PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 26 cze 2019, o 12:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 1 sie 2011, o 08:46 
Chłopiec
Awatar użytkownika

mithnae pisze:
cysiek pisze:
pisząc o opieszałości i nieudolności miałem zaś na myśli ciche przyzwolenie na trolling i wulgaryzację dyskusji, a wręcz podpuszczanie przez moderatorów trolli do intensywniejszego trollowania ku uciesze gawiedzi, co moim zdaniem wydatnie przyczyniło się do eskalacji całej tej sytuacji. za prywatę (nadużycie władzy w celu obrony własnego interesu) uznaję zaś usuwanie wątków i postów krytycznych wobec administracji i przeprowadzanych przez nią zmian oraz reagowanie agresją na taką krytykę.

czyli konkretnie: trol troluje i nie kasują - źle, bo przywalają; trola proszą żeby przestał albo dyskutują z trolem - źle, bo karmią; kasują obraźliwe posty trola po długim zastanowieniu - źle, bo za późno; kasują posty trola bez zastanowienia - źle, bo za szybko; kasują wątki, w których trol przyrównuje forum do Białorusi z powodu skasowania swoich trolujących postów - źle!
O ile Cysiu, trochę bardziej zgadzam się z Tobą, niż zgadzają się inni, którzy ostatnio się wypowiedzieli, to w tym kawałku Twojej wypowiedzi mam podobny problem jak Mithnae. Jak właściwie chcielibyśmy by zachowywali się moderatorzy, by nie było ani problemu cenzury ani zaniżania poziomu? Tzn. ja mam jakieś swoje zdanie na ten temat, ale jakie masz właściwie Ty, a jakie inni?

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 1 sie 2011, o 08:48 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
1. posty łamiące regulamin* są usuwane niezwłocznie
2. osoby notorycznie łamiące regulamin pomimo ostrzeżeń są banowane

czy to wyśrubowane oczekiwania?

* - UWAGA!!! krytyka forum, pracy administratorów, moderatorów bądź działań innych użytkowników, w której nie pojawiają się wulgaryzmy, groźby, ataki osobiste itd. to nie jest złamanie regulaminu!!!

i nie udawajcie, że nie wiecie o czym piszę z sytuacją gdy moderatorzy zdecydowali się pozostawić trola i go "popodpuszczać" ku własnej uciesze - to jest postępowanie absolutnie nie do zaakceptowania.

Nieprzeczytany post: 1 sie 2011, o 09:14 
Chłopiec
Awatar użytkownika

cysiek pisze:
1. posty łamiące regulamin* są usuwane niezwłocznie
2. osoby notorycznie łamiące regulamin pomimo ostrzeżeń są banowane
* - UWAGA!!! krytyka forum, pracy administratorów, moderatorów bądź działań innych użytkowników, w której nie pojawiają się wulgaryzmy, groźby, ataki osobiste itd. to nie jest złamanie regulaminu!!!
Mnie takie wyjaśnienie generalnie satysfakcjonuje i w powyższym zakresie uważam tak samo.

Za to nie zgadzam się z :
Cytuj:
moderatorzy zdecydowali się pozostawić trola i go "popodpuszczać" ku własnej uciesze - to jest postępowanie absolutnie nie do zaakceptowania.
Uważam, że moderator czy administrator może w ramach użytkowania forum tak samo podpuszczać trolla, jak każdy inny użytkownik. Nie powinniśmy człowiekowi odbierać możliwości swobodnego wypowiadania się na forum, tylko dlatego że zostaje moderatorem lub administratorem.

Chciałbym, by udało się jeszcze ustalić, jak powinna być ograniczona dyskusja, by nie było kłopotów z jej jakością, a nie tylko to, po jakim czasie powinno się kasować posty i kto może wprowadzać zmiany na forum.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 1 sie 2011, o 09:25 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

cysiek pisze:
i nie udawajcie, że nie wiecie o czym piszę z sytuacją gdy moderatorzy zdecydowali się pozostawić trola i go "popodpuszczać" ku własnej uciesze - to jest postępowanie absolutnie nie do zaakceptowania.

naprawdę myślisz, że ktoś sobie urządził tu igrzyska?
wiesz, z racji uwarunkowań lokalowych brałem (pobocznie) udział w tej dyskusji. konkluzja była taka, żeby dać szansę i nie skreślać od razu. bo jeśli tu jest, to najwyraźniej jest mu to potrzebne. skoro sam z krzaków chciał wyleźć, to mimo posiadania za przeproszeniem manier jak... jak z krzaków, nie jest najlepszą opcją pokazywanie mu palcem "z krzaków wylazłeś, w krzaki wracaj".
a że wyszło smutno? no wyszło. następnym razem też bym zrobił tak samo - nie działał bezwzględnie.

Nieprzeczytany post: 2 sie 2011, o 08:44 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

mithnae pisze:
czyli konkretnie: trol troluje i nie kasują - źle, bo przywalają; trola proszą żeby przestał albo dyskutują z trolem - źle, bo karmią; kasują obraźliwe posty trola po długim zastanowieniu - źle, bo za późno; kasują posty trola bez zastanowienia - źle, bo za szybko; kasują wątki, w których trol przyrównuje forum do Białorusi z powodu skasowania swoich trolujących postów - źle!
admin jest takim samym użytkownikiem tego forum, utrzymuje je również dla siebie. żadne reprezentatywne gremium obecnych adminów nie namaszczało i nie przyglądało się ich moralnym standardom: wzięli się za robotę bo im zależało. i zachowują się jak zwykli użytkownicy. i DOBRZE.
nie oceniam tego co się stało - dla mnie to nie jest nic nadzwyczajnego, flejmy, trole, trzaskanie drzwiami. jeśli chciałbyś zagwarantować, że takie sytuacje się nie powtórzą, to po pierwsze ani admini ani moderatorzy nie powinni mieć prawa zabierać głosu na forum, a jedynie egzekwować przestrzeganie regulaminu, ponadto admini nie mogliby moderować. pełna separacja przywilejów i zadań, git majonez. 30PLN brutto za godzinę, zakontraktowane minimum 30h/mo, SLA 5/8 i biorę tę robotę.

za to podsumowanie Ci dziękuję

Nieprzeczytany post: 2 sie 2011, o 09:15 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
trekker pisze:
mithnae pisze:
admin jest takim samym użytkownikiem tego forum, utrzymuje je również dla siebie. żadne reprezentatywne gremium obecnych adminów nie namaszczało i nie przyglądało się ich moralnym standardom: wzięli się za robotę bo im zależało. i zachowują się jak zwykli użytkownicy. i DOBRZE.
nie oceniam tego co się stało - dla mnie to nie jest nic nadzwyczajnego, flejmy, trole, trzaskanie drzwiami. jeśli chciałbyś zagwarantować, że takie sytuacje się nie powtórzą, to po pierwsze ani admini ani moderatorzy nie powinni mieć prawa zabierać głosu na forum, a jedynie egzekwować przestrzeganie regulaminu, ponadto admini nie mogliby moderować. pełna separacja przywilejów i zadań, git majonez. 30PLN brutto za godzinę, zakontraktowane minimum 30h/mo, SLA 5/8 i biorę tę robotę.

za to podsumowanie Ci dziękuję

dla mnie jest ono skrajnie stronnicze i sprowadza wszystkie zarzuty wobec zarządu do absurdu. a one były bardzo konkretne przecież. np. mnie głównie dotknęło to, że usunięto posty merytoryczne, zawierające konkretne uwagi i zarzuty, tylko dlatego, że były krytyczne wobec działań administracji i moderatorów. to nie powinno mieć miejsca. jasne, że "zarząd" poświęca swój czas i wkłada dużo pracy, ale nie powinno być tak, że w zamian za to jego członkowie mogą sobie pozwolić na wszystko, ignorować przyjęte zasady, stosować podwójne standardy dotyczące tego jakie wypowiedzi są dopuszczalne wobec siebie i innych użytkowników (vide osobiste pojazdy Mithnae i Asakury po 7 - dla mnie zupełnie szokujące), wprowadzać istotne zmiany ad hoc bez konsultacji z nikim i poddania ich pod dyskusję itd. dla mnie postulowany przez niektórych zamordyzm i autorytaryzm obojętnie czy będzie benevolent czy malevolent jest nie do zaakceptowania.

Nieprzeczytany post: 2 sie 2011, o 09:58 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

cysiek pisze:
dla mnie jest ono skrajnie stronnicze i sprowadza wszystkie zarzuty wobec zarządu do absurdu. a one były bardzo konkretne przecież. np. mnie głównie dotknęło to, że usunięto posty merytoryczne, zawierające konkretne uwagi i zarzuty, tylko dlatego, że były krytyczne wobec działań administracji i moderatorów. to nie powinno mieć miejsca. jasne, że "zarząd" poświęca swój czas i wkłada dużo pracy, ale nie powinno być tak, że w zamian za to jego członkowie mogą sobie pozwolić na wszystko, ignorować przyjęte zasady, stosować podwójne standardy dotyczące tego jakie wypowiedzi są dopuszczalne wobec siebie i innych użytkowników (vide osobiste pojazdy Mithnae i Asakury po 7 - dla mnie zupełnie szokujące), wprowadzać istotne zmiany ad hoc bez konsultacji z nikim i poddania ich pod dyskusję itd. dla mnie postulowany przez niektórych zamordyzm i autorytaryzm obojętnie czy będzie benevolent czy malevolent jest nie do zaakceptowania.

stronnicze - tak. trudo żeby nie bło, skoro pisze je jedna ze stron sporu
do absurdu. owszem. Ja traktujeto jako ironię.
Nie czytam w nim natomiast nic o tym, jakoby wolontariacka praca adminów im pozwalała na samowolkę.
Podoba mi siędlatego, że - tak przynajmniej je odczytuję - zwraca uwagę na dwie rzeczy:
* Sporo sytuacji jest niejasnych. I, owszem, czasami po niewczasie, widać zę zastosowane działanei było złe. Czasami widać też wcześniej - tak zdazylo się ostatnio. Ale nie mniej jednak, bardzo ciężko jest podać spójne logicznie, jednoznaczne rozwiazanie i jakbyśmy regulaminu nie zmienali, to zawsze zostanie jakaś szara strefa i czasami ktoś będzie musiał dokonać samodzielnej oceny, która komuś innemu się nie spodoba. Regulamin nie załatwi wszystkiego.
* Dużo napisaliśmy o tym co admin/mod powinien, co musi, co może a czego mu nei wolno. I wszystko cacy. Ale znowu: można to regulować do woli, ale jezeli modzi i admini siętym zpaisom nie podporzadkują, to i tak z tych regulacji nic nie będzie. A innej metody ich podporzadkowania tym zapisom, niż ich własna dobra wola nie ma.

Powyższe nie falsyfikuej potrzeby precyzyjnego uregulowania róznych spraw o których piszesz Ty cysiu i inni, ale dobitnie pokazuje, że każda taka regulacja ma pewne granice swojego stosowania.

I dlatego to absurdalne podsumowanie Mithnae mi się podoba.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]