PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 23 wrz 2019, o 09:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 12 sty 2013, o 07:16 
Użytkownik

Są to odpowiedzi na konkretne ogłoszenia pracy. Głównie na "Inżynier procesu smt" albo coś z tym związane. Czasem moje CV zawiera więcej umiejętności niż wymagane. CV jest 100% moim odzwierciedleniem tego co potrafię. Tylko że mam 2 strony praktycznie.

Nieprzeczytany post: 12 sty 2013, o 13:57 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Wiedza/umiejętności to jedno, niestety często ma znaczenie to jak je przedstawiasz. Poproś kogoś w miarę kompetentnego, żeby zerknął na twoje CV/list motywacyjny, na zdjęcie tam zamieszczone, jak wygląda twoja wiadomość do pracodawcy/HRowców. Jeżeli czysto formalnie będzie poprawnie, dopiero wtedy się zastanów, czy nie napisałeś za dużo/za mało w CV, czy czegoś nie można napisać inaczej. Czyli jednym zdaniem - ogarnij wszystko, na co możesz mieć wpływ.

Nieprzeczytany post: 12 sty 2013, o 14:46 
Użytkownik

No właśnie tak myślałem że może CV jest słabe i tez myślałem żeby do kogoś je zgłosić w celu weryfikacji poprawność wykonania go.

PS. Znacie może kogoś kto się na tym zna i może pomóc?

Nieprzeczytany post: 12 sty 2013, o 17:07 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Skoro są to odpowiedzi na ogłoszenia o pracę, to przy takim doświadczeniu powinieneś otrzymywać odpowiedzi. Skoro nie otrzymujesz pomimo licznych prób, wygląda na to, że coś jest nie tak z tym, jak oni Cię odbierają. Czyli, tak jak napisał im9today, cv i list motywacyjny do sprawdzenia. Osobiście nikogo Ci nie polecę, bo nie mam kontaktów, które profesjonalnie zajmowałyby się tym tematem. Nie jestem pewien, czy czasem w ramach jakichś portali internetowych nie oferują takiej pomocy. Być może w urzędach pracy są też osoby zajmujące się czymś takim. Choć w obu przypadkach pomoc ta może być średniej jakości.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 12 sty 2013, o 22:26 
Użytkownik

A co myślicie o studiach podyplomowych? Myślałem np. o Bezpieczeństwo i higiena pracy albo Projektowanie w systemach CAD/CAM, oraz programowanie obrabiarek CNC. Z tym że te pierwsze kosztuje 4900zł za rok a te drugie 8 tys. :/ (kupa szmalu).

Nieprzeczytany post: 12 sty 2013, o 23:24 
Chłopiec
Awatar użytkownika

mentorsct pisze:
A co myślicie o studiach podyplomowych? Myślałem np. o Bezpieczeństwo i higiena pracy albo Projektowanie w systemach CAD/CAM, oraz programowanie obrabiarek CNC. Z tym że te pierwsze kosztuje 4900zł za rok a te drugie 8 tys. :/ (kupa szmalu).

Pewnie Solaris ma w tej kwestii rację.

Ja na Twoim miejscu kombinowałbym, by się zatrudnić gdzieś, gdzie firma by mi sfinansowała studia podyplomowe. Z tym, że byłbym też skłonny istotnie zmieniać specjalizację, co nie wiem czy w Twoim przypadku byłoby korzystne. Ba - ja byłbym nawet skłonny zacząć się zajmować czymś zupełnie innym niż wcześniej. Zazwyczaj nie jest to mądre, jak ma się już duże doświadczenie w jednej dziedzinie, ale jeśli w dotychczasowym zawodzie jest się skazanym na nieduże zarobki, to strata jest niewielka.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 12 sty 2013, o 23:40 
Użytkownik

Dla mnie to nie problem się przebranżowić :) kwestia tego byle jakaś firma mnie chciała. Ja szybko się uczę i nie mam problemów z przyswajaniem wiedzy technicznej od strony praktycznej czy teoretycznej. W niektórych działkach jestem samoukiem. Bardzo też bym chciał pracować przy motocyklach. Znam się nieco na mechanice, posiadam własny motocykl i praktycznie sam go serwisuje itd. Tylko, że takich ofert w naszym kraju jakoś nie zauważyłem. Nawet na jakiegoś sprzedawcę w salonie to nie ma ofert.

Nieprzeczytany post: 13 sty 2013, o 11:40 
Użytkownik

Zawsze to były ogłoszenia związane z SMT, głównie inżynier procesu SMT. Czyli wszystko to co ja umiem i potrafię. Oczekiwania tych firm są niekiedy znacznie mniejsze niż ja posiadam. Ale zawsze jest punkt o angielskim. A ja w CV nam w swoim poziom średnio ale osobiście uważam go za słaby.
Czasem też wysyłam do firm tak po prostu bo niekiedy mają jakieś bazy danych CV i po czasie mogą się odezwać. W zeszłym tyg wysłałem kilka CV których firmy są związane z SMT i na stronach własnych poszukują ludzi do pracy. Głównie to jakiś techników, specjalistów i inżynierów.
Na prawdę już nie wiem co jest nie tak :/

PS. Kolega z forum: im9today zaoferował mi pomoc w weryfikacji CV pod względem poprawności. Stwierdził, że nie jest źle i wprowadził kilka korekt i napisał uwagi. Teraz moja kolej to poprawić CV i dostosować się do jego uwag i czekać na efekty jak nadejdzie jakaś oferta i wysłać poprawione CV.

Nieprzeczytany post: 13 sty 2013, o 20:32 
Rusałka
Awatar użytkownika

mentorsct pisze:
Zawsze to były ogłoszenia związane z SMT, głównie inżynier procesu SMT. Czyli wszystko to co ja umiem i potrafię. Oczekiwania tych firm są niekiedy znacznie mniejsze niż ja posiadam. Ale zawsze jest punkt o angielskim. A ja w CV nam w swoim poziom średnio ale osobiście uważam go za słaby.

Sam sobie odpowiadasz na swoje pytanie...

Nieprzeczytany post: 29 sty 2013, o 17:02 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Spodobała mi się myśl, jaka padła ostatnio podczas "Spotkania z pracodawcą" więc ją przytoczę 8)
Cytuj:
W pracy należy być zaangażowanym ale nie poświęconym...
Jak jecie na śniadanie jajka na boczku, to kura się zaangażowała a prosiak poświęcił 8)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]