PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 19 mar 2024, o 11:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 26 lis 2004, o 00:25 
Offline
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2004, o 16:37
Posty: 2631
Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
ranyjulek.. mam nadzieje ze ten tekst to jakis przedwczesny zgryw prymaaprylisowy. bo jak nie (a niezauwazylem nigdzie emotiona zadnego ;P) to stwierdzic z przykroscia musze ze wiekszego steku bzdur to nie wymysliliby nawet do spolki Giertych, Ojciec Dyktator i wszystkie Mlodzianki Wszechpolskie. na cale 12 punktow-postulatow tegoz manifestu bylbym sklonny sie zgodzic moze z polowa jednego, a i to nie bez dyskusji ;P

pozdrawiam

[oryginalny temat postu: "Nowy artykuł O_o" - mod. 7z9]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Nieprzeczytany post: 28 lis 2004, o 00:41 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lis 2003, o 14:54
Posty: 2060
no w prawdzie nie tyle Giertych i mu podobnio mo\gliby to wymyslić, bo to w z goła innym kierunku fantazje sa, ale musze sięzgodzić - bzdurny ten artykuł

_________________
niestety Trekker ma dysklawiaturozę
[edit] oraz jest leniwy, mimo że ma Firefoxa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Nieprzeczytany post: 2 gru 2004, o 23:34 
Zawsze wydawało mi się (jak zwykle przesadzam), że ludzie, którzy ze względu na sprawowane funkcje społeczne (np. nauczyciele akademiccy i studenci) posługują się rozumem w stopniu większym niż cała reszta (a przynamniej powinni), są jednocześnie rozumniejsi. Tak jednak nie jest (świat nie jest tak prosty jak niektóre umysły), dlatego tekst, który był intelektualną prowokacją, który był wyolbrzymioną odpowiedzią na wyolbrzymione zarzuty (np. dotyczące naszej patologicznej seksualności; patrz kwestia molestowania dzieci, czy kwestia tysięcy partnerów seksualnych, i inne bzdurne kwestie), został potraktowany nie tylko poważnie, ale i ze zgorszeniem powstałym w wyniku nieprawdziwości (rzekomej, bo żart nie musi być prawdziwy) tez zawartych w tekście, czy raczej niepoprawności politycznej owego tekstu. (Zaskakujące, że wszelkie bzdury wypisywane już zupełnie poważnie przeciw wam, nie wywołują w was takich nerwowych reakcji i takiego zgorszenia! Albo – idee społeczne, choćby i najbardziej wrogie i niszczycielskie, są z reguły przejmowane jako własne i akceptowane, nawet przez tych, przeciwko którym są one wymierzone, np. te przeciwko pedałom przez gejów. Idea, w której wyrastamy jest oswojoną ideą, dlatego jako taka zdaje się być godna szacunku, ale mniejsza z tym). Cóż mógłbym dodać? Niech Bóg będzie z wami! (Ja się bez niego obejdę)

HRABIA

PS W piątkowej Wyborczej jest tekst o reklamie w Polsce, tzn. o tym, dlaczego Polska reklama jest tak porażająco nudna, sztampowa i najzwyczajniej nieinteresująca. Otóż okazuje się, że Polacy podchodzą do treści zawartych w reklamie zbyt serio, w związku z czym nie ma tu miejsca na autoironię. Stąd najpewniej ta bezpłciowość polskich reklam… Mój tekst był autoironiczny i… bardzo się nie spodobał. A to znaczy, że i wy, drodzy koledzy, nie potraficie się zdobyć na dystans i autoironię. Ależ wy musicie być nudni! (Chryste!)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Nieprzeczytany post: 3 gru 2004, o 00:18 
Offline
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2004, o 16:37
Posty: 2631
Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
wiesz zecz gustu. niektorych smiesza kawalu o zydach w oswiecimiu i tez sa wielce zdziwieni jak ktos sie urazony czy oburzony takim tekstem poczuje.
mi osobiscie sie tekst twoj niezbyt zabawny wydal, zwlaszcza ze zdaje sobie sprawe z tego iz sa ludzie ktorzy czesc z tych postulatow traktuja calkiem na serio. moze jakbym cie nal lepiej, to bym wiedzial ze ty nie jestes jednym z nich i sie zgrywasz, ale ze cie nie znam to com pomyslal pomyslalem i com napisal napisalem.

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Nieprzeczytany post: 3 gru 2004, o 03:10 
Offline
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2004, o 02:03
Posty: 1208
Lokalizacja: pl_PL.UTF8
Wygląda na to, że tekst miał być w założeniach zabawno-ironiczny (intelektualnie prowokujący), a wyszedł mało wyrazisty i dość nieczytelny. Moim zdaniem wpłynęło na to kilka czynników, na przykład niewzięcie przez Autora pod uwagę odbiorcy, czyli czytelnika. Trudno wyczuć, jakiej reakcji spodziewał się, pisząc - czy naprawdę uznał (mierzył wysoko!), że wszyscy dorównamy mu lotnością pojmowania dowcipu i sprawnie odfiltrujemy - z sękatych pni ciosaną - parodię od elementów brzmiących poważnie? Czy słusznie oburza się na nas (ze względu na sprawowaną funkcję, powinnych posługiwać się rozumem w stopniu większym, niż ,,cała reszta'') w momencie, gdy nie udaje nam się odebrać przesłania? Czy świadczy to o ograniczoności czytelników, czy też może o czymś zupełnie innym?

Kunszt pisania dobrych tekstów z elementami ironii polega na tym, by ująć ją w sposób przemawiający do tych, którzy do niej dojrzeli (intelektualnie), a na pozostałych nie pozostawiający wrażenia, przynajmniej złego. Nie wypada zapominać, że artykuły czytać będą ludzie o różnych światopoglądach, różnych poczuciach humoru, znajdujący się w różnych sytuacjach życiowych. Ćwiczyć się w sztuce - warto, jeśli ktoś ma ku temu skłonności, ale może nie należy spodziewać się stuprocentowej skuteczności, szczególnie na początku.

Hrabia pisze:
(Zaskakujące, że wszelkie bzdury wypisywane już zupełnie poważnie przeciw wam, nie wywołują w was takich nerwowych reakcji i takiego zgorszenia!

Zaskakujące, że tak twierdzisz! Wywołują one reakcje jak najbardziej nerwowe, z tym że ze względu na ich wielką liczebność nie okazujemy tego na każdym kroku równie energiczne, jak w tym wypadku.
Dlaczego? Nie dalibyśmy rady (uświerklibyśmy). Wierz jednak, że kto nie pozwala sobie wskutek przemęczenia na znieczulenie (ignorowanie niechcianych bodźców), jest nimi zwykle poruszony.
Dlaczego, w takim razie, reagujemy żywo na (jak się okazuje, najczęściej misinterpretowaną przez nas, ciemnych, jako pisaną na serio) bzdurę pojawiającą się na tym naszym kawałku Internetu? Otóż dlatego (jeśli o mnie chodzi), że ma on nas w jakiś sposób reprezentować. Jeśli my mamy wątpliwości, czy tekst jest w całości żartobliwy, czy też jest mieszanką goryczy, ironii i poważnych spostrzeżeń, to tym bardziej takich wątpliwości nabiorą ,,niewtajemniczeni''.

Hrabia pisze:
Mój tekst był autoironiczny i… bardzo się nie spodobał. A to znaczy, że i wy, drodzy koledzy, nie potraficie się zdobyć na dystans i autoironię. Ależ wy musicie być nudni!

być może to jest z kolei próba objęcia nas nawiasem autoironii, a jeśli tak, to dosyć nieporadna - bo mało czytelna - nie wiadomo, jak ją odbierać, szczególnie po wcześniejszych porażkach przy interpretacji tekstów pióra Autora. Tym szczególniej jeszcze próba jest nieudana, że o rzeczonych porażkach właśnie staramy się dyskutować - może w związku z tym żądło należałoby choćby na chwilę odłożyć.

Ironia tłumaczona, szczególnie na sposób wyrzucający odbiorcom, że nie byli w stanie jej pojąć, w wielkim stopniu traci (wstecz!) swoją (hipotetyczną) moc - okazuje się oto, że była zbyt słaba, by sama siebie obronić; zaś usilne zapewnienia o własnej autoironiczności i wołanie o dystans (!) świadczą najwyraźniej o braku tegoż u wołającego. Być może lepiej być nudnym, niż w niepięknym stylu odreagowywać własny brak zrozumiałości.

Prowokacja, moim zdaniem, udana, tylko poszła w innym kierunku, niż Autor planował (jest mniej intelektualna).

7z9 pisze:
proponuję więc się nie zrażać, a za to pisać bardziej pod kątem ludzi z politechniki, czyli bez większych zdolności intelektualnych :)

było o autoironii, było o dystansie. oto mistrz!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Nieprzeczytany post: 3 gru 2004, o 13:12 
Offline
Mistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 cze 2004, o 00:30
Posty: 139
Lokalizacja: 4D
7z9 pisze:
proponuję więc się nie zrażać, a za to pisać bardziej pod kątem ludzi z politechniki, czyli bez większych zdolności intelektualnych :)

Właściwie to czuję, że gdzieś w lewej półkuli rodzi się myśl, że powienienm się obrazić :shock:, ale przez brak zdolności intelektualnych, myśl ta utknęła i nie dostała się do właściwego ośrodka :D

_________________
Krzysiek

Conditioned Awarness is where we live our lives in guilt over the past and Anxiety over the future and never get to experienced the present


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Nieprzeczytany post: 3 gru 2004, o 19:26 
Odnoszę wrażenie, iż trzymacie się wyraźnej linii podziału – dzielicie świat na swoich i obcych. Swoich chwalicie, obcych ganicie.
OBCY


Na górę
  
 
 Tytuł:
Nieprzeczytany post: 4 gru 2004, o 02:33 
Offline
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2004, o 16:37
Posty: 2631
Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
Hrabia pisze:
Odnoszę wrażenie, iż trzymacie się wyraźnej linii podziału ? dzielicie świat na swoich i obcych. Swoich chwalicie, obcych ganicie.
OBCY


nu nie unos sie tak. nie bylo moim celem ganienie cie za cokolwiek. ok, nie zalapalem prowokacyjnego zartu, troche w tym mojej winy a troche zapewne i niefortunnosc tego zartu tez sie tu przyczynila, bo jak wnosze z postow nie bylem jedyna osoba ktora nie zalapala. tyle. uwazam ze nie ma sie naprawde o co obrazac

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Nieprzeczytany post: 4 gru 2004, o 05:36 
Offline
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2004, o 02:03
Posty: 1208
Lokalizacja: pl_PL.UTF8
Hrabia pisze:
Odnoszę wrażenie, iż trzymacie się wyraźnej linii podziału – dzielicie świat na swoich i obcych. Swoich chwalicie, obcych ganicie.


No waitamoment, a kto właściwie zaczął? Mam na myśli na przykład radosne odzywki w stylu: ,,Niech Bóg będzie z wami! (Ja się bez niego obejdę)'' wstawiane ni w pięć ni w dziewięć, zdaje się że w formie dość szczególnej obelgi (w zamierzeniu przynajmniej). Dziwne, że nie przysparzają poczucia braterstwa, prawda? ;P
Ja wytykania sobie nawzajem słówek nie lubię, ale tym razem Tobie specjalnie pokazuję to paluchem, bo zdajesz się nie zauważać samodzielnie pewnych zależności (z całym należnym szacunkiem).

W podobny sposób mógłby się właściwie obrazić każdy, kto debiutuje artykułem, z pewnych dość konkretych przyczyn (parokrotnie już wymienionych) ocenionym przez parę osób, hm, bez entuzjazmu.
Tylko, czy warto i czy jest o co?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Nieprzeczytany post: 2 sty 2005, o 13:54 
Tekst naprawdę nie jest ironiczny ,zgadzam się z Adminem ,że cięzko to wyczuć .Osobiście jako hetero uważam to za pewien sposób obrony przed czymś .Staram się traktowac w swoim życziu wszystkich ludzi tak samo (i nie chcę za to orderu) a ten teks tylko niepotrzebnie miesza w głowach ludziom,którzy moze i nie są wtajemniczeni i są troszę obok tego wszystkiego i nie mają złych inetencji.Nie cały Świat jest zły.Wiesz,wydaje mi się ,ze jesteś bardzo zagubionym człowiekiem,nie podoba mi sie to w jaki sposób odnosisz się do Boga,ja w niego wierzę,wydaje mi się,ze mocno (ale to i tak mało).Jeżeli chcesz się bawić w noego Wojewódzkiego to proszę bardzo,ale wychodzi Ci to bardzo marnie ....


Na górę
  
 
 Tytuł:
Nieprzeczytany post: 2 sty 2005, o 16:20 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
W jakis sposob czuje sie ze ludzie ktorzy wierza w Boga robia to sami nie rozumiejac za bardzo co robia. Nie lubie takiej postawy, dlatego wole jak czlowiek swiadomie nie wierzy niz wiezy tak bez dokladnego przemyslenia.

_________________
Chłopiec pełen magii

count your blessings now
'fore they're long gone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Nieprzeczytany post: 2 sty 2005, o 22:54 
Offline
Mistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lis 2004, o 01:22
Posty: 98
No cóż, artykuł wydaje mi się wybitnie sarkastyczny i szczerze mówiąc nieźle się uśmiałem czytając go. Sądząc jednak po waszych wypowiedziach chyba niektórzy za bardzo dosłownie wzięli ten tekst - przecież od razu widać że autor robi sobie po prostu jaja, co sugerują wypowiedzi w nawiasach, np:
Tylko my prawdziwie rozumiemy czym jest męska uroda i wdzięk (i dobry męski seks :lol: )
Poza tym Autor deklarował w jakimś tam postcie że może obejść się bez boga (czy jakoś tak) a tu pisze:
1. gejów bez wątpienia upodobali sobie bogowie i inne byty nadprzyrodzone - też w nawiasie zresztą
2. Ten jedenasty punkt powstał tylko po to, by w sumie wszystkich punktów było dwanaście, co daje nam biblijnie uświęconą liczbę i dobitnie pokazuje całemu niegejowskiemu światu (jeszcze raz!) o ileż jesteśmy od niego lepsi
3. Geje idą przeważnie (idziemy) do Nieba (wbrew temu, co głoszą niedoinformowani) i to niejako z automatu
I jeszcze to końcowe: No! które dobitnie daje do zrozumienia, że cały ten artukuł to jeden wielki żart.
Ale jak wiadomo każdy ma inne poczucie humoru. Mnie na przykład różnego typu kawały o gejach też śmieszą chociaż sam nim jestem. W każdym razie myślę, że nie należy tekstu brać na serio.

_________________
te drzwi zostały naoliwione z funduszy unii europejskich


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Nieprzeczytany post: 3 sty 2005, o 01:15 
Offline
Mistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lis 2004, o 01:22
Posty: 98
Spox. Każdy ma prawo do swojego zdania i ja je szanuję.
Ale rzeczywiście coś mi się zdaje, że Autor chciał zabłysnąć, w końcu to chyba jego pierwszy tekst był (czy się mylę??). Niestety niefortunnie wybrał formę w jakiej chciał to zrobić, bo nie wszystkim odpowiada taki typ humoru (czy jak wszyscy inni mówią wywyższania).

_________________
te drzwi zostały naoliwione z funduszy unii europejskich


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Nieprzeczytany post: 3 sty 2005, o 01:31 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
Wiem, ze jestem dziwny, a to pewnie jeszcze potwierdzi moja odmiennosc, ale... ja sie wlasnie zastanawiam skad mam takie a nie inne uczucia/odczucia/emocje, czy to dobre/madre itp.

Zastanawialem sie wielokrotnie czy wiara jest madra czy niemadra itp i wyszlo mi ze madrzej nie wierzyc. Stad moja obecna opinia.

Co do tekstu Hrabiego, to musze wspomniec, ze w opisie do tekstu, ktory Hrabia mi przeslal, gdy publikowalem w jego imieniu ten tekst bylo napisane kto jest adresatem tekstu i wtedy tymbardziej bylo wiadomo, ze jest to duzy zart. 7 jednak powiedzial, ze taki opis nie pasuje (odstrasza) i poprosil by wstawic tam poczatkowy akapit... a caly tamten opis zanikl. Troche w tym moja wina ze nie dopilnowalem.

Dodam, że Hrabia tekstów napisał już wcześniej wiele. Z tego co się orientuję, możliwe, że jego wypowiedzi można było spotkać w gazetach ogólnopolskich.

_________________
Chłopiec pełen magii

count your blessings now
'fore they're long gone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Nieprzeczytany post: 3 sty 2005, o 02:23 
Offline
Mistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lis 2004, o 01:22
Posty: 98
Co do uczuć to moim zdaniem rzeczywiście nie należy się raczej zastanawiać dlaczego zakochujemy się w tej a nie innej osobie. Chociaż istnieje teoria mówiąca o mapowaniu przez nasz organizm genów innych osób (unoszonych przez feromony czy jakoś tak) i dopasowywaniu naszej mapy genowej do mapy drugiej osoby. Tu odsyłam zainteresowanych do wyd. specjl. Newsweeka zdaje się.
Natomiast jeśli chodzi o boga to myślę, że w tym przypadku każdy z nas powinien się naprawdę zastanowić nad czy istnieje czy nie, albo lepiej czy jest mi potrzebny do egzystencji. Z mojego doświadczenia wynika, że wiele osób po prostu załamałoby się psychicznie gdyby nie miały boga, w końcu Niebo też jest jakimś celem życiowym, a życie bez celu jest nic nie warte. Dlatego sądzę, że ludzie często na ślepo wierzą w to co mówią goście w koloratkach bo po prostu tak im lepiej żyć - nie ma dręczących pytań, na wszystko jest odpowiedź i przede wszystkim nie trzeba się samemu zastanawiać. Ja akurat zawsze uwarzałem historyjkę o bogu za niezłą ściemę, którą panowie w czarnych wdziankach wciskają masom. Pomijając już fakt, że biblia wiele pytań pozostawia bez odpowiedzi, a gdy się pytasz takiego faceta w sutannie o coś to ci mówi, że to głupie pytanie i powinieneś częściej czytać to co mówił Dżyzas.

_________________
te drzwi zostały naoliwione z funduszy unii europejskich


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group