PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 27 cze 2019, o 12:47

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Ankieta: co Zarząd powinien (był) zrobić....
nie kasować postów aktualnie zabanowanych - bo wolność i demokracja; nie przywalamy, ale nieudolność 27%  27%  [ 7 ]
prosić aktualnie zabanowanych, aby przestali lub z nimi dyskutować - bo łagodność i dobrość; ale karmienie trolla 15%  15%  [ 4 ]
kasować posty aktualnie zabanowanych po długim zastanowieniu - bo rozwaga, ale za późno; opieszałość 8%  8%  [ 2 ]
kasować posty aktualnie zabanowanych bez zastanowienia i natychmiast - bo stanowczość i udolność i brak opieszałości, ale za szybko, zamordyzm, przywalanie 8%  8%  [ 2 ]
kasować posty aktualnie zabanowanych krytykujące Zarząd - bo jak wyżej, ale też jak wyżej 4%  4%  [ 1 ]
skasować forum - bo porządek 8%  8%  [ 2 ]
podać się do dymisji - bo dylemat moralny 4%  4%  [ 1 ]
wyjechać na wakacje 15%  15%  [ 4 ]
Masaj 12%  12%  [ 3 ]
Liczba głosów : 26
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 1 sie 2011, o 22:43 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

komunikat będzie krótki i chwilowo nie będę się wdawał w szczegóły

ze względu na brak bacznosci na czynione ustalenia i samowolę w rozporządzaniu forum w szczególności dotyczącą zmian i działań, które właśnie są dopiero dyskutowane w gronie moderatorów i administratorów, użytkownik Asakura został prewencyjnie pozbawiony uprawnien moda i admina do czasu wyjaśnienia sprawy.

dalszych komentarze do zaistniałego faktu będę udzielał po gruntownym przemyśleniu sprawy

Nieprzeczytany post: 1 sie 2011, o 22:59 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Makaronie, Treku - czy wspominane spotkanie moderatorów/adminów już się odbyło i Asakurowe wnioski są Tymi wypracowanymi przez Was (pomimo ?sarkastycznej dezaprobaty? Makarona), czy też należy się dopiero jakichś spodziewać?

Jak widać po komunikacie Trekkera - nie są. Spotkanie - mamy nadzieję - odbędzie się w tym tygodniu. Ufam, że najpóźniej do niedzieli wykokosimy się z przedstawieniem wniosków na forum.

Nieprzeczytany post: 1 sie 2011, o 23:44 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

[konferencja prasowa]
głupotą jest utworzenie "starej gwardii" - ranga, która mówi, że jesteście emerytami. a tego nie chcemy, na forum jest każdy piękny i młody! nie może tu być podziału na studentów i eksstudentów. bo po cholerę?
tak samo natychmiastowa dymisja - starsi użytkownicy są potrzebni, żeby młodych temperować. takie przekazywanie władzy powinno być stopniowe, a nie zrobione na hadzia. w ogóle wątpię, żeby ktokolwiek z młodszych chciałby być adminem w tym burzliwym czasie. to samo dotyczy przejęcia własności domeny i serwera.
jak ktoś nie jest zainteresowany byciem moderatorem to nie może być do tego zmuszany. statystyki mówią wszystko.
wystarczy ogólne ogarnięcie się, nie dopuszczanie do wzajemnego obrażania (moderowanie postów, ostrzeżenia na pw, susp na dzień lub dwa, a ostatecznie ban). zauważyliście, że teraz co drugi temat co powstaje jest związany z tym, żeby mnożyć pomysły na poprawę stanu forum? do przeglądu prasy już mało kto coś wrzuca, ogólnego też. a kiedyś wrzucane było sporo materiałów.
[/konferencja prasowa]

Nieprzeczytany post: 2 sie 2011, o 00:11 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

przez chwilę myślałem, że pomysł utworzenia "Starej Gwardii" to żart.

Smith pisze:
Chlopiec pisze:
Fajnie by było jakby do propozycji Asakury ustosunkowali się wszyscy, którym coś się nie podobało
Niestety propozycje i działania Asakury w żaden sposób nie prowadzą do rozwiązania jakiegokolwiek konfliktu, a wręcz generują nowe. Działania i propozycje Asakury z okresu forumowego kryzysu są nieracjonalne, jak również trudno mi doszukać się w nich dobrej woli. Ustosunkowywanie się do nich jest bezproduktywne.

To potwierdzę.

Nieprzeczytany post: 2 sie 2011, o 00:35 
Rusałka
Awatar użytkownika

Wszelkie propozycje dotyczące poprawy poziomu dyskusji są mile widziane i zostaną przedyskutowane. Rozwiązania rewolucyjne i nie do końca przemyślane mogą chyba tylko pogłębić agonię. Poziomu nie podniesie się poprzez banowanie i wycinanie. Po prostu należy czasami pomyśleć zanim się coś napisze, brać odpowiedzialność za napisane słowa i umieć przyznać się do błędu a nie tylko eskalować konflikt i pyskówki. Traktowanie forum jako "prywatnego folwarku" też splendoru i jakości nie przyniesie bo zamiast tego będzie zamordyzm albo bałagan - w zależności na co "właściciel folwarku" sobie pozwoli. Na pewno trzeba doprecyzować regulamin bo jak widać po ostatnich wydarzeniach nie przewiduje on niektórych sytuacji. Mnożenie grup wydaje mi się bezsensowne. A co będzie jak obecni nowowybrani moderatorzy się zestarzeją - mają zostać wrzuceni do grupy "stara gwardia" a dla tych co byli w "starej gwardii" utworzyć grupę "geriatria/opieka paliatywna"? O ile nie zostaną na nowo określone jasno cele i założenia forum nie ma co ciąć skalpelem na oślep.

Nieprzeczytany post: 2 sie 2011, o 02:50 
Wiedźma jak ta lala

Chlopiec pisze:
Fajnie by było jakby do propozycji Asakury ustosunkowali się wszyscy, którym coś się nie podobało, w tym: Emil, Surion, Pik, Yonash, Quarrel, czy nawet Kasiax...

Skoro mnie już wywołano… to wpiszę tu taki sobie zlepek przemyśleń. Zacznę od Asakury i fragmoentu ego wypowiedzi z

przed wchwili z działu dla administracji:
Asakura pisze:
pozwolę sobie zacytować fragmoent ojej wypowiedzi z przed wchwili z działu dla administracji:
Cytuj:
(...)
2. Mithnae NIE ZOSTANIE adminem ani moderatorem albowiem przeczy to niemal każdemu wyżej poczynionemu założeniu (nie jest i nie był studentem PW oraz przestał być już w wieku studenckim 10 lat temu)
proponowane bezwzględne kryterium wyboru admina: ma być STUDENTEM na co najwyżej 4 roku (tak, żeby miał jeszcze jakieś około 2 lata nim skończy studia), dalsze wymagania: brak.

Primo: bezsensowne jest wg mnie ustalanie (i już poczynione wcześniej ustalenia!), że forum zajmować się mają osoby związane z PW, będące jej studentami itd. Forum powinny się zajmować osoby, które, na co zwrócił wcześniej uwagę Chłopiec, zapewnią jego ciągłość.
Secundo: jak dla mnie ze względu na umiejętności i precyzję działań Mithnae mógłby zostać adminem, bo jest to dużo wartościowsze dla forum od dużo mniej robiących adminów (vide statystyki Asakury). Nie twierdzę przy tym, że ktoś ma przestać być adminem, bo każdy wkład ma swoją wartość w przypadku bytów opartych na wolontariacie. Tak oto głupi zapis regulaminu (czy czego tam ­— w życiu tego nie czytałem ani nie widziałem na oczy i jakoś konfliktów z władzą nie mam!) blokuje pozytywne możliwości forum.
Tertio: chętnie, gdybym miał taką moc, zarządziłbym w trybie niezwłocznym wszystkim zaangażowanych przymusową medytację nad Treścią Bytu, żeby sobie trochę odsapnęli. :P
Quarto: trudno nie zgodzić się z:
cysiek pisze:
usuwać wyłącznie posty niezgodne z regulaminem, a wobec nieskuteczności tych działań (braku zmiany zachowania ww osób, dalszego zamieszczania przez nie wpisów wulgarnych i obraźliwych) - banować.

Quinto: pamiętajmy, że to tylko forum! Nawet gdyby się rozpadło, nasze znajomości chyba to przetrzymają… Chyba że się mylę? :ysz:
Sexto: zgadzam się z ostatnią wypowiedzią emila_samego_zua.
Drugie sexto: jakiekolwiek podziały ze względu na wiek, staż, przynależność kastową, kolor skóry, długość tego i owego, historię odbytych stosunków z osobami będącymi w rozmaitych relacjach z kimkolwiek związanym bądź nie z forum, umiejętność ugniatania ciasta do pierogów etc. są nie tylko zgubne, niestosowne, rynsztokowe (zwłaszcza to ciasto!) i przede wszystkim próżne w kontekście dobra forum, ale pogłębiają wyimaginowane podziały i indukują… KRYZYS („nie bójmy się tego słowa!” :P, vide infra).
Słownik Języka Polskiego pisze:
kryzys
1. «sytuacja, w której jakiś konflikt staje się tak poważny, że grozi wybuchem wojny, zmianą rządu lub innym radykalnym rozwiązaniem»
2. «załamanie się procesu wzrostu gospodarczego i regres w rozwoju ekonomicznym państwa»
3. «stan zniechęcenia i utraty motywacji do życia i pracy»
4. «zachwianie jakiegoś systemu wartości lub pozycji czegoś»
5. «najcięższy, przełomowy moment w przebiegu choroby»
• kryzysowy
kryzys rządowy «sytuacja wywołana upadkiem rządu w wyniku wyrażenia mu przez parlament wotum nieufności»

Przykładowo, osobą, która wg mnie doskonale nadaje się na funkcję admina, jest osoba z młodszego grona tego forum, choć niestety wg statystyki Asakury jest najmniej aktywna. Inną taką osobą jest osoba z grona starszego, która w ogóle nie widnieje w statystyce. A jeszcze inną jest cały ów Mithnae, żadnymi sposoby z PW nie związany. Ani nawet z wiekiem studenckim (więc jak by co, to chcę skórkę, która tu niedawno była oraz skórkę w takim stylu).
Septimo: warto zastanowić się nad funkcją forum. Bo jeśli brać pod uwagę jego mglistą, ale idealistyczną misję, aby łączyć ucieśnionych, być grupą wsparcia, miejscem odetchnięcia, azylem od homofibicznej reality, czymś innym niż wszystkie plugawe „wyrywownie”, od których roi się internet, to trzeba było z miejsca spacyfikować nowego, który na początku wylewał tu z siebie swoimi posty rynsztok i bezeceństwa. Potem się, jeśli dobrze kojarzę, zmienił, więc może można było to samo uzyskać szybciej bardziej konsekwentnym egzekwowaniem standardów zachowania obowiązujących na forum?
Octavo: trudno nie zgodzić się z Asakurą, że precyzyjny regulamin byłby z pewnością pożądany.
Nono: z drugiej strony po ch… mnożyć przepisy? Czy nie było tak, że pozwolono pewnym użytkownikom na słanie karygodnych wypowiedzi i zaregowano dopiero tak bardzo późno, ach jak późno? Może wystarczyłoby stosować obecny regulamin bardziej konsekwentnie? Może nieuciekalność (:D) prawa zadziała lepiej niż mnożenie przepisów i zaostrzanie kar?
Decimo: a jeśli chodzi o moją zupełnie prywatną opinię, która mniej uwzględnia współistnienie z innymi użytkownikami, to nie życzę sobie, żeby pojawiały się tu wypowiedzi w stylu, który zaoferował nam nowy, ani sceny zawiści czy furiackiej krytyki, które przedstawiał Puma. Jak dla mnie, takie rzeczy powinny iść na priwach, ja ich nie chcę oglądać ani nie chcę mieć z nimi żadnego kontaktu, bo to jest uwłaczające, nie po to się tu rejestrowałem i nie po to utrzymuję kontakt z szacownym gronem użytkowników (jakkolwiek ograniczony dostępnym czasem i okazjami). Dotyczy to również wszystkich wypowiadających się w podobnych tonach kiedykolwiek i gdziekolwiek, choćby w ferworze flejmów w odpowiednich wątkach. Idealny dla mnie regulamin powinien to uwzględniać, a admini to egzekwować.
Undecimo: z drugiej strony chwile rozmów, które osobiście miałem zarówno z Pumą jak i nowym, nie skłoniłyby mnie nigdy do takich wypowiedzi. Podobnie z innymi osobami, które w forowych sytuacjach zachowywały się inaczej, niż miałem okazję obserwować in vivo. Pewnie maczało tu palce rozhamowanie związane z kontaktem zapośredniczonym mediami (:D). Wydaje mi się, że każdemu można dać jeszcze jakąś szansę, zwrócić uwagę na postać towarzystwa, w którym chcą zaistnieć — ich wybór, czy w nim zostaną. W internecie łatwiej stracić panowanie nad sobą i zrobić coś nieodpowiedniego lub nadać wypowiedziom nieodpowiednią formę — ale… forum to nie przedszkole i tu powinien wchodzić regulamin, odpowiednie posty powinny być usuwane. Albo zwykłe poczucie dobrego smaku… :byodood:
Duodecimo: bardzo rzadko wyrażam swoją naprawdę prywatną opinię, ale niech już mi się dostanie. :)
Tertio decimo: w żadnym razie nie powinny być usuwane wypowiedzi krytyczne wobec adminów, co, jeśli dobrze kojarzę, miało miejsce w przypadku Pumy. Obraźliwość wypowiedzi jest przesłanką do usunięcia, krytyka, jakkolwiek dotkliwa ­— nie jest. Jeśli więc kiedykolwiek doszło do usunięcia posta, który tylko krytykował, to jest to skandal (C'est un scandale! :D).
Quarto decimo: czy zachodzi jakakolwiek krzywda, jeśli chodzi o dobro młodszych uczestników forum? Z tego, co wiem, umawiają się na piwo, gry, wystawy, kino, łotewa i chyba jest ok? Nie jest?
Quinto decimo: czy zachodzi jakakolwiek krzywda, jeśli chodzi o dobro starszych uczestników forum? Z tego, co wiem, umawiają się na piwo, gry, wystawy, kino, łotewa i chyba jest ok? Nie jest? Mimo powolnych zmian idących z młodszym pokoleniem, które to zmiany i ich dotyczą… Na kości Anaxosa! Przecież nawet starsi umawiają się z młodyszymi!!!
Sexto decimo: Czy forum samo automatycznie nie zmienia się pod naporem nowych członków w kierunku jakichś ich zainteresowań, preferencji? Czy trzeba szukać sposobów zmian na siłę, żeby udobruchać starszych albo młodszych, bo jedni albo drudzy chcą się poczuć ważniejsi? Czy to, co się dzieje, to rzeczywiście jest jakikolwiek KRYZYS, czy tylko jakaś drobna perypetia, na którą w końcu można przestać wylewać łzy i załamywać ręce, a zacząć wklejać ciekawe posty i wrócić do dyskusji, robić zloty, spędzać razem czas, mieć nawet nieporozumienia, jak ludzie? Dżizas…
Septimo decimo: uważam poza tym, że ponad wszelką wątpliwość więcej korzyści przyniesie nam skupienie się na innych wątkach i działach, np. na Przeglądzie prasy, Hydeparku, Historii pwgay, wątku o siatkówce, a w szczególności na wątku Obrazek do dyskusji, słowem na normalnych funkcjach forum, niż na samonapędzającym się dramacie.
Duodevicesimo: może urządźmy po prostu wakacyjny zlot?
Undevicesimo: więcej na ten temat nie mam zamiaru się wypowiadać. :) Mam na głowie dwa skomplikowane tłumaczenia z terminem na zaraz, nieudolnego edytora, recenzje, wnioski, wyjazdy, konferencję, ombre, sesję na drugim kierunku, niezadowolonych z niemania czasu dla nich znajomych, dungeony, battlegroundy… a tu mi Chłopiec wyjeżdża. Ale ma racje. Bo miejsce, w którym miło spędzam na ogół czas, both z młodszymi i starszymi, zaczyna być mniej przyjemne w zasadzie bez konkretnego powodu.
mithnae pisze:
Solaris pisze:
Zobaczmy, co Zarząd powinien był zrobić...

Solaris, doskonałe to jest :-)

No może z wyjątkiem trzech osobnych kropek na końcu. :P

Obrazek

Nieprzeczytany post: 2 sie 2011, o 08:51 
Rusałka
Awatar użytkownika

W zasadzie zgadzam się z Surionem. Choć wolałbym uniknąć wskazywania, z czym konkretnie w zasadzie się zgadzam :wink:

Nieprzeczytany post: 2 sie 2011, o 09:49 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

[ironia ale="pogodna"] No proste - wystarczy wziąć np. top 3 wyniki tej ankiety - zpaisac jako 3. 9jedyne!) punkty nowego regulaminu i gotowe! [/ironia]

na serio: w tym watku zaczęły się pojawiać jakies konstruktywne pomysły :)

szkoda, że - tka jak czytam - oprócz zgody co do ogólnych wytycznych, chyba sięrozmijają w szczeółach. życie...

chciałem tylko jedno jeszcze raz podkreślić/zparafrazować: spotkanie dot. zmian na forum odbędize siew mniejszym gronie, nie po to żeby jakieś głosy z dyskusji wykluczać, ale po to, żeby proces zmian usprawnić. i tak jak pisałem wcześniej: to co zostanie wypracowane, bedize na forum postawione do dyskusji.

Bardoz bym też prosił - tak juzosobiście - nie pisać (parafrazuję, bo nie chce mi się cytatów szukać):
- administracja forum jest opieszała
- administracja forum jest samowolna
- nowi użytkownicy sa [epitety]
- starzy uzytkownicy sa [epitety]

Bo to jest, jak widzę, czytane w domyśle jako zdania poprzedzone kwantyfikatorem "wszyscy". A powinno być czytanie z kwantufikatorem "niektórzy". Więc jeżeli już ktoś czuje potrzebę pisania o grupach, to proszę kwantyfikatora "niektórzy" (etc.) używać jawnie.

Nieprzeczytany post: 2 sie 2011, o 13:47 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

/me nie chce zostawać adminem. adminowanie jest fajne jak można sobie poBOFHować i indeksy postroić w spokoju dla zyskania 0.01% wydajności, a tu nic takiego nie wchodzi w grę - tylko rozstrzyganie problemów "czy szczeżuja jest słowem obraźliwym" i "czy upublicznianie swojej chęci podupcenia jest naganne". Kein Spaß
Poza tym jest chyba oczywiste, że to nie zostałoby zniesione, gdybym był adminem.

Nieprzeczytany post: 2 sie 2011, o 14:42 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Gdyby nie to, że ostatnio zużyłem swoje zasoby emocji na co innego, być może teraz irytowałbym się, że młodsi użytkownicy tak chętnie korzystają z okazji do siedzenia cicho. To teraz jest okazja, by wspomnieć o wszystkim co im się na forum nie podoba, a co chcieliby zmienić bo poza tymi problemami widzą w forum dużo pozytywów i coś ich tu trzyma. I nie mam na myśli tych nowych, co to ledwo się zarejestrowali, ale takich, którzy są tu z rok lub dwa. Przede wszystkim takich, co tej zimy wg. Quarrela chcieli na forum wiele zmienić, ale nic o tym nie wspomnieli. Teraz ich głosy z pewnością byłyby zauważone i wzięte pod uwagę w trakcie spotkania "zarządu". Czy oni już sobie stąd poszli? A czy ci co zostali (bo przecież widzę ich na spotkaniach) nie mają potrzeby ani motywacji by się wypowiedzieć?
Moim zdaniem dobrze by było przy okazji całego tego zamieszania wyjaśnić i ew. uciąć spekulacje, że nowym użytkownikom dzieje się tu krzywda i że chcą oni by PWG było istotnie inne niż jest.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 2 sie 2011, o 17:42 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Surion pisze:
Mam na głowie (...) ombre

wypraszam sobie! teraz masz ode mnie dlugie wakacje!

Nieprzeczytany post: 2 sie 2011, o 19:25 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Zgadzam się przede wszystkim z tym, ze nie można na siłę z moda zrobić admina (a propos "propozycji" Asakury).

Nieprzeczytany post: 2 sie 2011, o 19:33 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

ombre pisze:
Surion pisze:
Mam na głowie (...) ombre

wypraszam sobie! teraz masz ode mnie dlugie wakacje!

no tak mi się właśnie wydawało, że coś się Surion rozpędził. Ale skoro ubogaca swoją narrację, to może prozaikiem zostanie․‥

Nieprzeczytany post: 3 sie 2011, o 01:10 
Mistrz
Awatar użytkownika

Uważam, że przekazanie forum w ręce "młodych" spowoduje, że forum przestanie istnieć albo zapanuje większy chaos. Ewidentnie widać, że starsi użytkownicy są bardziej aktywni. Można jedynie przekazać cześć obowiązków na "młodych".
Mam wrażenie, że problem po zbanowaniu pumy i nowego się rozwiązał i niektórzy napędzają niektóre problemy (albo czegoś nie doczytałem).

Nieprzeczytany post: 3 sie 2011, o 11:23 
Administrator
Awatar użytkownika

Co za smród.

Zatem rozumiem że operacja wyboru nowych osób nie powiodła się bo nie wybrano nowego admina. Bo jednak takie decyzje o banowaniach itp powinien podejmować admin. W końcu duże forum to to nie jest żeby nie miał chwili się tym zająć. Usuwanie wszystkich postów? Jest bardzo destrukcyjnym działaniem dla wątków. Przez to tracą logiczną ciągłość i stają się bezużyteczne dla wartości forum. Np Emil który rzekomo założył wątek że usuwa forum.

Jeszcze tylko prosiłbym o listę postulatów opozycji, bo tak w sumie to nie wiem. Chcą zmian. Na lepsze. No i...?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]