PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 17 cze 2019, o 17:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 3 lis 2010, o 17:14 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Postanowiłem wyliczyć, jak to jest z tymi naszymi spotkaniami, czy faktycznie jest ich tak mało i ile tracą ci wszyscy, którzy nie są w dziale spotkań. Poniższe wyliczenie pozwoli też np. po roku ocenić, na ile ewentualnie wprowadzone zmiany poskutkowały.

Od początku 2010 roku odbyło się 5 oficjalnych zlotów (3 x z inicjatywy Twistera i 2 razy z Makarona).
Z rzeczy, otwartych, w których mogliby uczestniczyć niezarejestrowani użytkownicy, gdyby nie było to w dziale spotkań:
Zaproponowano 16 wyjść do kina/na koncert, z czego prawie wszystkie, jeśli nie wszystkie doszły do skutku. Wśród tego: 4 propozycje Quarrela i 7 Solarisa.
Odbyło się 5 wyjśc na kręgle (w tym 4 proponowane przez Makarona, a 1 przez Quarrela)
1 propozycja wyjścia na łyżwy (Quarrel)
3 propozycje wyjścia na wystawę
1 wyjście na piwo
1 wyjście do klubu (nie wiem czy doszło do skutku)
Oprócz tego były inicjatywy, które raczej i tak nie byłyby skierowane do nowych:
2 wyjścia na demonstracje
4 imprezy prywatne w domach
2 wyjścia specjalne, skierowane do bywalców (nie doszły do skutku)
1 spotkanie pożegnalne
1 propozycja wyjazdu na wakacje

Do tego pojawiło się kilka propozycji w wątku "bawię się w", ale z tego co wiem zazwyczaj mało kto z takich spotkań korzysta, poza towarzystwem, które i tak już się dobrze zna.

Podsumowując:
Oficjalne zloty PWG, które można nazwać inicjatywą PWG odbywają się średnio raz na 2 miesiące.
Spotkania wynikające z prywatnej inicjatywy, w których mógłby być sens, by uczestniczyli ludzie niezarejestrowani: 27. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że np. Solaris prawdopodobnie nie publikowałby w temacie otwartym swoich propozycji, wyszłoby 20. Choć można oczekiwać, że ktoś by dodał coś zamiast Solarisa.

Osobiście uczestniczyłem tylko w jednym ze spotkań otwartych, nieoficjalnych, dlatego publikowanie informacji o nich w otwartym dziale nie będzie mi przeszkadzało.

Już wcześniej przyszło mi do głowy pytanie, dlaczego Quarrel po prostu nie publikuje swoich propozycji w głównym dziale PWG, skoro chce je oferować nawet niezarejestrowanym, ale spodziewałem się, że moje pytanie zostanie potraktowane jako złośliwe. Stworzenie kolejnego działu chyba nie będzie dużym problemem dla nas - trzeba będzie tylko trochę więcej stronę przewijać.

Chciałbym jednocześnie zauważyć, że żadna z propozycji nie mówi, jak rozwiązać problem tego, że niektórzy nie czują się odpowiednio zagadywani na spotkaniach na żywo i uznają nas za bardzo niefajnych ludzi. Nie pojawiła się też żadna propozycja "przekazania władzy młodym", choć może ma się ona sprowadzać do tego, że dzięki Quarrela sugestiom zacznie do nas przychodzić więcej ludzi, i pomimo że wciąż będziemy interesowali się tylko tymi ładniejszymi, zostaną na PWG dłużej, przejmując kiedyś obowiązki administratorów. To w sumie też jest jakieś rozwiązanie, choć moim zdaniem bardzo niepewne.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 3 lis 2010, o 18:24 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Quarrel pisze:
już wcześniej przyszło mi do głowy pytanie, dlaczego Quarrel po prostu nie publikuje swoich propozycji w głównym dziale PWG, skoro chce je oferować nawet niezarejestrowanym, ale spodziewałem się, że moje pytanie zostanie potraktowane jako złośliwe.
nie traktuję jako złośliwe - obecnie nie ma gdzie umieszczać tego typu ogłoszeń

Chlopiec pisze:
Chciałbym jednocześnie zauważyć, że żadna z propozycji nie mówi, jak rozwiązać problem tego, że niektórzy nie czują się odpowiednio zagadywani na spotkaniach na żywo i uznają nas za bardzo niefajnych ludzi.
nie zrozumieliśmy się...
chciałbym aby następująca moja myśl:
Quarrel pisze:
(...) moim zdaniem padliśmy niewolnikami toku myślenia na zasadzie "nowy poznaje / nie poznaje NAS"
wg mnie on niekoniecznie musi i chce poznawać NAS - nowi chętniej będą poznawać SIEBIE nawzajem - a forum w obecnej formie uniemożliwia im to na równych prawach na jakich my się ze sobą umawiamy
była traktowana jako punkt wyjścia mojego sposobu myślenia
postaram się to inaczej jeszcze sformułować - do mnie nie przemawia filozofia "tworzenia coraz większej jednej rodziny". w związku z tym ja nie planuję proponować zmiany formuły zlotów powodującej, że nowe osoby będą się lepiej integrować, ponieważ uważam że nie tędy droga
dlaczego tak myślę? również to pisałem - im my będziemy starsi, tym mniej chętnie pierwszoroczniacy będą chcieli w ogóle nas poznawać - oni mają w głowie poznawanie rówieśników
działa to trochę na zasadzie koherencji czasowej - rozważając pole optyczne i analizując w dwóch chwilach czasu spójność pola - to ta spójność maleje wraz ze wzrostem odległości tych dwóch chwil czasowych... to ma w socjologii moim zdaniem również zastosowanie
reasumując: poznawanie nas nie jest w moich oczach warunkiem koniecznym do tego, aby nowa osoba miała prawo w pełni z funkcjonalności forum korzystać (a więc również umawiać się na żywo z innymi nowymi użytkownikami - poza naszą troską i naszym pośrednictwem)

Nieprzeczytany post: 3 lis 2010, o 18:45 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Quarrel pisze:
działa to trochę na zasadzie koherencji czasowej - rozważając pole optyczne i analizując w dwóch chwilach czasu spójność pola - to ta spójność maleje wraz ze wzrostem odległości tych dwóch chwil czasowych...
Urzekło mnie to porównanie.
Mi się wydaje, że o ile wszyscy się starzejemy, to ci starsi częściej odchodzą niż młodsi, a jednocześnie starsi rzadziej przychodzą jako nowi niż młodsi. Stąd - nawiązując do przedstawionej przez Ciebie analogii, wzrost odległości nie jest aż tak duży, a więc spójność słabo maleje.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 3 lis 2010, o 20:50 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Ojejku, ileście napisali. Nie pozostanę dłużny.

Pozwolę sobie podzielić całość na kilka części i odpisywać zgodnie z moim subiektywnym postrzeganiem ich priorytetów"

I. Przekazanie opieki nad Forum młodym. Tu znowu zacytuję Chłopca:
Chłopiec pisze:
Nie pojawiła się też żadna propozycja "przekazania władzy młodym", choć może ma się ona sprowadzać do tego, że dzięki Quarrela sugestiom zacznie do nas przychodzić więcej ludzi,

I to jest moim zdaniem podstawowy problem. Bo gdyby forum zostało wzięte pod opiekę przez osoby które jeszcze studiują, to mielibyśmy chyba największe prawdopodobieństwo, że wszelkie wprowadzone zmiany będą zachęcające dla nowych itp. itd.

Mam nawet pewien pomysł jak by można taką rekrutację przeprowadzić, ale o tym na koniec, w podsumowaniu, bo wiąże się to z innymi punktami.

II. Szeroko pojęta kwestia otwartości Forum na nowych.
Ponieważ Kwestii I nie rozwiążemy IMHO tak czy inaczej w tej chwili poprzez angażowanie, dajmy na przykład, dołączyły do Forum w ciągu ostatniego miesiąca, to właśnie otwartość ma IMHO niższy priorytet. Tzn. stajemy tu przed problemem "co było pierwsze: jajko czy kura?" Czy najpierw ściągać newbies a potem przekazywać Forum, czy też najpierw przekazać Forum osobom nieco młodszym od matuzalemów, a potem stopniowo ściągać co raz młodsze. IMHO to ostatnie rozwiązanie jest lepsze i bardziej... "ustrukturyzowane". Ewolucja, zamiast rewolucji.

Jeżeli jednak już o samej kwestii kogo jak i na jakie spotkania zapraszać, to uważam że rozważania o tworzeniu nowych działów są trochę źle wycelowane. Można się zastanawiać np. nad tym czy dwa nowe działy (zamknięty - na imprezy prywatne i otwarty - na oficjalne zloty, lub na odwrót) też nie będą powodować że ktoś się będzie czuł z jednego lub drugiego wykluczony. Eskalując tą hipotezę ad absurdum moglibyśmy się np. zastanawiać nad tworzeniem kolejnych podziałów dla każdej podgrupy znajomych - jednego dla starych forowiczów jak ja i makaron, innego dla tych nieco młodszych, jeszcze innego dla pierwszoroczniaków - każdy by funkcjonował na tej samej zasadzie - można by tam umieszczać zaproszenia na prywatne imprez, wiedząc że trafia do określonej grupy osób, którą znamy.

Dlatego zamiast żonglować i kombinować w tej chwili z uprawnieniami i postaram się wypunktować najważniejsze założenia nowego "systemu".
Punktem wyjścia jest dla mnie to co napisał Quarrel i co bardzo zwięźle opisuje potrzeby:
Cytuj:
moim zdaniem padliśmy niewolnikami toku myślenia na zasadzie "nowy poznaje / nie poznaje NAS"
wg mnie on niekoniecznie musi i chce poznawać NAS - nowi chętniej będą poznawać SIEBIE nawzajem - a forum w obecnej formie uniemożliwia im to na równych prawach na jakich my się ze sobą umawiamy (no ale to już napisałem - otwarte Spotkania co pewnie trudne będzie do przeforsowania...)

Co poniekąd zazębia się z moimi rozważaniami o perpetualnym przekazywaniu opieki na forum co raz młodszym osobom (przecież nie chodzi o to że teraz ja inni modzi/.admini przekażemy forum młodszym, a potem przekazywane dalej już nie będzie).
Zatem pierwsze punkt to:

* dostęp do informacji o oficjalnych zlotach PWG powinien być zorganizowany w taki sposób, aby możliwie szeroko wkluczać nowych użytkowników
* oficjalne zloty PWG powinny mieć na celu poznawanie się nowych osób z nowymi osobami. Ich funkcja podtrzymywania znajomości już zawartych, jakkolwiek niesprzeczna z tym postulatem, powinna być drugorzędna.
* dostęp do informacji o oficjalnych zlotach powinien być egalitarny

Co wszystko w mojej ocenie przemawia jak na razie za otwarciem działu spotkań

Mamy jeszcze argumenty za pozostawieniem go zamkniętym:

Solaris pisze:
Otóż od czasu do czasu publikuję w dziale Spotkania zachęty do współudziału towarzyskiego w różnych eventach, w których sam biorę udział (np. festiwale filmowe). [...]Nie wyobrażam sobie, żebym miał wymyślać, kto ewentualnie mógłby i chciałby tym razem pójść ze mną tu i ówdzie. Tym samym PW odpada jako zbyt pracochłonna (nie wspomnę już o sumie pracy włożonej w uprzejmą odmowę np. 100 forumowiczów).

Błażej pisze:
Ogólnie uważam ten dział po prostu za pewną wygodę w udostępnianiu tego rodzaju informacji - chociażby jeżeli chodzi o kręgle, umieszczając ogłoszenie w tym dziale nie wiemy dokładnie kto przyjdzie, ale mamy pewien zarys tego iż w większości będą to osoby znane "na żywo".

Zdaje mi się, że Chłopiec też coś wspominał o tym, że zapraszać sobie znajome osoby jest łatwiej dzięki ograniczonej liście osób, które mają dostęp do spotkań.

Sprowadzają się one zatem do tego, że łatwiej jest zaprosić grupę osób którą się mniej-więcej zna przez "Spotkania" bo tam jest zamknięta grupa użytkowników, niż wysyłać zaproszenia indywidualne przez priv, maila, GG, FB czy inne kanały.

Nikt w ostatnich czasach nie wspomniał o bezpieczeństwie zlotów, a przypomnę, że oryginalnie argumentem za ograniczaniem dostępu do spotkań była ochrona PWGejowiczów przez ewentualnymi trollami IRL.

W ten oto sposób funkcja działu spotkania z początkowej integracyjnej z naciskiem na bezpieczeństwo ewoluuje w stronę wygodnej tablicy ogłoszeń dla osób które się już zintegrowały. Kwestia otwarcia działu "Spotkania" to nie kwestia bezpieczeństwa członków Forum jako całości, tylko wygody (wcale niekoniecznie podszytej potrzebą elitarności!) jego podgrupy.

Podtrzymuję zatem swoją propozycję aby w ramach spotkań zaniechać umieszczania info o imprezach prywatnych (chyba że na własne ryzyko) i co więcej go otworzyć. Upieczemy kilka pieczeni na jednym ogniu, głownie: zapewnimy Forum zasoby ludzkie do dalszego rozwoju i trwania.

III. Modyfikacje działów i treści.

Oprę się na propozycjach Quarrela i to tych, gdzie zaznaczył że obecnie Forum nie spełnia oczekiwań:

Quarrel pisze:
* z drugiej strony jako gej może potrzebuję wsparcia jeśli chodzi o seksualność - i tu mamy dział coming-out który być może wystarczy rozruszać aby zaczął na nowo funkcjonować (może Makaron ma rację)

Ten dział powstał nie bez kozery jako miejsce do takich artykułów. Przypomnę, że oprócz forum mamy też CMS w postaci Wordpressa. Problem tylko z treścią. Na moje apele o zgłaszanie się do pisania artkułów na portal nikt nie odpowiedział. Problem nie jest w organizacji (choć miło by było wreszcie zrobić integrację logowania się na forum i na wordpressa) tylko w chęci do roboty.

Cytuj:
* może zainteresowani są nami przyszli 'działacze' - takie aktywistyczne duszyczki których celem życiowym jest poprawiać bytność gejów w naszym kraju - może wypadałoby aby wiedzieli że PWG zaistniało kilka razy w mediach - może założyć dział "Obecność w mediach" gdzie byłyby spisane wywiady jakich PWG udzieliło - obecnie są one rozproszone gdzieś w wątkach (aha tylko nie wiem jak z prawami autorskimi :/ )

j.w. - problem nie w dziale tylko w zapewnieniu mu treści. T.j. takim opracowaniu wycinków prasowych żeby można je było elegancko publikować. Również uważam, że tu sprawdziłby się CMS do umieszczania takich treści. Są to raczej cytaty i komunikaty niż dyskusje (ew. dyskusje, po integracji Wordpress-phpBB mogłyby się dalej toczyć na forum)

[quote]* no ale przede wszystkim student-gej chciałby mieć pod ręką na naszym forum również to co jest mu potrzebne po prostu do studiowania (jako że współczesny homo-sapiens lubi mieć kombajn ze wszystkim co potrzebne w jednym miejscu) - można więc założyć dział "Korepetycje", dział "Książki do wymiany" itp - poza korzyściami wypływającymi z lepszych wyników w indeksie ( :roll: ) dochodzi też pretekst do zapoznawania się ( :twisted: ) - "Kto ma pożyczyć Krysickiego i Włodarskiego?" "Ja mam i nawet chętnie się pouczę do granic dziś" "OK to który pokój?" ;>[/qote]

Nie widzę problemu, żeby zamiast zakładać nowy dział, odpowiednio rozszerzyć "Ogłoszenia". Oprócz tego znowu mi wpadł do głowy pomysł do obsłużenia CMS'em: podstawowe info o PW, swoisty FAQ - do opracowania na podstawie pojawiających się już teraz pytań obecnych i przyszłych studentów. Ale znowu pytanie KTO zasili ten FAQ treścią?

IV. Podsumowanie

(Pierwszym 3 osobom, które doczytały do tego miejsca, na hasło "Kurra Hiszpańska" postawię piwo!)

Aby zrealizować priorytet pierwszy, czyli zapewnienie trwałości PWG poprzez sukcesywne przekazywanie go w ręce młodszych, należy znaleźć osoby chętne do pracy nad rozwojem portalu. Drogi są IMHO co najmniej dwie:
- rozpisać ogłoszenie, w którym będą zawarte wymagane kompetencje (wspomniana znajomość PHP itp.) oraz zapewne arbitralnie dobrane kryteria według których można by szacować zaufanie do danej osoby (staż? liczba postów?) czy jej zaangażowanie w projekt. Minus: arbitralność wymagań.
- osoby, które chciałyby rozwijać Forum i cały portal zgłaszają się same, niejako na "praktyki". Roboty jest sporo i pisałem już o niej. Obecni admini i modzi zapewniają im wsparcie. Jeżeli te osoby sprawdzą się przy zadaniach koniecznych do zrobienia (jak np. naprawa błędów) i nadal będą miały ochotę, to będą idealnymi kandydatami na nowych opiekunów Forum.

W efekcie sądzę, że zostaną zrealizowane priorytety drugi (otwarcie na nowych - po części jako bezpośredni odprysk przekazywania, a po części jako że kto ma wiedzieć lepiej czego potrzebują nowi, niż właśnie młodsi użytkownicy) oraz trzeci (zapełnienie PWG treścią - przez osoby które je przejęły, gdyż kryteria ich wyboru pokrywają się)

Bardzo bym chciał, żeby szczególnie odnośnie pkt. IV wypowiedzieli się obecni admini i moderatorzy.

Kończę marudzić, czekam na odpowiedzi.

Nieprzeczytany post: 3 lis 2010, o 21:02 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Uwagi Trekkera uważam za rozsądne i zasadne, przy postawionych wcześniej celach, na których zależy Quarrelowi.
Skomentuję tylko:
trekker pisze:
* oficjalne zloty PWG powinny mieć na celu poznawanie się nowych osób z nowymi osobami. Ich funkcja podtrzymywania znajomości już zawartych, jakkolwiek niesprzeczna z tym postulatem, powinna być drugorzędna.
gdyż wydaje mi się, że najskuteczniejszym działaniem by osiągnąć ten cel jest zniechęcanie dotychczasowych użytkowników do przychodzenia na zloty.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 3 lis 2010, o 22:14 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

trekker pisze:
W ten oto sposób funkcja działu spotkania z początkowej integracyjnej z naciskiem na bezpieczeństwo ewoluuje w stronę wygodnej tablicy ogłoszeń dla osób które się już zintegrowały. Kwestia otwarcia działu "Spotkania" to nie kwestia bezpieczeństwa członków Forum jako całości, tylko wygody (wcale niekoniecznie podszytej potrzebą elitarności!) jego podgrupy.

Podtrzymuję zatem swoją propozycję aby w ramach spotkań zaniechać umieszczania info o imprezach prywatnych (chyba że na własne ryzyko) i co więcej go otworzyć. Upieczemy kilka pieczeni na jednym ogniu, głownie: zapewnimy Forum zasoby ludzkie do dalszego rozwoju i trwania.
co do oceny tego aspektu jesteśmy zupełnie zgodni ;)

trekker pisze:
Można się zastanawiać np. nad tym czy dwa nowe działy (zamknięty - na imprezy prywatne i otwarty - na oficjalne zloty, lub na odwrót) też nie będą powodować że ktoś się będzie czuł z jednego lub drugiego wykluczony.
mi chodziło też o wykorzystanie Spotkań do czegoś więcej niż umawianie się na prywatne imprezy i zloty - tam można by umieszczać propozycje wypadów na koncerty itp (ktoś powiedzmy ma dwie wejściówki do klubu i nie ma kogo zabrać - co robi? wchodzi do nas na forum ;) )

trekker pisze:
Nie widzę problemu, żeby zamiast zakładać nowy dział, odpowiednio rozszerzyć "Ogłoszenia". Oprócz tego znowu mi wpadł do głowy pomysł do obsłużenia CMS'em: podstawowe info o PW, swoisty FAQ - do opracowania na podstawie pojawiających się już teraz pytań obecnych i przyszłych studentów. Ale znowu pytanie KTO zasili ten FAQ treścią?
ja mogę spróbować zasilić

trekker pisze:
(Pierwszym 3 osobom, które doczytały do tego miejsca, na hasło "Kurra Hiszpańska" postawię piwo!)
Kurra Hiszpańska :mrgreen:
może to też dobry pretekst aby się umówić w szerszym gronie i omówić na żywo pewne kwestie?

Nieprzeczytany post: 3 lis 2010, o 22:23 
Emanacja Pi i Sigmy

Od razu przyznam, że zdołałem przeczytać kawałek pierwszego postu
ogólnie przelecieć treść pozostałych
z dłuższym zatrzymaniem się na poście trekka dotyczącym "przekazania"

ogólnie uważam, jest to dobry pomysł i najwyższa już pora aby forum studentów było pod tychże opieką. My, dawni studenci, mamy teraz mało czasu z uwagi na pracę.
Adminowanie czy moderowanie nie jest specjalnie czasochłonne i może to robić niemal każdy.
Problem jest zakopany głębiej czyli jak napisał trek, w ogólnym zarządzaniu kodem.

W skrócie - struktura (od strony kodu) forum jest raczej przestarzała, po migracji i kolejnych wydaniach phpBB jest nieco dziurawa i niedociągnięta - czego doświadczamy w postaci niedziałających do końca ankiet, wyszukiwarki, uprawnień... itp...

Krótko mówiąc - potrzebny student informatyki/programista z zamiłowania i pasji, który byłby w stanie to ogarnąć, przede wszystkim czasowo.

Na temat pierwotny - szkoda mi słów...

Nieprzeczytany post: 3 lis 2010, o 22:41 
Mistrz-Magik ;)

"Kurra Hiszpańska"

;) mi nie chodziło o to by otwierać dział spotkań. Bo rozumiem bezpieczeństwo i jakbym sam należał do tego działu to byłbym bardzo przeciwny otwieraniu go. Mi chodzi aby mieć bardzo sprecyzowane zasady dostępu do tego działu. Bo słyszałem wiele historii co trzeba spełniać i takie tam i jedyne czego nie spełniałem to było to że nie było mnie na zlocie ( bo sprawy osobiste) ale resztę które słyszałem być aktywnym przez 3 miesiące na forum ( 3 miesiace i około 130 postów to chyba dobrze??) znać przynajmniej 1 osobę co ma dostęp do działu "s" znam hmmm Quarrel, Mati, Twistera, Pika, Chłopca, Kashira(nowy co dostał nie dawno), Ryuu(też nie dostał dawno) hmm Rava (też nie dostał dawno dostęp) (a może kogoś jeszcze lecz nie pamiętam;p) i każdy z nich może potwierdzić że nie czekam z nożem by wybić , udusić i zjeść na kolacje o.O czuje się pokrzywdzonym ponieważ starałem się jak tylko mogłem a jednak zostałem zmieszany z błotem, a inni bez urazy aktywnością nie grzeszą.... a dostali ....albo poznaliście ich dopiero na zlocie i też dostali (nie wiem czy któryś z nowych kogoś dobrze znał z forum tak jak ja dobrze znam parę osób bo praktycznie z nimi przybywam często) rozumiecie już o co mi chodziło w tym temacie? o zwykłą sprawiedliwość....

Nieprzeczytany post: 3 lis 2010, o 23:17 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

puma:
- już Ci pisałem jakie są zasady dostania dostępu do spotkań (linkowałem regulamin)
- pisałem tez jak wygląda od mojej strony (przejmującego zgłoszenia przez polecenie przez innych użytkowników forum) - ja po prostu od nikogo polecenia dodania Ciebie nie dostałem.
- jeżeli wiec, jak sam piszesz, na dostępie ci nie zależy to przestań, proszę, ciągle o tym pisać, bo to się już robi wylewanie gorzkich żalów a nie wnosi nic nowego i produktywnego do dyskusji.

Szczególnie w tym wątku, który nie ma dotyczyć CIEBIE tylko FORUM

Żale co do tego jak kto Ciebie nieładnie potraktował, jak już pisałem gdzie indziej, prosiłbym regulować via priv.

pozdrawiam
tre

Nieprzeczytany post: 3 lis 2010, o 23:35 
Mistrz-Magik ;)

ok sory może źle to napisałem bo podchodzę emocjonalnie pod każdym tego słowa znaczeniu. Otóż mówimy tu o zmianach zmianach... Lecz wpierw przestrzegajmy tych zasad skrupulatnie co istnieją i się może okazać że zmiany są niekonieczne bądź potrzebne ale kosmetyczne? Bo moim zdaniem regulamin jest przestrzegany po macoszemu.

Nieprzeczytany post: 4 lis 2010, o 00:48 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Kochani, gdzieś poniekąd zostałem też wywołany do tablicy. Z chęcią też się ustosunkuję do wszystkiego co zostało napisane. Nie mogę niestety w ostatnich dniach, bo zawalony jestem robotą. Pierdzielnik w nowej robocie masakryczny.
Fakt, dobrze, że wynikła dyskusja - ona zawsze jest potrzebna i napędza motor zmian, szkoda tylko, że została wywołana przez kogoś kto poczuł się (wg MNIE niesłusznie) dotknięty osobiście.
Wypowiem się tylko szybko co do treści działu "Spotkania" - osobiście nie wyobrażam sobie, żeby ten dział miał publicznie dostępną treść. Takim zmianom mówię stanowcze i kategoryczne NIE.

A co do traktowania regulaminu po macoszemu (@Puma). Jeżeli nie masz odstępu do Spotkań nadal a w regulaminie napisane jest, że masz być polecony przez kogoś tzn. że nikt Cię po prostu nie polecił (np wysyłając priv trekowi) jako osobę, która taki dostęp mieć powinna. Chyba, że się mylę i takie zdarzenie miało miejsce? Jeśli tak to wina stoi po winie treka, jeśli nie to przykro mi, ktoś musi Cię polecić.

Regulamin działu "Spotkania" dostępny jest na stronie pwgay.

Nieprzeczytany post: 4 lis 2010, o 11:48 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Mati, dziękuję Ci za tego posta, bo już nie miałem siły tłumaczyć tego samego po raz trzeci.

CZekam z niecierpliwoscią na Twoje uwagi do propozycji zmian! :)

Nieprzeczytany post: 4 lis 2010, o 12:17 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

mati pisze:
Wypowiem się tylko szybko co do treści działu "Spotkania" - osobiście nie wyobrażam sobie, żeby ten dział miał publicznie dostępną treść. Takim zmianom mówię stanowcze i kategoryczne NIE.
my uwielbiamy stanowcze i kategoryczne NIE :twisted: przydałoby się jednak jeszcze jakieś uzasadnienie :P także czekamy aż już nie będziesz zawalony robotą 8)

Nieprzeczytany post: 4 lis 2010, o 20:36 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Quarrel pisze:
przydałoby się jednak jeszcze jakieś uzasadnienie
Nie spodziewam się niczego nowego w uzasadnieniu. Moim zdaniem prawie wszystkie, jak nie prawie wszystkie argumenty za utrzymaniem zamkniętego działu Spotkania zostały już podane... i są dla mnie w zupełności wystarczające.

Mam jeszcze jedno pytanie do Quarrela. Wydaje mi się, że widzisz jakąś istotną różnicę w skutkach tych dwóch operacji:
a)otwarcie obecnego działu "spotkania" na wszystkich i stworzenie nowego zamkniętego np. "spotkania2"
b)stworzenie nowego działu "spotkania otwarte", przy zachowaniu zamkniętego działu "spotkania".
Załóżmy, że nazwy tych dwóch działów można dowolnie zmienić oraz, że w przypadku otwierania starego działu "spotkania" zostaną z niego w jakiś sposób zarchiwizowane posty (choć rozważ też opcje, gdy będą tam stale wisiały).
Czy poza tym, że wykonanie pierwszej operacji wydaje się delikatnie bardziej czasochłonne, jest jakaś wyraźna różnica pomiędzy a) i b)?
Czy też może uważasz, że na forum nie powinno być żadnego działu dla użytkowników, którzy zostaną zweryfikowani np. w taki sposób jak dotychczasowy?

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 4 lis 2010, o 20:48 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Czy poza tym, że wykonanie pierwszej operacji wydaje się delikatnie bardziej czasochłonne, jest jakaś wyraźna różnica pomiędzy a) i b)?
Czy też może uważasz, że na forum nie powinno być żadnego działu dla użytkowników, którzy zostaną zweryfikowani np. w taki sposób jak dotychczasowy?
ad 1) nie widzę specjalnej różnicy, choć jeszcze pomyślę :? choć oczywiście kwestia tego, aby nie było wglądu do starych wątków w Spotkaniach przemawia tu na rzecz rozwiązania b)
ad 2) uważam że jakiś zamknięty powinien zostać - raz że do niego przywykliśmy, a dwa że należy nam się coś od życia :twisted: ale są takie wyjścia które spokojnie można ogłaszać jawnie - dowód empiryczny: wyjście zorganizowane przez Pumę

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]