PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 20 cze 2019, o 09:25

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 13 lip 2011, o 22:37 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

1) ha, dlatego napisałem, że puma nie jest jedynym winnym.
2) ja od 3 lat tu pisze i też jakoś takiej sytuacji nei pamiętam.
3) pisze, że jestem przeciwny wywlekania brudów na forum publicznym. a to nie tylko puma robił, więc nie tylko on zasłużył na bana.

bo szczerze mówiąc gówno mnie obchodzi wasza przeszłość wspólna. i gówno mnie obchodzą wasze ciotodramy. puma odpowiadał warknięciem na szczeknięcie co z kolei się przeradzało w kłótnię. a kłótni prywatnej na forum publicznym nie zdzierżę.
i serio mi się nie chce dyskutować. mamy moderatorów, którzy może niech trochę czujniej patrzą.

Nieprzeczytany post: 13 lip 2011, o 23:38 
Chłopiec
Awatar użytkownika

YoNasHek pisze:
1. zgadzam się z Twoim poprzednim postem, dot. innych: szczerze mówiąc dla mnie chłopiec powinien również, jako że jest to pierwszy raz, dostać ostrzeżenie.
Mogę prosić na priva albo publicznie, za które teksty?
edit: przeczytałem inny wątek.
A - ok... za wątek o Twisterze.
Ok, to rozumiem.
I po zastanowieniu, niniejszym przepraszam.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 13 lip 2011, o 23:50 
Rusałka
Awatar użytkownika

Ominęła mnie dyskusja przedbanowa ale uważam że miesiąc bez jego obecności powinno go ostudzić. Niestety po ostatnich postach widać że uwziął się na innych użytkowników forum i stara się przy każdej nadarzającej się okazji albo wywlec brudy prywatne i dokuczać w nieakceptowalny sposób. Zgadzam się z argumentami podanymi przez Yonasha.

Nieprzeczytany post: 14 lip 2011, o 00:15 
Wiedźma jak ta lala

Ja mogę tylko nadmienić, że sam bym im kont nie blokował (można było jeszcze wytrzymać :>), ale z drugiej strony faktem jest, że usunąłem niedawno twarz z awatara, bo odkryłem nagle i z pewnym zdziwieniem, że z występowaniem na forum może się wiązać jakiś wstyd. I nie jest to przytyk konkretnie wobec zablokowanych tylko ogólna uwaga odnośnie do rozmów, które się ostatnio toczyły, a w nich nie oni jedni brali udział (ja też jakieś gify tam wklejałem :D).

Nieprzeczytany post: 14 lip 2011, o 00:44 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Surion pisze:
usunąłem niedawno twarz z awatara, bo odkryłem nagle i z pewnym zdziwieniem, że z występowaniem na forum może się wiązać jakiś wstyd.
Czuję się przegłosowany w sprawie spadku poziomu forum. Skoro ja tego nie widzę, a tyle osób których zdanie cenię to widzi, to chyba coś ze mną źle - być może staczam się wraz z forum. Przy najbliższej okazji poproszę wybrane osoby o pouczenie.

Przypomniała mi się też dyskusja z Yonashem z przed miesiąca, w której wyrażał on zdanie zbliżone do tego:
YoNasHek pisze:
forum napędzane jest bezsensownymi plotkami. Ubzdurane historie, jakie puma sobie wymyślił, i jakimi napędzał wiele osób zrobiły dość szkody tutaj.
Pamiętam, że czułem że mnie to jakoś omija, bo zupełnie tego nie doświadczam, stąd mój ostatni głupi temat nie wydawał mi się niczym poważnym.

Jednakże co do samego ostrego kłócenia się w ramach różnych dyskusji, to było tak zawsze, co Yonashu, nie podobało Ci się już bardzo dawno temu. Pamiętam nawet moją osobistą rozmowę z Tobą na ten temat, przed wieloma laty. Dlatego nie traktowałbym tego jako nowego zjawiska.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 14 lip 2011, o 10:51 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Decyzja o banowaniu jest dla mnie zaskakująca i zupełnie niezrozumiała. Nie wiem co i w jaki sposób ma się przez to zmienić na lepsze. Żałuję, że nikt wcześniej o takiej sankcji publicznie nie ostrzegał (choć może po prostu ja takie ostrzeżenia przeoczyłem).

Nieprzeczytany post: 14 lip 2011, o 11:11 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
istnieje regulamin forum. poniżej przytaczam kawałek z zaznaczeniem fragmentów odnoszących się moim zdaniem do tej sytuacji. ostrzeżenia były nie raz i nie dwa.

Każdy ma prawo do swo­bod­nego wyra­ża­nia swo­ich opi­nii na każdy temat poru­szany na forum, o ile jego wypo­wie­dzi nie są obraź­liwe, wul­garne, obsce­niczne, nie­na­wistne i nie są groź­bami.
    Ponadto z forum będziemy usu­wać posty, które mają cha­rak­ter ogło­szeń towarzyskich/matrymonialnych lub są rekla­mami ser­wi­sów komercyjnych.
    Jeżeli stwier­dzimy, że naru­szy­łeś niniej­szy regu­la­min, rezer­wu­jemy sobie prawo do:

*Wycię­cia frag­men­tów postu (z zazna­cze­niem zakresu doko­na­nych zmian);
    *Usu­nię­cia z forum postu nie­zgod­nego z regulaminem;
    *Skre­śle­nie Cię z listy użyt­kow­ni­ków zarejestrowanych;
    *Zablo­ko­wa­nie dostępu do forum;
    *W eks­tre­mal­nych przy­pad­kach, zgło­sze­nia zaj­ścia odpo­wied­nim organom.

Nieprzeczytany post: 14 lip 2011, o 16:23 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Kwestionuję bardziej celowość niż legalność decyzji.

Nieprzeczytany post: 14 lip 2011, o 16:35 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
Smith pisze:

czy kwestionujesz też celowość takiego brzmienia regulaminu? może powinno się go zmienić? a jeśli tak, to jakie zapisy powinien się tam znaleźć?

no i jak w takim razie proponujesz postępować w tego typu sytuacjach, gdy ktoś, pomimo upomnień, w swoich wpisach notorycznie obraża innych, wywleka ich prywatne sprawy, pomawia itd.?

Nieprzeczytany post: 14 lip 2011, o 16:46 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

cysiek pisze:
Smith pisze:

czy kwestionujesz też celowość takiego brzmienia regulaminu?
Co do meritum, nie.

Cytuj:
no i jak w takim razie proponujesz postępować w tego typu sytuacjach, gdy ktoś, pomimo upomnień, w swoich wpisach notorycznie obraża innych, wywleka ich prywatne sprawy, pomawia itd.?
Nie mam pojęcia, w jaki sposób ban rozwiązuje wyżej wymienione problemy.

Nieprzeczytany post: 14 lip 2011, o 17:28 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Smith pisze:
Zapobiega ich dalszemu występowaniu.
Rozumiem, że oczekiwałbyś reakcji bardziej wyrozumiałej, pełnej współczucia, próby ,,resocjalizacji'' ludzi, którzy się tak zachowują. Takie próby napominania pojawiają się jeszcze w czasie dyskusji i zwykle nie przynoszą rezultatów, szczególnie, że puma jest dyskutantem zajadłym i nieustępliwym, który na każdym kroku podkreśla swoją wyższość nad pozostałymi uczestnikami dyskusji.

Najlepiej byłoby się ,,pochylić ze współczuciem'' i pomyśleć, jak załagodzić tę sytuację, żeby za kilkanaście lat nie okazało się, że nasz stosunek do niego wywołał w nim jakąś nienawiść i wpłynął na jego osobowość. Niestety, moderatorzy muszą dbać doraźnie o dobre samopoczucie wszystkich użytkowników na forum i wtedy tylko takie brutalne rozwiązanie przynosi skutek.

Nieprzeczytany post: 14 lip 2011, o 17:34 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

ombre pisze:
Smith pisze:
Rozumiem, że oczekiwałbyś reakcji bardziej wyrozumiałej, pełnej współczucia, próby ,,resocjalizacji'' ludzi, którzy się tak zachowują.
Ach, naturalnie! ;)

Nieprzeczytany post: 14 lip 2011, o 18:42 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Ja ostatnio bardzo rzadko bywam na forum. O całej sytuacji dowiedziałem się dzisiaj. W pełni popieram decyzję 7. Puma głównie obrażał użytkowników i sprowadzał dyskusję do poziomu bruku. Sądzę, że forumowiczom, którym zależy na dyskusji wyjdzie to na dobre.

Nieprzeczytany post: 14 lip 2011, o 20:14 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Byłem za banem dla jednego, a nie-banem dla drugiego.

Smith pisze:
Cytuj:

Uważam, że w tej sytuacji powinieneś napisać, jakiej reakcji po Administracji/Użytkownikach się spodziewasz. Publiczne zastanawianie się, co ban rozwiązuje, a czego nie, niczego nie nam nie daje. Jeśli masz pomysł, podaj, a będziemy być może w stanie wykuć z tego procedurę na przyszłość.
Też nie twierdzę, że ban jest cudownym lekiem na wszystko, ale być może ja mam twardszą skórę, a nie każdy musi mieć taką samą. Niemniej, byłem za banem dla jednego, a nie-banem dla drugiego - polecieli obaj na miesiąc.

Jeśli im zależy na byciu na forum, to po miesiącu wrócą i zmienią swoje postępowanie; jeśli nie - trudno.

Chciałem zauważyć, że Puma dostał już karę, czyli odebranie dostępu do Spotkań. Mógł się zastanowić, czym na to zasłużył i przystąpić do poprawki. Cóż, widocznie nie przemyślał i teraz czeka na egzamin komisyjny. Dodam jeszcze, że wywalenie studenta ze studiów też pewnych rzeczy nie rozwiązuje, a jednak jest stosowane.

Quarrel pisze:
7z9 pisze:
w grupie jest 9-ciu moderatorów, więc może niech wtrącą swoje 3 grosze.
swoje 3 grosze powinni móc wtrącić zanim została podjęta decyzja - jest to uwaga ogólna, nie tylko do tej sytuacji

Jak napisał 7z9 - nie możemy czekać, aż zbierze się tylu z Administracji, by było kworum.
Z uwagami, że tylko kilku Modów podejmuje 'arbitralnie' decyzje proponuję wybrać się do Modów wybranych niedawno.
Błażej - data ostatniego logowania: 14 lipca 2011 - czyli widział, a nie zabrał głosu.
Mati - data ostatniego logowania: 22 czerwca 2011 - chyba niezainteresowany.
Twister - data ostatniego logowania: 5 lipca 2011 - jak wyżej.

Uważam, że forum zwyczajnie schamiało.
Jest masa wątków o tym, jaki kto jest, co, kiedy i z kim robi i jak się zachowuje. Jakieś wzajemne pretensje, że ten z tym gdzieś nie poszedł, a tamten owemu czegoś nie załatwił.
Jestem na forum 6 lat, różne jednostki się tu pojawiały, ale nigdy nie zjechaliśmy do takiego poziomu. Zawsze jakoś dawaliśmy radę oddzielić dyskusję na forum od osobistych sympatii w realu. Dla jasności - mam tu też na myśli użytkowników z długim stażem, nie tylko nowych.

Nieprzeczytany post: 14 lip 2011, o 20:51 
Emanacja Pi i Sigmy

Cytuj:
(…)— runął — na bruki z granitu!
— I oto: jak zacna myśl człowieka,
Poterany jest gniewami ludzi,
Lub jak — od wieka
Wieków — wszystko, co zbudzi!
I — oto — jak ciało Orfeja,
Tysiąc Pasyj rozdziera go w części;
A każda wyje: „Nie ja!…
Nie ja” — zębami chrzęści —
Lecz Ty? — lecz ja? — uderzmy w sądne pienie,
Nawołując: „Ciesz się, późny wnuku!…
Jękły— głuche kamienie:
Ideał — sięgnął bruku” —

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]