PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 20 wrz 2019, o 01:26

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 5 sie 2011, o 09:01 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

cysiek pisze:
a czemu ma służyć np. narzekanie w marudniku, wyrażanie radości w radośniku, wklejanie obrazków z lolcatami, wklejanie linków w przeglądzie prasy?

Ma służyć przekazaniu społeczności informacji, w jakim nastroju użytkownik się znajduje - radości, smutków etc. Nie rozumiem, w jaki sposób łączysz ww. posty z niekostruktywną krytyką funkcjonowania forum.
Pytam raz jeszcze: czemu ma służyć niekonstruktywna krytyka?

Cytuj:
2. Użytkownik X pisze, że użytkownik Y ma HIV. Mam zostawić posta, czy nie?

cysiek pisze:
ale w jakiej sytuacji? co do zasady, to sądzę, że informacja o stanie zdrowia to są sprawa osobista i nie powinna być upubliczniana bez woli osoby, której dotyczy. acz potrafię sobie wyobrazić sytuację, w której np. podzielenie się z kimś tego typu informacją, może uchronić tę osobę przed ryzykiem zarażenia się groźną chorobą - czy wtedy byłoby to uzasadnione i usprawiedliwione??

Nie ma 'w jakiej sytuacji'. Moder nie będzie się zastanawiał, czy to prawda, czy nie, czy może komuś uratować życie, czy też może rozpuścić plotkę, która komuś to życie przetrąci. Ma mieć jasną zasadę jak należy postąpić. Zatem pytam Cię raz jeszcze: usunąć posta, czy nie?!
I będę wdzięczny, jeśli przestaniesz sobie w kolejnych wątkach zaprzeczać, bo nie da się w jednym poście domagać się, by wszystko było publikowane, a w drugim, że może jednak w pewnych sytuacjach przy sprzyjających warunkach pogodowych nie.

Nieprzeczytany post: 5 sie 2011, o 09:41 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Moim zdaniem Makaron ma rację, że jeśli spisujemy jakieś zasady, to muszą być łatwe do rozstrzygania, bez długiego zastanawiania się. Rozumiem Cyśkowe wyjaśnienia ale nie umiałbym na ich podstawie zbudować dobrych zasad. Dlatego sugeruję zbudować proste zasady dotyczące spraw oczywistych, a nieoczywiste oprzeć na jakimś mechanizmie woli ludu.
Świetnie by było, jakby się udało uruchomić moduł wskazany przez Mithnae lub jakiś podobny.

W temacie narzekania: widzę różnicę pomiędzy "jesteście beznadziejni", a "życie jest niedobre". Ja bym dopuszczał i jedno i drugie, ale fajnie by było jakby autor "jesteście beznadziejni" widział, że nikogo to nie interesuje i że post tej treści uważany jest za bezwartościowy przez wielu użytkowników. To drugie - możliwe tylko po rozszerzeniu funkcji użytkowników forum.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 5 sie 2011, o 10:33 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Ja tylko taka drobna uwaga odnośnie cytowania prywatnych wiadomości. Ja stosuję zasadę, że jeśli cytuję to zwyczajnie pytam czy mogę coś wywlec na forum. Jeśli mogę cytuję, jeśli nie mogę nie cytuję. Proste i jasne.

lecz nikt nie popiera wróbelka

Więc wołam: Czyż nikt nie pamięta
że wróbelek jest druh nasz szczery
Kochajcie wróbelka chłopięta
Kochajcie do jasnej cholery

Nieprzeczytany post: 5 sie 2011, o 14:17 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

cysiek pisze:
a czemu ma służyć np. (...) wklejanie obrazków z lolcatami (...)
"Obrazki do dyskusji" są spoko - samemu mi się nie chce szukać śmiesznych rzeczy w sieci, a tak robią to za mnie inni :-P

Nieprzeczytany post: 5 sie 2011, o 18:34 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
Makaron pisze:
Ma służyć przekazaniu społeczności informacji, w jakim nastroju użytkownik się znajduje - radości, smutków etc. Nie rozumiem, w jaki sposób łączysz ww. posty z niekostruktywną krytyką funkcjonowania forum.
Pytam raz jeszcze: czemu ma służyć niekonstruktywna krytyka?

zakomunikowaniu, że coś tam się komuś nie podoba?

Cytuj:
Nie ma 'w jakiej sytuacji'. Moder nie będzie się zastanawiał, czy to prawda, czy nie, czy może komuś uratować życie, czy też może rozpuścić plotkę, która komuś to życie przetrąci.

to jak tak, to w ogóle nie potrzebujemy moderatorów, tylko dobrych skryptów, które będą ciąć wszystko, gdzie się pojawi określona sekwencja znaków.

nie wiem gdzie twoim zdaniem domagam się, by wszystko było publikowane. publikowane może być to, co userzy chcą opublikować, nie łamiąc przy tym regulaminu i prawa krajowego. ktoś już słusznie zauważał, że obsługa forum nie jest od wychowywania userów, więc jeśli ktoś się decyduje na nieakceptowane społecznie działania, np. na upublicznienie prywatnej korespondencji w granicach prawa (tzn. nie podaje danych osobowych, informacji wrażliwych itd.), a bez zgody 2 strony, to robi to na własną odpowiedzialność i ponosi wszelkie konsekwencje, w tym towarzyskie wynikające z takiego zachowania. jeśli to nie jest spam, groźby, wulgaryzmy, wyzwiska itd., to ja nie widzę podstaw do interwencji polegającej na moderacji takich postów.

Nieprzeczytany post: 5 sie 2011, o 23:03 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Administracja forum pragnie zawiadomić Użytkowników, że zebrała się w dniu dzisiejszym, przedyskutowała sytuację na forum, uwagi Użytkowników oraz propozycje zmian. Stanowisku Administracji postaramy się teraz nadać strawną formę i przedstawić je do środy włącznie.

Niemniej, w oparciu o decyzje podjęte dzisiaj, Użytkownik Velociraptor zostaje bezterminowo zbanowany. Konto ww. Użytkownika zostało utworzone w celu obejścia blokady założonej zgodnie z regulaminem na poprzednie konto Użytkownika. Administracja stoi na stanowisku, że Użytkownik swoim zachowaniem pozbawił sam siebie możliwości wypowiadania się na forum oraz decydowania o sprawach społeczności, a zakładanie kolejnych kont jest naruszeniem regulaminu; konta założone w ww. celu będą blokowane.

Nieprzeczytany post: 7 sie 2011, o 20:53 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Zapadły jakieś ustalenia, kłótnie ucichły i na forum się zrobiło pustawo.
Nowy, Puma i Kasiax nie spamują. Nikt się nie kłóci. Mało co się dzieje.
Ciekawe, czy to w oczekiwaniu na publikację decyzji, czy też po prostu lubimy się sprzeczać i chwilowo zabrakło nam do tego powodu.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 7 sie 2011, o 22:22 
Rusałka
Awatar użytkownika

W opracowaniu jest sprawozdanie ze spotkania Administracji i Moderatorów zawierające m.in. kierunek zmian forum. Wkrótce zostanie ono opublikowane. Prosimy jeszcze o trochę cierpliwości.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]