PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 19 mar 2024, o 04:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

czy chcesz się złożyć na serwer PWG?
Czas głosowania minął 28 lut 2015, o 14:09
tak 100%  100%  [ 5 ]
nie 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 5
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 6 lut 2015, o 14:09 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lis 2003, o 14:54
Posty: 2060
Drodzy Wszyscy,

Jeżeli ktoś przez ostatnie kilka lat śledził choć szczątkowo to forum, to wie że co roku ogłaszam pospolite ruszenie pod hasłem "zrzuta na serwer i domenę ". W tym roku nie będzie inaczej.

Na szczęście po chwilowych problemach z ochotnikami, w zeszłym roku udało się bez problemu zebrać cała kwotę :)

Ściepa w pytaniach o odpowiedziach:

Dlaczego jest organizowana składka?

Forum stoi nie kątem u trekkera, tylko na profesjonalnym serwerze. Wiąże się to z pewnymi kosztami. Jako że nie posiadamy w tej chwili wśród użytkowników PWG bogatego filantropa, koszty musimy ponieść wspólnie. Roczne koszty utrzymania serwera i domeny to 198,63 złotych. Ostatnia składka zakończyła się nadpłatą 16,15 PLN (info tu) - ta nadpłata przeszła na ten rok, więc teraz musimy zebrać nieco mniej. Zatem jeżeli w zrzutce wzięli by udział wszyscy użytkownicy Forum to koszt na osobę wyniósłby 0,46 PLN, a jeżeli tyle osób co ostatnio to około 13,99 PLN na osobę

Czy muszę się składać na nowy serwer? / Jak mogę się złożyć na nowy serwer?

Obowiązku składania się na nowy serwer nie ma - PWG było zawsze dla wszystkich i za darmo. Składka jest dobrowolna, będzie jednak fajnie, jeżeli każdy, komu zależy żeby PWG istniało dalej, dorzuci się chociaż trochę.
W celu określenia wysokości składki musimy wiedzieć ile osób jest gotowe się złożyć. Zgłaszajcie chęć uczestniczenia w zrzucie na priv, zaznaczając odpowiednia opcję w ankiecie lub na adres pwgay@pwgay.org.
W momencie kiedy ustalimy już kto się chce składać i ile wynosi składka, do składkowiczów zostanie wysłana prywatna wiadomość z informacjami jak przekazać składkę. Składkę będzie można wpłacać na konto bankowe lub poprzez paypal.

Osoby chętne do uczestniczenia w składce proszę o zgłaszanie się do dnia 28 lutego 2015. Składki będą następnie zbierane do 15 marca br.

Jak będą rozliczone składki?

Staram się aby proces zbierania składek był jak najbardziej przejrzysty. Na życzenie składkowiczów zostaną udostępnione wyciągi z mojego konta, gdzie będzie można zobaczyć na co pieniądze poszły/idą. Jakikolwiek nadmiar składek zostanie zachowany i spożytkowany na opłacenie hostingu w przyszłości.

Pozdrawiam i czekam na odzew.
Trekker

_________________
niestety Trekker ma dysklawiaturozę
[edit] oraz jest leniwy, mimo że ma Firefoxa


Ostatnio zmieniony 31 mar 2017, o 14:46 przez trekker, łącznie zmieniany 2 razy
koniec zbiórki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 15 lut 2015, o 19:17 
Offline
Mistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 paź 2013, o 12:38
Posty: 113
Lokalizacja: Elektryczny
Proszę drogich Forumowiczów.
Niezależnie od tego jak często kto tu bywa, to jednak Forum spełnia jakąś rolę.
Dla jednych jest jakimś reliktem przeszłości, dla innych pomnikiem na cześć starych dobrych czasów, ale są tacy dla których jest pierwszym zetknięciem się ze środowiskiem LGBT (o dużej różnorodności) po sprowadzeniu się do Warszawy i rozpoczęciu studiów.
Jak co rok jest zrzuta na utrzymanie forum na serwerze. Możecie nawet kilka PLN od siebie dać, nikt nikogo nie będzie rozliczał. Aby dokonać aktu wspomożenia wystarczy skontaktować się z Trekker'em (napisać mu wiadomość).
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów
:fala:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 4 mar 2015, o 20:43 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lis 2003, o 14:54
Posty: 2060
Kochani,

Dziękuję wszystkim za oddane głosy.
Informacyjnie podam: zgłosiło się (razem ze mną) 6 osób, z czego jedna poza ankietą.

Do osób które zgłosiły chęć uczestnictwa w składce własnie wysłałem szczegóły i namiary na priv ;)

ściskam,
Tre

_________________
niestety Trekker ma dysklawiaturozę
[edit] oraz jest leniwy, mimo że ma Firefoxa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 31 mar 2015, o 10:02 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lis 2003, o 14:54
Posty: 2060
Drodzy Szanowni,

Niniejszym zakończyłem zbiórkę. Trochę czasu to zajęło, ale ostateczny wynik przedstawia się następująco:

- jednej składki dokonałem sam sobie
- pięć osób wpłaciło na konto (a potem jeszcze jedna dołożyła coś ekstra w gotówce)
- jedna osoba, bez deklaracji, złożyła się na zlocie w gotówce
z czego zdarzały się wpłaty powyżej ustalonej kwoty :)

W sumie ze składek wpłynęło 220 PLN. Uwzględniając to co zostało z zeszłego roku zebraliśmy: 236,15 PLN

Wydatki kształtują się następująco:

opłata za domenę na następne 12 m-cy: 72,57 PLN brutto
opłata za hosting na następne 12 m-cy: 125,88 PLN brutto
co daje w sumie zawrotną kwotę 198,45 PLN

Przelewy zostały wykonane - potwierdzenia dla zainteresowanych składkowiczów do wglądu u mnie.

Jak łatwo policzyć, tym razem zakończyliśmy całą operację na plusie 37,70 PLN. Bardzo mnie to cieszy :)
Oczywiście kwota, która pozostała ze składek po opłaceniu rachunków przechodzi na następny rok :)

Dziękuję wszystkim za składkę.

_________________
niestety Trekker ma dysklawiaturozę
[edit] oraz jest leniwy, mimo że ma Firefoxa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 25 paź 2016, o 10:20 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: 24 paź 2016, o 19:10
Posty: 11
Forum ma mały ruch, więc i hosting można mieć za 40-50 rocznie cena domeny org sprawdzam, że w granicach 68 na popularnym tanim rejestratorze wiec nie ma co przenosić. Nad zmianą hostingu bym się zastanowił.

_________________
swojska kiełbasa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group