PWGay
http://pwgay.vipserv.org/

Zrzuta na serwer i domenę - 2017
http://pwgay.vipserv.org/viewtopic.php?f=3&t=4507
Strona 1 z 1

Autor:  trekker [ 31 mar 2017, o 15:44 ]
Tytuł:  Zrzuta na serwer i domenę - 2017

Drodzy Wszyscy,

Jeżeli ktoś przez ostatnie kilka lat śledził choć szczątkowo to forum, to wie że co roku ogłaszam pospolite ruszenie pod hasłem "zrzuta na serwer i domenę ". W tym roku nie będzie inaczej.

W zeszłym roku składka była zbierana podczas jednego ze zlotów. W tym roku powinienem był ją zacząć organizować wcześniej, ale z przyczyn różnych nie dałem rady - dlatego całość jest już opłacona I miło by było gdyby ktosiom się zechciało jednak w kosztach partycypować.

Ściepa w pytaniach o odpowiedziach:

Dlaczego jest organizowana składka?

Forum stoi nie kątem u trekkera, tylko na profesjonalnym serwerze. Wiąże się to z pewnymi kosztami. Jako że nie posiadamy w tej chwili wśród użytkowników PWG bogatego filantropa, koszty musimy ponieść wspólnie. Roczne koszty utrzymania serwera i domeny to 229,20 złotych (home.pl tradycyjnie już zmieniło stawki). Ostatnia składka zakończyła się niedopłatą 50,35 PLN (info tu) - ta niedopłata przeszła na ten rok, więc teraz musimy zebrać nieco wiecej. Zatem jeżeli w zrzutce wzięli by udział wszyscy użytkownicy Forum to koszt na osobę wyniósłby 0,66 PLN.

Oesu, a czemu tak drogo?

Po pierwsze, gdyby się złożyli wszyscy zapisani na forum, to by było tanio. Nawet gdyby złożyli sie tylko ci którzy aktywnie piszą.
Tak czy siak, rzeczywiście obecny hosting jest zdecydowanie za drogi jak na nasze potrzeby. Pytanie też jakie właściwie są nasze potrzeby. Bo może nie potrzebujemy forum jako takiego?
W wolnej chwili postaram się przeanalizować jak obniżyć koszty u obecnego providera, ale docelowo chętnie bym przedyskutował z zainteresowanymi jakie mam pomysły. Zapraszam do dyskusji


Czy muszę się składać na nowy serwer? / Jak mogę się złożyć na nowy serwer?

Obowiązku składania się na nowy serwer nie ma - PWG było zawsze dla wszystkich i za darmo. Składka jest dobrowolna, będzie jednak fajnie, jeżeli każdy, komu zależy żeby PWG istniało dalej, dorzuci się chociaż trochę.
W celu określenia wysokości składki musimy wiedzieć ile osób jest gotowe się złożyć. Zgłaszajcie chęć uczestniczenia w zrzucie na priv LUB zaznaczając odpowiednią opcję w ankiecie lub na adres pwgay@pwgay.org.
W momencie kiedy ustalimy już kto się chce składać i ile wynosi składka, do składkowiczów zostanie wysłana prywatna wiadomość z informacjami jak przekazać składkę. Składkę będzie można wpłacać na konto bankowe lub poprzez paypal.

Osoby chętne do uczestniczenia w składce proszę o zgłaszanie się do dnia 30 kwietnia 2017. Składki będą następnie zbierane do 31 maja br.

Jak będą rozliczone składki?

Staram się aby proces zbierania składek był jak najbardziej przejrzysty. Na życzenie składkowiczów zostaną udostępnione wyciągi z mojego konta, gdzie będzie można zobaczyć na co pieniądze poszły/idą. Jakikolwiek nadmiar składek zostanie zachowany i spożytkowany na opłacenie hostingu w przyszłości.

Pozdrawiam i czekam na odzew.
Trekker

Autor:  mati [ 13 kwie 2017, o 15:15 ]
Tytuł:  Re: Zrzuta na serwer i domenę - 2017

Ja poproszę o dopisanie mnie do listy i informację via FB :)

Autor:  trekker [ 15 kwie 2018, o 12:19 ]
Tytuł:  Re: Zrzuta na serwer i domenę - 2017

Drodzy Szanowni,

Wybaczcie, że nie informowałem wcześniej o wyniku zbiórki, ale trochę mi zbrakło czasu. W przedmiotowym roku (2017) zbierałem jedynie przelewy. Zadeklarowało wpłatę 6 osób - dzięki! Wpłaciło tylko 4 osob*, czyli zebraliśmy 186 PLN. Trudno**

Wydatki (nie licząc niedopłaty przeniesionej z 2016) kształtowały się następująco:

opłata za domenę na następne 12 m-cy: 103,32 PLN brutto (Tak, home.pl znowu podniosło stawki)
opłata za hosting na następne 12 m-cy: 125,88 PLN brutto
co daje w sumie zawrotną kwotę 229,20 PLN

Przelewy zostały wykonane - potwierdzenia dla zainteresowanych składkowiczów do wglądu u mnie.

Jak łatwo policzyć, po raz kolejny zakończyliśmy całą operację na minusie - w tym roku zabrakło nam 42,80 PLN (nie uwzględniając nawet manka z poprzedniego roku)

Jeszcze raz wielkie dzięki dla tych, którzy się złożyli w tym roku!

P.S.
*) bardzo długo szukałem w notatkach czy aby ktoś (co czasami się zdarza) nie wpłacił mi w gotówce. Ale jako żywo nie mogę sobie przypomnieć aby taka sytuacja miała miejsce. Jeżeli ktoś ze składkowiczów pamięta, to niech da znać tu albo na priv!
**) Składka zawsze była i jest dobrowolna + ja mam co raz mniej czasu żeby ścigać ludzi. Dlatego na prawdę szczerze i bez chowania urazy stwierdzam "trudno"

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/