PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 18 wrz 2019, o 11:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 24 lip 2011, o 20:12 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Witam

Ostatnio mało bywam na forum, ale za to ciągle słyszę, że poziom forum sięga bruku. Przeglądając ostatnio posty, sądzę, że jest w tym sporo racji. Niestety widzę też, że operacje które starają się przywrócić sytuację, też nie wychodzą na dobre. Czemu ?
Bo zapomnieliśmy o podstawowym narzędziu, które pilnowało porządku, czyli regulaminie. Chciałem więc poprosić użytkowników, aby przeczytali go raz jeszcze i wzięli go sobie do serca.

Szczególnie pragnę zauważyć iż:
Cytuj:
Zapraszamy Cię do kulturalnej i rzeczowej dyskusji na każdy temat

oraz
Cytuj:
Każdy ma prawo do swobodnego wyrażania swoich opinii na każdy temat poruszany na forum, o ile jego wypowiedzi nie są obraźliwe, wulgarne, obsceniczne, nienawistne i nie są groźbami.

Na koniec:
Cytuj:
Jeśli umieścisz jakiś post na forum, oznacza to, że zapoznałeś/-aś się z tym regulaminem i akceptujesz wszystkie jego postanowienia.

Więc jeżeli, ktoś używa słów obraźliwych, obraża użytkowników forum itp, postępuje sprzecznie z regulaminem. I nie ważne czy jest to nowy użytkownik, czy stary wyga. Łamie regulamin, więc w szczególności musi zostać ukarany. Więc jeżeli ktoś zrobił coś takiego to proszę nie pytać się głupio czemu został ukarany. Zgodził się z postanowieniami tego regulaminu skoro tutaj pisze. I nie bawmy się w dajmy mu jeszcze szanse, zanim dostanie ostrzeżenie. Prawo powinno być bezwzględne.

Prośba też do osób odpowiedzialnych za utrzymywanie porządku. Jeżeli sprawa dotyczy osobiście Ciebie, nie podejmuj działań. Zgłoś to innemu moderatorowi/adminowi. Wyślij maila, zadzwoń. Niech On się tym zajmie, bo Ty możesz być nieobiektywny.

Poza tym od użytkowników przydało by się trochę wsparcia. Admini poświęcają swój prywatny, cenny czas na to, by forum istniało i działało. Czasem trzeba zrobić coś już i teraz i od tego Oni są, a nie od przeprowadzania referendum. Jeżeli uważasz że lepiej się nadajesz, śmiało. Zastąp ich, tylko przygotuj się na pracę bez płacy.

Forum jako miejsce, a przede wszystkim jako ludzie jest dla mnie cenne i nie chcę by zamieniło się w miejsce do obrzucania się brudami. Proszę więc przeczytajcie link, zobaczcie jak wyglądały ostatnie dyskusje, wyciągnijcie wnioski i może dajcie znać czy jesteście w stanie pomóc by przywrócić dawny, inteligentny charakter forum.

Nieprzeczytany post: 24 lip 2011, o 20:37 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Zgadzam się z komentarzem dotyczącym roli regulaminu, jednak marzy mi się moratorium na podnoszenie poziomu forum, zarówno ze strony starych, jak i nowych użytkowników forum. Trudno mi uzasadnić swoją opinię o negatywnym wpływie licznych interwencji na atmosferę na forum poza koincydencją ww. zjawisk.

BTW, prawo powinno być słuszne.

Nieprzeczytany post: 24 lip 2011, o 21:52 
To co się dzieje na forum też mnie trochę niepokoi.
Kiedyś z przyjemnością pisałem w wielu wątkach, teraz kiedy to wszystko czytam, to czasami boję się cokolwiek odpisać....
żeby nie być źle zrozumianym...

Nie czuję już tego luźnego i przyjemnego dla wszystkich klimatów, wszyscy się kłócą dokoła....

:dunno: WTF :dunno:

Nieprzeczytany post: 25 lip 2011, o 00:09 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Wszystkich narzekających na niski poziom dyskusji zachęcam do podwyższania go poprzez zwiększanie liczby postów o wysokim poziomie. Im będzie ich więcej, tym posty o niskim poziomie będą mniej widoczne i nie będą przeszkadzać.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 25 lip 2011, o 00:56 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
ale to nie chodzi tylko o poziom dyskusji, ale też zachowania administratorów i moderatorów. bo takie postępowanie jak np. usuwanie postów i całych wątków zawierających merytorycznie i niełamiące regulaminu wypowiedzi (za to krytyczne wobec administracji), obrażanie przez nich uczestników dyskusji ("won" itd.), brak przejrzystości co do procedur, komu i na jakich zasadach przyznawane są uprawnienia administratorskie, osobiste pojazdy w publicznych dyskusjach - to jest dla mnie absolutnie nie do zaakceptowania. i pisanie przez osoby postronne postów nawet na superwysokim poziomie strofami z Mickiewicza tej sytuacji nie rozwiąże. i na chwilę obecną nie mam pojęcia, co można zrobić, żeby to się zmieniło. i o ile większość osób aktywnie udzielających się na forum znam też z reala i bardzo lubię, to ostatnio wchodzenie tu i obserwowanie w/w zjawisk sprawia, że mam coraz mniej ochoty, żeby na forum regularnie zaglądać.

Dlatego też postanawiam zaprzestać tego procederu i zwracam się do administracji o usunięcie mojego konta. Nie chcę odstawiać przesadnej ciotodramy, więc tylko powiem, że w razie czego, to namiary do mnie macie. Zaproszenie na sobotnie spotkanie pozostaje aktualne, więc mam nadzieję, że do zobaczenia :>

Nieprzeczytany post: 25 lip 2011, o 04:26 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

cysiek pisze:
Dlatego też postanawiam zaprzestać tego procederu i zwracam się do administracji o usunięcie mojego konta. Nie chcę odstawiać przesadnej ciotodramy, więc tylko powiem, że w razie czego, to namiary do mnie macie. Zaproszenie na sobotnie spotkanie pozostaje aktualne, więc mam nadzieję, że do zobaczenia :>

Cyś, niestety, mnie ubiegł.

Niezależnie jednak od mojej decyzji, dodam jedynie, iż:

- zawiodłem się na moderatorach "nowych" bo oczekiwałem pewnego poświęcenia się forum. To nie tak, że jak są wakacje, to kłódeczka na forum, i zwijamy interesik,
- hipokryzja sięgnęła dużych rozmiarów.

Różne były historie związane z forum. Mam tu znajomych i przyjaciół, i jakąś cząstkę mnie. Ale czas już powiedzieć sobie "dość", szczególnie że znakomita część rozwiązań stosowanych wobec ostatnich zajść na forum, nie odbiega wcale poziomem od powodów.

U know, how to catch me.

[Cysiu, wybacz, mnie nie będzie, ale cieszę się, że wracasz!!! :)]

Nieprzeczytany post: 25 lip 2011, o 22:57 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Cytuj:
e też zachowania administratorów i moderatorów. bo takie postępowanie jak np. usuwanie postów i całych wątków zawierających merytorycznie i niełamiące regulaminu wypowiedzi (za to krytyczne wobec administracji), obrażanie przez nich uczestników dyskusji ("won" itd.), brak przejrzystości co do procedur, komu i na jakich zasadach przyznawane są uprawnienia administratorskie, osobiste pojazdy w publicznych dyskusjach - to jest dla mnie absolutnie nie do zaakceptowania

Ale przecież to wszystko można zmienić. Funkcje na forum nie muszą być dożywotnie i dziedziczne. Wskażcie konkretnie kto co źle zrobił i można będzie wyciągnąć wnioski i konsekwencje. Usunięte tematy można przywrócić. Pamiętajcie, też, że większość takich decyzji podejmuje w danym momencie moderator/administrator, a nie całe gremium. Więc nie ma chyba potrzeby zrażania się do wszystkich.

Jeżeli podacie przykłady to sądzę, że wspólnie chętnie ustalimy dobre rozwiązanie i przywrócimy odpowiednia atmosferę.

Nieprzeczytany post: 25 lip 2011, o 23:29 
Wiedźma jak ta lala

Oddajcie MI wszystkie prawa administratorów. Zrobię tu porządek. Będzie tu JEDEN dział z JEDNYM wątkiem i będzie spokój. :D

A tak serio to może posłuchacie Gidji i się pozbieracie. :) Czego sobie i użytkownikom życzę.

Nieprzeczytany post: 25 lip 2011, o 23:41 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Jestem zwolennikiem oficjalnego rozwiązywania wspólnych problemów, by nie było niedomówień. Prośby o usuwanie się z forum i różne nagłe akcje uważam za typowo ludzkie - nie pochwalam ich.
Może warto spróbować dojść do porozumienia poprzez przysłowiowe wyciąganie ręki, czego przykłady już widzę:
Surion wrzucił twarz na avatara.
Ombre/Perseo założył całkiem ciekawy wątek rokujący rozwój.
Postaram się i ja coś zrobić.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 26 lip 2011, o 00:17 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

no dobra to ja proszę o jednak niekasowanie. i proszę o rozważenie, żeby zamiast następnego zlotu w knajpie zrobić gdzieś poza knajpą spotkanie organizacyjne, gdzie się wspólnie zastanowimy co zrobić, bo to chyba jednak lepiej irl takie rzeczy.

Nieprzeczytany post: 26 lip 2011, o 00:28 
Rusałka
Awatar użytkownika

Obserwując, a udzielając się rzadziej, od pewnego czasu nie da się niezauważyć iż poziom forum dąży asymptotycznie do rynsztoku. Regres nastąpił, ośmielę się taką tezę postawić, wraz z napływem nowych osób. To nowe pokolenie studentów którzy zamiast pokazywać tutaj "jakość" pokazali "jakoś". Niestety... to chyba przepaść pokoleniowa. Ostatnie sytuacje przyrównać mogę do wtargnięcia do pokoju z kominkiem w gumiakach i rozrzucaniem widłami gnoju po pokoju. Ktoś i tak posprząta a wyjść trzaskając drzwiami zawsze można. Niestety pozostanie smród i zepsuje atmosferę. Czas posprzątać, przewietrzyć.

Nowi użytkownicy trafiający tutaj powinni mieć świadomość tego że "nie wszystko wolno" i że trafiają do miejsca które ma pewne zasady i je kultywuje. Kiedyś był poziom i ciekawe rozmowy a teraz osobiste pyskówki i ostentacyjne obrażanie się. To niestety zamiast ciekawym periodykiem staje się tanią prasą bulwarową której nikt poważnie nie traktuje. A szkoda bo jeszcze nie tak dawno dumnie reklamowaliśmy się na paradzie transparentem podkreślającym dekadę istnienia serwisu.

Mam jeszcze nadzieję że sytuacja się poprawi. Szkoda było by taki dorobek zaprzepaścić. Jakby nie patrzeć zbyt wiele ciekawych osób tutaj poznałem by nagle rzucać pudrem po oczach, odwracać się na pięcie i ostentacyjnie wychodzić. Zdaję sobie sprawę że to nie będzie łatwe. Nie wszystkie rany goją się szybko i bezboleśnie. Być może potrzebne będą ostre cięcia, ale to jest konieczne do przetrwania serwisu. Wierzę że mimo wszystko osoby którym na sercu jest to dzieło (wiem... zabrzmiało to może zbyt patetycznie) potrafią się zmobilizować.

Nowych stażem użytkowników też proszę o zrozumienie nas, starszyzny serwisowej. To nie tak że stworzyliśmy sobie tutaj "dom spokojnej internetowej starości". Stworzyliśmy to miejsce by każdemu było dobrze, ale nie jest to dyskoteka do której każdy może przyjść i zrobić burdę. Miejcie na uwadze to że jest to, jakby nie patrzeć, miejsce z tradycjami i obowiązują tutaj pewne reguły. Pierwszą nadrzędną jest stworzony regulamin który jak widać przez wiele lat się sprawdzał. Inne niepisane zasady możecie poznać tylko przez lekturę i poznanie ludzi którzy tutaj piszą. Niestety nie będzie to możliwe jeśli wasze nastawienie będzie rewolucyjne. Tutaj nie rewolucja jest potrzebna ewolucja. Zbyt duży przeciąg może narobić szkody niż przynieść wymierne korzyści. Apeluję więc do Was o rozsądek, merytoryczną dyskusję i powstrzymanie się od osobistych wycieczek i personalnych przytyków. Krytyka jest dobra wtedy kiedy jest konstruktywna a nie na zasadzie "bo tak, bo mi się nie podoba". Wierzę że jeszcze są osoby którym mimo wszystko dobro tej inicjatywy jest jakoś bliskie sercu.

To tyle na tę chwilę.

Nieprzeczytany post: 26 lip 2011, o 01:06 
Wiedźma jak ta lala

Chlopiec pisze:

Obrazek

Natomiast nie uważam za właściwe podkreślanie różnicy wiekowej wśród użytkowników. Ona powoduje, oczywiście, różnice, ale niczego nie usprawiedliwia. Problem wg mnie sprowadza się tylko do poczucia dobrego smaku i przyzwoitości. Może starajmy się zwracać na nie uwagę wcześniej, jak sugeruje Gidja.

Nieprzeczytany post: 26 lip 2011, o 01:09 
Wiedźma jak ta lala

Addendum.

Wielu nowym użytkowników, podobnie jak starsi, zupełnie dobrze radzi sobie z wypowiadaniem się, nawet kłótniami, bez obsceny i darcia szat. Więc teoria NCM (Nowej C***j Matury) i szczylstwa pada. :)

Nieprzeczytany post: 26 lip 2011, o 13:40 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Surion pisze:
Chlopiec pisze:

Obrazek

Natomiast nie uważam za właściwe podkreślanie różnicy wiekowej wśród użytkowników. Ona powoduje, oczywiście, różnice, ale niczego nie usprawiedliwia. Problem wg mnie sprowadza się tylko do poczucia dobrego smaku i przyzwoitości. Może starajmy się zwracać na nie uwagę wcześniej, jak sugeruje Gidja.

nie wiem już sam co sądzić o tym - na pewno będę się konsekwentnie buntował przeciwko sugerowaniu, że nowe pokolenie jest gorsze, bardziej chamskie, mniej odpowiedzialne itp.
jest inne czyli... inne - ma swój sposób żartowania i swój język i nie oczekujcie że będą się śmiać na hasło "sos beszamelowy" (to nie jest ani żaden przytyk ani odwołanie do konkretnej sytuacji :-P po prostu taki przykład)
oczywiście każdego obowiązuje kultura i tu nie ma tematu.

liczę na to, że zacne grono światłych ludzi da radę oprzeć się atakowi jednego czy dwóch trolli - tym bardziej że w przyszłości też mogą być takie sytuacje. a to, że kiedyś nie trzeba było egzekwować regulaminu itp, to żaden argument - teraz można się tym zająć i popieram Cysia - lepiej na żywo niż tutaj - pisanie kilometrowych postów to najlepszy sposób na to aby zrobić zamęt i być źle zrozumianym.

co do zawiadywania forum - mam wątpliwości, czy dla samej Administracji zasady działania są jasne - może w tym tkwi problem? kiedyś miałem taką sytuację, że musiałem się sam upomnieć o zmoderowanie obraźliwego dla mnie posta, zostałem wtedy pouczony, że "wśród moderatorów panuje niepisana umowa, że generalnie nie interweniują, chyba że sytuacja stanie się paląca" (starałem się parafrazować możliwie najbardziej wiernie bo już nie mam tego maila :| ) - a teraz wchodzę na forum i okazuje się że wióry lecą... w oparciu o "niepisane zasady" nie da się prowadzić forum, bo dla jednego "oczywistą oczywistością" jest co innego niż dla drugiego - a zwłaszcza jeśli chcemy (o ile chcemy) przekazać to dziedzictwo (jakim jest forum) dalej

Nieprzeczytany post: 26 lip 2011, o 14:26 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Quarrel pisze:
co do zawiadywania forum - mam wątpliwości, czy dla samej Administracji zasady działania są jasne - może w tym tkwi problem?

to może trzeba zbiór takich zasad opracować i moderatorzy będą działać w oparciu o nie. ponadto jestem mimo wszystko za tym, żeby nie usuwać postów bez śladu, tylko żeby w miejscu usuniętych postów pojawiała się informacja czyj to był post, że został on usunięty, przez kogo i za co. tak samo powinna być ogólnie dostępna lista banów z podobnymi objaśnieniami. czy to jest z technicznego punktu widzenia wykonalne? i w każdym przypadku (czy to usunięcia posta/wątku, zamknięcia wątku czy bana) nie powinna to być arbitralna i ostateczna decyzja jednej osoby, tylko jeśli ktoś się czuje działaniem moderatora pokrzywdzony, albo uważa, że zostało coś zrobione niesłusznie, to powinna być możliwość zwrócenia się o weryfikację tego przez inną osobę albo szersze gremium.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]