PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 20 lis 2018, o 00:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Kto powinien zostać moderatorem PWGay
Czas głosowania minął 31 mar 2011, o 22:48
Błażej - jestem na TAK 23%  23%  [ 8 ]
Kashira1919 - jestem na TAK 11%  11%  [ 4 ]
Mati - jestem na TAK 23%  23%  [ 8 ]
Puma80a - jestem na TAK 3%  3%  [ 1 ]
Twister_m. - jestem na TAK 20%  20%  [ 7 ]
pozostałych kandydatur nie popieram - jestem na NIE 20%  20%  [ 7 ]
Liczba głosów : 35
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 15 mar 2011, o 22:48 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Drodzy wszyscy,

Na wstępie dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali swoje formularze w odpowiedzi na ogłoszenie o szukaniu nowego administratora i moderatorów PWGay. Brawa za odwagę!

Niniejszym informujemy, że niestety nie wpłynęło żadne zgłoszenie na administratora PWG.

Wpłynęło natomiast pięć zgłoszeń na moderatorów (w kolejności alfabetycznej nicków):
Błażej
Kashira1919
Mati
Puma80a
Twister_m.

Niniejszym zatem ogłaszamy ankietę, w której prosimy Was - użytkowników - o wybranie nowych moderatorów PWGay.

Zasady ankiety:
1. Należy głosować za pomocą ankiety lub, dla osób, którym ankieta nie będzie działać, za pomocą prywatnych wiadomości do admina. Przy czym pierwszeństwo mają głosy z ankiety (tzn. jeżeli ktoś zagłosuje w ankiecie a potem wyśle wiadomość prywatną, to wiadomość prywatna nie będzie brana pod uwagę)
2. Głosy oddane w postach w wątku, na maila administratorskiego lub w jakikolwiek inny sposób niż w pkt. 1 nie będą brane pod uwagę.
3. Wybieramy maksymalnie 3 moderatorów na których się wprost zgodzi większość uczestników głosowania, a co za tym idzie:
a) w powyższej ankiecie można wybrać od 1 do 5 opcji
b) zaznaczenie opcji z którymś moderatorem - oznacza głos na TAK dla danej kandydatury
c) nie zaznaczenie opcji danego moderatora - oznacza głos na NIE dla danej kandydatury
d) zaznaczenie opcji "nie popieram pozostałych kandydatur" - oznacza też głos na NIE dla wszystkich niezaznaczonych kandydatur
e) jeżeli ktoś zaznaczy jednocześnie "tak" przy którymś moderatorze i jednocześnie opcję "nie popieram żadnej z kandydatur" to głos na "tak" zostanie policzony każdej kandydaturze, którą zaznaczył, a pozostałym kandydaturom zostaną policzone głosy na "nie"

Moderatorami zostaną tylko osoby, które dostaną więcej głosów na "tak" niż głosów na "nie". Ponieważ wybieramy tylko 3 moderatorów, to w przypadku gdy wszystkich pięciu kandydatów dostanie przewagę głosów na "tak", moderatorami zostaną ci trzej, którzy dostali najwięcej głosów na "tak".

Głosować można do 31.03.2011

Nieprzeczytany post: 17 mar 2011, o 20:26 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

mam uwagę - ankieta wygaśnie 29 marca a głosować można do 31? może lepiej to poprawić póki tylko jedna osoba oddała głos
poza tym mi jak i u większości użytkowników ankiety dodawane w ten sposób nie działają, więc chyba i tak większość zagłosuje przez privy... wiadomość "do administratora" oznacza "do trekkera" czy do dowolnego admina? :P

Nieprzeczytany post: 17 mar 2011, o 20:41 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Prośba o wyjaśnienie:
trekker pisze:
c) nie zaznaczenie opcji danego moderatora - oznacza głos na NIE dla danej kandydatury
d) zaznaczenie opcji "nie popieram pozostałych kandydatur" - oznacza też głos na NIE dla wszystkich niezaznaczonych kandydatur
e) jeżeli ktoś zaznaczy jednocześnie "tak" przy którymś moderatorze i jednocześnie opcję "nie popieram żadnej z kandydatur" to głos na "tak" zostanie policzony każdej kandydaturze, którą zaznaczył, a pozostałym kandydaturom zostaną policzone głosy na "nie"

Z powyższego fragmentu wynika, że niezależnie czy zaznaczy się opcje "nie popieram pozostałych kandydatur" czy też po prostu nie zaznaczy się tych co się nie popiera, to w obu przypadkach ci niezaznaczeni dostaną głosy na nie. W efekcie, wychodziłoby na to, że opcja "nie popieram pozostałych kandydatur" jest zbędna.

Czy czasem nie chodziło o to, że zwyczajne nie zaznaczenie kogoś przy jednoczesnym nie zaznaczeniu opcji "nie popieram pozostałych kandydatów" miało nie dawać ani głosu na TAK ani głosu na NIE danemu kandydatowi?

I pytanie uzupełniające: czy wypełnione zgłoszenia nie miały być traktowane jako coś, na podstawie czego ktoś miał decydować, czy zgadza się z wizją danego człowieka jako moderatora (zakładając, że moderator ma jakiś większy wpływ na działanie PWG niż reszta).

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 17 mar 2011, o 21:22 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Cytuj:
mam uwagę - ankieta wygaśnie 29 marca a głosować można do 31? może lepiej to poprawić póki tylko jedna osoba oddała głos

kwestia błedu w obliczeniach - poprawione
Cytuj:
poza tym mi jak i u większości użytkowników ankiety dodawane w ten sposób nie działają, więc chyba i tak większość zagłosuje przez privy... wiadomość "do administratora" oznacza "do trekkera" czy do dowolnego admina?

trudno, najwyżej będize zalew privów. wiem że to nie najlepsze, ale np. ankieta zabezpieczona na wordpressie nie daje nam 100% pewnosci ze ktos nie odda glosu dwa razy, a sprawa IMHO jest wazniejsza niz wybor daty zlotu.
Co do zasady mozna ofkors pisac do dowolnego admina, ale wolalbym to zbierac w jednym miejscu, zeby nie bylo potem pomylek. Dlatego uprzejmie proszę słać privy do mnie.

Cytuj:
Z powyższego fragmentu wynika, że niezależnie czy zaznaczy się opcje "nie popieram pozostałych kandydatur" czy też po prostu nie zaznaczy się tych co się nie popiera, to w obu przypadkach ci niezaznaczeni dostaną głosy na nie.

tak
Cytuj:
W efekcie, wychodziłoby na to, że opcja "nie popieram pozostałych kandydatur" jest zbędna.

nie. jezeli ktos chce na wszystkich zaglosowac na nie (a nie mozemy wykluczyc takiej opcji) to zeby moc zaglosowac w ankiecie musi zaznaczyc co najmniej jedna opcje. wlasnie tą ostatnią. będzie ona wtedy tozsama z "nie popieram nikogo" (szczegolny przypadek). ale ankiety na phpBB sa tak zrobione ze jakis checkbox jednak musi byc zaznaczony przy oddawaniu glosu.

Cytuj:
Czy czasem nie chodziło o to, że zwyczajne nie zaznaczenie kogoś przy jednoczesnym nie zaznaczeniu opcji "nie popieram pozostałych kandydatów" miało nie dawać ani głosu na TAK ani głosu na NIE danemu kandydatowi?

w swietle poprzedniego wyjasnienia jak i samej procedury takiej jaka jest: nie. trzeba sie jednoznacznie opowiedizec na tak lub na nie. Decyzje co do tego jak glosowac jezeli kogos nie jestesmy pewni pozostawiam uzytkownikom i ich najlepszemu wyczuciu. W szczegolnym wypadku: jezeli nikt sie uzytkownikom jednoznacznie nie nie spodoba (tj. wszyscy przekrocza 50% tak ponad nie) to decydowac wtedy bedzie kto ma wiecej "tak". jak i to nie da wyniku, to zrobimy dogrywkę (nie kto na tak, tylko kto najbardizej na tak) - to bedzie poniekad zawieralo Twoją opcję nie dawania glosu nikomu.

Cytuj:
I pytanie uzupełniające: czy wypełnione zgłoszenia nie miały być traktowane jako coś, na podstawie czego ktoś miał decydować, czy zgadza się z wizją danego człowieka jako moderatora (zakładając, że moderator ma jakiś większy wpływ na działanie PWG niż reszta).

Decydowaly zaiste odpowiedzi na pytania w wypelnionych zgloszeniach. Wszystkie formularze naszym zdaniem byly wypelnione jak nalezy. Ale poniewaz nikt nie jest nieomylny, teraz tą pobieżną ocenę poddajemy praktycznej weryfikacji - w czyli uzytkownikom, którzy z "pracy" moderatorów będą korzystać.

Nieprzeczytany post: 17 mar 2011, o 21:52 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Dzięki za wyjaśnienie. Faktycznie - taka konfiguracja daje możliwość wyrażenia głosu w postaci "nikt mi się nie podoba", którego nie dałoby się dać, gdyby jej nie było (przy założonych warunkach głosowania).
Rozumiem, że liczba głosów na NIE dla danego kandydata jest liczona wyłącznie jako różnica pomiędzy łączną liczbą głosujących, a liczbą głosów, które temu komuś przypadły?

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 19 mar 2011, o 12:14 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Rozumiem, że liczba głosów na NIE dla danego kandydata jest liczona wyłącznie jako różnica pomiędzy łączną liczbą głosujących, a liczbą głosów, które temu komuś przypadły?

Dokładnie tak. Jest to logiczna konsekwencja tych zasad.

Nieprzeczytany post: 31 mar 2011, o 21:30 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Gwoli ścisłości:

Choć nie zaznaczyłem tego na samym początku, chyba dla wszystkich jest oczywistym, że głosy od użytkowników, którzy zarejestrowali się po ogłoszeniu ankiety nie będą uwzględniane?

pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]