PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 23 paź 2019, o 13:12

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: nowy admin
Nieprzeczytany post: 9 maja 2012, o 19:53 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Panowie, powstrzymajcie się od mniej lub bardziej bezpośredniego obrażania się...

Nieprzeczytany post: 10 maja 2012, o 00:41 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Tak jak pisałem EndOfMe, już nie mam zamiaru odpowiadać na pyskówki, nie mam czasu sobie dupki zawracać takimi głupotami i takimi ludźmi. A jak komuś się coś nie podoba to myśle, że to jest najlepsze rozwiązanie. Inna osoba może tylko pomyśleć ale generalnie będzie miała to w [cenzura] a nawet jak o mnie pomyśli negatywnie to też mam to gdzieś. Osoby które wiedzą co reprezentuje sobą i są obok mnie wiedzą na co mnie stać i serio mi to wystarczy, więc nie będę lizać tyłków dla jakiś starych pryków by przypadkiem abytku nie uszkodzić ufff a jakbyś zauważył ja tylko wnioski toczyłem do jednej osoby :) która mnie zna i wie jak nie zaczepi to dam spokój a jak taki stare coś chce wcisnąć nosa niech wciska ale nie znając całej sytuacji wypowiadać sie nie powinien a tym bardziej obrażać. Dobra [cenzura] to nie mam czasu i nie chce mi się juz pisac, wolę już poczytać książkę niż histerie bo ktoś kogoś obraził itd itp jakby było nad czym robić ogormny szum -.-'

a jak ktoś nie ma co robić w życiu to niech poogląda sobie jakiś klan czy tam mode na sukces , lepsze to niż pie*dolenie aby tylko Pumcie zbesztać haha :D bo to tylko pisanie na marne :)

dodam jeszcze, że wiele osób odchodzi z forum gdyż są zrażani tą atmosfera. Mają racje bo jak takie aldente ma postawić na swoim lub ktoś inny bo ma takie zdanie i jego zdanie jest najlepsze i tylko prawidłowe to i ja wolę też żyć bez forum i tej głupoty. Nie znoszę jak ludzie nie szanują czyjegoś zdania tylko gnoją, że się je ma wogólę.

dobra odpuszczam i ja sobie, mam dość. Dajcie sobie na mnie bana jak Wam to sprawi frajde i wzwód będzie, gdzieś to mam. Baj

Ostatnio zmieniony 12 maja 2012, o 10:37 przez trekker, łącznie zmieniany 1 raz
wulgaryzmy

Nieprzeczytany post: 10 maja 2012, o 09:34 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Ja nadal nie rozumiem o co chodzi ale pozostaje się cieszyć, że Majki ciągle chce zajmować się forum 8)
@End of Me - zawsze musi być ktoś kto traktuje poważnie (w jakimś sensie) - inaczej boty by nas zjadły :P Natomiast traktowanie niepoważne to przywilej zwykłego użytkownika 8)

Nieprzeczytany post: 10 maja 2012, o 16:27 
Mistrz-Magik ;)

O co własciwie chodzi?

Nieprzeczytany post: 10 maja 2012, o 17:25 
Chłopiec
Awatar użytkownika

1. Faktycznie, oficjalnie Majki przestał być Administratorem, ale w praktyce chyba nadal ma te uprawnienia. Wypadałoby by Trekker się wypowiedział, choć biorąc pod uwagę to, że Forum ostatnio nie było w żaden sposób problematyczne (posty botów są ładnie usuwane), to spodziewałbym się oficjalnego przyznania Majkiemu kolejnej kadencji. No chyba, że są jakieś powody by tego nie zrobić, które zna Puma i ktoś inny z administracji... Bo jeśli nikt z Administracji ich nie zna, to nie mają żadnego znaczenia. A wtedy - jeśli faktycznie odnoszą się do Forum, to wypadałoby poinformować Administrację. Jak na razie dominują głosy "ale osssochozi, bo przecież wszystko działa". Ja też mam takie odczucie.

Puma* pisze:
Osoby które wiedzą co reprezentuje sobą i są obok mnie wiedzą na co mnie stać i serio mi to wystarczy, więc nie będę lizać tyłków dla jakiś starych pryków by przypadkiem abytku nie uszkodzić ufff a jakbyś zauważył ja tylko wnioski toczyłem do jednej osoby :) która mnie zna i wie jak nie zaczepi to dam spokój a jak taki stare coś chce wcisnąć nosa niech wciska ale nie znając całej sytuacji wypowiadać sie nie powinien a tym bardziej obrażać.

2. Puma, o ile odszedł od formułowania sprzecznych myśli, wciąż zachowuje tendencję do zapewniania o tym, że są na świecie ludzie, którzy go dobrze znają i lubią. Ani nie ma sensu nad tym dyskutować, ani nie ma to nic do rzeczy. Istotne mogłoby być natomiast to:
Cytuj:
Moim zdaniem, to był raczej nie wypał... Majki jest za bardzo impulsywną osobą, czasem nie potrafi rozdzielić osobistego życia od życia na forum ( chodzi mi głównie o emocje skierowane w kierunku osób za którymi nie przepada ), w rozmowach na temat forum (tych prywatnych) bywa wulgarny. Administrator to Poważne stanowisko za poważne myślę jak na ten wiek naszego kandydata.
za wyjątkiem fragmentu pochyłą czcionką, bo skoro są prywatne, to chyba nie mają nic wspólnego ze sprawnością pełnienia funkcji przez Majkiego.
Natomiast nie wiem czy ktoś oprócz Ciebie zauważył, aby Majki był zbyt impulsywny i nieobiektywny jako administrator. Ja tego nie zauważyłem i jestem zadowolony z działań Majkiego na Forum. Jeśli Ty takie problem zaobserwowałeś, to liczę na to, że zgłosiłeś go reszcie Administracji - mamy na to przecież specjalne przepisy, by w sprawny i niezależny sposób rozwiązywać tego typu trudności.

Biorąc natomiast pod uwagę to, że rozmowy prywatne z Majkim uważasz za argument przeciw jego stanowisku wydaje się, że nieumiejętność rozdzielenia sfer życia może zachodzić u Ciebie... choć w sumie Forum to w sumie część naszego życia prywatnego.

Fajnie by było, gdyby Trekker się wypowiedział, a jeśli coś się komuś nie podoba, to wystarczy to zgłosić Administracji.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 10 maja 2012, o 21:42 
Mistrz-Magik ;)

Y...a to mamy jakiegoś administratora bo jego obecności nie widać zupełnie.

Nieprzeczytany post: 10 maja 2012, o 22:22 
Chłopiec
Awatar użytkownika

izotop pisze:
Y...a to mamy jakiegoś administratora bo jego obecności nie widać zupełnie.

Mamy moderatorów i administratorów. Dotychczas obecność administratorów i moderatorów zdecydowanie rzucała się w oczy tylko w przypadku jakichś problemów i dużych kłótni. Na co dzień ważne że spam znika - to chyba głównie zasługa moderatorów. Ostatnio było ogólnie spokojnie i bezproblemowo, więc Administracja nie miała nazbyt wiele sposobności by się uwidaczniać.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 10 maja 2012, o 23:43 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Napiszę lub zacytuję rozmowę prywatną no niedobrze , powiem tylko ogólnie niedobrze, pomyśle o tym no tez niedobrze.....

Forum się zmienia na lepsze to prawda ale nie zawsze to co nowe czy też świeże, młode jest dobre. W tym przypadku wiem, że to był strzał w piętę. Ale mniejsza już niech zostaje tym Adminem i niech robi co chce. Radzę tylko by brał przykład z starszych (no nie wszystkich) by być zrównoważonym administratorem oraz osobą która w sprawach forum czy też oficjalnie czy też prywatnie szanował drugą osobę.

A odpowiadając Tobie Chłopcze może i dominują jakieś tam głosy bo tam wszystko działa i wszystko jest pięknie ładnie .... Czasem problem jest niewidoczny dla oka... Czasem proste pytanie które nie zostało zrozumiane .... tak wiele wulgarnych słów czy też gróźb może powodować.... Osoba która jednak jest wizytówką forum powinna znać podstawowe zasady kultury.... Mógłbym to zgłosić ale po co ? By Majki to usunął ? Treker nie loguje się od 19 kwietnia wiec tez nie ma sensu , myślę, że już nic nie ma tutaj sensu a na pewno taka osoba jak Majki na stanowisko administratora z całym uszanowaniem do tego co zrobił tutaj.

Nieprzeczytany post: 11 maja 2012, o 07:13 
Mistrz-Magik ;)

Zaiste...

Walka o stołki trwa i metki kto jest adminem a kto anie a an forum jak przez cała dobę pojawi sie 10 postów mozna uznać za super sukces i jeszcze powód do bycia dumnym administratorem tego forum. No litości dla mnie to wstyd być administratorem forum martwego. Jest tyle lepszych silników forum, bezpłatnych to wybrany został najsłabszy. o portalu sie nie wypowiadam, news sprzed pól roku i dotyczący awarii.

Powiedzmy sobie szczerze pwgay działa bez jakiegoś celu nadrzędnego i jest w zasadzie kołkiem wzajemnej adoracji czego przykładem były wybory moderatorów. Wielkie wybory a efekty są żenujące.

Nie zaproponuje super planu dla pwgay bo to nie ja tu rządzę, jestem z innej uczelni i nie jestem z kołka adoracyjnego wiec co bym nie wymyślił będzie opozycji.

Filmik na podsumowanie:
http://www.youtube.com/watch?v=zTRjguCY7do

Nieprzeczytany post: 11 maja 2012, o 09:13 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

izotop pisze:
Powiedzmy sobie szczerze pwgay działa bez jakiegoś celu nadrzędnego i jest w zasadzie kołkiem wzajemnej adoracji
Oh nie, jak możesz... :quiet: 8)

Nieprzeczytany post: 11 maja 2012, o 11:00 
Chłopiec
Awatar użytkownika

izotop pisze:
Powiedzmy sobie szczerze pwgay działa bez jakiegoś celu nadrzędnego i jest w zasadzie kołkiem wzajemnej adoracji czego przykładem były wybory moderatorów. Wielkie wybory a efekty są żenujące.
Nie zaproponuje super planu dla pwgay bo to nie ja tu rządzę, jestem z innej uczelni i nie jestem z kołka adoracyjnego wiec co bym nie wymyślił będzie opozycji.

PWG się całkiem dobrze sprawdzało przez 10 lat. Pomimo prób na innych uczelniach w Polsce, przez większość tego czasu nikomu nie udawało się stworzyć nie tylko czegoś podobnego, ale w ogóle czegokolwiek dla osób homoseksualnych. W tamtym okresie nie było też żadnej walki o stołki.
10 lat to na tyle dużo, że formuła Forum stała się znacznie mniej atrakcyjna. Facebook i Google+ spełniają większość ról, do których kiedyś używane było to Forum, a ponadto mają dodatkowe funkcje i i tak są używane przez wielu ludzi. Zmieniło się też nieco podejście do homoseksualizmu w Polsce, czyniąc takie anonimowe forum znacznie mniej potrzebnym.
Walka o stołki spowodowała, że część osób odeszła. Druga część zastąpiła Forum portalami społecznościowymi. Aby PWG odżyło, trzeba by było je zrewolucjonizować, ale nie ma żadnej koncepcji którą popierałaby duża grupa użytkowników. Warto być może dodać, że kojarzę dwa rozpoczęte projekty zrobienia czegoś "podobnego do PWG ale lepszego" przez osoby, które były na PWG ale im się tu nie podobało. Żaden z nich nie przetrwał dłużej niż pół roku. Pomysłów zrobienia czegoś lepszego, które nie zostały rozpoczęte było znacznie więcej.
Od półtora roku działa QueerUW, które w założeniach nie jest podobne do PWG, ale też istnieje w oparciu o homoseksualnych studentów konkretnej uczelni.

Moim zdaniem, jeśli ktoś ma super plan dla portalu tego typu, to nie ma co się męczyć z przekonywaniem do niego użytkowników PWG, tylko niech go sam zrealizuje wraz z tymi którzy go popierają. Superowość takiego planu łatwo się wtedy sama zweryfikuje. Jeśli natomiast komuś PWG w obecnej formie się przydaje, to niech sobie z niego korzysta. A fakt, że czasem PWG wzbudza u niektórych ludzi niemałe emocje świadczy moim zdaniem, że są osoby dla których w jakimś sensie PWG jest ważne. Takich osób jest jednak coraz mniej.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 11 maja 2012, o 11:41 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Quarrel pisze:
izotop pisze:
Powiedzmy sobie szczerze pwgay działa bez jakiegoś celu nadrzędnego i jest w zasadzie kołkiem wzajemnej adoracji
Oh nie, jak możesz... :quiet: 8)

już kiedyś to słyszałem..... :lol: ale, że dalej to widać hmmm już jestem trochę tutaj, pewnie się przyzwyczaiłem :D

Nieprzeczytany post: 11 maja 2012, o 17:18 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
...
No to faktycznie "sprawdzało się"... Ci którzy chcieli zrobić "coś więcej" w końcu odchodzili, a cała reszta nie wpadła przez 10 lat na to, żeby aktywizować młodszych zmieniając okresowo administrację (i skutek jest taki, że coś normalnego w każdej innej strukturze traktuje się u nas jako coś wielce dziwnego) - naprawdę masz ciekawą definicję "sprawdzania się" ;] Ponadto kiedyś mówiło się, że "młodszym się nie chce", teraz się mówi o "walce o stołki" - czyli tak źle i tak niedobrze.
Ale abstrahując od tego, to stosując Twoje kryteria "sprawdzania się" można powiedzieć, że forum się teraz sprawdza tak samo jak kiedyś, bo (A) skupia tych którym forum jest do czegoś potrzebne, (B) tym którym coś nie pasuje mówimy słynne "Jak się nie podoba to nikt nie zmusza do zaglądania tu". Te osoby które ostatnio zwinęły zabawki, po prostu zastosowały się do tej reguły, tym razem jednak stosując ją do samego siebie - można w tym miejscu się cieszyć, że są na świecie ludzie potrafiący być konsekwentni w swojej filozofii życiowej 8) Przypominam Ci też, że dla Ciebie liczba użytkowników nie była kryterium "sprawdzania się", a wręcz twierdziłeś że im więcej osób tu będzie, tym gorzej.

Nieprzeczytany post: 11 maja 2012, o 17:51 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Quarrel pisze:
No to faktycznie "sprawdzało się"... Ci którzy chcieli zrobić "coś więcej" w końcu odchodzili
Ci, którzy chcieli zrobić coś więcej nigdy nie znajdywali poparcia dla swoich pomysłów. Każdy z nich miał swoje pomysły ale inne niż pozostali.
Cytuj:
a cała reszta nie wpadła przez 10 lat na to, żeby aktywizować młodszych zmieniając okresowo administrację (i skutek jest taki, że coś normalnego w każdej innej strukturze traktuje się u nas jako coś wielce dziwnego)
U nas skutkiem jest coś co zostało skrytykowane jako "walka o stołki"... wśród względnie młodych i przez względnie świeżych użytkowników.

Cytuj:
Ale abstrahując od tego, to stosując Twoje kryteria "sprawdzania się" można powiedzieć, że forum się teraz sprawdza tak samo jak kiedyś, bo (A) skupia tych którym forum jest do czegoś potrzebne, (B) tym którym coś nie pasuje mówimy słynne "Jak się nie podoba to nikt nie zmusza do zaglądania tu". Te osoby które ostatnio zwinęły zabawki, po prostu zastosowały się do tej reguły, tym razem jednak stosując ją do samego siebie - można w tym miejscu się cieszyć, że są na świecie ludzie potrafiący być konsekwentni w swojej filozofii życiowej 8) Przypominam Ci też, że dla Ciebie liczba użytkowników nie była kryterium "sprawdzania się", a wręcz twierdziłeś że im więcej osób tu będzie, tym gorzej.

Kiedyś samo istnienie i skupianie grupki ludzi uznałbym za sukces, bo przecież nikomu innemu się to nie udało.
Obecnie trudno powiedzieć, że forum skupia jakichś ludzi. Kiedyś było istotnym miejscem wypowiadania się dla pewnej grupy osób. Teraz nie tylko ta grupa osób jest mniejsza, ale i trudno nazwać to forum miejscem dla nich istotnym. Z tego co obserwuję, kontakty dawnych użytkowników PWG przeniosły się na Facebooka, na którym kontaktują się też nowi, homoseksualni studenci PW. Nie ma już problemu by znaleźć innych gejów z tej samej uczelni, czyli głównego czynnika który napędzał forum na początku jego istnienia.
Zaczyna też brakować czynnika, który utrzymywał Forum w ostatnich latach - tj. ludzi, którzy traktowali to "miejsce" jako przyjazne im. To w tym kontekście odnosiłem się do problemu zbyt dużej liczby użytkowników. Okazuje się, że w ostatnim okresie wystarczyło tylko kilku użytkowników w zauważalny sposób niepasujących do reszty Forum, by ludzie wcześniej traktujący PWG jako przyjazne miejsce - odeszli. Co do tego faktu to nie ma wątpliwości (bo odeszli i nie ukrywali powodów), choć można uważać, że był to krok w dobrym kierunku, tj. do odmłodzenia forum. Teraz są nowi, względnie młodzi administratorzy, nowi moderatorzy i opisana metoda wprowadzania zmian, która powinna umożliwić wdrażanie reform bez zbędnych kłótni i nieporozumień.
Ale nie wierzę by Forum miało jeszcze odżyć. Obecnie nie ma:
-ani dobrej podstawy forum, bo starzy ludzie poodchodzili,
-ani żadnych wartościowych funkcji forum, które byłyby atrakcyjne dla użytkowników, bo nigdy nie było zgody co do tego jakie wprowadzić
-ani chęci ze strony nowej Administracji (czy użytkowników) by wprowadzać jakieś istotne zmiany
Mamy obecnie mix spierających się wcześniej koncepcji: z opcji pozostawienia forum w dawnej formie z dawnym składem Administracji wybraliśmy utrzymanie dawnej formy. Z opcji zmienienia formy i przekazania administracji w ręce młodszych wybraliśmy przekazanie w ręce młodszych. Mamy teraz dawne forum z młodą administracją, ale odeszła zarówno większość dawnych użytkowników, jak i nie przychodzą nowi. Bardzo możliwe że zarówno opcja "utrzymać wszystko po staremu", jak i "wszystko zmienić" dałaby lepsze rezultaty niż to połączenie.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 11 maja 2012, o 18:40 
Rusałka
Awatar użytkownika

A ja mam nieodparte wrażenie, że w PWG jest coś z Watykanu (nie mam na myśli religijnych użytkowników).
- zdecydowana opozycja wobec zmian,
- niejasne poczucie nadchodzącego upadku,
- koterie i towarzystwa wzajemnej adoracji,
- brak celu istnienia, tj. istnienie w celu dalszego istnienia.
I wywodząc wnioski z tego porównania, wieszczę PWG długie i szczęśliwe dogorywanie ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]