and understanding. It's taking the brain with a hundred billion neurons, and not using it. What a paradoxical thing to be taught to do!"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 16 mar 2009, o 20:25 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
im9today pisze:
stoisz na ziemi obracającej się wokół ognistej kuli w której dzięki procesom termojądrowym tworzy się światło, jak można narzekać w takiej zwiariowanej sytuacji?!

Ja narzekam, że mimo tej ognistej kuli jest mi ciągle zimno.

I nie wiem czy to takie niesamowite, że to akurat ja sobie coś rozważam, a nie cała reszta, która nie miała tej szansy. To by było mniej więcej tak samo niesamowite, jak wylosowanie liczby 1000000 ze zbioru liczb naturalnych z zakresu do kilku-kilkunastu miliardów. Albo liczby 333... albo np. 1234567, co jak wiemy, w każdym przypadku jest tak samo wyjątkowe i niesamowite jak wylosowanie np. liczby 768419. "Niesamowite" byłoby dopiero kilkukrotne wylosowanie tej samej liczby w serii eksperymentów, choć nie wiem czy każde dowolne zjawisko o bardzo niskim prawdopodobieństwie, niższym niż inne ogólnie zdefiniowane zjawiska o nieco wyższym prawdopodobieństwie mogą być uznawane za niesamowite.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 16 mar 2009, o 21:40 
Offline
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 mar 2009, o 02:40
Posty: 453
Chlopiec pisze:
"Niesamowite" byłoby dopiero kilkukrotne wylosowanie tej samej liczby w serii eksperymentów


widać każdy ma swoją skalę niesamowitości. "wystarczy" wykonać odpowiednio dużą liczbę eksperymentów a każde prawdopodobne zdarzenie, również to o którym mówisz, będzie miało miejsce. dla Bernoulliego może żadne losowanie nie byłoby niesamowite. Jaki z tego morał? pewnie żaden. jednego zachwyca innego nie zachwyca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 16 mar 2009, o 22:40 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
wlasnie tez mi zaczelo tak wychodzic, ze szansa wylosowania dwoch takich samych liczb jest wcale nie niesamowita, tylko potegowo mniejsza (jesli mozna sie tak wyrazic) niz szansa wylosowania 1000000.

Niemniej to ze akurat ja sobie tu jestem to nic wyjatkowego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 16 mar 2009, o 23:01 
Offline
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 mar 2009, o 02:40
Posty: 453
[quote="Chlopiec"]Niemniej to ze akurat ja sobie tu jestem to nic wyjatkowego.[/quote]

jaka skromność :D a moze liczysz że ktoś zaprzeczy? :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 17 mar 2009, o 01:11 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
im9today pisze:
jaka skromność :D a moze liczysz że ktoś zaprzeczy? :P

Wtedy musiałbym się kłócić. :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 17 mar 2009, o 20:29 
Offline
Mistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2009, o 01:14
Posty: 120
Lokalizacja: milky way
Ja myślę, że jedyną niesamowitą rzeczą jest to, że z niczego powstał sobie wszechświat. Może ktoś biegły w rachunkach powie jakie jest prawdopodobieństwo takiego zdarzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 5 kwie 2009, o 12:29 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 wrz 2007, o 15:04
Posty: 1680
Lokalizacja: Mchtr
gromek pisze:
Ja myślę, że jedyną niesamowitą rzeczą jest to, że z niczego powstał sobie wszechświat. Może ktoś biegły w rachunkach powie jakie jest prawdopodobieństwo takiego zdarzenia.

Wszechświat nie powstał z "niczego". Uformował się już z istniejącej wcześniej materii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group