PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 17 sie 2018, o 00:15

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 4 lis 2010, o 20:55 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Quarrel pisze:
ad 2) uważam że jakiś zamknięty powinien zostać - raz że do niego przywykliśmy, a dwa że należy nam się coś od życia :twisted: ale są takie wyjścia które spokojnie można ogłaszać jawnie - dowód empiryczny: wyjście zorganizowane przez Pumę
Oczywiście, że są i prawie na pewno będą znajdować się ludzie, którzy będą korzystać z otwartych.
Czy w takim razie Twoje propozycje można sprowadzić do "stwórzmy dodatkowy dział, w którym będą spotkania otwarte", bo jak twierdzisz, sam wątek w którymś z otwartych działów jest niewystarczający?
Nie rozwiąże to bezpośrednio problemu, że ktoś na spotkaniu może czuć się wyalienowany, że moderatorami są te same osoby co były i że nikt nie przeprowadza akcji ulotkowych, ale może w jakiś sposób pośrednio przyczyni się do ich złagodzenia.
Swoją drogą, ciekawe czy wprowadzenie dodatkowego działu ze spotkaniami otwartymi będzie miało jakieś negatywne konsekwencje, których teraz nie przewidujemy. (nie twierdzę, że będzie miało, tylko rzucam myśl)

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 4 lis 2010, o 21:31 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

1) widzę że moje priorytety zupełnie nie pokrywają się z Waszymi. Szkoda :(

2) Tworzenie dwóch działów spotkań - jakiekolwiek by były do nich dostępy - to sztuka dla sztuki. Pisałem już o tym w moim wczesniejszym poście podając też hipotetyczną sytuację eksalacji mnożenia działów z różnymi spotkaniami. Wszyscy wszystkich nigdy dobrze nie poznają ,więc przy wzroście liczby uczestnikół forum należałoby tworzyć co raz to nowsze "spotkania n" dla kolejnych grup zwartych. bezsens.

Nieprzeczytany post: 5 lis 2010, o 11:35 
Rusałka
Awatar użytkownika

Podział Spotkań na dwa fora uważam za nietrafiony. Jeżeli ktoś nie ma ochoty kogoś zapraszać do siebie to może wysłać zaproszenia zainteresowanym poprzez system prywatnych wiadomości - jak wspomniano wcześniej działa on z powodzeniem.

Jeśli chodzi zaś o inne poruszone w wątku kwestie. Jestem za kadencyjnością moderatorów. Jeżeli są użytkownicy chętni i godni tej posady - proszę bardzo. Co rozumiem przez określenie 'godny' w tym przypadku? Żeby nie kierował się w działaniach emocjami, sympatiami a rozsądkiem.

Z innych kwestii... może CI którzy jeszcze studiują zrobili by jakąś akcję promocyjną na politechnice? Nie pamiętam kiedy ostatni raz rozwieszane były homiki po wydziałach.

Nieprzeczytany post: 5 lis 2010, o 13:54 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

trekker pisze:
1) widzę że moje priorytety zupełnie nie pokrywają się z Waszymi. Szkoda :(

2) Tworzenie dwóch działów spotkań - jakiekolwiek by były do nich dostępy - to sztuka dla sztuki. Pisałem już o tym w moim wczesniejszym poście podając też hipotetyczną sytuację eksalacji mnożenia działów z różnymi spotkaniami. Wszyscy wszystkich nigdy dobrze nie poznają ,więc przy wzroście liczby uczestnikół forum należałoby tworzyć co raz to nowsze "spotkania n" dla kolejnych grup zwartych. bezsens.
to ja może jeszcze raz zaakcentuję jak widzę rolę otwartego działu spotkań - nie jako miejsce do tworzenia kolejnej zwartej grupki, która będzie od nas rozseparowana... tylko jako miejsce które służyć ma umawianiu się na imprezy (np koncerty) w różnych studenckich miejscach (np Stodoła) tudzież wyjścia branżowe, ale takie które można z powodzeniem jawnie omawiać (mimo że wczorajsze wyjście omówiliśmy publicznie to nic nam się nie stało ;> )

z punktu widzenia osoby, która jest zupełnie nowa na forum - widząc miejsce do umawiania się na spotkania nieukryte nigdzie - potraktuje to dużo chętniej jako impuls do wyjścia gdzieś (a nawet samodzielnego zaproponowania wyjścia gdzieś) niż jakiś-tam zamknięty dział, w którym Bóg wie co jest i do którego trzeba się 'zakwalifikować' (ja sam będąc 'nowy' myślałem np że umawiacie się tam na orgie czy coś :hahaha: wiem guuupia dupa ze mnie, ale ciekawski umysł zawsze intensywnie pracuje)

a jeśli z czasem stworzy się kolejna grupka ludzi która wolała będzie być sama dla siebie bez nikogo więcej (co zresztą jest moim zdaniem naturalne i nieuchronne w dalszej perspektywie czasu) - cóż tworzenie kolejnych podgrup forum to oczywiście głupi pomysł i ja za nim nie obstaję - rzecz w tym aby wytworzyć takie warunki, aby to nie odgrywało żadnej roli na działanie forum - np gdyby na forum było dużo aktywnych uczestników, np 200 a nie 30-40 jak obecnie - to wówczas nikt by się nawet nie starał poznawać wszystkich i dla każdego byłoby to po prostu naturalne że są określone grupki, a i tak każdy by działał na tym otwartym dziale

pisząc że należy nam się coś od życia - miałem na myśli to aby otwarcie Spotkań nie przekreślało możliwości organizowania zlotów które stały się naszą tradycją - ale czy ta tradycja będzie kultywowana przez kolejne pokolenia? chyba nie warto tego forsować - natomiast my jako protoplaści (a w zasadzie wy bo ja to dołączyłem późno :P ) macie prawo do posiadania swojej loży i nie musicie się z tego tłumaczyć :P
traktuję to więc jako kompromisowe rozwiązanie - nie chcemy np aby Solaris przestał się z nami umawiać :twisted: ale podkreslam - utworzenie drugiej grupy nie implikuje w moim odczuciu tworzenia potem kolejnych - także mogą być dwa i na tym kropka - żadnego więcej mnożenia

a tak sobie teraz pomyślałem, że jest jeszcze jedno wyjście kompromisowe - aby był "okres przejściowy" - tzn utworzenie działu otwartego przy utrzymaniu istnienia zamkniętego a następnie rozkręcanie otwartego i powolne wycofywanie się z zamkniętego - wszak osoby które tu bywają od przypadku do przypadku jak np Baj, którzy nie śledzili tej dyskusji w ogóle, doznają zawału serca jak zobaczą pewnego dnia ich ulubione Spotkania na wierzchu i nie będą wiedzieli "o co kaman" ;]

aha jeszcze jestem winien Chlopcu wyjaśnienie - jak otwarty dział Spotkań ma się przełożyć na objęcie przez młodszych kwestii technikaliów (opieka nad kodem itp) - mój ciąg rozumowania jest taki:
uatrakcyjnienie forum (nowe działy w tym otwarte Spotkania zachęcające do poznawania się) => większa niż obecnie liczba ludzi która będzie chętnie korzystać z forum => nadzieja na to że w większej grupie łatwiej się znajdzie ktoś kto będzie zainteresowany również działaniem

w armii to tak działa - na zasadzie posiadania nadziei że wzbudzając odpowiednio duże zainteresowanie ludzie się znajdą - nigdy nie ma takiej gwarancji ale staramy się zwiększyć na to szanse

paxi pisze:
Z innych kwestii... może CI którzy jeszcze studiują zrobili by jakąś akcję promocyjną na politechnice? Nie pamiętam kiedy ostatni raz rozwieszane były homiki po wydziałach.
do promocji chciałem nawiązać w następnej kolejności po omówieniu tych spraw co już się nagromadziły - sądzę że nie wymyślimy żadnej rewolucyjnej formy reklamy ponad to co ludzkość już wymyśliła - a że billboardy i reklamy w TV odpadają - to pozostają formy reklamy na naszą kieszeń czyli ulotki - pytanie do trekkera czy poprzednie akcje ulotkowo-vlepkowe które prowadziłeś jako student były efektywne? przybywali po nich nowi użytkownicy? po akcji Błażejowej niestety nie zaobserwowaliśmy dużego wzrostu zainteresowania :placze:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]