PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 23 wrz 2019, o 13:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 21:12 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

nowy pisze:
Ci którzy nie wierzą w Boga niech wezmą sobie do serca zakład Pascala (choć ja na prawdę wierzę w Boga i nie muszę się jego argumentami sugerować):

Jeżeli nie wierzysz w Boga i Bóg nie istnieje - nic nie tracisz.
Jeżeli nie wierzysz w Boga a Bóg istnieje - tracisz wszystko.
Jeżeli wierzysz w Boga a Bóg nie istnieje - nic się nie dzieje.
Jeżeli wierzysz w Boga i Bóg istnieje - zyskujesz wszystko.

Strasznie instrumentalne traktowanie religii... Poza tym słowa "w Boga...Bóg" można bez utraty logiki zamienić na "w Allaha...Allah", "w Świętego Mikołaja... Święty Mikołaj", czy nawet "w iPada 7 z opcją podlewania kwiatków krążącego po orbicie Jowisza...iPad 7 z opcją podlewania kwiatków krążący po orbicie Jowisza".

Powiem coś jeszcze. Miałem kiedyś okazję uczestniczyć w pokazie, nazwijmy go, potęgi hipnozy i sugestii. Ludzie wyczyniali w jego trakcie cuda - nieświadomie machali kończynami wszelakimi w strony przeróżne, tracili władzę nad mięśniami, a nawet przeciwnie - jedna dziewczyna została tak usztywniona, że dało się ją położyć jak kłodę na oparciach dwóch ustawionych obok siebie krzeseł. Nie była to tak silna osoba, by świadomie czegoś takiego dokonać. Po chwili sprawny fizycznie chłopak spróbował zrobić to samo bez hipnozy. Po części mu się udało, ale tak napinał mięśnie, że cały się trząsł, a jedno z krzeseł przechyliło się tak mocno, że bez szybkiej interwencji obserwujących to osób upadłby i rozwaliłby sobie głowę. Dokonujący cudów pan nie wypowiadał przy tym żadnych modlitw. Z drugiej strony diabłem raczej też nie był, bo na koniec oferował przepowiednię z kart tarota. Oczywiście zadałem takie pytanie, które można by zweryfikować po pewnym czasie. Weryfikacja przebiegła negatywnie, więc chyba nie była to żadna mara nieczysta.

Czy to w innym świetle stawia egzorcyzmy? Nie słyszałem, by jakiemukolwiek specjaliście ( ;) ) udało się wygnać demona z ciała klienta, który nie życzył sobie takiego traktowania. Czy więc egzorcyzm opiera się na autosugestii? Tak właśnie myślę.

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 21:16 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Smith pisze:
...czy nawet "w iPada 7 z opcją podlewania kwiatków krążącego po orbicie Jowisza".
To jest właśnie taki rodzaj "obrazoburczości", jaki wręcz cenię - nieograniczanie się do ram narzucanych przez tych, którzy potrzebują się ograniczać. I warto dodać, że Smith nie jest "starym użytkownikiem" PWG.[/quote]

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 21:22 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Smith pisze:
czy nawet "w iPada 7 z opcją podlewania kwiatków krążącego po orbicie Jowisza...iPad 7 z opcją podlewania kwiatków krążący po orbicie Jowisza".
Och, to przecież już było — Czajniczek Russella
Wikipedia pisze:
Przyczyną dla której zorganizowane religie zasługują na potępienie jest to, że w przeciwieństwie do wiary w czajniczek Russela, są potężne, wpływowe, mają korzyści podatkowe oraz zagwarantowany wpływ na dzieci zbyt małe by się bronić. Dzieci nie są przymuszane do spędzania decydujących o ich późniejszym rozwoju lat na czytaniu ilustrowanych książeczek o czajniczkach. Państwowe szkoły nie wykluczają dzieci, których rodzice upodobali sobie zły kształt czajniczka. Wyznawcy czajniczka nie kamienują niewierzących w czajniczek, czajniczkowych apostatów, czajniczkowych heretyków czy też czajniczkowych bluźnierców. Matki nie ostrzegają synów przed małżeństwem z czajniczkową sziksą, której rodzice wierzą raczej w trzy czajniczki niż jeden. Ludzie, którzy najpierw wlewają mleko nie rzucają na kolana tych, którzy najpierw wlewają herbatę.

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 21:23 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

nowy pisze:
Makaron religia katolicka nie dopuszcza seksu męsko-męskiego - i co z tego ? Religia katolicka nie dopuszcza również seksu męsko-żeńskiego przed ślubem, kłamstwa, pychy, przekleństw itd. - to są grzechy, które popełniamy codziennie - i co ? I nic.

Ty z tymi pytaniami do mnie? Ja nigdzie nie napisałem, że jestem katolikiem. Wolno mi być pysznym, kłamać etc.

nowy pisze:

Nie wierzę i robię swoje, a jeśli bogowie istnieją, to mam nadzieję, że też robią swoje i nie przeszkadzam im w pracy.

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 21:25 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

artiil pisze:
Inne argumenty też były, też w innych "skórkach", co wcale nie umniejsza ich istotności ;)

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 21:27 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Makaron pisze:
Wolno mi być pysznym, kłamać etc.
Hmm, myślę, że też nie wolno, tylko pod inną sankcją niż grzech. Nie prowokuj ;)

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 21:29 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Smith pisze:
artiil pisze:
Inne argumenty też były, też w innych "skórkach", co wcale nie umniejsza ich istotności ;)
Ja nie umniejszam ich istotności, tylko używam brzytwy Ockhama. ;)

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 21:31 
Mistrz-Magik ;)

Masz racje chłopcze :) I dumny z tego jestem. :) Na 1 rzut oka widac roznice wypowiedzi Smitha a np 7z9. Gdyz nie atakował nikogo i nie wysmiewał, kpin nie robil tylko odpowiedział bardzo madrze :) Najmadrzejsza jak dotad wypowiedz w tym watku :) z ktora sie zgadzam.

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 21:36 
Czarownica nie z tej Ziemi

Szczerze to po dywagacjach z wami, już mnie to tak znudziło, że mam to w dupie co będziecie dalej pisać na temat religii. :wink:

Nieprzeczytany post: 13 lip 2011, o 00:48 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
7z9 pisze:
gdzie te czasy, kiedy cysiek zażarcie bronił kościoła i religii :D

nie kościoła, tylko prawa ludzi do przekonań i przeciwstawiałem się generalizacji. na zasadzie, że wszyscy katolicy to zło i szatan. ja znam wielu katolików, których bardzo lubię i są w porządku. ale oni mnie nie próbują na każdym kroku przekonywać, że mam wierzyć w boga, bo inaczej pójdę do piekła albo przynajmniej przegram zakład z Pascalem. no i też o ile pamiętam zwracałem uwagę, że w swoim czasie (średniowiecze i okolice, ale też później) kościół i osoby z nim związane oprócz zaprowadzenia zniszczeń i pożogi przyczyniały się do rozwoju kultury (budownictwo, muzyka, literatura itd.) oraz nauki (matematyka, wiedza o przyrodzie, medycyna). wspomnę choćby kanonika Kopernika albo mnicha Mendla. tak że ciężko mi bezrefleksyjnie wszystkie zjawiska z etykietką "kościół" czy "religia" do jednego wora z bzdurami i głupotami i tę opinię dalej podtrzymuję.

@egzorcyzmy: to nie prawda, że psychiatria i psychologia nie potrafi tego wyjaśnić. jest bardzo wiele zaburzeń ujętych w kalsyfiakacjach (ICD, DSM), których objawy przypominają te przypisywane opętaniu. zjawisko to pojawia się w różnych kulturach, nie tylko kręgu judeochrześcijańskiego i wszędzie przybiera postać zdeterminowaną przez kulturę - tzn. osoba opętana zachowuje się tak, jak wymagają tego od niej normy kulturowe/wierzenia dot. opętania funkcjonujące w danej kulturze, co wskazuje raczej na to iż przyczyny takich zachowań leżą w psychice człowieka, nie są zaś skutkiem ingerencji jakichś zewnętrznych wobec niej, niematerialnych bytów demonicznych. i też nie prawda, że egzorcyści się przejmują opiniami psychiatrów. przypominam głośną sprawę Anneliese Michel z Niemiec, gdy księża nie dopuścili do leczenia chorej dziewczyny, zamiast tego poddając ją egzorcyzmom, wskutek czego pozbawiona opieki medycznej dziewczyna zmarła. Oni mieli potem za to proces w sądzie i zostali skazani.

7z9 pisze:
nie słyszałem nigdy o takiej wersji czajniczka, ale już mi się podoba :)

no coś ty, przecież imbryk Bertranda to ojciec i matka wszelkich latających potworów spaghetti, niewidzialnych różowych jednorożców itp. historii :>

Nieprzeczytany post: 13 lip 2011, o 09:33 
Wiedźma jak ta lala

Boga nie ma.

Nieprzeczytany post: 13 lip 2011, o 09:49 
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ci którzy nie wierzą w Boga niech wezmą sobie do serca zakład Pascala (choć ja na prawdę wierzę w Boga i nie muszę się jego argumentami sugerować):

Jeżeli nie wierzysz w Boga i Bóg nie istnieje - nic nie tracisz.
Jeżeli wierzysz w Boga a Bóg nie istnieje - nic się nie dzieje.
Jeżeli wierzysz w Boga i Bóg istnieje - zyskujesz wszystko.

A skąd wiesz którego wybrać boga?
Boga, Jahwe, Allaha, słonia, krowę, wielkiego węża czy może Ra?
W większości religii niewierzący to jeszcze ulecą. Bo błądzą, chociaż i tak niech zdychają. Innowiercy to za to najgorsze ścierwo. Jeżeli będziesz wierzył w swojego boga i okaże się że jest inny to wtopa totalna - przekonasz się że lepiej było nie wierzyć w niego.
Zakład Pascala jest kolejnym dowodem prostolinijności myślenia katolików (czy tam innowierców) - nie ma innej słusznej religii niż moja/nasza. W ich argumentacji nawet przez chwilę nie potrafi zaistnieć myśl o błędzie własnych przekonań. W końcu powiedzieli im, że jest jeden bóg.

Nieprzeczytany post: 13 lip 2011, o 12:54 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Surion pisze:
Boga nie ma.

Prawdopodobnie, coby być precyzyjnym.

Nieprzeczytany post: 13 lip 2011, o 13:48 
Mistrz-Magik ;)

Jak wiadomo chrześcijanizm jest bardzo podzielony tak jak takie puzzle. Każdy kawałek tworzy chrześcijaństwo w jakimś stopniu. Katolicyzm jest największym puzzlem.

to teraz taki mały cytat

Cytuj:
Współczesne wyznania chrześcijańskie mają różny stosunek do orientacji homo- i biseksualnej jak i samych kontaktów homoseksualnych. Poglądy te jednocześnie stanowią oś sporu między liberalną i konserwatywną teologią. Liberalni teologowie postrzegają orientację homoseksualną jako stałą, niewybraną, normalną i neutralną moralnie dyspozycję mniejszości ludzkości. Interpretują oni potępiające kontakty homoseksualne fragmenty Biblii jako uwarunkowane kulturowo (podobnie jak fragmenty dopuszczające wielożeństwo i niewolnictwo). Teologowie konserwatywni postrzegają homoseksualizm jako zło, często zakładają, że orientacja homoseksualna jest wynikiem wyboru (wbrew współczesnej nauce[7]), podlega zmianie, jest zachowaniem nienaturalnym i niemoralnym, niezależnie od rodzaju relacji, w jakiej jest wyrażana.

Moim zdaniem katolicyzm (czyli przede wszystkim teologowie konserwatywni ) jest zbyt dumny by przyznać się do błędu. Gdyż biblia podczas tłumaczenie została w wielu przypadkach źle zinterpretowana. (1)Oczywiście są wątki potępiające które moim zdaniem są uwarunkowane kulturowo, jednak jest spór co do interpretacji i wcale bym się nie zdziwił jeżeli te teksty by nie potępiały lesbijek jak i gejów tylko wpłynęły by na ich korzyść.

(2)Również istnieją wątki które wprost nie potępiają homoseksualizmu lecz zostały źle zinterpretowane tak myślę i uważam.

np

(1)
Cytuj:
Pierwszy List do Koryntian (6,9-10) w katalogu osób potępionych, które nie odziedziczą Królestwa Bożego wymienia kategorię osób różnie tłumaczonych (np. Biblia Tysiąclecia określa ich jako "mężczyźni współżyjący ze sobą"). Niektórzy badacze zwracają uwagę, iż w oryginale zamiast znanego ówcześnie słowa paiderasste zostało użyte słowo arsenokoitai, niespotykane nigdzie wcześniej, utworzone przez św. Pawła z połączenia słów arseno (mężczyzna) i koitai (łóżko). Tym samym nie jest jasne co miał na myśli św. Paweł tworząc to słowo. Spekuluje się, iż określenie to może nie odnosić się ogólnie do uprawiających seks homoseksualny[14] ale do męskiej prostytucji. Spotykane są też inne interpretacje tego słowa[15][16].

(2)
Cytuj:
Relacja związku Dawida i Jonatana (2 Księga Samuela) według niektórych jest przykładem miłości między dwoma mężczyznami. W Biblii Tysiąclecia można znaleźć: "Dusza Jonatana przylgnęła całkowicie do duszy Dawida. Pokochał go Jonatan tak jak samego siebie". Dawid po śmierci umiłowanego Jonatana wznosił żałobne pieśni według Biblii Gdańskiej: "Żal mi ciebie, mój bracie, Jonatanie. Tak bardzo byłeś mi drogi! Więcej ceniłem twą miłość niżeli miłość kobiet", a według innego tłumaczenia z Biblii Tysiąclecia: "Żal mi ciebie, bracie mój, Jonatanie, byłeś mi bardzo miły. Miłość twoja była mi rozkoszniejsza niż miłość kobiety". Nie mniej interpretacje miłosnej relacji Dawida i Jonatana odrzuca większość biblioznawców, interpretując ją jako bardzo bliską przyjaźń ale bez seksualnych podtekstów.

Kościół katolicki jest leniwy zamiast szukać swoich błędów od podstaw to wolą iść na łatwiznę i uważać homoseksualizm jako łamanie prawa naturalnego człowieka. Głupota jednym słowem.

Na pierwszy rzut oka widać błędy w interpretacji. Władze kościoła wiedzą o tym problemie lecz gdyby zmienili nagle swój światopogląd zapewne podważone by zostały fundamenty kościoła katolickiego czego nie chcą i temu będą krytykować homoseksualizm i mówić że to grzech. Egoizm tu widzę. Stracili by pewnie wierzących i "tacy" by nie było ;]

Jednak to co mnie cieszy jest wiele religii które akceptują homoseksualizm w tym religii chrześcijańskich.

Jedno mnie zastanawia czemu pedały w Polsce tak krytykują kościół katolicki a nie np islam?? Gdzie za czyny homoseksualne można stracić życie?? przykładem jest

Cytuj:
egzekucja irańskich nastolatków-gejów, Mahmuda Asgariego i Ajaza Marhoniego, dokonanej w 2005 roku przez irańskich fundamentalistów.

o.O

Warto poczytać źródło moich cytatów więc linkuje :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Religie_a_homoseksualizm

Nieprzeczytany post: 13 lip 2011, o 14:05 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
wg mnie to zupełnie na odwrót, niż pisze puma. to nie jest tak, że nietolerancja i potępienie homoseksualizmu wynika z zapisów (abstrahując od interpretacji czy poprawności tłumaczeń) Biblii, tylko to te pisma (być może faktycznie tendencyjnie tłumaczone i interpretowane) są wybiórczo używane by takie postawy uzasadnić, zaś źródła uprzedzeń leżą zupełnie gdzie indziej. gdyby było inaczej, to z taką samą srogością potępiano by - jak wspominał 7 - osoby noszące szaty z 2 różnych włókien, miesiączkujące kobiety albo jedzących małże czy inne krewetki. tak się jednak nie dzieje.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]