PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 25 cze 2019, o 22:05

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 22 lut 2012, o 13:40 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Cześć,
poszukuję kamery na kasetki MiniDV, pracującej z rozdzielczością HD, ale w systemie amerykańskim.
Konkretnie, chodzi o taką, która odczyta taśmy zapisane w standardzie HDV1080i60. Potocznie ludzie na takie kamery mówią, że to NTSC HD.
Potrzebuję jej na jeden dzień, najlepiej razem z zasilaczem.
Wynagrodzenie za pożyczenie do ustalenia.

count your blessings now
'fore they're long gone

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
Nieprzeczytany post: 23 lut 2012, o 09:53 
Mistrz-Magik ;)

Żadna z wypożyczalni kamer w warszawie nie ma takiej? Jeśli nie ma jej normalnie w wypożyczalniach to wątpię by ktokolwiek posiadał.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
Nieprzeczytany post: 26 lut 2012, o 13:35 
Chłopiec
Awatar użytkownika

izotop pisze:
Żadna z wypożyczalni kamer w warszawie nie ma takiej? Jeśli nie ma jej normalnie w wypożyczalniach to wątpię by ktokolwiek posiadał.

Do kilku dzwoniłem - teraz nie mieli, ale dwie z nich miały takie kamery w przeszłości.
W Polsce było trochę takich kamer (w tym ja taką miałem), bo były one znacznie tańsze niż wersje europejskie takich samych urządzeń.

count your blessings now
'fore they're long gone

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
Nieprzeczytany post: 29 lut 2012, o 08:38 
Mistrz-Magik ;)

Znacznie tańsze pewnie dlatego że niekompatybilne z niczym :P. Ot wyszła oszczędność Polska ;)

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
Nieprzeczytany post: 29 lut 2012, o 11:46 
Chłopiec
Awatar użytkownika

izotop pisze:
Znacznie tańsze pewnie dlatego że niekompatybilne z niczym :P. Ot wyszła oszczędność Polska ;)

Nie. Tańsze z dwóch powodów.
1)Prawdopodobnie nielegalnie przewiezione, bez opłacenia polskiego cła i VATu z USA, gdzie nie mają VATu i ceny na taki sprzęt są zauważalnie niższe.
2)Ze względu na różnice w standardach, o ile się nie mylę, model dla USA mógł być wykonany z użyciem niektórych tańszych komponentów.

A co do kompatybilności, to nie ma z nią problemu. Po zgraniu materiału obraz odtwarzany jest poprawnie na prawie wszystkim, być może za wyjątkiem starych telewizorów. To już nie te czasy, gdy mając materiału nagranego na dawnych kamerach NTSC nie dało się praktycznie nigdzie odtworzyć w Polsce. Tu problem stanowi tylko zgranie materiału, ale później już prawie wszystko ten materiał wyświetli.

Dodatkowo, w przypadku kamery której używałem, wersja amerykańska miała tryb nagrywania z kinową liczbą klatek na sekundę. Wersja Europejska nie - dodawała jedną klatkę więcej. Dopiero po kilku latach na rynku pojawiły się wersje europejskie, które pozwalały na rejestrację w trybie prawdziwie "kinowym". Ja używałem tego trybu.

count your blessings now
'fore they're long gone

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]