PWGay
http://pwgay.vipserv.org/

Offtop w tematach
http://pwgay.vipserv.org/viewtopic.php?f=20&t=3150
Strona 1 z 1

Autor:  Pasza [ 23 lip 2011, o 16:48 ]
Tytuł:  Offtop w tematach

Witam,

Zauważyłem, że na forum panuje swego rodzaju nieporządek w związku z tym, że łatwo ulega zmianie temat dyskusji właśnie wewnątrz jednego forumowego "tematu". Chodzi mi o to, że np. temat jest "Które książki przeczytałeś ostatnio" a dyskusja przebiega najpierw o książkach, później o znajomych introligatorach, później o bezrobociu itp.". Wiecie o co mi chodzi :) Właśnie po to są odrębne tematy na forum, żeby się nich trzymać i dyskutować tylko na dany temat, to bardzo pomaga utrzymać porządek na forum i wyszukiwanie jakichś tam sobie informacji. Jeżeli chcę poczytać o książkach, to wchodzę na temat o książkach, i mam 3 strony postów o tym co mnie interesuje, a nie jedną o książkach, a dwie o czym innym. Proponowałbym, aby moderatorzy pilnowali, aby na forum dyskutowano na temat określony przez tytuł wątku.
Co o tym sądzicie drodzy towarzysze? :)

Autor:  Passereau [ 23 lip 2011, o 17:21 ]
Tytuł:  Re: Offtop w tematach

Zwracasz uwagę, a sam w Haydaparku założyłeś temat "Smutno mi", który to moim zdaniem powinieneś umieścić w Marudniku, gdzie narzekamy, marudzimy i mówimy, że nam smutno, O taka drobna uwaga.

Poza tym myślę, że dopóki nikomu offtopy nie przeszkadzają to nie ma o co kruszyć kopi. Ktoś, kto [wg twojego przykładu] zakładał temat o książkach sam powinien pilnować rozmowy i tego na jakie tory schodzi, skoro chce poznać zdanie innych. Poza tym nawet jeśli pojawiają się offtopy to prędzej czy później rozmowa schodzi znów na właściwy temat, albo ktoś zwraca na to uwagę. To jest forum, trudno dla każdego nawet najmniejszego wątku zakładać oddzielny wątek, chyba że ktoś ma ochotę. Myślę, że taka jest zwyczajnie forumowa specyfika i tyle. Ale to tylko moje zdanie.

Autor:  Asakura [ 23 lip 2011, o 18:46 ]
Tytuł:  Re: Offtop w tematach

To, że off-topy są, będą i były zawsze na tym forum jest oczywiste i NIE BĘDZIEMY wprowadzać modero-terroru bo nie po to tu jesteśmy. Przestrzegamy jednej zasady - nie robić dwóch postów pod rząd (z wyjątkiem hydeparkowych tematów, gdy nie są rozmowami)

Autor:  emil_samo_zuo [ 23 lip 2011, o 18:51 ]
Tytuł:  Re: Offtop w tematach

offtopy na tym forum sa urokliwe (no bo są no!)

a i tak a propos tego tematu "smutno mi". w hydeparku można sobie założyć temat jaki się chce, bo chyba od tego hydepark jest? więc akurat tamten temat tam pasuje.

Autor:  Chlopiec [ 23 lip 2011, o 19:42 ]
Tytuł:  Re: Offtop w tematach

Spostrzeżenie Paszy moim zdaniem bardzo słuszne, ale metoda rozwiązania problemu raczej nie zostanie zaimplementowana z powodów wskazanych przez adminów.
Poza tym nie wiem na ile dużo osób wraca do dawnych tematów i przychodzi je tu po prostu poczytać. Mi się wydaje, że ludzie czytają głównie to co się aktualnie dzieje + czasem jakieś starsze treści, ale wtedy już żeby zobaczyć kto co napisał.
Moim zdaniem najlepiej by było, gdyby osoba zakładająca temat starała się go pilnować (ew. prosząc o pomoc moderatorów), jeśli jej zdaniem dyskusja wychodzi poza założony temat.

Autor:  mithnae [ 23 lip 2011, o 21:02 ]
Tytuł:  Re: Offtop w tematach

Makaron pisze:
(=zwłaszcza u ludzi starych) ;)

ehem. masz coś do starszych ludzi, mój ty młodzieńcze?
btw, ostatnio poinformowano mnie, że również zaczynasz zdradzać objawy wchodzenia w wiek średni...

Autor:  Makaron [ 23 lip 2011, o 21:09 ]
Tytuł:  Re: Offtop w tematach

Czyli Twoi informatorzy albo późno to zauważyli, albo późno Cię poinformowali. Tak czy owak - informatorzy do wymiany ;)

Autor:  Smith [ 23 lip 2011, o 21:59 ]
Tytuł:  Re: Offtop w tematach

Makaron pisze:
Asakurą sie nie przejmuj - zbliżają się jego urodziny, a to zawsze dodatkowy stres (=zwłaszcza u ludzi starych) ;)

mithnae, przecież znawstwo kryjące się za tym komentarzem jest co najmniej uderzające (tak bardzo, że profilaktycznie ukryłem się za gardą i proszę los o uniknięcie ciosów poniżej pasa) ;)

PS. offtop w temacie o offtopie to szczyt bezczelności :D

Autor:  mithnae [ 23 lip 2011, o 22:06 ]
Tytuł:  Re: Offtop w tematach

Makaron pisze:
Czyli Twoi informatorzy albo późno to zauważyli, albo późno Cię poinformowali. Tak czy owak - informatorzy do wymiany ;)

@Makaron: Wezmę sobie to do serca. A w ogóle to powinieneś mieć właśnie czkawkę.

@Smith: Господи помилуй. Gdzieżbym śmiał - tobie? poniżej?

Autor:  Makaron [ 23 lip 2011, o 23:00 ]
Tytuł:  Re: Offtop w tematach

Smith pisze:
(..) znawstwo kryjące się za tym komentarzem jest co najmniej uderzające (tak bardzo, że profilaktycznie ukryłem się za gardą i proszę los o uniknięcie ciosów poniżej pasa) ;)


Czy Ty się mnie boisz? O_o

Autor:  Smith [ 23 lip 2011, o 23:52 ]
Tytuł:  Re: Offtop w tematach

No widzicie go? Przyłożył w wątrobę!

Autor:  Asakura [ 24 lip 2011, o 11:55 ]
Tytuł:  Re: Offtop w tematach

Kasiax pisze:
Znów usunięto moje posty (...)
żeby tradycji stało się zadość tego posta tez usuwam

Autor:  Chlopiec [ 24 lip 2011, o 14:01 ]
Tytuł:  Re: Offtop w tematach

Asakura pisze:
Kasiax pisze:
Znów usunięto moje posty (...)
żeby tradycji stało się zadość tego posta tez usuwam
WTF?

a poza tym:
Asakuro - choć w większości aspektów życia jestem zwolennikiem tezy: "jeśli ci się nie podoba, to won", to jeśli chciałbym by ktoś sobie nie poszedł, to nie wygłaszam takich uwag. Nowicjusze - również ci na forum - powinni mieć chwilę czasu na zorientowanie się co i jak - i jeśli im się coś nie podoba, to na początku można im wyjaśnić dlaczego - może wytłumaczenie im się spodoba i nie będą musieli sobie iść, co może znowu być korzystne dla wszystkich.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/