PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 19 mar 2024, o 13:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 15 kwie 2018, o 12:34 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lis 2003, o 14:54
Posty: 2060
Drodzy Wszyscy,

Jeżeli ktoś przez ostatnie kilka lat śledził choć szczątkowo to forum, to wie że co roku ogłaszam pospolite ruszenie pod hasłem "zrzuta na serwer i domenę ".
Zazwyczaj składka była ogłaszana z ok. miesięcznym wyprzedzeniem. W tym roku powinienem był ją zacząć organizować wcześniej, ale z przyczyn różnych nie dałem rady - dlatego całość jest już opłacona I miło by było gdyby ktosiom się zechciało jednak w kosztach partycypować. Nie będzie to jednak typowa składka. Będzie to ostatnia składka.

Dlaczego jest organizowana składka?

Forum stoi nie kątem u trekkera, tylko na profesjonalnym serwerze. Wiąże się to z pewnymi kosztami. Jako że nie posiadamy w tej chwili wśród użytkowników PWG bogatego filantropa, koszty musimy ponieść wspólnie. Roczne koszty utrzymania serwera i domeny w 2018 r. to 255,28 złotych (home.pl tradycyjnie już zmieniło stawki). Ostatnia składka zakończyła się niedopłatą 42 PLN (info tu)

Co w tym roku będzie inaczej niż dotychczas?

Za równo koordynowanie zbierania składki, jak i ogólnie pojęta "opieka" nad serwisem PWG wymaga czasu, którego jako (już od dawna) nie-student mam co raz mniej. Tak jak już kilkakrotnie wspominałem, PWG powinno przejść w młodsze ręce, lub zmienić format. Co za tym idzie, jeżeli metoda "na składkę" przestanie działać, rozważę zamknięcie PWG w obecnym kształcie. Więcej w tym temacie tutaj

Dlatego też, jeżeli chodzi o mnie, jest to ostatnia składka jaką koordynuję. Serwer i domena są opłacone do ~30.03.2019. Mam nadzieję że najbliższe 11 miesięcy wystarczy, żeby wymyślić co dalej.

Czy muszę się składać na nowy serwer? / Jak mogę się złożyć na nowy serwer?

Obowiązku składania się na nowy serwer nie ma - PWG było zawsze dla wszystkich i za darmo. Opłaty na poczet hostingu w 2018 r. są już uregulowane, będzie jednak fajnie, jeżeli każdy, komu zależy żeby PWG istniało dalej, dorzuci się chociaż trochę.
W celu określenia wysokości składki musimy wiedzieć ile osób jest gotowe się złożyć. Zgłaszajcie chęć uczestniczenia w zrzucie na priv.
W momencie kiedy ustalimy już kto się chce składać i ile wynosi składka, do składkowiczów zostanie wysłana prywatna wiadomość z informacjami jak przekazać składkę. Składkę będzie można wpłacać na konto bankowe lub poprzez paypal.

Osoby chętne do uczestniczenia w składce proszę o zgłaszanie się do dnia 13 maja 2018. Składki będą następnie zbierane do 17 czerwca br.

Jak będą rozliczone składki?

Staram się aby proces zbierania składek był jak najbardziej przejrzysty. Na życzenie składkowiczów zostaną udostępnione wyciągi z mojego konta, gdzie będzie można zobaczyć na co pieniądze poszły/idą. Jakikolwiek nadmiar składek zostanie zachowany i spożytkowany na opłacenie hostingu w przyszłości.

Pozdrawiam i czekam na odzew.
Trekker

_________________
niestety Trekker ma dysklawiaturozę
[edit] oraz jest leniwy, mimo że ma Firefoxa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 16 kwie 2018, o 17:21 
Offline
Rusałka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 cze 2009, o 10:19
Posty: 1318
Lokalizacja: WAWA
Hej,
a może by do niniejszej składki dodać niedopłatę z ostatniej składki?...

_________________
Даже если вам немного за тридцать
Есть надежда выйти замуж за принца


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 16 kwie 2018, o 17:22 
Offline
Rusałka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 cze 2009, o 10:19
Posty: 1318
Lokalizacja: WAWA
Ja się dokładam do składki!

_________________
Даже если вам немного за тридцать
Есть надежда выйти замуж за принца


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 16 kwie 2018, o 21:34 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lis 2003, o 14:54
Posty: 2060
Solaris pisze:
Ja się dokładam do składki!

<3

_________________
niestety Trekker ma dysklawiaturozę
[edit] oraz jest leniwy, mimo że ma Firefoxa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 17 kwie 2018, o 12:34 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 wrz 2007, o 15:04
Posty: 1680
Lokalizacja: Mchtr
Hej!

Ja się też dorzucę.
Swoją drogą w mailu jest stary adres serwera i się trafia w kosmos.

Popieram Solarisa. Dolicz proszę to co zostało z tamtego roku.

Pozdrawiam

:papa:

PS. Ach te stare cudowne emotki
:shakefist:

_________________
Polityczna poprawność - narzędzie obrony głupców.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group