PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 12 lis 2019, o 11:34

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 01:22 
Chłopiec
Awatar użytkownika

ombre pisze:
Myślałeś kiedyś nad tym, żeby swoje myśli ubrać w słowa?
Powyżej próbka.
Ubieranie myśli w słowa mówione - dzięki Tobie doświadczyłem tego w sobotę u Mithnae'a. :) Tu były słowa pisane. Też total :P

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 12:52 
Wiedźma jak ta lala

Chlopiec pisze:
Mithnae'a

Rozważmy ten apostrof.

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 13:17 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Surion pisze:
Chlopiec pisze:
Mithnae'a

Rozważmy ten apostrof.

Przypomnijmy, ze to ty sprawiłeś, że spłynęło na mnie światło prawdy - wsparłszy się na odpowiednich źródłach - objawiając mi właściwą dla fonologii Quenya wymowę tego słowa.
Czyż zatem godzi się wymagać od mniej zainteresowanych tematem znajomości onejże, która nawet tobie - światłemu, bywałemu, dociekliwemu w swych latach sędziwych Surionowi - nie wydała się z początku oczywista?

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 18:09 
Czarownica nie z tej Ziemi

Że też wcześniej nie trafiłem na ten wątek.

Chlopiec pisze:
A ja sobie mogę wyśmiewać radiomaryję i buntować się wyśmiewaniu gejów, bo uważam, że warto wyśmiewać głupotę.
Jak dla mnie orientacja seksualna jest ortogonalna do głupoty, a radiomaryjne zalecenia i modlitwy - silnie, dodatnio z nią skorelowane.
Gdyby bycie np. homoseksualistą wymagało np. wiary, że penis służy do latania, to co innego - popierałbym także wyśmiewanie gejów. Ale, że nie wymaga, to nie popieram.
A te 95% czasu poświęcane na zaklęcia, których skuteczności już z założenia nie da się doświadczyć to właśnie taki surowy przykład głupoty.

PS. Chętnie przyjmuję też wyśmiewanie mojej głupoty. A ewentualne sprzeczanie się co do tego czy można głupotę wyśmiewać, czy lepiej wyśmiewać np. niewiarę albo orientację traktuję jako oddzielną dyskusję.

Chłopcze i inni, którzy obrażają moją religię czyli katolicyzm - to Wy reprezentujecie głupotę, a nie my. Po prostu w głowie się nie mieści, że macie czelność modlitwę i wiarę określać mianem zaklęć. Możecie nie zgadzać się z pewnymi rzeczami w katolicyzmie, ale nie macie prawa poniżać nas katolików. Może idźcie pogadać z egzorcystą żeby zobaczyć jak te jego 'zaklęcia' wpływają na osoby opętane przez szatana. To jest straszne, że macie czelność pluć jadem na katolików.

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 18:25 

7z9 pisze:
nowy pisze:
Chłopcze i inni, którzy obrażają moją religię czyli katolicyzm - to Wy reprezentujecie głupotę, a nie my. Po prostu w głowie się nie mieści, że macie czelność modlitwę i wiarę określać mianem zaklęć. Możecie nie zgadzać się z pewnymi rzeczami w katolicyzmie, ale nie macie prawa poniżać nas katolików. Może idźcie pogadać z egzorcystą żeby zobaczyć jak te jego 'zaklęcia' wpływają na osoby opętane przez szatana. To jest straszne, że macie czelność pluć jadem na katolików.

jedno pytanie tylko: czy katolicyzm akceptuje zostawianie dziewczyny w domu i ganianie po krzakach z facetami?
albo jeszcze jedno malutkie: jak godzisz swój homoseksualizm z nauką kościoła?

o właśnie, dobrze że wspomniałeś -- opętania i egzorcyzmy też są za*****te :D oni ponoć nawet szkolą do tego celu specjalistów :hahaha:
to skoro już (wiem, że jestem niekonsekwentny, miało być tylko jedno, ale): czy jesteś za paleniem czy za topieniem czarownic?

chciałem też zwrócić uwagę, że to kościół przoduje w poniżaniu. wszyscy są np. zmuszani do życia wg ich reguł (np. małżeństwa), choć polska podobno nie jest państwem wyznaniowym. mówiąc o istnieniu boga, w takim samym stopniu obrażają ateistów. brzuch kobiety nie jest częścią jej ciała, ale jest elementem polityki kościoła.

no ale co wolno wojewodzie...

nowy pisze:
A i jeszcze jedno - jak się kiedyś spotkamy i będziecie przy mnie gadać takie głupoty jak Chłopiec to dostaniecie w mordę, tak w mordę - nie będzie to po katolicku, ale może Wasz mózg zacznie wtedy pracować.

teraz już nie mam wątpliwości -- jesteś 100% katolikiem. każde podważenie podstaw wiary powoduje agresję... zatem zatoczyliśmy koło i wracamy do tematu pokrewnego radyju.

Katolicyzm nie akceptuje tego jak to określiłeś zostawiania dziewczyny i zabawiania się w krzakach i mam tego świadomość, podobnie jak mnóstwa innych grzechów, które codziennie popełniał. Jak godzę swój homoseksualizm z nauką kościoła ? Kiedyś kościół palił na stosie ludzi, kościół to ludzie, a oni nie zawsze postępują słusznie.
No cóż, widać nawet na youtube prawdziwych filmów z wypędzania demonów nie widziałeś skoro dla ciebie egzorcyzmy to ściema.......

A i jeszcze jedno, nie jestem przykładnym katolikiem, można powiedzieć, że jestem wierzący, ale niepraktykujący - co nie zmienia faktu, że wierzę w Boga.

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 18:42 

7z9 pisze:
nowy pisze:
Jak godzę swój homoseksualizm z nauką kościoła ? Kiedyś kościół palił na stosie ludzi, kościół to ludzie, a oni nie zawsze postępują słusznie.

a jak brzmi odpowiedź? bo przyznam, że nie rozumiem. wprawdzie uważają, że jesteś człowiekiem niższej kategorii, ale może nie mają racji?

nowy pisze:
No cóż, widać nawet na youtube prawdziwych filmów z wypędzania demonów nie widziałeś skoro dla ciebie egzorcyzmy to ściema.......

ludzie w czasach średniowiecza (i wcześniej) widzieli na własne przerażone oczy, jak bóg zsyła ciemności, bo się nie słuchali kapłanów, a kapłani lojalnie ostrzegali... chcieli dobrze, tylko podły lud nie wierzył. niestety wtedy nikt (oczywiście poza kościelnymi naukowcami i przywódcami) nie wiedział o czymś takim jak zaćmienie -- może słyszałeś kiedyś o takim zjawisku...

PS. jako przykładny dociekliwy katolik na pewno wiesz, że Twoja religia karze śmiercią wszystkich, którzy zakładają ubrania z dwóch różnych materiałów oraz tych którzy ośmielą się spożywać owoce morza. uzasadnij mi to proszę, to może jeszcze zmienię zdanie.

Katoliccy egzorcyści konsultują się z psychiatrami, zanim poddadzą kogoś egzorcyzmom.
Moja religia nikogo nie karze śmiercią.

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 18:54 
Mistrz-Magik ;)

Dziś ktoś z forum stwierdził, ze te dyskusje nie maja sensu. Bo starsi uzytkownicy sa wychowani w stylu moje zdanie jest tylko słuszne reszta gada głupoty. Dla nich katolik to samo zuo i niech tak zostanie. Nie ma co tracic nerwow na tlumaczenia , jezeli i tak wiedza swoje.

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 18:59 

Ciekawe - mam tyle wspólnych poglądów z Pumą, a zaczęło się od kłótni na PW :dunno:

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 19:15 

Krucjaty zatrzymały na jakiś czas ekspansję Muzułmanów. Fakt, że psychiatrzy nie potrafią jeszcze tego zakwalifikować oznacza, że nie da się tego naukowo zaklasyfikować i tyle, bo tu właśnie wkraczamy w sferę religii. Stary i Nowy Testament pisane były wieki temu, zawierają moim zdaniem część rzeczy stosownych do tamtych czasów, ale w zdecydowanej większością Biblia jest przepełniona miłością i prawdami aktualnymi do dziś.

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 19:57 
Chłopiec
Awatar użytkownika

nowy pisze:
Chłopcze i inni, którzy obrażają moją religię czyli katolicyzm - to Wy reprezentujecie głupotę, a nie my. Po prostu w głowie się nie mieści, że macie czelność modlitwę i wiarę określać mianem zaklęć.
Problem w tym, że skuteczność modlitw jest identyczna ze skutecznością zaklęć. I to niezależnie od typu religii. Stąd porównanie się nasuwa samo, jeśli tylko nie narzucać sobie ograniczenia pt.:"nie wolno tego porównywać".
Zresztą w Indiach była taka akcja, jak ważny członek jakiegoś tamtejszego ważnego wyznania, po kłótni z ateistą chciał pokazać, że jego modlitwy faktycznie skutkują. Chyba w dwóch sesjach stosował najważniejsze swoje modlitwy, w warunkach przygotowanych specjalnie do tego celu. Skutek był zerowy. Jak ktoś ma link do filmów na youtube (długie to, bo modlitwy były długie), to niech wrzuci.
nowy pisze:
Ciekawe - mam tyle wspólnych poglądów z Pumą, a zaczęło się od kłótni na PW :dunno:
Pogadajcie więcej, to trafisz na problem dostosowania się do czegoś w stylu trójwartościowej logiki. :)

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 20:06 

Modlitwa to forma kontaktu z Bogiem, okazywanie mu szacunku i może mieć różne formy i cele. Nie wiem o co ci chodzi z tym dawaniem. Niektórzy ludzie doznają łaski kontaktu np. z Matką Boską jak dzieci z Fatimy.

Więcej się w tym wątku nie wypowiadam, bo już mi się znudziło, każdy ma swoje zdanie i przy nim pozostanie.

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 20:18 
Chłopiec
Awatar użytkownika

nowy pisze:
Modlitwa to forma kontaktu z Bogiem, okazywanie mu szacunku i może mieć różne formy i cele. Nie wiem o co ci chodzi z tym dawaniem. Niektórzy ludzie doznają łaski kontaktu np. z Matką Boską jak dzieci z Fatimy.
Więcej się w tym wątku nie wypowiadam, bo już mi się znudziło, każdy ma swoje zdanie i przy nim pozostanie.

Z mojego doświadczenia - ludzie po jakimś czasie zmieniają zdanie. Czasem wielokrotnie. Dlatego warto sobie niekiedy pogadać. Kontakt z bogiem poprzez modlitwę jest zaskakująco jednokierunkowy jak na coś, co nazywa się kontaktem.
Sama świadoma niewiara w bogów chyba nie może być nazwana głupią, bo nie prowadzi do żadnych decyzji, które w uzasadniony sposób, obiektywnie można byłoby nazwać głupimi. Często natomiast prowadzi do obrazoburczych zachowań. A to, czy to źle być obrazoburczym, czy też nie, to już kwestia właśnie światopoglądu. Jak dla mnie nie ma w tym nic złego, ale nie wydaje mi się, żebym umiał argumentować komuś kto myśli inaczej, że obrazoburczość nie jest zła, bo to tak jakbym przekonywał, że kolor niebieski jest ładniejszy od zielonego.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 20:28 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Ja chciałem tylko nieśmiało zauważyć, że katolicyzm nie dopuszcza kontaktów między osobami tej samej płci. Jeśli ktoś uważa się za katolika, to seks męsko-męski powinien sobie odpuścić. Religia to nie supermarket, w którym możemy wybierać to, co nam się podoba, a odrzucać zasady, które nas drażnią.

7z9 pisze:
gdzie te czasy, kiedy cysiek zażarcie bronił kościoła i religii :D

Przejrzał.

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 20:53 

Makaron religia katolicka nie dopuszcza seksu męsko-męskiego - i co z tego ? Religia katolicka nie dopuszcza również seksu męsko-żeńskiego przed ślubem, kłamstwa, pychy, przekleństw itd. - to są grzechy, które popełniamy codziennie - i co ? I nic.

Ci którzy nie wierzą w Boga niech wezmą sobie do serca zakład Pascala (choć ja na prawdę wierzę w Boga i nie muszę się jego argumentami sugerować):

Jeżeli nie wierzysz w Boga i Bóg nie istnieje - nic nie tracisz.
Jeżeli nie wierzysz w Boga a Bóg istnieje - tracisz wszystko.
Jeżeli wierzysz w Boga a Bóg nie istnieje - nic się nie dzieje.
Jeżeli wierzysz w Boga i Bóg istnieje - zyskujesz wszystko.

Nieprzeczytany post: 12 lip 2011, o 21:06 
Chłopiec
Awatar użytkownika

nowy pisze:
Ci którzy nie wierzą w Boga niech wezmą sobie do serca zakład Pascala (choć ja na prawdę wierzę w Boga i nie muszę się jego argumentami sugerować):

Jeżeli nie wierzysz w Boga i Bóg nie istnieje - nic nie tracisz.
Jeżeli nie wierzysz w Boga a Bóg istnieje - tracisz wszystko.
Jeżeli wierzysz w Boga a Bóg nie istnieje - nic się nie dzieje.
Jeżeli wierzysz w Boga i Bóg istnieje - zyskujesz wszystko.

Nie raz słyszałem, że moje negatywne odczucia względem religii wynikają z tego, że miałem dużo nieszczęścia do niefajnych ludzi ją wyznających.
Od tego czasu trochę się zmieniło, co przypomniał mi przytoczony zakład Pascala. W ostatnich kilku latach był on bowiem racjonalnym argumentem powodującym kilku znajomych mi wierzących do działań, które istotnie i obiektywnie (post factum - także ich zdaniem) pogorszyły ich życie. Jeśli religia w tym tempie będzie mnie coraz bardziej negatywnie doświadczała, to za 5 lat już skutecznie zabije mi część wierzących bliskich, a po kolejnych pięciu, w jakiś sposób wykończy i mnie.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]