PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 6 kwie 2020, o 14:33

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 18 paź 2005, o 18:03 
Demokracja - pojęcie martwe?

"Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny" - art. 32.2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia.

Obecny Prezydent Państwa Watykan, obywatel Niemiec i obywatel Europy w swoim dokumencie "Uwagi dotyczące projektów legalizacji prawnej związków między osobami homoseksualnymi" napisał :

" ...Powinno się unikać wobec nich (zapewne homoseksualistów) jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji".

Czy wydano już rozporządzenie Państwa Watykan o sposobach i metodach "słusznej dyskryminacji" katolików wobec homoseksualistów czy też pozostawiono to do swobodnego uznania parafianom?

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 18 paź 2005, o 18:12 
Oczywiście chodzi o Pana Ratzingera.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 18 paź 2005, o 21:26 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
Były student PW pisze:
Oczywiście chodzi o Pana Ratzingera.

hm jak rozumiem dla ciebie królowa Elżbieta II to Pani Windsor ( i pelni funkcje prezydenta Wielkiej Brytanii), Jego Swiatobliwosc XIV Dalajlama to Pan Lhamo Thondup - prezydent Tybetu na uchodzstwie zas Jego Wysokosc Cesarz to Pan Akihito - prezydent Japonii? ;>

pozdro

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 18 paź 2005, o 23:08 
Chłopiec
Awatar użytkownika

To chyba dobry pomysl nazywac ludzi pomijajac ich tytuly :). Fajnie to czasami wyglada. :)

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 18 paź 2005, o 23:52 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
To chyba dobry pomysl nazywac ludzi pomijajac ich tytuly :). Fajnie to czasami wyglada. :)
To zły pomysł. Nie wyobrażam sobie, żeby nie mówić do mnie per "admirale" :)

Tytuł: impra Ponboczka
Nieprzeczytany post: 19 paź 2005, o 12:56 
Chłopiec
Awatar użytkownika

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,2972621.html
Zapamietajmy to jako przyklad w ktorym nikt jeszcze nie stwierdzil, ze czyjes uczucia religijne sa obrazane.

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 20 paź 2005, o 14:36 
Oczywiście, zapewne siostra Królowej Elżbiety II mówi do niej "Elżbieto" w dzisiejszych czasach.
Świętym się jest tylko w Kościele Katolickim. Kościół na swoich świętych wyświęca osoby zasłużone dla kościoła. Nie słyszałem aby chciano wyświęcić na świętego jakiegoś komunistę. Z punktu widzenia mnie jako geja i obecnie ateisty nie ma powodu aby używać innego tytułu niż np. "Pan" z pośród zapewne wielu licznych innch tytułów mniej i bardziej ważnych z różnych innych punktów widzenia. Jako ateista nie mogę zostać pochowany na cmentarzu parafialnym a zatem także nie obowiązują mnie kościelne tytuły, które są sprawą wewnętrzną kościoła. Biskup jest także księdzem, panem, Jankiem, pacjentem, kierowcą, mile lub niemile widzianym gościem.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 20 paź 2005, o 19:40 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

były student PW pisze:
Jako ateista nie mogę zostać pochowany na cmentarzu parafialnym a zatem także nie obowiązują mnie kościelne tytuły, które są sprawą wewnętrzną kościoła.

znaczy ze np jak nie jestes obywatelem USA to mozesz olac "Pana Prezydenta" i mu mowic panie Jurku, albo jak nie studiujesz na UW to w kat idzie "Jej Magnificencja" - bo rektor to pani Kasia?

coz z tego ze jestes wyznawca innej religii - to nie wplywa na to ze biskup pozostaje biskuem, papiez papiezem, prezydent prezydentem, minister ministrem itd.
wiara tu nie ma nic do rzeczy

pozdrawiam

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 20 paź 2005, o 22:58 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Nie Pani Kasia tylko Pani Katarzyna Chałasińska-Macukow. Nie pan Jurek, ale Pan George Bush.
Właśnie skojarzyłem, że ja od wielu lat nazywam wszystkich księdzów w rozmowie per "pan"! Niektorzy ludzie zwracaja mi uwage, ze tak sie nie robi, a ja im mowie, ze ten pan ksiadz mowiac do mnie nie uwzglednia wcale mojej pozycji w moim otoczeniu.

Jakbym mial zone i z sobie tylko znanych przyczyn, nazywalaby mnie swym Kapitanem i nie byloby to tajemnica, to czy ksiadz nazywalby mnie kapitanem?

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 20 paź 2005, o 23:36 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

hm, jak dla jest to po prostu niegrzeczne.

istnieja pewne zwyczajowe formy zwracania sie do osob pelniacych okreslone funkcje czy zajmujacych okreslona pozycje - i tak zwracajac sie oficjalnie do rektora raczej nie uzyje sie zwrotu "Pani Katarzyno" czy "Pani Chałasińska-Macukow" tylko "Wasza Magnificencjo" do premiera raczej "Panie Premierze" a nie "Panie Belka" a do ksiedza nie "Panie X." tylko "Ksieze X." (przynajmniej w Polsce, bo gdzie indziej raczej uzywa sie tytulu '"wielebny" w stosunku do osob stanu duchownego).

no a juz pisanie np. o papieżu jako o prezydencie Watykanu to jakies kompletny galimatias O_o

pozdro

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 20 paź 2005, o 23:47 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

cysiek pisze:
hm, jak dla jest to po prostu niegrzeczne.

no pewnie, że jest niegrzeczne, przecież o to chodziło, rzecz jasna, i nic w tym dziwnego.
grzeczne dziewczynki nie awansują.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 20 paź 2005, o 23:54 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

pduncz pisze:
no jasne, że jest niegrzeczne, przecież o to chodziło, rzecz jasna, i nic w tym dziwnego.
grzeczne dziewczynki nie awansują.

nu nie wiem. mnie tez sie w durzej mierze to co ostatnio robi Kosciol w Polsce niepodoba ale jakos nie odczuwam potrzeby podkreslania tego na kazdym kroku poprzez arogancje czy obrazanie innych osob.

nu ale niektorzy sie najwyrazniej dowartosciowac lubia w ten sposob

pozdrawiam

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 21 paź 2005, o 00:09 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

cysiek pisze:
nu nie wiem. mnie tez sie w durzej mierze to co ostatnio robi Kosciol w Polsce niepodoba

czy protokolant zanotował powyższą wypowiedź? to przełom w zeznaniach tego świadka.

cysiek pisze:
nu ale niektorzy sie najwyrazniej dowartosciowac lubia w ten sposob

dowartościować, ale również i zaskarbić sobie przychylność innych, podobnie myślących, albo takich, którym takie postawienie sprawy po prostu zaimponuje. Q.E.D.

i nic w tym złego nie widzę - kwestia wyczucia taktu. jednym Bozia dała, innym - mniej.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 21 paź 2005, o 00:25 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

pduncz pisze:
dowartościować, ale również i zaskarbić sobie przychylność innych, podobnie myślących, albo takich, którym takie postawienie sprawy po prostu zaimponuje. Q.E.D.

jak wiemy wyjatkowo takie postawienie sprawy imponowalo towarzyszom z PZPR. czy aby napewno chcemy isc w ich slady?

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 21 paź 2005, o 02:21 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Nie wydaje mi sie zeby jakas jedna wspolna cecha miala sprawiac, ze wypowiadajacy sie pojda w slady PZPR, cokolwiek to mialoby znaczyc.

Nie wiem czy Watykan ma prezydenta. Wiem ze ma szefa. Pan Raztinger jest dla mnie tak samo szefem Watykanu (potocznie: kierownikiem), albo Panem Ratzingerem. Jesli go szanuje to przez to ze mialbym sie do niego zwracac "per Pan" a nie "na Ty".

count your blessings now
'fore they're long gone

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]