PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 19 mar 2024, o 05:44

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 2 lis 2010, o 12:48 
Offline
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lis 2008, o 01:40
Posty: 2418
Lokalizacja: Praga Północ
Król Pik pisze:
Proponuję żebyście razem z Quarrelem krótko i zwięźle podali swoją propozycję zmiany
zachęciłeś mnie tym boldem 8) ale nie wiem czy uda się krótko, bo chciałbym być dobrze zrozumiany... spróbujmy
Makaron pisze:
Myślałem, że to jest jasne.
Nie uważam, by trzeba było:
a) zmieniać procedurę zabierania 'nowych' na zlot.
b) zmieniać zasady przyznawania uprawnień do Spotkań.
c) nadskakiwać nowozarejestrowanym użytkownikom.

Uważam tak, gdyż:
a) Kashira, Smith, Rav, Ryuu na zlocie się pojawili.
b) ww. uprawnienia do Spotkań dostali.
c) ww. przyszli na zlot wraz ze mną, i - choć na początku mieli miny w stylu 'Kogo pierwszego z nas zgwałcą. Chcemy uciec!' - żyją, a Smith napisał wprost, że nic mu nie przeszkadzało.
d) uważam, że każdego nowego trzeba uprzejmie przyjąć, odpowiedzieć na ewentualne pytania, pewne kwestie wyjaśnić, ale nic ponadto.

malutkie sprostowanie - Rav był ze mną :twisted:

a teraz do rzeczy - tego typu myślenie "4 osobom na 500 potencjalnych nowych forumowiczów jest dobrze więc wszystko jest w porządku" jest baaardzo złudne ;/
niestety ja nadal podtrzymuję swoje ponure myśli co do ciągłości funkcjonowania PWG - a czas na dyskusję o zmianach jest moim zdaniem najwyższy
a byłoby mi bardzo smutno gdyby idea PWG definiowana przeze mnie jako idea homoseksualnych studentów uczelni, którzy funkcjonują jawnie w przestrzeni społecznej - żeby ta idea upadła wraz z momentem kiedy zainteresowanie naszym forum spadnie do zera ;/
jeśli uważacie, że jakiś 19letni student za parę lat zaloguje się na naszym forum, widząc że jedynymi użytkownikami są ludzie ok 30tki to moim zdaniem to jest oderwane od życia
a zwalanie winy na niego że mógł się zarejestrować - wystarczy komputer z dostępem do internetu - jest nie fair

jasne, że obecnie jest fajnie - jesteśmy sobie we własnym sosiku... jak ktoś nowy ewentualnie postanowi dołączyć? - to jasne że go przyjmiemy z otwartymi rękami, przecież dlaczego by nie...
tylko że ja cały czas myślę że założyciele forum mieli tu większe ambicje, niż stworzenie sobie miejsca do poznawania znajomych na własny użytek - "forum homoseksualnych studentów PW i nie tylko" miało być ideą, która miała naśladować te z uczelni w Niemczech itp

skoro mam zaproponować konkrety to OK - tylko proszę mnie nie linczować - zadam dwa pytania:
* Kiedy i czy w ogóle starzy użytkownicy planują przekazać pieczę nad PWG aktualnym studentom?
* Czy 'nowi' są w ogóle zainteresowani kontynuowaniem idei i przekazywaniem pałeczki w dalszej perspektywie czasu?

nie chciałbym zostać źle zrozumiany - uważam że cholernie szkoda byłoby zmarnować ten potencjał jaki w PWG tkwi :( - a czemu uważam że najwyższy czas na taką dyskusję? bo ciągłość działania forum urwie się z chwilą kiedy Król Pik, mati, Błażej i inni skończą studia - bo przejdzie nam koło nosa całe 5letnie pokolenie studentów którzy jedynie czerpali korzyści z działania forum, a nie brali żadnej odpowiedzialności za nie

to tyle ode mnie :papa:

_________________
hań-ba, hań-ba...


Ostatnio zmieniony 2 lis 2010, o 16:41 przez trekker, łącznie zmieniany 1 raz
edit tematu posta (ergo nazwy nowego wątku)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 2 lis 2010, o 16:07 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 kwie 2005, o 23:28
Posty: 1743
Lokalizacja: Jedyna słuszna strona Wisły
Quarrel pisze:
nie chciałbym zostać źle zrozumiany - uważam że cholernie szkoda byłoby zmarnować ten potencjał jaki w PWG tkwi :( - a czemu uważam że najwyższy czas na taką dyskusję? bo ciągłość działania forum urwie się z chwilą kiedy Król Pik, mati, Błażej i inni skończą studia - bo przejdzie nam koło nosa całe 5letnie pokolenie studentów którzy jedynie czerpali korzyści z działania forum, a nie brali żadnej odpowiedzialności za nie


Quarrel, ja też jestem za tym, by młodzi się angażowali.
Jestem np. za kadencyjnością funkcji Moderatora/Admina - zakładam, że żaden z nas nie jest do stołka przyspawany. Niech będzie rotacja, niech się towarzystwo z wszystkim oswaja.
Chciałbym jednak, by były to osoby sprawdzone, którym się ufa, a nie ktoś, kto teraz chce, a za 3 tyg. rzuci wszystko w diabły.
Gdy w zeszłym roku padła propozycja formalizacji, to młodzi się wypięli - poza (o ile dobrze pamiętam) Tobą i Błażejem. Poza Wami zainteresowali się tym właśnie ci starsi.

Kończąc: tak, jak Król Pik, jestem za tym, byś sprecyzował, jakie zmiany chciałbyś wprowadzić.

puma80a pisze:
Niestety nie mogę się powstrzymać. Drogi Makaronie widzę brak argumentów. Więc musisz przywoływać stare nasze rozmowy dość prywatne. A że jestem osobą która mówi co myśli i czuje. Jesteś Perfidnym Chamem. a raczej Twoje zachowanie jest tak w wielkim stopniu chamskim że mnie tak irytacja przepełniła że tryskam nią.


Hm, nie bardzo widzę, żebym cokolwiek związane z naszą korespondencją na gg wrzucił na forum i powiązał z Twoim nickiem. Wdzięczny będę za wskazanie, lub za odszczekanie zarzutu.

Jeśli zaś chodzi o epitety, to cóż - przedstawiłeś nam się ładniej, niż wszystkimi poprzednimi postami.

_________________
We have to make books cool again. If you go home with somebody and they don't have books - don't fuck them.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 2 lis 2010, o 16:43 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lis 2003, o 14:54
Posty: 2060
tka jak wspominałem wczesiej, (merytoryczna) dyskusja nad przekazaniem PWG młodszym Forumowiczom pod opiekę powinna sięmoim zdaniem odbywać w innym wątku niż (emocjonalna) dyskusja o tylko jednym jego dziale.

Swoje światłe zdanie w temacie nowej opieki nad PWG zaprezentuję później, jak będę miałczas je łądnie i precyzyjnie wyłuszczyć. ;)

_________________
niestety Trekker ma dysklawiaturozę
[edit] oraz jest leniwy, mimo że ma Firefoxa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 2 lis 2010, o 18:30 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
Na wstępie przypomnę, że pomimo że niektórzy uważają, że na mnie PWG się zaczyna i kończy, nie mam tu żadnych przywilejów, wystających poza to co ma każdy użytkownik z grupy "bywalcy" czyli prawie każdy który tu bywał i coś pisywał.

Nie podzielam obaw Quarrela - na przestrzeni lat widzę pewien przepływ ludzi przez PWG, który ciągle trwa. Pojawia się trochę nowych, a część starych odchodzi. Tyle że rocznie nie przychodzi 500, a 10 i nie odchodzi 500, a 10.

Nie zależy mi specjalnie na tym, kto aktualnie ma prawa administratora, moderatora, itp, o ile tylko stosuje wcześniej ustalone demokratyczne zasady i w miarę rzetelnie pełni swoją rolę. Jeżeli znajdzie się propozycja by robić wybory na administratorów, to możemy ją przegłosować. Jeśli chcemy wprowadzić ograniczenie "kadencji" administratorów i moderatorów, to też możemy to przegłosować. Ustalmy sobie jednak takie zasady, które zabezpieczą nas na wypadek przekazania praw moderatora i administratora dla osób niesprawdzonych, które mogą nas zawieść oraz na wypadek, gdyby nie było nowych chętnych do prowadzenia forum.

Osobiście, wydaje mi się, że rola administratora czy moderatora nie jest zbyt atrakcyjnym zadaniem, a raczej nie do końca przyjemnym obowiązkiem. Ponadto administrator powinien mieć odpowiednią wiedzę na temat mechanizmu forum, a więc w naszym przypadku znać się na PHPBB, postgre (czy MySQL-u?) i generalnie na PHP. Na koniec zaznaczę, że wszystkim na PWG (w tym spotkaniami) poza stroną graficzną portalu, rządzi raczej demokratycznie PWG i rola administratorów oraz moderatorów w podejmowaniu decyzji wydaje mi się mało znacząca.

_________________
Chłopiec pełen magii

count your blessings now
'fore they're long gone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 2 lis 2010, o 22:02 
Offline
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lis 2008, o 01:40
Posty: 2418
Lokalizacja: Praga Północ
Makaron pisze:
Chciałbym jednak, by były to osoby sprawdzone, którym się ufa, a nie ktoś, kto teraz chce, a za 3 tyg. rzuci wszystko w diabły.
Gdy w zeszłym roku padła propozycja formalizacji, to młodzi się wypięli - poza (o ile dobrze pamiętam) Tobą i Błażejem. Poza Wami zainteresowali się tym właśnie ci starsi.
hmm czyli sam dochodzisz do wniosku że nie bardzo jest komu przekazać w obecnej chwili? a czemu? ... hmmm ... bo grupa jest hermetyczna? ... taaaa ;>
był jeszcze Pawdyg który był bardzo entuzjastycznie nastawiony do całego projektu, ale nagle przestał się udzielać na forum - czemu? czy kogoś to obeszło?

Chlopiec pisze:
Osobiście, wydaje mi się, że rola administratora czy moderatora nie jest zbyt atrakcyjnym zadaniem, a raczej nie do końca przyjemnym obowiązkiem. Ponadto administrator powinien mieć odpowiednią wiedzę na temat mechanizmu forum, a więc w naszym przypadku znać się na PHPBB, postgre (czy MySQL-u?) i generalnie na PHP.
no własnie, warunek konieczny - nie dość że trzeba nas znać i mieć dobre chęci do działania, to jeszcze trzeba mieć kompetencje
tak na gorąco to pomyślałem że wobec tego trzeba by przeprowadzić akcję ulotkową ze wzmożonym atakiem na wydział EiTI wychowujący najznamienitszych informatyków ;)

Makaron pisze:
Kończąc: tak, jak Król Pik, jestem za tym, byś sprecyzował, jakie zmiany chciałbyś wprowadzić.
ja bym chciał żeby wypowiedzieli się wszyscy nie tylko ja - sądząc po liczbie odsłon wątku Pumy to większość woli być tylko obserwatorami, a sami słowa nie napiszą

Chlopiec pisze:
Na wstępie przypomnę, że pomimo że niektórzy uważają, że na mnie PWG się zaczyna i kończy
przystąpiłeś do forum niecały rok po jego powstaniu, więc nie bądź już taki skromny 8) poszczególne etapy ewolucji forum widziałeś, nawet mi kiedyś opowiadałeś... więc może też jesteś w stanie wydedukować co będzie z nim na przyszłość

Chlopiec pisze:
Nie podzielam obaw Quarrela - na przestrzeni lat widzę pewien przepływ ludzi przez PWG, który ciągle trwa. Pojawia się trochę nowych, a część starych odchodzi. Tyle że rocznie nie przychodzi 500, a 10 i nie odchodzi 500, a 10.
wg Twoich obserwacji zainteresowanie forum nie ma tendencji spadkowej?

skończyłem marudzić - teraz zbieram myśli aby coś - jak to się mówi - konstruktywnego maznąć. jak zbiore myśli to maznę

_________________
hań-ba, hań-ba...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 2 lis 2010, o 22:39 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
Quarrel pisze:
hmm czyli sam dochodzisz do wniosku że nie bardzo jest komu przekazać w obecnej chwili? a czemu? ... hmmm ... bo grupa jest hermetyczna? ... taaaa ;>
Moim zdaniem hermetyczna to złe słowo. Raczej to co robimy nie jest jakoś bardzo interesujące, a obowiązki administratora są tym bardziej mało interesującym zajęciem.
Niemniej - widzę w ten sposób postawiony problem: "brak ludzi, do tego by było więcej ludzi".

Gdyby wymieniać wszystkich, którzy przestali się udzielać na forum i starać się znaleźć tego przyczynę, otrzymalibyśmy głównie zupełnie niepowiązane ze sobą przyczyny.

Cytuj:
przystąpiłeś do forum niecały rok po jego powstaniu [...] poszczególne etapy ewolucji forum widziałeś

Wcześniej PWG istniało w innej formie, a jeszcze wcześniej byli to znajomi z alt.pl.homoseksualizm. Były okresy aktywności i przestojów. Nie widzę tendencji spadkowej. Tak jak co roku, w październiku i listopadzie mamy większy ruch. Teraz też moim zdaniem mamy duży. Zloty są bardzo liczne - kiedyś były kilku-kilkunasto osobowe. Teraz zazwyczaj przekraczamy 20 osób. Liczba nowych na zlocie też rzadko bywała większa niż 3. A trzeba zaznaczyć, że bywało tak że zloty PWG organizowaliśmy raz na pół roku.

Nie mogę się doczekać takich konkretnych propozycji, które można by było przegłosować (np. konkretna zmiana regulaminu), albo co do których można by było zebrać chętnych do zajęcia się danym tematem (np. coś z ulotkami). To pokaże, co o tym myślą i co chcą robić ci wszyscy czytający, którzy się dotąd nie wypowiedzieli.

_________________
Chłopiec pełen magii

count your blessings now
'fore they're long gone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 3 lis 2010, o 01:11 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lis 2003, o 14:54
Posty: 2060
To ja, zgodnie z obietnicą, napiszę co mi po głowie Chodziło.

Pokrótce, za równo potrzeby zmian, jakie widzę, jak i warunki ich zaspokojenia bardzo trafnie podsumował, Chłopiec, zatem pozwolę go sobie zacytować, podkreślając co ważniejsze IMHO fragmenty:

Chłopiec pisze:
Nie zależy mi specjalnie na tym, kto aktualnie ma prawa administratora, moderatora, itp, o ile tylko stosuje wcześniej ustalone demokratyczne zasady i w miarę rzetelnie pełni swoją rolę. Jeżeli znajdzie się propozycja by robić wybory na administratorów, to możemy ją przegłosować. Jeśli chcemy wprowadzić ograniczenie "kadencji" administratorów i moderatorów, to też możemy to przegłosować. Ustalmy sobie jednak takie zasady, które zabezpieczą nas na wypadek przekazania praw moderatora i administratora dla osób niesprawdzonych, które mogą nas zawieść oraz na wypadek, gdyby nie było nowych chętnych do prowadzenia forum.

Osobiście, wydaje mi się, że rola administratora czy moderatora nie jest zbyt atrakcyjnym zadaniem, a raczej nie do końca przyjemnym obowiązkiem. Ponadto administrator powinien mieć odpowiednią wiedzę na temat mechanizmu forum, a więc w naszym przypadku znać się na PHPBB, postgre (czy MySQL-u?) i generalnie na PHP. Na koniec zaznaczę, że wszystkim na PWG (w tym spotkaniami) poza stroną graficzną portalu, rządzi raczej demokratycznie PWG i rola administratorów oraz moderatorów w podejmowaniu decyzji wydaje mi się mało znacząca.


Kilka doprecyzowań: moim zdaniem w chwili obecnej nie jest najważniejsze kto będzie ciął spam, banował trolli czy dodawał ludzi do nieszczęsnych "Spotkań". Są to bieżące prace "utrzymaniowe", relatywnie proste i mało czasochłonne. Największym problemem jaki stoi przed Forum to przejęcie opieki nad kodem i jego rozwojem. Jak miałem czas (na bezrobociu) to się zebrałem i forum przeniosłem na nowy serwer, co było wielokrotnie postulowane przez 7z9 i szeroko dyskutowane wcześniej. Teraz czasu ze względu na pracę mam mało, więc nie bardzo jest komu się zająć. A jest co robić - choćby nieszczęsny błąd z ankietami czy z captcha.

Dlatego funkcje "admina" czy "moderatora" nie są w mojej opinii krytyczne i może je pełnić wiele osób (o czym więcej potem), natomiast ważne jest aby ktoś przejął rolę webmastera. I - tak jak wspomniał Chłopiec, ten ktoś musi się znać na PHP, MySQL i postgre a najlepiej jeszcze wiedzieć to i owo o specyfice phpBB i Wordpressa. Oraz do tego mieć czas i chęci.

Naturalnym jest że oprócz kwalifikacji merytorycznych, taka osoba powinna być zaufana. W sensie takim, że nie wyobrażam sobie oddania PWG komuś o kim nie byłbym przekonany, że chce je rozwijać i utrzymywać - żeby nie użyć zbyt górnolotnych słów "dalej rozwijać ideę zaszczepioną przez Sharpkida i 7z9"

A taką osobę znaleźć niełatwo.

Tyle gęstego. Teraz miękkie
Quarrell pisze:
hmm czyli sam dochodzisz do wniosku że nie bardzo jest komu przekazać w obecnej chwili? a czemu? ... hmmm ... bo grupa jest hermetyczna? ... taaaa ;>


Hermetyczna czy nie - jak zwał, tak zwał. Skoro to grupa jest hermetyczna, to do kogo możemy mieć pretensje? Chyba tylko do rzeczonej grupy, nieprawdaż?
Była to zawsze grupa nieformalna a takie żądzą się swoimi prawami. Nie chcę tu niczego usprawiedliwiać, tylko zwrócić Twoją uwagę na pewne nieuniknione mechanizmy. Sądzę, że znakomita większość PWGejowiczów to osoby przyjazne i otwarte - choć możesz mieć odmienne zdanie. Nie wiem więc za bardzo jak twoją uwagę o hermetyczności przekuć na konstruktywny wniosek "żeby była lepsza integracja nowych, powinniśmy zrobić to i to". I piszę to bez cienia ironii - na prawdę nie wiem. Zaproponuj coś, proszę.

Cytuj:
był jeszcze Pawdyg który był bardzo entuzjastycznie nastawiony do całego projektu, ale nagle przestał się udzielać na forum - czemu? czy kogoś to obeszło?

Prośba: zamiast pisać w tonie niejasnym i trącącym insynuacjami, podziel się swoimi obserwacjami/wiedzą. Takie pytania retoryczne na prawdę nie ruszają tematu do przodu, a tylko budują atmosferę podejrzliwości.
Nie mnie jednak, żeby była pełna transparentność, odpowiem na nie na tyle na ile mogę, nie popadając w teoretyzowanie na temat motywów osób, których tu nie ma, żeby się wypowiedzieć samodzielnie. Tak, obeszło mnie czemu Pawdyg przestał się udzielać i z tego powodu starałem się domyślić czemu tak mogło być. I widzę to tak: zainteresowanie Pawdyga skupiało się na formalizacji PWG. W mojej opinii "za wszelką cenę". Sporo osób do tego pomysłu było nastawionych negatywnie - nie będę teraz bawił się w adwokata diabła i przywoływał ich argumentów. Dla mnie kluczowa była następująca obserwacja: dużo wtedy rozmawialiśmy na temat statutów, regulaminów i form prawnych tej formalizacji. Nikt, o ile mnie pamięć nie myli, nie potrafił jednak konkretnie powiedzieć czemu ta formalizacja miała by służyć i co PWG jako organizacja miałoby robić. Jednym zdaniem: zaczęliśmy od formy, zapominając o treści. A kiedy forma bez treści się nie rozwinęła, Pawdyg stracił zainteresowanie projektem.

W świetle powyższych subiektywnych dywagacji należałoby ściśle określić to jest naszym "projektem", jego treścią. Dla mnie tym projektem w wersji minimum jest:
- utrzymanie witryny pwgay.org i działającego na niej forum - w rozumieniu za równo opieki nad serwerem, bazą danych i kodem jak i bieżącej pracy moderatorskiej i administracyjnej - przez osoby które mają niezbędne do tego kompetencje (w tym: programistyczne), które tego zadania podejmą się dobrowolnie, w sposób odpowiedzialny i długofalowy. Przez długofalowość rozumiem takie dobranie zespołu, które zapewni że i on w odpowiednim momencie ustąpi miejsca nowym studentom stosując podobne do powyższych kryteria.
w wersji optimum:
- do zadań w/w osób doliczyć należy rozwój PWG, w tym: rozwój portalu i jego funkcjonalności, rozwój społeczności PWG (nowi członkowie, nowe inicjatywy)
w wersji maximum:
- ukonstytuowanie się PWG jako organizacji.

Cytuj:
ja bym chciał żeby wypowiedzieli się wszyscy nie tylko ja - sądząc po liczbie odsłon wątku Pumy to większość woli być tylko obserwatorami, a sami słowa nie napiszą


Z całym szacunkiem, Quarrell, tak to my donikąd nie dojdziemy, jeżeli każdy będzie mówił że ma pomysł na zmiany, ale poczeka aż się inni wypowiedzą. To błędne koło. Podobne do tego, które ucięło kiedyś dyskusję o formalizacji PWG - każðy miał jakieś "ale", ale nikt nie podawał konkretnych pomysłów. Przecież Cie nie zjemy.

_________________
niestety Trekker ma dysklawiaturozę
[edit] oraz jest leniwy, mimo że ma Firefoxa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 3 lis 2010, o 02:26 
Offline
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lis 2008, o 01:40
Posty: 2418
Lokalizacja: Praga Północ
trekker pisze:
Z całym szacunkiem, Quarrell, tak to my donikąd nie dojdziemy, jeżeli każdy będzie mówił że ma pomysł na zmiany, ale poczeka aż się inni wypowiedzą. To błędne koło. Podobne do tego, które ucięło kiedyś dyskusję o formalizacji PWG - każðy miał jakieś "ale", ale nikt nie podawał konkretnych pomysłów. Przecież Cie nie zjemy.
chodzi mi o to, czy tylko ja uważam konieczność wprowadzania jakichkolwiek zmian - może cała reszta uważa że wszystko jest w porządku i nie trzeba zmieniać nic?

zapiszę to co do tej pory sobie pomyślałem. mimo że przychodzi mi to z trudem ( :P ) wczuwam się w rolę pierwszoroczniaka-geja i zastanawiam się co chciałbym znaleźć na forum takim jak to, żeby ono mnie zainteresowało i skutecznie przyciągnęło

* jeśli jestem inteligentny na pewno szukam ludzi do inteligentnej rozmowy (to co Gidja przedstawił jako atut PWG i co ja również jako atut uważam) - i to obecnie jest zapewnione w pełni - poprzez wątek z Prasą chociażby

* z drugiej strony jako gej może potrzebuję wsparcia jeśli chodzi o seksualność - i tu mamy dział coming-out który być może wystarczy rozruszać aby zaczął na nowo funkcjonować (może Makaron ma rację)

* może zainteresowani są nami przyszli 'działacze' - takie aktywistyczne duszyczki których celem życiowym jest poprawiać bytność gejów w naszym kraju - może wypadałoby aby wiedzieli że PWG zaistniało kilka razy w mediach - może założyć dział "Obecność w mediach" gdzie byłyby spisane wywiady jakich PWG udzieliło - obecnie są one rozproszone gdzieś w wątkach (aha tylko nie wiem jak z prawami autorskimi :/ )

* student-gej jak każdy student ma problem z lokum - tu dział Ogłoszenia jako tako działa, tzn pojawiają się tam ogłoszenia o wolnych pokojach

* no ale przede wszystkim student-gej chciałby mieć pod ręką na naszym forum również to co jest mu potrzebne po prostu do studiowania (jako że współczesny homo-sapiens lubi mieć kombajn ze wszystkim co potrzebne w jednym miejscu) - można więc założyć dział "Korepetycje", dział "Książki do wymiany" itp - poza korzyściami wypływającymi z lepszych wyników w indeksie ( :roll: ) dochodzi też pretekst do zapoznawania się ( :twisted: ) - "Kto ma pożyczyć Krysickiego i Włodarskiego?" "Ja mam i nawet chętnie się pouczę do granic dziś" "OK to który pokój?" ;>

* podobnie jak nauka pretekstem do widywania się są koncerty i inne eventy w klubach i pubach - i tu przykra wiadomość dla Chlopca - proponuję w związku z tym otworzyć dział Spotkań dla wszystkich - pozwólmy zakładać wątki typu "Ktoś wybiera się dziś do Stodoły? Może razem pójdziemy" - a jak będzie kontrolowane bezpieczeństwo wówczas? (przewidziałem to pytanie ;] ) - sądzę że dorośli ludzie mają świadomość tego że o swoje bezpieczeństwo trzeba dbać - myślę że sami wpadną na to aby szczegóły omawiać na privie - tak jak zresztą to ma miejsce na innych forach na innych portalach - tak więc otwarte Spotkania wspomagane privami - w trosce o użytkowników można w przyklejonym wątku umieścić na czerwono upomnienie o treści "W trosce o bezpieczeństwo własne i innych uprasza się o dogadywanie szczegółów spotkań (miejsce i data) poprzez wiadomości prywatne"

* co do innych pomysłów na działy to może mi lub komuś innemu coś do głowy wpadnie - może też nie warto wyważać otwartych drzwi? - doskonałe wzorce do naśladowania są - poguglam i popatrzę, jakie działy są na forach organizacji studencko-gejowskich przy wspaniałych postępowych zagranicznych uczelniach

na koniec jeszcze kwestia:
trekker pisze:
Była to zawsze grupa nieformalna a takie żądzą się swoimi prawami. Nie chcę tu niczego usprawiedliwiać, tylko zwrócić Twoją uwagę na pewne nieuniknione mechanizmy. Sądzę, że znakomita większość PWGejowiczów to osoby przyjazne i otwarte - choć możesz mieć odmienne zdanie. Nie wiem więc za bardzo jak twoją uwagę o hermetyczności przekuć na konstruktywny wniosek "żeby była lepsza integracja nowych, powinniśmy zrobić to i to". I piszę to bez cienia ironii - na prawdę nie wiem. Zaproponuj coś, proszę.
wiem że są przyjazne i otwarte :* zawsze uważałem że dzięki PWG może życie zmieniło się na lepsze
jednakże moim zdaniem padliśmy niewolnikami toku myślenia na zasadzie "nowy poznaje / nie poznaje NAS"
wg mnie on niekoniecznie musi i chce poznawać NAS - nowi chętniej będą poznawać SIEBIE nawzajem - a forum w obecnej formie uniemożliwia im to na równych prawach na jakich my się ze sobą umawiamy (no ale to już napisałem - otwarte Spotkania co pewnie trudne będzie do przeforsowania...)

to tyle ode mnie na razie - idę spać :papa:

_________________
hań-ba, hań-ba...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 3 lis 2010, o 03:26 
Offline
Rusałka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 cze 2009, o 10:19
Posty: 1318
Lokalizacja: WAWA
Quarrel pisze:
podobnie jak nauka pretekstem do widywania się są koncerty i inne eventy w klubach i pubach - i tu przykra wiadomość dla Chlopca - proponuję w związku z tym otworzyć dział Spotkań dla wszystkich - pozwólmy zakładać wątki typu "Ktoś wybiera się dziś do Stodoły? Może razem pójdziemy" - a jak będzie kontrolowane bezpieczeństwo wówczas? (przewidziałem to pytanie ;] ) - sądzę że dorośli ludzie mają świadomość tego że o swoje bezpieczeństwo trzeba dbać - myślę że sami wpadną na to aby szczegóły omawiać na privie

Osobiście uważam, że ten pomysł (tj. otwarcie działu Spotkania) to zły pomysł. Nie dlatego, żebym uważał dostęp do tego działu za szczególnie nobilitujący, a siebie ze względu na posiadanie tego dostępu - no, nieomal za arystokrację.
Moja opinia wynika wyłącznie ze względów praktycznych. Względy te zilustruję poniższym przykładem.
Otóż od czasu do czasu publikuję w dziale Spotkania zachęty do współudziału towarzyskiego w różnych eventach, w których sam biorę udział (np. festiwale filmowe). Zazwyczaj, mówiąc oględnie, nie cieszą się one szczególnym zainteresowaniem; niemniej jednak czasem ktoś z PWG do mnie dołącza.
Nie wyobrażam sobie, żebym miał wymyślać, kto ewentualnie mógłby i chciałby tym razem pójść ze mną tu i ówdzie. Tym samym PW odpada jako zbyt pracochłonna (nie wspomnę już o sumie pracy włożonej w uprzejmą odmowę np. 100 forumowiczów).
Nie chciałbym również (jako paranoik prywatności - a właśnie zaczyna się coroczne śledzenie mnie przez tajne służby :-) ), aby szczegółowy harmonogram moich zajęć był dostępny całkowicie wszystkim, w tym botom wyszukiwarek.
Jeśli zatem nastąpi otwarcie działu Spotkania, będę postulował stworzenie jakiegoś nowego, zamkniętego działu :-) albo po prostu przestanę publikować tego rodzaju zaproszenia.
Kończąc: masz rację, Quarrelu - spotkania z konkretnymi osobami można umawiać przez PW, albo w ogóle poza forum (ja używam do tego telefonu :-) ). Ale zamknięty dział Spotkania jest nieoceniony, gdy chodzi o umawianie spotkań otwartych...

_________________
Даже если вам немного за тридцать
Есть надежда выйти замуж за принца


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 3 lis 2010, o 04:36 
Offline
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lis 2008, o 01:40
Posty: 2418
Lokalizacja: Praga Północ
@Solarisie, Twój przypadek wydaje mi się na tyle indywidualny że nie stanowi dla mnie argumentu przeciw ;>
ponadto jeśli zastosować zasadę którą proponowałem (nie tu ale w poprzednim wątku) aby Spotkania na bieżąco czyścić z serwera (jako że nie ma chyba potrzeby archiwizowania takiego działu) to problem ze śledzącymi botami w okresie pracy Tajnych Służb staje się rozwiązany :glaszcze:

Solaris pisze:
Kończąc: masz rację, Quarrelu - spotkania z konkretnymi osobami można umawiać przez PW, albo w ogóle poza forum (ja używam do tego telefonu :-) ). Ale zamknięty dział Spotkania jest nieoceniony, gdy chodzi o umawianie spotkań otwartych...
odnośnie tego cytatu dwie sprawy:

1) umawianie się przez priva nie jest równorzędne z umawianiem się poprzez wątek w Spotkaniach - podkreślam że mówimy tu głównie o pierwszoroczniakach, którzy dopiero znajomości mają zawrzeć - wtedy nie będziesz pisać priva do każdego z osobna, tylko rzucisz temat na forum skierowany do ogółu - ja zresztą umawiając się na kręgle też tak robię - nie wiem kto odpowie i z kim ostatecznie pójdę...

2) co do omawiania zlotów (spotkań otwartych) - jakich byśmy środków bezpieczeństwa nie stosowali to i tak następuje moment w którym ktoś musi się spotkać z nieznajomymi sobie osobami i nie wie co go czeka - jaką gwarancję miał Makaron odbierając 'nowych' na ostatni zlot, że nie będą na niego czekały trzy łyse karki z maczetami? nie miał żadnej gwarancji... możemy oczywiście chodzić na miejsce spotkania 'nowych' całą 20osobową grupą aby w razie czego stanowić liczebną przewagę ;] - ale chyba nie będziemy popadać w paranoję

to co na pewno nie powinno się stać to upadek tradycji zlotów :aniol: są one tak głęboko zakorzenione w PWG, że nie wyobrażam sobie ich braku :mrgreen: (i bynajmniej nie sugeruję tu, że to grozi)
może zatem istnieć zamknięty dział służący omawianiu zlotów, ale nadal twierdzę że otwarte Spotkania powinny być ;)

_________________
hań-ba, hań-ba...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 3 lis 2010, o 10:45 
Offline
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 mar 2009, o 23:14
Posty: 635
Lokalizacja: Geodezja i Kartografia
Argumenty Solarisa co do umieszczania ogłoszeń w zamkniętym wątku są dla mnie dość zrozumiałe. Ogólnie uważam ten dział po prostu za pewną wygodę w udostępnianiu tego rodzaju informacji - chociażby jeżeli chodzi o kręgle, umieszczając ogłoszenie w tym dziale nie wiemy dokładnie kto przyjdzie, ale mamy pewien zarys tego iż w większości będą to osoby znane "na żywo".
Pomysł na coś dodatkowego (chociażby otwarte "Spotkania#2") jest w moim mniemaniu słuszny - byłaby możliwość umieszczania tam różnego rodzaju ogłoszeń które adresowane są do wszystkich użytkowników forum PWGay bez względu na to czy zarejestrowali się 5 lat czy minut temu.
Pozdrawiam cieplutko :tuli:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 3 lis 2010, o 10:58 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 kwie 2005, o 23:28
Posty: 1743
Lokalizacja: Jedyna słuszna strona Wisły
Quarrel pisze:
może zatem istnieć zamknięty dział służący omawianiu zlotów, ale nadal twierdzę że otwarte Spotkania powinny być ;)


Nie wiem, po co mielibyśmy otwierać stary dział i zakładać nowy zamknięty. Może, zamiast otwierać Spotkania, załóż w dziale 'Kto skąd' wątek o 'spotkaniach otwartych'. Tam będzie mógł się wpisać każdym, jeśli tylko będzie się chciał gdzieś wybrać i będzie potrzebował towarzystwa. Zobaczymy, jaką będzie się to cieszyło popularnością: może wyniki tego działu będą podstawą do dalszych zmian, a może umrze śmiercią naturalną.

_________________
We have to make books cool again. If you go home with somebody and they don't have books - don't fuck them.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 3 lis 2010, o 12:38 
Offline
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lis 2008, o 01:40
Posty: 2418
Lokalizacja: Praga Północ
Makaron pisze:
Quarrel pisze:
może zatem istnieć zamknięty dział służący omawianiu zlotów, ale nadal twierdzę że otwarte Spotkania powinny być ;)


Nie wiem, po co mielibyśmy otwierać stary dział i zakładać nowy zamknięty. Może, zamiast otwierać Spotkania, załóż w dziale 'Kto skąd' wątek o 'spotkaniach otwartych'. Tam będzie mógł się wpisać każdym, jeśli tylko będzie się chciał gdzieś wybrać i będzie potrzebował towarzystwa. Zobaczymy, jaką będzie się to cieszyło popularnością: może wyniki tego działu będą podstawą do dalszych zmian, a może umrze śmiercią naturalną.

:ysz:
oczywiście, że można po prostu stworzyć nowy dział i nawet niekoniecznie on się musi nazywać "Spotkania" - może się nazywać "Eventy" / "Koncerty" / "Kultura" - nieważne :?
natomiast nadal uparcie twierdzę że powinien być to dział ponieważ:
- będzie widoczny od razu po otworzeniu strony (najistotniejsze rzeczy nie mogą być poupychane gdzieś tam)
- tam mają dopiero być zakładane wątki - jak wszystko będzie w jednym to nie wygląda zbyt logicznie
- może się mylę ale zawiadowanie działem jest z punktu widzenia admina prostsze niż wątkiem z którego miałby pojedyncze posty ew. usuwać

Quarrel pisze:
co do innych pomysłów na działy to może mi lub komuś innemu coś do głowy wpadnie - może też nie warto wyważać otwartych drzwi? - doskonałe wzorce do naśladowania są - poguglam i popatrzę, jakie działy są na forach organizacji studencko-gejowskich przy wspaniałych postępowych zagranicznych uczelniach
a właśnie Makaronie :mrgreen: :* może rzucisz okiem na tę uczelnię w A'damie ;>

_________________
hań-ba, hań-ba...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 3 lis 2010, o 14:26 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 kwie 2005, o 23:28
Posty: 1743
Lokalizacja: Jedyna słuszna strona Wisły
Quarrel pisze:
a właśnie Makaronie :mrgreen: :* może rzucisz okiem na tę uczelnię w A'damie ;>


Tę? To znaczy *którę? ;)

_________________
We have to make books cool again. If you go home with somebody and they don't have books - don't fuck them.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 3 lis 2010, o 16:04 
Offline
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 mar 2009, o 23:14
Posty: 635
Lokalizacja: Geodezja i Kartografia
A gdyby otworzyć ten dział na próbę - zobaczyć czy
Makaron pisze:
...będzie się to cieszyło popularnością...
albo czy też
Makaron pisze:
...może umrze śmiercią naturalną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group