PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 15 lis 2019, o 05:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 7 wrz 2004, o 21:42 
Przeczytałem o tej organizacji w zupełnie innym wątku, w zupełnie innej bajce. Nie miałem co prawda czasu bacznie przyjrzeć się tej stronie, ale pewne wnioski nasuwają się i pragnę się nimi podzielić.
Sprawa pierwsza- taka organizacja jest niechybnie potrzebna. Nie wątpię, że istnieje pewne grono osób niejednoznacznie zdeklarowanych i świat homo nie jest ich światem. W tym kontekście wierzę w "ozdrowienia".
Niestety zachodzi jednocześnie kwestia druga.
Metodą indukcji próbuje się dowodzić, że jeżeli ta metoda pomaga jakiejś grupie osób, to jest to zbawienna kuracja dla wszystkich.
Próbuje się na bazie tego wysuwać także dlasze wnioski o przymusowym leczeniu itp.
Nie zauważa się przy tym, że taka terapia mogłaby działać całkowicie destruktywnie.
Wniosek końcowy: Szczęść Boże tej organizacji i jej celom, dopóty dopóki zgłaszają się do niej ci, którym to pomaga.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 7 wrz 2004, o 22:16 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

wszsytko ślicznie

tylko ze jak ktośma problem z samookresleniem się (bo tak roumiem przypadki "ozdrowień") to powinien iść do profesjonalnego psychologa który mu pomoże wyjść na prostą a nie będize z góry zakałdał że tylko jedna orientacja jest ta sluszną i dla niego właściwą
Nie mówiąc juz o uzurpowaniu sobie monopolu na określanie któa orientacja jest tą jedyną słuszną dla tych co problemu z samookreśleniem nie mają.

Jednym słowem, jezeli chodzo o pomoc2002, to jestem na nie. Bo oni nie pomagaja sie ludziom odnaleźć (tym co rzeczywiście nie wiedzą) tylko chcą leczyć wszystkich jak leci, twierdząc przy tym, ze lepiej od samych zainteresowanych wiedzą czego im potrzeba :/

pozdro

P.S. A w ogóle kto pisze?

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 7 wrz 2004, o 22:55 
pisze Alek, który nie pamięta parametrów logowania. :D

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 8 wrz 2004, o 22:03 
Chłopiec
Awatar użytkownika

A ja sie sprawa pomoc2002 zaintersowalem... na troche zanim ten watek sie pojawil i jestem w trakcie prowadzenia researchow. Wyniki opracuje pozniej. Postaram sie byc na tyle obiektywny na ile to mozliwe.

Pozdrawiam

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 9 wrz 2004, o 11:10 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Z podobnych organizacji "pomagających" NIE polecam: -- www.przyjaciele.org -- strony, która teoretycznie ma pomagać osobom, zastanawiającym się nad samobójstwem. Istoto broń, aby te osoby przypadkiem były homoseksualistami lub dziewczynami/kobietami w ciąży, myślącymi o aborcji. W skrócie, w dziale Czytelnia dowiadujemy się, iż: homoseksualizm jest uleczalną chorobą, Grupa Odwaga rulez, aborcja zaś jest strasznym czynem, który odciska się piętnem na całym życiu, nawet, jeśli kobieta tylko myśli o aborcji, ale tego nie zrobi, to dziecko już przez całe życie będzie mieć koszmary i moczenie nocne, etc.

W wyniku korespondencji z panem, który stronę współprowadzi dowiedziałem się, że nie jest on katolikiem, tylko humanistą, ja zaś jestem złośliwy i agresywny. Jedyne osoby, które mogą się poczuć "urażone" treściami zamieszczonymi w witrynie to Robert Biedroń i Szymon Niemiec. Problemy osób, które były szykanowane przez środowisko po akcji Niech Nas Zobaczą (oraz ewentualnie moje, gdybym był szykanowany) nie biorą się ze środowiska, tylko z tego, że osoby nie poszły się leczyć w Grupie Odwaga. Zaś ja, twierdząc, że homoseksualizm nie jest chorobą, "terapia" nie jest terapią, a informacje o Grupie Odwaga są akurat na stronie dla ewentualnych samobójców albo niepotrzebne, albo niebezpieczne, zdecydowanie przesadzam i w ogóle bredzę, albowiem gdyż informacje te są tam aby im POMÓC odnaleźć swoją Prawdziwą, Zdrową Osobowość. Portale gejowskie lansują dogmat o innej orientacji, niebędącej chorobą, zaś przyjaciele.org po prostu Pomaga dotrzeć do Prawdy, którą Złe Portale Gejowskie ukrywają. Dodatkowo strona podpiera się autorytetem Pana Psychologa, który Od Wielu Lat Pomaga, etc. Pokorespondowaliśmy sobie w ten sposób, pan generalnie traktował mnie pobłażliwie i chłodno, na zasadzie "znowu się jakiś działacz gejowski czepia, ziew, jakie to nudne", na moje argumenty reagował przytykami osobistymi, poproszony o podanie jakiegokolwiek spisu chorób, w którym znaleźć można homoseksualizm odparł, że nikotynizmu też nie ma w spisach chorób, a są terapie dla palaczy chcących rzucić. W wątpiach się przewraca...

Najgorsze, że takim ludziom niczego nie można zrobić, bo nie ma zakazu posiadania strony internetowej i wypisywania na niej dowolnych bredni :/ tylko szkoda, że na temat tej witryny był w Wybiórczej siedmiostronicowy artykuł, w którym autorka ani słowem się nie zająknęła, że osoba o poglądzie odmiennym od pisma "Więź" nie ma tam czego szukać... dodatkowo w artykule pada informacja, że autorzy starali się o to, żeby strona pojawiała się w wyszukiwarkach jako pierwsza po wpisaniu wyrazu "samobójstwo" :/

Nieprzeczytany post: 9 wrz 2004, o 11:17 
Awatar użytkownika

Alek pisze:
Sprawa pierwsza- taka organizacja jest niechybnie potrzebna. Nie wątpię, że istnieje pewne grono osób niejednoznacznie zdeklarowanych i świat homo nie jest ich światem. W tym kontekście wierzę w "ozdrowienia".

Mam bardzo duże wątpliwości co do tego, czy organizacja, która wmawia zdrowym ludziom, że są chorzy, posługując się autorytetami psychologów (prawdziwych lub nie) jest komukolwiek do czegokolwiek potrzebna, zaś co do "ozdrowień", cieszę się, że użyłeś cudzysłowu. To, co robi ta organizacja jest podobne do tzw. syndromu postaborcyjnego -- jeśli kobieta 50 razy dziennie czyta, słyszy i dowiaduje się wszelkimi drogami, że aborcja to straszny i potworny akt dzieciobójstwa, nic dziwnego, że po poddaniu się aborcji będzie mieć wyrzuty sumienia i problemy psychiczne, z którymi potem walczyć będą terapeuci katoliccy. Podobnie jeśli gej słyszy 50 razy dziennie, że jest ohydnym, śmierdzącym zboczeńcem, którego można jednakowoż wyleczyć, nic dziwnego, że będzie się czuć nieszczęśliwy i zły i uda się do organizacji, która mu owo "wyleczenie" obiecuje. Szkoda tylko, że wieści o tym, że jest obrzydliwy i "leczenie" pochodzą z tego samego kręgu.

Alek pisze:
Metodą indukcji próbuje się dowodzić, że jeżeli ta metoda pomaga jakiejś grupie osób, to jest to zbawienna kuracja dla wszystkich.
Próbuje się na bazie tego wysuwać także dlasze wnioski o przymusowym leczeniu itp.
Nie zauważa się przy tym, że taka terapia mogłaby działać całkowicie destruktywnie.

Czy mógłbyś nie używać wyrazów "terapia" i "leczenie" pisząc o praniu mózgu?

Alek pisze:
Wniosek końcowy: Szczęść Boże tej organizacji i jej celom, dopóty dopóki zgłaszają się do niej ci, którym to pomaga.

Niech organizację i osoby głoszące zbliżone do organizacji poglądy piorun spali, a liczba osób, potrzebujących jej pomocy gwałtownie spadnie. Jak to się dzieje, że w większości krajów europejskich homoseksualiści jakoś nie muszą korzystać z pomocy Grupy Odwaga i mimo to sobie radzą ze swoim Ciężarem tudzież Nieuporządkowaniem? Myślisz, że wszyscy przyjeżdżają tłumnie do Polski i proszą o. Kożucha o pomoc?

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 9 wrz 2004, o 19:59 
Bynajmniej. Troszkę bliżej przyjrzałem się stronce tej grupy.
Czytając żywoty "uleczonych" odnoszę wszakże wrażenie, że oni nie byli żadnymi homoseksalistami (poza paroma wyjątkami), gdyż nigdy nie współżyli z facetami. Faktem niezaprzeczalnym jest niestety to, że lansują oni jedynie słuszną koncepcję "uleczania" , pokazując jedną stronę medalu. Co dziwniejsze-przeczytałem jakoby aktywiści gejowscy dążyli do zakazania gejom "leczenia-tzn. próby zmiany orientacji". I w tym miejscu chciałem się zapytać, czy jest to prawda. Może ktoś wie coś na ten temat :?:
Staram się analizować obiektywnie to, co widzę.
Jednocześnie nie ulegam jakiejś dziwnej zależności: gej=antyklerykał totalny.
I mówiąc szczerze coraz mniej mieszam Pana Boga z duchownymi.
To dwie oddzielne sprawy.
Dodatkowo naszły mnie jeszcze inne wątpliwości:
Otóż sugeruje się tam, że w zdecydowanej większości przypadków związki homoseksualne rozpadają sie po kilku miesiącach i wogóle, że homoseksualiści się zdradzaja nawzajem przy byle okazji.
Zastanawiam się przeto, czy jestem jakimś wyjątkiem (staż 1,5-roczny do tej chwili)
:?:

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 10 wrz 2004, o 10:21 
Awatar użytkownika

Zgaduję, że to nadal Alek :)
Alek pisze:
Co dziwniejsze-przeczytałem jakoby aktywiści gejowscy dążyli do zakazania gejom "leczenia-tzn. próby zmiany orientacji". I w tym miejscu chciałem się zapytać, czy jest to prawda. Może ktoś wie coś na ten temat :?:

Nic mi o tym nie wiadomo, może dlatego, że nie jestem aktywistą :) natomiast uważam, że takie "leczenie" powinno być nielegalne. Z bardzo prostej przyczyny -- nie powinno być legalne grzebanie ludziom w mózgu przez osoby bez uprawnień medycznych; wg medycyny homoseksualizm nie jest chorobą; ergo, nie można go leczyć; ergo, osoba z uprawnieniami lekarza, wmawiająca ludziom, że "leczy z homoseksualizmu" powinna te uprawnienia stracić. Psychiatra, czy psycholog może sobie posiadać dowolne poglądy, które jednakowoż ma obowiązek zostawić za drzwiami gabinetu, w którym uprawia praktykę. Niestety, w Polsce dziadek klozetowy może sobie wywiesić na drzwiach tabliczkę "psychoanalityk" i prowadzić w wolnym czasie praktykę i nikt absolutnie nie może mu tego zabronić :/

Alek pisze:
Otóż sugeruje się tam, że w zdecydowanej większości przypadków związki homoseksualne rozpadają sie po kilku miesiącach i wogóle, że homoseksualiści się zdradzaja nawzajem przy byle okazji.
Zastanawiam się przeto, czy jestem jakimś wyjątkiem (staż 1,5-roczny do tej chwili)
:?:

Nie jesteś, ale dlaczego osoby, które nie mają skrupułów przed sugerowaniem, że homoseksualizm jest uleczalny miałyby się powstrzymać przed dalszymi kłamstwami? Żeby "chory" chciał się "leczyć", trzeba mu wmówić, że jest to potrzebne, prawda? Na ogół na takie "leczenie" nie przychodzą szczęśliwe pary, tylko osoby samotne i nieszczęśliwe, dobrze takiej osobie zasugerować, że i tak nigdy nie będzie szczęśliwa, więc lepiej niech się "wyleczy" i po krzyku.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 11 wrz 2004, o 00:18 
Mistrz
Awatar użytkownika

Pani Glebowa pisze:
Z podobnych organizacji "pomagających" NIE polecam: -- www.przyjaciele.org -- strony, która teoretycznie ma pomagać osobom, zastanawiającym się nad samobójstwem.

Jej, czytałem artykuł o tej stronie w "Dużym formacie". Bardzo mi się podobał. Spojrzałem teraz na stronkę i rzeczywiście w temacie homoseksualizmu mają poglądy mojego ojca...
Ale może ogólnie dla myślących o samobójstwie jest dobra. Choć tekst na pierwszej stronie to dla mnie taka zbytnio psychologiczna gatka.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 11 wrz 2004, o 00:20 
Mistrz
Awatar użytkownika

Baj pisze:
gatka

Tfu, "gadka". Dobrze że nie bywa tu nasz dyżurny aph'owy polonista bo by mi się znów dostało ;)

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 11 wrz 2004, o 14:02 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Baju, a czemu Ty masz takie duze oczy?? :P

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 11 wrz 2004, o 18:24 
Mistrz
Awatar użytkownika

Żeby Cię lepiej widzieć (nie ripostuj, że nie ma czego widzieć) ;)
A do tego jestem wielki gad, co próbuje zajrzeć tu przez takie małe okienko :)

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 12 wrz 2004, o 09:47 
Mistrz
Awatar użytkownika

Dużo nam zejdzie zanim dojdziemy do rozmowy o długościach? :>

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 12 wrz 2004, o 21:59 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

baju, a dal czego Twój ostatni post był taki _krótki_? :>

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 12 wrz 2004, o 22:29 
Mistrz
Awatar użytkownika

Bo ja nie mam kompleksów i nie muszę sobie niczego rekompensować :P
Pozdro.

PS Uroczyście ogłaszam przejście z głupią gadką już na drugą stronę :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]