PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 21 paź 2018, o 21:57

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Strona główna
Nieprzeczytany post: 29 sie 2012, o 22:06 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

"Strona główna" zmieniony na "Indeks witryny", jak to oblesnie wygląda i tak po chamsku brzmi... mozna zrobić z tym porządek?

Nieprzeczytany post: 30 sie 2012, o 07:29 
Mistrz-Magik ;)

eeee co na celu miała ta zmiana?

Nieprzeczytany post: 30 sie 2012, o 10:25 
Administrator
Awatar użytkownika

Zrobiłem aktualizację skryptów i jest jak jest.
Prosiłem kiedyś o współpracę w celu zmienienia grafiki i opisów ale uzyskałem odpowiedź że kiedyś już była z tym awantura i że lepiej nie.
Więc nie to nie. Mnie ten indeks forum zamiast strony głównej nie razi aż tak jak logo phpbb zamiast naszego własnego - wystarczy jedna mała grafika - no ale była awantura więc lepiej nie.

Nieprzeczytany post: 30 sie 2012, o 14:25 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Awantury... phi... Jaki admin takie checi Wszystkich. Taki przykład. Bo nawet rozmowa czy próba zmian jest zła. Strach? U admina? Ciekawe.
Ogromne chęci tez widze. Wrecz odpychajace każdego czytelnika.

Pozdrawiam "fochacza" który odebrał wygląd strony. Ach to takie hmm dziecinne...

Nieprzeczytany post: 30 sie 2012, o 17:35 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Awantura wynikła z przerostu ambicji twórcy, który chciał uszczęśliwić wszystkich na siłę, a w efekcie wywołał duże szkody. Proponowanie i wdrażanie zmian zwiększających możliwość personalizacji forum jest mimo to wyjątkowo mile widziane przez większość (jeśli nie wszystkich) użytkowników.

Napisu "Indeks witryny" nie nazwałbym obleśnym. Obleśny byłby np. napis "Motyla noga" albo "Pszczółka na kwiatku" :p Za to tekst jest nieco dezinformujący - miejsce, do którego przenoszę się po kliknięciu na ten link, nazwałbym mimo wszystko stroną główną ;)

Nieprzeczytany post: 30 sie 2012, o 23:02 
Mistrz-Magik ;)

Majki, powiedz mi, ciężko się adminuje forum o takiej poczytności?

Nieprzeczytany post: 31 sie 2012, o 00:09 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Trochę się PWG wykończyło awanturami, które tu powstawały, więc nie dziwię się ostrożności - bo tak bym to nazwał - Majkiego. Myślę jednak, że co do tytułu strony to można chyba po tej modernizacji skryptów po prostu wpisać tę, jaka była poprzednio. Choć nie pamiętam, jaka była.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 31 sie 2012, o 00:45 
Administrator
Awatar użytkownika

Proszę mi nie zarzucać ostrożności.
Ja byłem chętny na zmiany grafiki forum i tutaj spotkałem się z oporem - "nie bo będzie awantura".
Pojawił się znowu problem z botami więc aktualizuję skrypty, ładuje na nie spolszczenia i w zamian dostaje - hmmm indeks witryny - niefajne! i nic z tym nie zrobisz - boisz się pewnie.
Co do "jaki admin takie chęci" to nie wiem do kogo to piszesz bo awantura to nie za mojej kadencji - ba, nawet nie wiem o co poszło.
viewtopic.php?f=20&t=3380 - jeszcze w zeszłym roku prosiłem o propozycje nowego loga i prosiłem o to w niespełna 2 tygodnie po dostaniu uprawnień administracyjnych. Do dzisiaj nie dostałem ani jednej propozycji albo chociażby zapytania w tej sprawie.

Obecnie mam nadzieję że znalazłem sposób na boty automatyczne (czyli nie małe chińczyki, przepisujące kody z obrazka za miskę ryżu) jednak jego wdrożenie to dopisanie kilku linijek do kilkunastu plików i nie mam na to chwilowo czasu. Przypominam że teoretycznie przyznano mi uprawnienia administracyjne pokrywające się z możliwościami GUI panelu administracyjnego i nie ma to nic wspólnego z grzebaniem w plikach na serwerze. Nie kształcę się informatycznie i nie posiadam znajomości php więc i za pliki biorę się w ostateczności (jak np w/w ataki spam-botów).

Nieprzeczytany post: 31 sie 2012, o 09:45 
Mistrz-Magik ;)

Czyli można sądzić ze administracja w zasadzie nie ma żadnej możliwości zarządzania pwg.

Nieprzeczytany post: 31 sie 2012, o 16:02 
Chłopiec
Awatar użytkownika

izotop pisze:
Czyli można sądzić ze administracja w zasadzie nie ma żadnej możliwości zarządzania pwg.

Wszystko wynika z regulaminu. Administracja właściwie tylko wykonuje regulamin i wprowadza modyfikacje uzgodnione przez forumowiczów. Dawniej było tak, że administracja samodzielnie wprowadzała zmiany lub odmawiała ich wprowadzenia, ale wiele osób było niezadowolonych z wprowadzanych zmian lub niezadowolonych z tego, że proponowane przez nich zmiany nie są wprowadzane. Zarzuty stawiane wtedy administracji powodowały, że opiekowanie się forum stawało się nieprzyjemne i ludziom się odechciało albo sobie pouciekali z forum.
Teraz, jeśli ktoś chce coś zmienić i zmiany te nie są wprowadzane, to raczej nie należy za to winić administracji, tylko to, że pomysł zmian nie uzyskał poparcia u innych forumowiczów.

Dodam, że mamy wytyczony sposób proponowania zmian i głosowania nad nimi, tak by użytkownicy mogli sami zdecydować co należy zrobić i zobowiązać administrację do działania.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 31 sie 2012, o 19:40 
Mistrz
Awatar użytkownika

Cytuj:
Administracja właściwie tylko wykonuje regulamin i wprowadza modyfikacje uzgodnione przez forumowiczów. Dawniej było tak, że administracja samodzielnie wprowadzała zmiany lub odmawiała ich wprowadzenia, ale wiele osób było niezadowolonych z wprowadzanych zmian lub niezadowolonych z tego, że proponowane przez nich zmiany nie są wprowadzane. Zarzuty stawiane wtedy administracji powodowały, że opiekowanie się forum stawało się nieprzyjemne i ludziom się odechciało albo sobie pouciekali z forum. Teraz, jeśli ktoś chce coś zmienić i zmiany te nie są wprowadzane, to raczej nie należy za to winić administracji, tylko to, że pomysł zmian nie uzyskał poparcia u innych forumowiczów. Dodam, że mamy wytyczony sposób proponowania zmian i głosowania nad nimi, tak by użytkownicy mogli sami zdecydować co należy zrobić i zobowiązać administrację do działania.

Prawie jak w demokracji... niestety...

Nieprzeczytany post: 31 sie 2012, o 23:27 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

eheaha pisze:
Cytuj:
Administracja właściwie tylko wykonuje regulamin i wprowadza modyfikacje uzgodnione przez forumowiczów. Dawniej było tak, że administracja samodzielnie wprowadzała zmiany lub odmawiała ich wprowadzenia, ale wiele osób było niezadowolonych z wprowadzanych zmian lub niezadowolonych z tego, że proponowane przez nich zmiany nie są wprowadzane. Zarzuty stawiane wtedy administracji powodowały, że opiekowanie się forum stawało się nieprzyjemne i ludziom się odechciało albo sobie pouciekali z forum. Teraz, jeśli ktoś chce coś zmienić i zmiany te nie są wprowadzane, to raczej nie należy za to winić administracji, tylko to, że pomysł zmian nie uzyskał poparcia u innych forumowiczów. Dodam, że mamy wytyczony sposób proponowania zmian i głosowania nad nimi, tak by użytkownicy mogli sami zdecydować co należy zrobić i zobowiązać administrację do działania.

Prawie jak w demokracji... niestety...

Lepiej by było w warunkach "dyktatury użytkowników", oczywiście wykonywanej przez "awangardę forumowiczów"? ;)

Nieprzeczytany post: 31 sie 2012, o 23:55 
Mistrz-Magik ;)

Zawsze uważałem ze demokracja to najgorszy ustrój. Zawsze byłem za oligarchią.

Taka oligarchia ma przynajmniej jasne cele i jest odpowiedzialna za to co robi jak i każdy z jej członków. Do oligarchii można sie wkupić ale również można być wyrzuconym.
Na forach internetowych ciekawy jest autorytaryzm ale tylko przy pewnej skali.

Tak czy inaczej szeroko pojęta administracje powinni tworzyć admini i moderatorzy i wprowadzać zmiany bez słuchania jęków jednostek. Jak by tłum zaczął jęczeć to można się z nim dogadywać. Ale jednostka? a kogo obchodzą jednostki w obecnej dobie rozmaitości.

Nieprzeczytany post: 1 wrz 2012, o 00:29 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

izotop pisze:
Taka oligarchia ma przynajmniej jasne cele i jest odpowiedzialna za to co robi jak i każdy z jej członków. Do oligarchii można sie wkupić ale również można być wyrzuconym.

Wydaje mi się że wszystkie powyższe są już realizowane...

izotop pisze:
Ale jednostka? a kogo obchodzą jednostki w obecnej dobie rozmaitości.

Twój głos to właśnie głos jęczącej jednostki, z którą demokratyczna większość się nie liczy. Zatem nawet ten śmieszny postulat jest realizowany, powinieneś czuć się jak u siebie :wink:

Nieprzeczytany post: 1 wrz 2012, o 15:56 
Mistrz
Awatar użytkownika

Smith pisze:
Lepiej by było w warunkach "dyktatury użytkowników", oczywiście wykonywanej przez "awangardę forumowiczów"? ;)

Jeden i drugi sposób ma swoje wady i zalety. Niewątpliwie wadą obecnego jest to, że administrator obawia się podejmować decyzje, bo a nuż ktoś mu zarzuci, że robi źle (przynajmniej tyle zrozumiałem z obecnej sytuacji). Wad poprzedniego sposoby nie miałem możliwości doświadczyć (jestem na forum od niedawna), a że nie chcę być złośliwy i wcale a wcale nie odwołam się do typowej dla gejów skłonności do dramatyzowania, która to znalazła swój ustęp choćby i w cytowanej w jednym z wątków publikacji o charakterze "naukowym" ;). Warunki dyktatury użytkowników nie są jakimś dziwactwem w zarządzaniu forami internetowymi, mam wrażenie że wręcz zupełnie typowe. To oczywiste, że to administracja (bedąca jego formalnym właścicielem) określa priorytety i kierunek rozwoju forum. Od siebie dodam, że nie zazdroszcze osobie figurującej na forum pod nickiem Majki byciem administratorem "z nadania".

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]