PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 19 sie 2018, o 13:05

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 2 paź 2012, o 23:09 
Mistrz
Awatar użytkownika

O ludzie obudzicie się z marazmu!
Jak na tak nietuzinkowych ludzi uważam iż o tymże niesamowitym forum za mało się mówi! Jesteśmy za rzadko widoczni, i na stronach branżowych (typu innastrona), jak i np na FB! Jak o nas nie usłyszą to do nas nie przyjdą! W tej chwili mam wrażenie (może mylne ale na dwóch albo trzech zlotach byłem) jakby na forum była przewaga ludzi posuwających się w wieku ze tak to ujmę :P
Proponuję:

-Można by założyć konto forum na facebooku i wchodzić na grupy wydziałów i kierunków i wzywać wszystkich chłopców do przyłączenia się do naszego zacnego grona :D

-Podobno kiedyś były jakieś ulotki więc jako osoba która o nich tylko słyszała zapytam sie: czemu ich nie widzę i o nich sie nie mówi!

-Może by pospamować na grupach na innejstronie? Sporo osób tam bywa i czyta, podejrzewam, te posty które ludzie zamieszczą np na grupie "geje nastoletni" czy jakoś tak i innych :P

Jakieś uwagi, sugestie, pochwały?

Pamiętajcie młodzi ładni jurni chłopcy nowi użtkownicy forum nie wezmą się z powietrza :P

Nieprzeczytany post: 3 paź 2012, o 01:06 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Ojej Gero! Jak tu Ci odpowiedzieć i opowiedzieć o dotychczasowych doświadczeniach i akcjach, nie zniechęcając do przeprowadzania nowych. Chyba nie może być lakonicznie ale musi być optymistycznie.

1.Jesteśmy mało widoczni, bo nikt o to nie dba. Niemniej, wystarczy bardzo niewiele, by choć trochę o to zadbać. Każdy chętny może w tym celu coś zrobić.

2.Mieliśmy kiedyś profil na FB. Pamiętam, że były drobne spory na temat tego co tam zamieszczać i kto ma do niego dostęp. Problem wynikał poniekąd z tego, że w sumie bardzo mało rzeczy robimy wspólnie jako PWG (a ostatnio jeszcze mniej niż wcześniej), a prywatne inicjatywy się nie kwalifikowały. Nie wiem co się w końcu z tym profilem stało (nie dziwne, bo nie mam konta na FB). W sumie teraz wystarczy albo odzyskać namiary na to stare konto, albo założyć nowe. Niemal każdy chętny może to zrobić - np. tworząc coś na zasadzie fanklubu PWG.

3. Wszyscy się posuwają w wieku. To się nazywa upływ czasu. Ale im człowiek starszy, tym zazwyczaj więcej może! (przynajmniej ja tak mam) Co oznacza, że teraz w sumie możemy znacznie więcej niż kiedyś.

4. Projekty ulotek pewnie gdzieś jeszcze są na forum, a jak nie, to sam mogę je zdobyć zapytując odpowiednie osoby i przesłać je potrzebującym. Nawet fajne były. Teraz ich nie widać, bo nikt ich nie wiesza. Akcje wieszania były organizowane wielokrotnie. Zawsze polegały na tym, że ktoś decydował się, że je rozwiesi i to robił.

5. Można pospamować na innych grupach i w ogóle gdzie tylko chcemy, choć trzeba mieć na uwadze, że może się okazać, że jak ktoś do kogo trafi spam wejdzie na forum PWG, to odkryje, że tu się nic nie dzieje. Dlatego lepiej by było, gdybyśmy się tu więcej odzywali. Mi trudno zarzucić małą liczbę postów, ale choćby sam prowodyr tego tematu - Gero - ostatnio nie był nazbyt aktywny (przynajmniej na tym forum).

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 3 paź 2012, o 21:56 
Mistrz
Awatar użytkownika

Ja mogę się zając FB. tzn mogę założyć profil organizacji i pospamować na wszystkim co znajdę i dawać login osobom które chcą np sobie pospamować u nich na wydziałach/kierunkach.

Może do innych zadań tzn rozsławianie nas na innejstronie, ulotki i inne plakaty, jakieś inne inicjatywy może nich się też zgłoszą osoby żeby potem można było im np dać laurkę albo coś postawić w nagrodę za ciężką pracę :P

PS. Odpierając zarzut małego pisania to pamiętaj że PWG to nie tylko forum, ale przede wszystkim skupieni wokół niego ludzie. Uważam, że jestem aktywnym członkiem PWG, pomimo że nie mam na koncie dużo postów :P

Nieprzeczytany post: 3 paź 2012, o 22:32 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
2.Mieliśmy kiedyś profil na FB. Pamiętam, że były drobne spory na temat tego co tam zamieszczać i kto ma do niego dostęp. Problem wynikał poniekąd z tego, że w sumie bardzo mało rzeczy robimy wspólnie jako PWG (a ostatnio jeszcze mniej niż wcześniej), a prywatne inicjatywy się nie kwalifikowały. Nie wiem co się w końcu z tym profilem stało (nie dziwne, bo nie mam konta na FB). W sumie teraz wystarczy albo odzyskać namiary na to stare konto, albo założyć nowe. Niemal każdy chętny może to zrobić - np. tworząc coś na zasadzie fanklubu PWG.

Ten profil jest lipny, bo został założony w trybie przewidzianym dla osób fizycznych, a nie organizacji. Warto by założyć nowy, którym 1) dałoby się łatwiej administrować i który 2) wykazywałby choćby śladową aktywność na rzecz promocji PWG.

Chlopiec pisze:
3. Wszyscy się posuwają w wieku. To się nazywa upływ czasu. Ale im człowiek starszy, tym zazwyczaj więcej może! (przynajmniej ja tak mam) Co oznacza, że teraz w sumie możemy znacznie więcej niż kiedyś.

A co możesz? ;)

Chlopiec pisze:
4. Projekty ulotek pewnie gdzieś jeszcze są na forum, a jak nie, to sam mogę je zdobyć zapytując odpowiednie osoby i przesłać je potrzebującym. Nawet fajne były. Teraz ich nie widać, bo nikt ich nie wiesza. Akcje wieszania były organizowane wielokrotnie. Zawsze polegały na tym, że ktoś decydował się, że je rozwiesi i to robił.
Dobrze by było wrzucić na forum te projekty. To chyba nie jest coś, co wymaga ścisłego utajnienia. Wręcz przeciwnie, ulotki mogłoby się znaleźć w jakimś trwale przyklejonym wątku. Ja ich nie mam, kto ma?

Nieprzeczytany post: 4 paź 2012, o 06:07 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Smith pisze:
Chlopiec pisze:

A co możesz? ;)

Też chętnie posłucham ;)

Smith pisze:
Dobrze by było wrzucić na forum te projekty. To chyba nie jest coś, co wymaga ścisłego utajnienia. Wręcz przeciwnie, ulotki mogłoby się znaleźć w jakimś trwale przyklejonym wątku. Ja ich nie mam, kto ma?

Powinien mieć je Trekker (=o ile mi się nic nie pochrzaniło). Dałem mu już znać, mam nadzieję, że da radę je wygrzebać i tu zajrzy.

Nieprzeczytany post: 4 paź 2012, o 22:13 
Rusałka
Awatar użytkownika

Smith pisze:
Chlopiec pisze:

A co możesz? ;)

Modelowy przykład, że przecinek robi różnicę. Porównaj z: A co, możesz? ;)

Niestety, merytorycznie nie mam nic do dodania :(

Nieprzeczytany post: 4 paź 2012, o 22:26 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Smith pisze:
Ten profil jest lipny, bo został założony w trybie przewidzianym dla osób fizycznych, a nie organizacji. Warto by założyć nowy, którym 1) dałoby się łatwiej administrować i który 2) wykazywałby choćby śladową aktywność na rzecz promocji PWG.
OK, po pewnych testach stwierdzam, że pkt 2 jest trochę trudniejszy do wykonania przy użyciu profilu organizacji, ale i tak warto to zrobić w tej formie.

Nieprzeczytany post: 4 paź 2012, o 22:44 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Solaris pisze:
Niestety, merytorycznie nie mam nic do dodania :(

Od dziś możesz mi się Pan nie kłaniać.

Nieprzeczytany post: 4 paź 2012, o 23:51 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Smith pisze:
Jakby co to ja mam ulotki, które rok temu roznosiliśmy 8)

Nieprzeczytany post: 8 paź 2012, o 11:55 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Smith pisze:
Chlopiec pisze:
A co możesz? ;)
Praktycznie wszystko, za wyjątkiem rzeczy dozwolonych tylko dla niepełnoletnich. Np. w ten weekend mogłem sobie spędzić wieczór w klubie gejowskim w Antwerpii, podczas gdy jeszcze kilka lat temu bym nie mógł, bo musiałbym się zbytnio tłumaczyć z tego co robię i pewnie nie stać by mnie było na taki weekendowy wyjazd. A ograniczenia w postaci tego, że trzeba się komuś tłumaczyć albo że kogoś na coś nie stać dotyczą praktycznie dowolnych spraw, więc również gdyby przyszła mi chęć promowania forum w jakiś sposób, to teraz mógłbym to zrobić lepiej niż kiedyś.
Gero pisze:
PS. Odpierając zarzut małego pisania to pamiętaj że PWG to nie tylko forum, ale przede wszystkim skupieni wokół niego ludzie. Uważam, że jestem aktywnym członkiem PWG, pomimo że nie mam na koncie dużo postów :P
Mi się wydaje, że poza forum reprezentujemy najczęściej jakieś inne grupy, albo zupełnie indywidualnie siebie samych. Matematycznie rzecz ujmując, przynależność do PWG nie wyklucza przynależności do innych grup, w których nasza aktywność się silniej przejawia. A skoro tak, to nie ma potrzeby wiązać każdego naszego zachowania z PWG i być może nawet więcej zachowań można wiązać z tymi innymi grupami.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 18 paź 2012, o 14:30 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

wywołany do tablicy odpowiem:

- projekt ulotek dawąłem kiedyś AFAIR Quarrelowi. Plus jest do znalezienia na deviantart.com u usera "treq" (przypadek? ;>) plus jak wygrzebiego z czeluści mojego zapasowego dysku to tu wkleje

- do konta na FB dostep mi się udało odzyskać dziś!

- też uważam że trzeba bt zrobić zamiast profilu "personalnego" po prostu fanpage - wtedy do jednego fanpage'a możem ieć AFAIK urpwnienie kilka osób: w tym moi zap ośrednictwem w/w profilu osobowego oraz kto tylko chce

- fan-stronę PWG - co by była spójnosć z w/w profilem osobowym - mogę założyc ja i nawet puscić do obencyh "znajomych" PWG info żeby polubili i stornę ALE pod jendym warunkiem

w ogóel zabawa w FB pod jednym warunkiem:

porposzę jakiś konkretniejszy program tego co na tej stronie będize umieszczane (a nie tylko "mogę trolowac strony wydziałów") i kto to by robił

wiem że jetem stary, pierdzę kurzem i przynudzam ale: jakkowliek b. podziwiam entuzjazm tych, którym "się chce" to zawsze stałem na stanowisku że samo "cche" nie wystarczy. jeżeli po tygodniu fanpage PWG ma już tylko miałby być tożsamy z wątkiem "obrazek do dyskusji" z forum to jestem na nie.

czekam zatem na program

Nieprzeczytany post: 4 lis 2012, o 22:41 
Administrator
Awatar użytkownika

Widać że fejsik niepotrzebny jednak.

Więc ja coś napiszę. Można sobie "to" zlajkować a tym sposobem dostawać informacje o planowanych zlotach, czy wyjściach na kręgle/piwo/inne. Czy jednak jest to niezbędne?

Nieprzeczytany post: 4 lis 2012, o 23:31 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

W zasadzie plan polegał na informowaniu na facebookowych grupach o tym, że forum istnieje - podniesieniu jego rozpoznawalności. Trekker nazwał to dosadnie trollowaniem, w zasadzie zabijając poczęty a nienarodzony pomysł.

Fanpage zdążyliśmy już uznać za niepotrzebny, jako że nie można z niego pisać nigdzie indziej niż tylko na innych fanpage'ach. Rzeczywiście nie mamy sensownych materiałów, które można by tam publikować. Forum nie będzie miało zresztą żadnej korzyści z fanów na FB, za to dużą z ewentualnie zachęconych nowych użytkowników.

Tak więc, parafrazując Jana Rokitę, profil o muerte. Profil albo śmierć. ;)

Nieprzeczytany post: 6 lis 2012, o 10:18 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

o masz! teraz będzie że zabijam nienarodzonych.

jezeli mój jeden post zabił temat, to znacy, że chyba nie było żadnych kontrargumentów?

a ja myslałem że siętwórczo pokłócimy :(

Nieprzeczytany post: 6 lis 2012, o 12:19 
Chłopiec
Awatar użytkownika

A czy w ramach przekazywania forum młodszym nie powinniśmy - w przypadku czegoś, co praktycznie nie musi wpływać na działanie forum - dać młodszym zielone światło na takie inicjatywy?

Choć właściwie, ja wcale nie odebrałem poprzedniego postu Trekkera jako "nie róbmy", tylko "ok, a co będzie na tym profilu?". Tyle, że jakakolwiek odpowiedź na Trekkerowe pytanie pojawiła się dopiero po 2 tygodniach z jednoczesnym stwierdzeniem, że trekkerowe pytanie zabiło pomysł. Jeśli faktycznie zabiło, to strasznie słaby musiał być ten pomysł.
Czy naprawdę nie ma nikogo, kto chciałby poprowadzić profil na fb i wcześniej, w kilku zdaniach opisać, jak ten profil będzie działał?

count your blessings now
'fore they're long gone

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]