PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 15 paź 2019, o 08:44

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: bifobia
Nieprzeczytany post: 17 lip 2011, o 17:30 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Trafiłem na artykuł na innejstronie na temat bifobii.
http://www.innastrona.pl/magazyn/bequee ... obia.phtml
Jak z bifobią jest u PeWuGejowców? Bo mi się wydaje, że bifobia jest dosyć popularna.

Czy działacze LGBT, którzy chcą działać na rzecz LGBT równie dobrze traktują literkę B, jak L, G i T?

Polecam eksperyment: spróbujcie poznawanemu chłopakowi powiedzieć, że jesteście biseksualni. Zobaczcie jaka będzie reakcja. Jeśli nie pojawi się od razu, to dobrze, ale może pojawić się po też 2 dniach. Może to ryzykowny eksperyment, ale wydaje mi się, że pokazuje że geje w podobny sposób nie rozumieją biseksualistów, jak heterycy homoseksualistów.

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł: Re: bifobia
Nieprzeczytany post: 17 lip 2011, o 18:39 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Zróbmy rozróżnienie na akty X-seksualne i orientację X-seksualną. Sprawdźmy, co nam wychodzi:

Osoba o orientacji homoseksualnej odczuwa popęd do osób tej samej płci.
Osoba o orientacji heteroseksualnej odczuwa popęd do osób przeciwnej płci.
Osoba o orientacji biseksualnej odczuwa popęd do osób obu płci.

Osoba doświadczająca aktów heteroseksualnych (niezależnie od swojej orientacji) będzie podejmowała zachowania seksualne tylko z osobami przeciwnej płci.
Osoba doświadczająca aktów homoseksualnych (niezależnie od swojej orientacji) będzie podejmowała zachowania seksualne tylko z osobami tej samej płci.
Osoba doświadczająca aktów biseksualnych (niezależnie od swojej orientacji) będzie podejmowała zachowania seksualne z osobami obu płci.

Widać? Orientacja biseksualna jest analogiczna do orientacji homo- i heteroseksualnej. Różnica pojawia się przy aktach biseksualnych. O ile akty homo- i heteroseksualne mogą być poli- i monogamiczne, to akty biseksualne - aby takimi były - mogą być tylko i wyłącznie poligamiczne. Dużej grupie osób ta różnica może przeszkadzać w budowaniu szeroko rozumianych relacji interpersonalnych.

Nieprzeczytany post: 17 lip 2011, o 18:54 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Smith pisze:
Zróbmy rozróżnienie na akty X-seksualne i orientację X-seksualną. Sprawdźmy, co nam wychodzi:

Osoba o orientacji homoseksualnej odczuwa popęd do osób tej samej płci.
Osoba o orientacji heteroseksualnej odczuwa popęd do osób przeciwnej płci.
Osoba o orientacji biseksualnej odczuwa popęd do osób obu płci.

Osoba doświadczająca aktów heteroseksualnych (niezależnie od swojej orientacji) będzie podejmowała zachowania seksualne tylko z osobami przeciwnej płci.
Osoba doświadczająca aktów homoseksualnych (niezależnie od swojej orientacji) będzie podejmowała zachowania seksualne tylko z osobami tej samej płci.
Osoba doświadczająca aktów biseksualnych (niezależnie od swojej orientacji) będzie podejmowała zachowania seksualne z osobami obu płci.

Widać? Orientacja biseksualna jest analogiczna do orientacji homo- i heteroseksualnej. Różnica pojawia się przy aktach biseksualnych. O ile akty homo- i heteroseksualne mogą być poli- i monogamiczne, to akty biseksualne - aby takimi były - mogą być tylko i wyłącznie poligamiczne. Dużej grupie osób ta różnica może przeszkadzać w budowaniu szeroko rozumianych relacji interpersonalnych.

W jaki sposób możliwość uczestniczenia w biseksualnych aktach może komuś przeszkadzać? A dokładniej: dlaczego ma przeszkadzać bardziej niż możliwość uczestniczenia w poligamicznych aktach homo- lub heteroseksualnych? I co daje nam włączenie do tematu zagadnienia poligamicznych aktów seksualnych, skoro pytanie jest o orientację, która - jak sam wskazałeś - jest czymś innym niż akty?

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 17 lip 2011, o 19:08 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

jak się nad tym zastanawiałem, to nie potrafiłem wczuć się w położenie osoby biseksualnej
jednak moje wyobrażenie było takie, że jeden partner nie zaspokaja jej potrzeb, skoro pociągają ją obie płci... kobieta i mężczyzna dają co innego chyba (?)... to nie jest to samo, co powstrzymywanie się od przygód z innymi facetami, kiedy już decydujesz się być z tym jednym jedynym

Nieprzeczytany post: 17 lip 2011, o 19:25 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
W jaki sposób możliwość uczestniczenia w biseksualnych aktach może komuś przeszkadzać? A dokładniej: dlaczego ma przeszkadzać bardziej niż możliwość uczestniczenia w poligamicznych aktach homo- lub heteroseksualnych? I co daje nam włączenie do tematu zagadnienia poligamicznych aktów seksualnych, skoro pytanie jest o orientację, która - jak sam wskazałeś - jest czymś innym niż akty?

Może Cię zaskoczę, ale są ludzie zainteresowani związkami wyłącznie monogamicznymi :p

Na co dzień nie rozróżniamy aktów od orientacji, bo w zasadzie niezbędne wnioski wyciągamy na podstawie zachowań. Nie słyszałem, by ktoś do pytania "jesteś gejem?" dodawał kolejne typu "a śpisz z facetami?" :p

Nieprzeczytany post: 17 lip 2011, o 19:40 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Smith pisze:
Chlopiec pisze:
Może Cię zaskoczę, ale są ludzie zainteresowani związkami wyłącznie monogamicznymi :p
Ale sam napisałeś, że bycie biseksualnym to co niż akt biseksualny. To, że akt biseksualny jest z definicji poligamiczny, nie znaczy, że biseksualista jest z definicji poligamiczny, a powyższą odpowiedzią wydajesz się chyba sugerować, że jest. Być może dlatego, że jak twierdzisz:
Cytuj:
Na co dzień nie rozróżniamy aktów od orientacji, bo w zasadzie niezbędne wnioski wyciągamy na podstawie zachowań.
ale jeśli tak jest, to jest to problem w stylu: "na co dzień homofobiczni heterycy nie odróżniają homoseksualizmu od chęci wsadzenia przyrodzenia każdemu mężczyźnie".

Quarrel pisze:
jednak moje wyobrażenie było takie, że jeden partner nie zaspokaja jej potrzeb, skoro pociągają ją obie płci... kobieta i mężczyzna dają co innego chyba (?)... to nie jest to samo, co powstrzymywanie się od przygód z innymi facetami, kiedy już decydujesz się być z tym jednym jedynym
Mi się podobają zarówno blondyni, jak i bruneci. Czy to oznacza, że blondyn nie zaspokoi moich potrzeb i będę co jakiś czas potrzebował bruneta? Możesz powiedzieć, że pomiędzy blondynem, a brunetem jest znacznie mniejsza różnica niż pomiędzy kobietą a mężczyzną, ale akurat mój ideał przegiętego blondyna jest chyba bardziej odmienny od ideału męskiego bruneta, niż statystyczna kobieta od statystycznego mężczyzny.
Tak samo: jeśli ktoś czerpie ogromną przyjemność z małych cycków i zupełnie inną ogromną przyjemność z dużych cycków, to czy musi mieć przynajmniej dwie różne kobiety?
Albo: czy jeśli lubię jeździć zarówno na motocyklu, jak i w samochodzie, to muszę zmieniać jeden na drugi co jakiś czas?
Albo: jeśli chciałbym mieć domek zarówno na Florydzie, jak i w Los Angeles, to muszę mieć dwa lub się przeprowadzać, bo mi jeden nie zaspokoi moich potrzeb?

Są pewne decyzje, które podejmuje się na dłużej, licząc się z kosztami (właściwie zdecydowana większość decyzji oznacza rezygnację z czegoś). Wybieranie sobie partnera do monogamicznego związku jest taką decyzją, niezależnie od orientacji.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 17 lip 2011, o 21:10 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Bardzo często (też na tym forum) można spotkać się z krytyką homoseksualnych mężczyzn, którzy wchodzą w heteroseksualne związki małżeńskie. Niektórym może przeszkadzać, że osoba o orientacji biseksualnej chce wejść w monogamiczny hetero- lub homoseksualny związek ;)

Nieprzeczytany post: 17 lip 2011, o 21:28 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Smith pisze:
Bardzo często (też na tym forum) można spotkać się z krytyką homoseksualnych mężczyzn, którzy wchodzą w heteroseksualne związki małżeńskie. Niektórym może przeszkadzać, że osoba o orientacji biseksualnej chce wejść w monogamiczny hetero- lub homoseksualny związek ;)
O ile heteroseksualny związek nie leży w teoretycznym kręgu zainteresowań osoby homoseksualnej, to zarówno monogamiczny związek heteroseksualny, jak i monogamiczny związek homoseksualny leżą w kręgu zainteresowań osoby biseksualnej.
Mi się wydaje, że niektórym ludziom przeszkadza homoseksualista wchodzący w związek heteroseksualny, gdyż w ten sposób robi coś po po to by zamiast żyć w zgodzie z samym sobą, żyć w zgodzie z opinią społeczną. W przypadku biseksualisty wchodzącego w monogamiczny związek homoseksualny lub heteroseksualny, nie ma powodu by twierdzić, że robi to by zamiast żyć zgodnie z samym sobą, żyć zgodnie z opinią społeczną.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 24 lip 2011, o 01:25 
Użytkownik

Czemu Fobia jest wśród heteroseksualistów i homoseksualistów ? Uważam, że dana osoba się boi, gdyż osobnik biseksualny może stwierdzić że bardziej woli inną płeć i zakończy istniejący związek.

Nieprzeczytany post: 24 lip 2011, o 13:49 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Kasiax pisze:
Czemu Fobia jest wśród heteroseksualistów i homoseksualistów ? Uważam, że dana osoba się boi, gdyż osobnik biseksualny może stwierdzić że bardziej woli inną płeć i zakończy istniejący związek.

Praktyka z heteroseksualistami i homoseksualistami wybitnie wskazuje, że osoba heteroseksualna lub homoseksualna może stwierdzić, że bardziej woli innego partnera i zakończy istniejący związek. Gdyby traktować tego typu obawy poważnie, nie należałoby się z nikim wiązać.

Poza tym widzę, że temat mało kogo interesuje. Nie założę, że to oznacza, że wszyscy się ze mną zgadzają, tylko że pomyśleli sobie coś w stylu: "eeee tam", a więc że temat bifobii nie jest warty rozważania (niezależnie od powodu). Moim zdaniem to identycznie jak w przypadku wielu homofobów, którzy uważają, że o homofobii nie ma co gadać, bo homofobia nie występuje, a to co występuje faktycznie i nie podoba się niektórym homoseksualistom jest w pełni uzasadnione.

Jest jeszcze jedno podobieństwo: coming out. Moim zdaniem dla biseksualisty problem coming outu wśród homo lub heteroseksualistów jest podobny jak w przypadku coming outu homoseksualistów. Niektórzy twierdzą, że nie będą ukrywać swoich preferencji i żyć po swojemu, podczas gdy inni uważają, że nie warto ujawniać biseksualnej orientacji (również wśród homoseksualistów), bo konsekwencje są negatywne. W końcu, skoro gdy człowiek dowie się o drugim, że jest bi, to zacznie go podejrzewać o (potencjalną) niewierność, mimo że ten drugi zupełnie nie widzi ku temu powodów. Kilka przykładów wyraźnie wskazuję, że dopóki partner-gej nie wiem, że jego chłopak jest bi, nie ma problemu. Gdy się dowie - pojawia się problem bifobii. Niezależnie od tego, związki te i tak w każdym znanym mi przypadku kończyły się bez udziału płci przeciwnej, czyli tak samo jak kończą się związki homoseksualistów.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 28 lip 2011, o 17:06 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Niestety też muszę przyznać się, że osobiście jestem trochę na tym punkcie uczulony. Zawsze wydawało mi się, że nie chciałbym związać się z biseksualnym chłopakiem, oczywiście argumentując to tym, że jest większe prawdopodobieństwo zdrady. Teraz jednak uważam, że to nie musi być prawdą. Jeżeli ktoś kogoś kocha, to pozostanie mu wierny.

Nieprzeczytany post: 28 lip 2011, o 23:49 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Pasza pisze:
Niestety też muszę przyznać się, że osobiście jestem trochę na tym punkcie uczulony. Zawsze wydawało mi się, że nie chciałbym związać się z biseksualnym chłopakiem, oczywiście argumentując to tym, że jest większe prawdopodobieństwo zdrady. Teraz jednak uważam, że to nie musi być prawdą. Jeżeli ktoś kogoś kocha, to pozostanie mu wierny.

Zgadzam się z tym, praktycznie mógłbym o sobie to samo napisać :)

Nieprzeczytany post: 29 lip 2011, o 00:09 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Błażej pisze:
Pasza pisze:

jesteś bi? ;o

Nieprzeczytany post: 29 lip 2011, o 03:09 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

emil_samo_zuo pisze:
Błażej pisze:
Pasza pisze:

jesteś bi? ;o

Nie jestem. Powyższa wypowiedź raczej także tego nie sugeruje;>

Nieprzeczytany post: 29 lip 2011, o 08:33 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Błażej pisze:
Nie jestem. Powyższa wypowiedź raczej także tego nie sugeruje;>

wiem, wie, troszkę wczoraj pijany byłem i źle zrozumiałem :C

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]