PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 7 gru 2019, o 12:21

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Uważam, że linki do Bezpiecznie.org i Pozytwnie.org powinny
Czas głosowania minął 18 kwie 2010, o 08:24
zostać usunięte, 17%  17%  [ 1 ]
zostać, 67%  67%  [ 4 ]
nie mam zdania. 17%  17%  [ 1 ]
Liczba głosów : 6
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 6 kwie 2010, o 21:21 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Tak, chodziło przede wszystkim o te poniżej.

Niemniej, czytając dalej dyskusję Makarona i Quarrela oraz Twoje wypowiedzi Solarisie, chyba udało mi się wyciągnąć spójne wnioski, które jednak nie mówią nic na temat tego jak jest faktycznie z hiv u homoseksualistów.

Ponieważ część homoseksualistów jest z różnych powodów przeświadczona, że homoseksualiści jako ogól są bardziej narażeni na hiv, powstaje potrzeba tworzenia stron na ten temat, właśnie dla gejów. Ludzie przeświadczeni o tym zwiększonym problemie to nie tylko odbiorcy tych stron - geje, którzy zwyczajnie interesują się tematem gdyż boją się, że trafią kiedyś do łóżka z kimś, kto być może będzie zarażony hiv. Są to także ludzie, którzy działają w organizacjach i sami tworzą takie strony - czując że w ten sposób ratują część homoseksualistów.
To tłumaczy powstawanie stron tego typu, nawet jeśli w rzeczywistości zapadalność na hiv u homoseksualistów nie jest większa niż w innych grupach. Jednocześnie jest to wytłumaczenie niezbyt skomplikowane i wydaje mi się całkiem prawdopodobne.

Jednocześnie przekazanie tego wyjaśnienia osobie trzeciej, która zauważy że na stronach dla homoseksualistów jest dużo o hiv i która w ten sposób wyciągnie wniosek, że hiv jest popularne u gejów, nie będzie bardzo proste, choć też nie jest niemożliwe. Stąd optymalnym wyjściem jest chyba umieszczenie linków tego typu w ramach innych linków luźno powiązanych z samym homoseksualizmem. Zadowoleni będą i właściciele tych stron i geje przeświadczeni o zwiększonym ryzyku hiv u homoseksualistów, a nawet ci, którzy nie chcieliby podkreślać związku homoseksualistów z hiv.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 7 kwie 2010, o 03:08 
Wiedźma jak ta lala

A może chodzi też o to, że geje są w ogólności mniej stabuizowani, przez co temat hiv łatwo podnieść i utrzymać?

Nieprzeczytany post: 7 kwie 2010, o 16:37 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Quarrel pisze:
natomiast czy geje mają większą predyspozycję by zapadać na HIV ze względu na swój tryb życia? to już każdy musi szczerze z ręką na sercu sobie odpowiedzieć. przywoływanie jakichkolwiek statystyk w tej kwestii jest bez sensu i każdy inżynier tutaj powinien to przyznać :P

Rozumiem, że Ty sobie odpowiedziałeś i stąd właśnie wywodzi się twoja opinia, niestety mocno krzywdząca większość.

Quarrel pisze:
ale większość ma konto na fellow-podobnych stronach. każdy z Was wie, jaki procent rozpoczętych za tym pośrednictwem kontaktów zakończyło się trwałą znajomością/koleżeństwem/związkiem, a jaki procent rozmów przeszło po pół godzinie na sferę uprawiania seksu (przy czym oczywiście tacy kolesie w słowach nie przebierają i nazywają po imieniu rzeczy które chcą robić).

Przejrzyj sobie poniższe linki.. zobacz zdjęcia, profile.. ogłoszenia.. pewnie większość osób z nich korzystających marzy o seksie po ślubie i inteligentnym/nej drugiej połowie.

http://www.fotka.pl/
http://mixer.pl/
http://www.ogloszeniatowarzyskie.net/wy ... kania.html
http://www.seksgratka.com/

Kiedyś HIV pojawił się w grupach homoseksualnych, dlatego jest z nimi wiązany, ale sytuacja od tego czasu mocno się zmieniła i moim zdaniem wiązanie HIV z homoseksualistami jest mocno krzywdzące. Ciekawe jakbyś się czuł jakby ktoś stwierdził, że dotknięty przez Ciebie przedmiot: - To może być "zahivione"!

Z tego co mi wiadomo hiv-em można się zarazić podczas każdego stosunku, nie tylko homoseksualnego. Czemu na heteryckich portalach nie ma takich ostrzeżeń ? Może dlatego, że nikt potencjalnego klienta straszyć nie chce. Jednakże portale poświęcone seksowi zdają sobie z tego sprawę:
http://www.we-dwoje.pl/podstawowe;infor ... ,3502.html

Quarrel pisze:
1) strach przed zajściem w ciążę

Gdybym dostawał 1zł za każdą minutę gdy mój heterycki kolega płakał mi, że pewnie zaszła....

Quarrel pisze:
2) powściągliwość partnera - mam tu na myśli że kobiety są bardziej powściągliwe - ze względu na swoją wstydliwość (choć teraz znacznie mniej niż kiedyś ale i tak sądzę że są ), poza tym kobietom seks nie sprawia (podobno) aż tyle radości co facetom

Kolejny stereotyp...

Quarrel pisze:
3) pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne, "co ludzie powiedzą" itp - czyli wszelka obyczajowość związana z wartością związku itp

Patrz linki wyżej.

Dlatego uważam, że mówienie o homikach, jako osobach bardziej zagrożonych HIV jest niesprawiedliwie i działające na szkodę wszystkich osób homoseksualnych. A twierdzenie takie wynika z uprzedzeń i niewiedzy, którą heterykowi jeszcze łatwiej jest wybaczyć.. ale mówienie tak o samym sobie..

Chlopiec pisze:
EDIT: Gidja mnie właśnie skrytykował za wyciąganie na wierzch tematów, w których forumowicze mają odmienne zdania. Chyba woli, jak walczymy z odmiennymi poglądami u osób spoza forum, nawet jeśli takie same różnice są wewnątrz naszej grupy. W końcu takie konflikty utrudniają adorację.

Skrytykowałem, że celowo wyszukujesz i przedstawiasz zagadnienia w taki sposób, aby były one mocno kontrowersyjne. Dodatkowo przedstawiasz je w taki sposób, że praktycznie ciężko jest odpowiedzieć na twoją zaczepkę bez wywoływania kłótni.

Nieprzeczytany post: 7 kwie 2010, o 18:40 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Gidja pisze:
Skrytykowałem, że celowo wyszukujesz i przedstawiasz zagadnienia w taki sposób, aby były one mocno kontrowersyjne. Dodatkowo przedstawiasz je w taki sposób, że praktycznie ciężko jest odpowiedzieć na twoją zaczepkę bez wywoływania kłótni.
Ja znajduje te kontrowersyjne, gdy się ukrywają. A że staram się dotrzeć do "istoty rzeczy" to trafiam w środek kontrowersyjności. Gdybym nie szukał "istoty" pewnie wystarczyłyby mi mniej kontrowersyjne wymówki.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 7 kwie 2010, o 20:15 
Rusałka
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Niemniej, czytając dalej dyskusję Makarona i Quarrela oraz Twoje wypowiedzi Solarisie, chyba udało mi się wyciągnąć spójne wnioski, które jednak nie mówią nic na temat tego jak jest faktycznie z hiv u homoseksualistów.

Zakładam, że nie rozmawialiśmy o tym, jak jest faktycznie z hiv u homoseksualistów, tylko o tym, czy umieszczenie linków do pozytywnie i bezpiecznie oznacza, że mamy poczucie, że jesteśmy bardziej narażeni na hiv...
Czy jestem w błędzie i rozmawiamy o tym, czy homoseksualiści są bardziej narażeni na zarażenie hiv niż inni?
Gidja pisze:

Chlopiec pisze:
Ja znajduje te kontrowersyjne, gdy się ukrywają. A że staram się dotrzeć do "istoty rzeczy" to trafiam w środek kontrowersyjności. Gdybym nie szukał "istoty" pewnie wystarczyłyby mi mniej kontrowersyjne wymówki.

Mnie osobiście odpowiada stawianie tematu w taki sposób, który wyostrza dyskusję. Ale rozumiem, że nie wszystkim się to podoba? Byłoby ciekawie, gdybyście odpowiedzieli :roll:

Nieprzeczytany post: 7 kwie 2010, o 22:08 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Solaris pisze:
Chlopiec pisze:

Mnie osobiście odpowiada stawianie tematu w taki sposób, który wyostrza dyskusję. Ale rozumiem, że nie wszystkim się to podoba? Byłoby ciekawie, gdybyście odpowiedzieli :roll:

Hm.. zależy co rozumiesz przez to wyostrzanie.
Ja odnoszę wrażenie, że Chłopcu czasem wcale nie zależy na dyskusji, a na złapaniu kogoś na jakiejś niekonsekwencji:
Chlopiec pisze:
Ja na wszelki wypadek jeszcze raz napisze, ze mi ten link zupełnie nie przeszkadza i że chyba proponowałbym żeby został. Niemniej, jeśli uznacie, że linki tego typu są stosowne na takich stronach jak nasze, będę musiał uznać że istnieje istotny związek pomiędzy zarażaniem się hiv, a homoseksualizmem.

Kiedy Chłopiec doskonale wie, że większość osób uważa, że HIV z homoseksualizmem nie miał nic wspólnego. A tu stworzył sytuację, że jeśli ktoś chce zostawić linki to oznacza, że HIV ma coś wspólnego z homoseksualizmem... "A przecież mówiliście, że nie ma!"
Czasem może to prowadzić do dyskusji, ale dość często prowadzi też, że rozmówca może poczuć się atakowany.

Nieprzeczytany post: 7 kwie 2010, o 22:43 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Makaronie, Gidjo.

Kiedyś już wrzucałem link dokładnie do statystyk w danym temacie.
Z któregoś roku (2003? 2004? nie pamiętam za cholerę) z ostatnich 8 lat.
Niestety wyszukiwarka na naszym forum nie działa także nie jestem w stanie tego znaleźć, bo nie pamiętam już nawet nazwy tematu.
Mniej więcej przytaczał badania statystyczne przy anonimowych ankietach na ludziach, którzy w danym roku dowiedzieli się, że są zarażeni wirusem. Wynikało z nich, że ok 30-40% zarażonych przyznało się do homoseksualnej orientacji. Przyjmijmy tę dolną granicę 30% mimo tego, że na pewno nie wszyscy geje nawet w anonimowym badaniu przyznali się do stosunków m/m. Kurde, przyjmijmy nawet 20% jeżeli ktoś znowu będzie próbował to obalać.
A teraz pytanie, ile jest homoseksualistów w społeczeństwie? 2%? 3? 5? a może 10 czy 12%?? Matematyka mówi sama za siebie.

To znaczy że jest przynajmniej 2 razy więcej (procentowo) zarażonych wśród homoseksualistów niż hetero.

Ja wiem, ze się burzycie teraz, ale wiem z czego to wynika. Bo większość z Was uprawia bezpieczny seks i nie wyobrażacie sobie uprawiania go z obcym bez gumy. I ja Was rozumiem, że nie chcecie, żeby tak mówiono o gejach, bo Wy tacy nie jesteście. Ale nie mierzcie wszystkich swoją miarą. Święci są naprawdę wyjątkami...
A to, ze Wy nie uprawiacie seksu, czy to oralnego, czy analnego, bez zabezpieczenia to naprawdę się Wam chwali.

Ale przytoczone wyżej dane % pokazują, ze uprawiając seks bez zabezpieczenia hetero są mniej zagrożeni niż homo. Czyli: Tak, homoseksualiści są grupą podwyższonego ryzyka <- w takim i tylko w takim sensie używam tego zdania.

I dlatego mówi się właśnie wśród homoseksualistów ciągle o HIV i zabezpieczaniu się. Tak jak napisał Quarrel, ogólnie wśród hetero jest zawsze groźba ciąży, a prezerwatywy są najprostszym i najtańszym sposobem. U nas niestety nie i wiele kretynów musi najpierw po necie połazić, żeby dowiedzieć się, że ten obcy plemnik może ciąży nie sprowadzi ale przy okazji może nieść parę innych rzeczy.

Mam nadzieję, że nie będę musiał już więcej tłumaczyć. A jak macie Wy jakieś badania statystyczne (najlepiej ankietowe, tzn ile % osób zarażonych HIV jest danej orientacji), bo to jest najbardziej miarodajne to z chęcią przeczytam. Opieram się niestety tylko na tych które znalazłem wtedy. Najlepiej, żeby nie było to badania ani organizacji Rydzykopodobnych, ani LGBT.

Nieprzeczytany post: 7 kwie 2010, o 23:04 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Gidja pisze:
Ja odnoszę wrażenie, że Chłopcu czasem wcale nie zależy na dyskusji, a na złapaniu kogoś na jakiejś niekonsekwencji:
Na forum była niejedna dyskusja, w której byłem jak Funky Koval - sam przeciw wszystkim, a moim głównym, acz nieudowodnionym argumentem było, że przedstawiane poglądy są niekonsekwentne, tj. że w realnych sytuacjach moi rozmówcy zachowają się inaczej niż pisali. Pomimo, że pamięć mam bardzo słabą, pamiętam o tamtych dyskusjach i czekam aż ktoś wykaże zachowanie odmienne niż wcześniej deklarowane. Raz na jakiś czas mi się udaje - choć nie od razu muszę to pokazywać.
Cytuj:
A tu stworzył sytuację, że jeśli ktoś chce zostawić linki to oznacza, że HIV ma coś wspólnego z homoseksualizmem... "A przecież mówiliście, że nie ma!"
Pierwsze pytanie dotyczyło, czy właśnie tak nie jest, że popieranie publikacji wspomnianych linków jest choćby podświadomym uznawaniem, że homoseksualizm ma coś wspólnego z hiv. Dosyć szybko się okazało, że u kilku osób są to nawet świadome działania. A wniosek ostateczny (moim zdaniem) wskazuje, że chęć umieszczania takich linków bywa często podyktowana choćby poczuciem, że znajdzie się względnie dużo osób (w stosunku do osób na portalach dla heteroseksualistów), które tematem hiv się zaintersują.
Cytuj:
Czasem może to prowadzić do dyskusji, ale dość często prowadzi też, że rozmówca może poczuć się atakowany.
Jedno nie wyklucza drugiego. Jeśli dyskusja dotyczy poglądów, którymi człowiek nie chciałby się chwalić publicznie, to może poczuć się niezręcznie.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 8 kwie 2010, o 00:33 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Gidja pisze:
Rozumiem, że Ty sobie odpowiedziałeś i stąd właśnie wywodzi się twoja opinia, niestety mocno krzywdząca większość.
ew. mogę przypuszczać, że mam wyjątkowego pecha do debili na tych portalach ;>
Gidja pisze:
Przejrzyj sobie poniższe linki.. zobacz zdjęcia, profile.. ogłoszenia.. pewnie większość osób z nich korzystających marzy o seksie po ślubie i inteligentnym/nej drugiej połowie.

http://www.fotka.pl/
http://mixer.pl/
http://www.ogloszeniatowarzyskie.net/wy ... kania.html
http://www.seksgratka.com/

nie wiem czego mają te linki dowodzić? chciałbym abyś zauważył, że w przypadku osób hetero założenie takiego profilu jest jedną z wielu opcji poznawania partnerów, zaś w przypadku gejów założenie konta na tego typu stronie jest jedyną bądź jedną z niewielu opcji - kiedyś sam się buntowałem przeciw tej myśli ale KTOŚ ( :P ) skutecznie mi uświadomił przykra prawde, że jednak taki profil warto mieć

ale nie mówiąc już o tych nieszczęsnych profilach - ja nie rozgrzeszam osób hetero, nigdzie nie napisałem że uważam ich za świętych, a nas za zwierzaki...
próbowałem jedynie wykazać w swoich punktach, że podejrzewam iż heterycy nie pozwalają sobie tak często na przypadkowy sex, nawet jakby chcieli. Ty odniosłeś się do tych punktów negując je, OK - na podstawie Twoich obserwacji osób Cię otaczających nie znajdują one potwierdzenia

Gidja pisze:
twierdzenie takie wynika z uprzedzeń i niewiedzy
moje nie wynikają z uprzedzeń, a z niewiedzy - toć przeciez wyraźnie podkresliłem że nie znam stanu faktycznego, co więcej nikt nie zna - przeprowadziłeś jakieś badania na ten temat???

Gidja pisze:
Ciekawe jakbyś się czuł jakby ktoś stwierdził, że dotknięty przez Ciebie przedmiot: - To może być "zahivione"!
ponoc każdy ma prawo do własnej głupoty...

Chlopiec pisze:
Na forum była niejedna dyskusja, w której byłem jak Funky Koval
przepraszam że to mówię, ale odnoszę wrażenie że czasem masz inne zdanie trochę na siłę - dla samego posiadania odmiennego zdania :P

Na koniec chciałem Was zapytać o jedno - jaki właściwie ma sens licytowanie się, czy my bardziej jesteśmy narażeni czy oni - dla mnie najważniejsze to czy zachorowalność na HIV jest w ogóle DUŻA czy MAŁA... jeśli odpowiedź brzmi "duża" - to ja nie mam żadnych wątpliwości czy potrzebna jest profilaktyka, nieważne co sobie będą inni myśleć

Nieprzeczytany post: 8 kwie 2010, o 02:23 
Wiedźma jak ta lala

mati pisze:
A to, ze Wy nie uprawiacie seksu, czy to oralnego, czy analnego, bez zabezpieczenia to naprawdę się Wam chwali.

Dlaczego uważasz, że użytkownicy pwg uprawiają w ogóle seks? :shock: Blah!

Nieprzeczytany post: 8 kwie 2010, o 02:58 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Quarrel pisze:
ew. mogę przypuszczać, że mam wyjątkowego pecha do debili na tych portalach ;>
Ja chyba mam tak samo z dziewczynami. Tak mi kiedyś wyjaśniono.
Cytuj:
chciałbym abyś zauważył, że w przypadku osób hetero założenie takiego profilu jest jedną z wielu opcji poznawania partnerów, zaś w przypadku gejów założenie konta na tego typu stronie jest jedyną bądź jedną z niewielu opcji

Faktycznie, za pomocą profilu na portalu można poznawać znacznie więcej i szybciej, ale bez też się da. Myślę, że heterycy poznają nowe dziewczyny niewiele szybciej niż jak poznaję nowych chłopaków, a nie mam żadnych profili. Jeśli jednak komuś zależy na szybkim znalezieniu sobie partnera, to nawet u heteryków może być trudno. W końcu jest całkiem wielu samotnych.

Cytuj:
Gidja pisze:
twierdzenie takie wynika z uprzedzeń i niewiedzy
moje nie wynikają z uprzedzeń, a z niewiedzy - toć przeciez wyraźnie podkresliłem że nie znam stanu faktycznego, co więcej nikt nie zna - przeprowadziłeś jakieś badania na ten temat???

Badania były prowadzone nie raz, ale wyniki różne - np. Mati znajdywał zupełnie inne niż te, które kiedyś chyba cytował albo Makaron albo MarioPan.
Nie znając stanu faktycznego, bazując na swoich doświadczeniach i obserwacjach, przyjmujesz że prawdopodobnie słuszna jest negatywna opinia na temat pewnej grupy społecznej. Dyskusja na temat uprzedzeń była złożona, ale chyba taki sposób myślenia zaliczał się do uprzedzeń. Nie mam pewności.

Cytuj:
odnoszę wrażenie że czasem masz inne zdanie trochę na siłę - dla samego posiadania odmiennego zdania :P

Czasami zastanawiam się "co by było gdyby założyć, że jest inaczej niż zakładamy", wcale nie mając zdania, o którego słuszność pytam ale ludzie często z góry przyjmują, że pewnie właśnie takie zdanie mam. Innym razem faktycznie mam takie zdanie na dany temat, jakie mi się przypisuje. Ponadto uważam, że często bywa tak, że choćby na tym forum znajdzie się kilka osób, które podzielają jakieś moje zdanie, ale o tym nie napiszą, albo też osób, które twierdzą że zdania mojego nie podzielają ale w praktyce postępują zgodnie z nim. Cieszę się, gdy ludzie uświadamiają sobie pełne motywy swojego postępowania, gdyż wtedy znacznie łatwiej im akceptować moje postępowanie, które często okazuje się bazować na podobnych motywach.
Jako przykład kogoś, kto świetnie nauczył się odgadywać swoje motywy postępowania mogę wskazać Baja. Z tego co się orientuję, Solaris również ma specyficzny pogląd na temat motywów, którymi kierują się ludzie. Nie zmienia to faktu, że obaj oni mogą mieć zupełnie odmienne poglądy niż ja. Jednakże zdolność autoanalizy pozwala im całkiem nieźle przyjmować moje poglądy.

Cytuj:
Na koniec chciałem Was zapytać o jedno - jaki właściwie ma sens licytowanie się, czy my bardziej jesteśmy narażeni czy oni - dla mnie najważniejsze to czy zachorowalność na HIV jest w ogóle DUŻA czy MAŁA... jeśli odpowiedź brzmi "duża" - to ja nie mam żadnych wątpliwości czy potrzebna jest profilaktyka, nieważne co sobie będą inni myśleć
Moim zdaniem sens jest taki, że czasami jedną z przyczyn homofobii jest przeświadczenie o dużym odsetku hiv wśród homoseksualistów. Argument ten jest stosowany aby zdyskredytować homoseksualistów przy dowolnej okazji - więc jego stosowanie ma sens wśród przeciwników homoseksualizmu. Dla nas chyba jedyny sens jest taki, by utrudnić stosowanie tego argumentu. Być może gdybyśmy jednomyślnie byli przekonani o tym, że popularność hiv wśród homoseksualistów jest bardzo podobna jak u hetero, byłoby łatwiej nam bronić się przed takimi oskarżeniami.
A czy zachorowalność na hiv jest duża? (Tzn. czy zarażanie się hiv, bo na objawy chorobowe trzeba poczekać). To zależy od ustawionego progu. Warto jednak pamiętać, że są inne bardzo poważne choroby, którymi można się zarazić tak samo jak hiv albo i lepiej (np. WZW B), a przed którymi nawet można się (skutecznie?) szczepić. Co więcej, hiv i WZW to nadal mniejszościowe przyczyny śmierci ludzi - są znacznie poważniejsze problemy, co do których można propagować profilaktykę...
Dlatego dla mnie stwierdzenie czy samo ryzyko zarażenia się hiv jest duże nie jest w tym przypadku znaczące - mam ogólną orientację w tym temacie, za to wcześniej nie wiedziałem jak rozkładają się opinie homoseksualistów na temat zarażania się hiv wśród homoseksualistów.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 8 kwie 2010, o 11:33 
Awatar użytkownika

Surion pisze:
Dlaczego uważasz, że użytkownicy pwg uprawiają w ogóle seks? :shock: Blah!

Przepraszam :( :( :oops: :oops: :roll:

Nieprzeczytany post: 8 kwie 2010, o 12:50 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Zamieszczam trzy tabele dotyczące sytuacji w Niderlandach w 2008 roku.

Obrazek

Chciałbym zwrócić uwagę, że nie stanowimy ponad 1/3 populacji. Wynika z tego, że testujemy się częściej. To też może wpływać na fakt, że wirus jest częściej wykrywany.

Poniżej ilość partnerów, zabezpieczanie się etc.

Obrazek

Poniżej zestawienie poszczegóknych przypadłości.

Obrazek

Źródło: Sexually transmitted infections, including HIV, in the Netherlands in 2008.

Nieprzeczytany post: 8 kwie 2010, o 14:54 
Awatar użytkownika

Ok Makaron,
teraz poprawcie jeżeli się mylę, bo powiem Ci szczerze chwilę mi zajęło dojście do ładu i składu z tymi tabelami, więc naprawdę nie wiem czy dobrze odczytuję dane.

Na konsultacje po wykonanym teście zgłosiło się 13764 homoseksualnych mężczyzn , 31770 hetero oraz 42796 kobiet orientacji nieznanej. Łącznie mamy 88330 osób. To znaczy, że 15,6% z tej grupy stanowili homoseksualiści. Przyjmujemy, że procentowo jest to ok 3 razy więcej homoseksualistów niż występuje w społeczeństwie, ponieważ przyjąłem, ze jest "nas" 5% (jeżeli przyjmujemy, że jest ich 7-8% to znaczy, że procentowo 2 razy więcej).

A teraz patrzymy na wykryte choroby. Bo rozumiem, że te tabele się ze sobą łączą.
Choroby wykryto u 6347 mężczyzn hetero, 5902 homo i u 9307 kobiet (łącznie u 21556 osób). To znaczy, że ze wszystkich osób zarażonych czymkolwiek aż 27,2% stanowią osoby homo.

15,6% osób przebadanych to MSM - 27,2% osób zarażonych to MSM.

Wynika z tego też ze 320 osób homo było zarazonych wirusem HIV, co daje nam 5,5%, NAWET JEŻELI ten wynik podzielimy przez 3 (bo przyjęliśmy, że 3 razy więcej homo zgłosiło się do badania niż występuje w społeczeństwie) to otrzymamy 1,8% osób homoseksualnych było w tej grupie zarażonych wirusem HIV. Wśród hetero jest to 0,5% czyli ponad 3 razy mniej.

Nie wiem czy dobrze to policzyłem, jakby co liczę na poprawę bez rozstrzeliwania.

Nieprzeczytany post: 8 kwie 2010, o 15:23 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Makaron pisze:
Wynika z tego, że testujemy się częściej. To też może wpływać na fakt, że wirus jest częściej wykrywany.
:shock: nie no sorry, ale jak mamy grupę reprezentatywną (a należy tak założyć bo w przeciwnym razie nie ma sensu oglądać takich wyników) to jak zwiększę n razy grupę to wynik procentowy się nie zmieni... to przecież jest próba losowa... nie wiem czy o to Ci chodziło
natomiast mam trochę mniej lub bardziej sprecyzowanych wątpliwości co do tych danych
widzę że Mati mnie już wyprzedził w rachunkach, jak znajdę trochę czasu to sam przeliczę ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]