PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 29 mar 2020, o 16:56

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 24 paź 2004, o 16:45 
Rusałka
Awatar użytkownika

Znaki szczególne... Już kiedyś poruszany był wątek podobny ale zawężony tylko do tzw. "gay-radaru".

Są rozne możliwości dawania innym do zrozumienia że jest się gejem. Począwszy od chodzenia z chłopakiem za rękę po przez rózne zachowania na małych szczegółach kończąc. Na pewno znacie jakies emblematy, symbole po ptórych można poznać że mamy doczynienia z gejem/lesbijką. Srebrne obrączki, tęcze, etc.

Zastanawia mnie w tym jednak co innego. Po przez takie akcesoria - 'znaczniki' niejako piętnujemy siebie. Znaczymy się dla innych, by inni - wtajemniczeni mogli zrozumieć nasz przekaz - "jestem homoseksualny(a)". Czy jednak takie 'oznakowanie się' nie jest jakąś forma izolacji - może podświadomą. Tworzymy sobie własny kod rozpoznawczy. Będziemy wówczas wiedzieli kto jest 'Nasz' a kto 'Obcy'. Czasami mam wrażenie że jest to jakiś mały przyczynek do samoizolacji i tworzenia podziału świata na nasz i nie nasz.

Nieprzeczytany post: 24 paź 2004, o 17:47 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
cotopaxi pisze:
Są rozne możliwości dawania innym do zrozumienia że jest się gejem. Począwszy od chodzenia z chłopakiem za rękę

ee?? to to juz jest 'dawanie do zrozumienia'? a jak typ idzie z typiara za reke to tez niby daje do zrozumienia ze jest hetero? Oo
a wreszcie co ja daje do zrozumienia jak ide za reke z kumpela powiedzmy?

Cytuj:
po przez rózne zachowania na małych szczegółach kończąc. Na pewno znacie jakies emblematy, symbole po ptórych można poznać że mamy doczynienia z gejem/lesbijką. Srebrne obrączki, tęcze, etc.

a o tym nie slyszalem nigdy. o co ze srebrna obraczka hozi?? ze to niby pedalskie jest? (moj kumpel np nosi z piec takich :P)

Cytuj:
Zastanawia mnie w tym jednak co innego. Po przez takie akcesoria - 'znaczniki' niejako piętnujemy siebie. Znaczymy się dla innych, by inni - wtajemniczeni mogli zrozumieć nasz przekaz - "jestem homoseksualny(a)". Czy jednak takie 'oznakowanie się' nie jest jakąś forma izolacji - może podświadomą. Tworzymy sobie własny kod rozpoznawczy. Będziemy wówczas wiedzieli kto jest 'Nasz' a kto 'Obcy'. Czasami mam wrażenie że jest to jakiś mały przyczynek do samoizolacji i tworzenia podziału świata na nasz i nie nasz.

mi sie nie wyaje zeby zjawisko takie wystepowalo. po jakims zewnetrznym wygladze, zwlaszcza w obecnych czasach, ciezko jest stwierdzic cz ktos jest hetero czy homo. kilkanascie lat temu pewnie mozna bylo z wiekszym prawdopodobienstwem domniemywac ze ktos bardziej awangardowo ubrany/obkolczykowany itp itd.. jest homo. dzis mi sie wydaje ze wcale to oczywiste nie jest. ktos moze wygladac na 100% ciote pedalska a byc hetero jak najbardziej tylko sie stylizowac tak bo to trendy tudziez glamour i edgy ;P a kto inny moze byc gejem a chodzic w bojowkach i swetrze bo mu tak wygodnie.
zreszta nie wiem, moze faktycznie jest cos takiego ze geje sie w charakterystyczny spozob nosza, ale raczej dotczy to dosc waskiego kregu ludzi zwiazanych z clubbingiem itp, itd i nie nalezalo by tu generalizowac rozciaganiem takich stereotypow na wszystkich homo.

pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]