PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 19 mar 2024, o 05:23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

czy chcesz się złożyć na serwer PWG?
Czas głosowania minął 2 kwie 2016, o 16:37
tak 100%  100%  [ 5 ]
nie 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 5
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 4 mar 2016, o 16:37 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lis 2003, o 14:54
Posty: 2060
Drodzy Wszyscy,

Jeżeli ktoś przez ostatnie kilka lat śledził choć szczątkowo to forum, to wie że co roku ogłaszam pospolite ruszenie pod hasłem "zrzuta na serwer i domenę ". W tym roku nie będzie inaczej.

W zeszym roku zrzuciło się aż (tylko?) 7 forumowiczow

Ściepa w pytaniach o odpowiedziach:

Dlaczego jest organizowana składka?

Forum stoi nie kątem u trekkera, tylko na profesjonalnym serwerze. Wiąże się to z pewnymi kosztami. Jako że nie posiadamy w tej chwili wśród użytkowników PWG bogatego filantropa, koszty musimy ponieść wspólnie. Roczne koszty utrzymania serwera i domeny to 198,45 złotych (no chyba że home.pl znowu zmieni stawki). Ostatnia składka zakończyła się nadpłatą 37,70 PLN (info tu) - ta nadpłata przeszła na ten rok, więc teraz musimy zebrać nieco mniej. Zatem jeżeli w zrzutce wzięli by udział wszyscy użytkownicy Forum to koszt na osobę wyniósłby 0,39 PLN, a jeżeli tyle osób co ostatnio to około 22,96 PLN na osobę

Czy muszę się składać na nowy serwer? / Jak mogę się złożyć na nowy serwer?

Obowiązku składania się na nowy serwer nie ma - PWG było zawsze dla wszystkich i za darmo. Składka jest dobrowolna, będzie jednak fajnie, jeżeli każdy, komu zależy żeby PWG istniało dalej, dorzuci się chociaż trochę.
W celu określenia wysokości składki musimy wiedzieć ile osób jest gotowe się złożyć. Zgłaszajcie chęć uczestniczenia w zrzucie na priv LUB zaznaczając odpowiednią opcję w ankiecie lub na adres pwgay@pwgay.org.
W momencie kiedy ustalimy już kto się chce składać i ile wynosi składka, do składkowiczów zostanie wysłana prywatna wiadomość z informacjami jak przekazać składkę. Składkę będzie można wpłacać na konto bankowe lub poprzez paypal.

Osoby chętne do uczestniczenia w składce proszę o zgłaszanie się do dnia 2 kwietnia 2016. Składki będą następnie zbierane do 31 marca br.

Jak będą rozliczone składki?

Staram się aby proces zbierania składek był jak najbardziej przejrzysty. Na życzenie składkowiczów zostaną udostępnione wyciągi z mojego konta, gdzie będzie można zobaczyć na co pieniądze poszły/idą. Jakikolwiek nadmiar składek zostanie zachowany i spożytkowany na opłacenie hostingu w przyszłości.

Pozdrawiam i czekam na odzew.
Trekker

_________________
niestety Trekker ma dysklawiaturozę
[edit] oraz jest leniwy, mimo że ma Firefoxa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 15 mar 2016, o 17:30 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 wrz 2007, o 15:04
Posty: 1680
Lokalizacja: Mchtr
Może by przedłużyć czas na składkę tak by nie dało o ni wspomnieć na najbliższym zlocie?

_________________
Polityczna poprawność - narzędzie obrony głupców.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 16 mar 2016, o 13:15 
Offline
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 mar 2009, o 23:14
Posty: 635
Lokalizacja: Geodezja i Kartografia
Ja się chętnie złożę :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 16 mar 2016, o 22:17 
Offline
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 sty 2009, o 02:47
Posty: 710
Lokalizacja: MiNI
Ja również, tylko jeśli już udostępnisz numer konta to plis o kontakt także poza forum, żebym nie zapomniał :)

_________________
Ten post może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 17 mar 2016, o 00:09 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lis 2003, o 14:54
Posty: 2060
Gidja pisze:
Może by przedłużyć czas na składkę tak by nie dało o ni wspomnieć na najbliższym zlocie?

w sumie mogę poprosi o wydłużenie terminu płatności do 7.04 chyba - niech będzie :)

_________________
niestety Trekker ma dysklawiaturozę
[edit] oraz jest leniwy, mimo że ma Firefoxa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 18 mar 2016, o 12:21 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 wrz 2007, o 15:04
Posty: 1680
Lokalizacja: Mchtr
Super. Postaram się to ogarnąć ogarnąć na zlocie.

_________________
Polityczna poprawność - narzędzie obrony głupców.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 3 kwie 2016, o 07:45 
Offline
Rusałka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 cze 2009, o 10:19
Posty: 1318
Lokalizacja: WAWA
Obywatele, członkowie forum, ludu pracujący Stolicy,

Odnośnie zbiórki na domenę i serwer: na zlocie 1.04. w kapeluszu znalazłem ogółem 105,00 zł. Przekażę Trekkerowi.

_________________
Даже если вам немного за тридцать
Есть надежда выйти замуж за принца


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 10 kwie 2016, o 14:56 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lis 2003, o 14:54
Posty: 2060
Drodzy Szanowni,

Niniejszym zakończyliśmy zbiórkę. Wiem, że czasu było mało, tym bardziej więc dziękuję tym, którzy się

W tym roku ostatecznie składka odbyła się podczas zlotu. Zgodnie z deklaracją, Solaris przekazał mi na konto 105 PLN.
Ponieważ w takiej sytuacji metoda "całkowite koszty dzielimy na liczbę chętnych nie bardzo mam zastosowanie, postanowiłem od siebie dołożyć taką samą kwotę jak w zeszłym roku, czyli 30 PLN. Uwzględniając to co zostało z zeszłego roku zebraliśmy: 172,7 PLN

Wydatki kształtują się następująco:

opłata za domenę na następne 12 m-cy: 97,17 PLN brutto (Tak, home.pl znowu podniosło stawki)
opłata za hosting na następne 12 m-cy: 125,88 PLN brutto
co daje w sumie zawrotną kwotę 223,05 PLN

Przelewy zostały wykonane - potwierdzenia dla zainteresowanych składkowiczów do wglądu u mnie.

Dziękuję wszystkim za składkę. Szczególne podziękowania dla Gidji i Solarisa za pomoc w organizacji składki na zlocie pod moją nieobecność!

Jak łatwo policzyć, tym razem zakończyliśmy całą operację na minusie - w tym roku zabrakło nam 50,35PLN. Jest to wynik za równo tego że home.pl podniosło opłaty, jak i tego że całą uzbierana suma to ledwie 3/4 wstępnie szacowanych na 198 PLN kosztów

Z mojego subiektywnego punktu widzenia to kolejny sygnał (wcześniejszy był tu) żeby zaprzestać organizacji składek w obecnej formie i albo ten obowiązek scedować na kogoś innego (najlepiej młodszego), albo forum za rok zamknąć. Ale to temat na oddzielny wątek, który zaraz założę.

Jeszcze raz wielkie dzięki dla tych, którzy się złożyli w tym roku! :papa:

_________________
niestety Trekker ma dysklawiaturozę
[edit] oraz jest leniwy, mimo że ma Firefoxa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 25 paź 2016, o 10:23 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: 24 paź 2016, o 19:10
Posty: 11
Trekker przemyśl zmianę hostingu na tańszy . Forum mam mały ruch to i hosting może być o połowę tańszy.

_________________
swojska kiełbasa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 13 lis 2016, o 02:36 
Offline
Użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lis 2003, o 00:55
Posty: 44
Dzień dobry! a może zostawmy tylko domenę a całe forum niech idzie przez jakiś portal społecznościowy? Może serwer wcale nie jest potrzebny.
A tak w ogóle, to bardzo chciałbym Wam podziękować za opiekowanie się forum. I jeśli są jakieś problemy w postaci braków funduszy, to dawajcie mi znać, najlepiej bezpośrednio :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 31 mar 2017, o 14:44 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lis 2003, o 14:54
Posty: 2060
Radek9: plena zgoda, na pewno da sie zmienic tak zeby bylo taniej.

Problem jest jeden: nie mam czasu sie tym zajac. A zmiana hosting to migracja isntalacji I danych... no nie mam kiedy.
moge zmienic pakiet na tanszy u tego providera: teraz mamy (rzeczywisice az za duzo) 20GB limitu transferu, a zuzywamy.. .wg. statystyk ok 2GB (tez jakos za duzo - powinienem sprawdzic co tak ciagnie, ale... niemam czasu)
no ale zalozmy ze mozemy po prostu wziad mniejszy pakiet: jedyny mneijszy dostepny na vipserv.org jest z 4,2 GB transferu (nawet bez sprawdzania wystarczy)
wtey problem z tym ze nasze bazy I pliki zajmuja 2GB... a w tym mniejszym pakiecie dostaniemy 620 MB (max 1,5 GB, jezeli zrezygnujemy z backupu) I znowu: pewnie da sie to obciac, ale nie mam kiedy

w skrocie: masz racje, tak, super. nei wiem kiedy sie tym zajme. moze jakos w wielkanoc...

tymczasem znowu musialem wsio oplacic :(

_________________
niestety Trekker ma dysklawiaturozę
[edit] oraz jest leniwy, mimo że ma Firefoxa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 31 mar 2017, o 15:08 
Offline
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 mar 2009, o 23:14
Posty: 635
Lokalizacja: Geodezja i Kartografia
Treku, też chciałbym się dorzucić - daj dane i ile ☺️


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 5 kwie 2017, o 07:50 
Offline
Rusałka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 cze 2009, o 10:19
Posty: 1318
Lokalizacja: WAWA
ja się też dołożę, ile trzeba będzie.

_________________
Даже если вам немного за тридцать
Есть надежда выйти замуж за принца


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 5 kwie 2017, o 11:53 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lis 2003, o 14:54
Posty: 2060
czad! dzieki!

A z innych rzeczy

Radek9 pisze:
Trekker przemyśl zmianę hostingu na tańszy . Forum mam mały ruch to i hosting może być o połowę tańszy.


trekker pisze:
[...] teraz mamy (rzeczywisice az za duzo) 20GB limitu transferu, a zuzywamy.. .wg. statystyk ok 2GB [... ] problem z tym ze nasze bazy I pliki zajmuja 2GB... a w tym mniejszym pakiecie dostaniemy 620 MB (max 1,5 GB, jezeli zrezygnujemy z backupu)


sprawdzilem! wyczyscilem! teraz cala zajmowana przez nas przestrzen dyskowa to tylko ok 1GB!!! wiec mozna zmniejszyc pakiet hostingowy! :D

_________________
niestety Trekker ma dysklawiaturozę
[edit] oraz jest leniwy, mimo że ma Firefoxa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 5 kwie 2017, o 15:15 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
Z czego te 2 GB ruchu się bierze? Obrazków praktycznie nie mamy. To boty tak chodzą?

Odnośnie hostingu: nawet przed odchudzeniem mieścimy się w hostingu w firmie, z której usług z powodzeniem korzystałem: EasyPack w hekko.pl, w regularnej cenie 50 zł (chyba netto) za rok.
https://www.hekko.pl/

z serwisów, z których nie korzystałem:
Za 40 zł brutto można kupić Hosting Mini w webd: https://webd.pl/?gclid=CNOFivOwjdMCFU9lGQodLEcOkg
Za 18-30 zł brutto można kupić dla odchudzonej wersji bazy Hosting Brązowy w https://hostinghouse.pl/hosting

Zastanawiam się czy strona nie zmieści się ramach jakiegoś darmowego pakietu serwera chmurowego w którejś z dużych firm, ale wtedy trzeba by było trochę więcej dbać o administrację całością niż przy zwykłym hostingu i obawiam się, że po prostu nie warto. Przy 30 zł brutto rocznie domena staje się głównym kosztem, a tę ew. można przenieść na darmową - jak zostało to zasugerowane.

_________________
Chłopiec pełen magii

count your blessings now
'fore they're long gone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group