PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 6 kwie 2020, o 13:00

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 3 sty 2007, o 02:32 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Witam,
Znalazłem dziś na onecie takiego newsa: http://wiadomosci.onet.pl/1458128,12,item.html
Cytuj:
Francuski sąd administracyjny orzekł, że powiązana ze skrajną prawicą organizacja charytatywna może żywić bezdomnych zupą na wieprzowinie - czego niedawno zabroniła policja jako praktyki rasistowskiej.

W pierwszej chwili zupełnie nie zrozumiałem jak zupa może być rasistowska. Myślałem, że może podający ją oferowali tę zupę ludziom i w ten sposób nazywali ich świniami, ale myliłem się.
Wiem, że niekiedy mam poglądy, które przez grono PWG uznane byłyby za prawicowe. Nie wiem czy tym razem moje podejście do sprawy także nie wynika -wg Was, ze zbytnio prawicowego spojrzenia. Dlatego też poddaję pod rozwagę temat rasizmu w postaci podawania zupy gotowanej na wieprzowinie. Czy jeżeli podaje ją organizacja nie będąca częścią państwa, to ma obowiązek oferowania potraw takich, aby mogły być spożywane przez każdego potencjalnego "klienta"? A jeżeli tak, to czy to oznacza, że powinno się podawać także potrawy dla wegetarianów, czy też wersje przeznaczone dla cukrzyków, albo np zmiksowane posiłki dla bezzębnych? Przykłady możnaby mnożyć. Zastosowaną tu zasadę - jakakolwiek by była - można rozszerzyć na dalsze dziedziny dyskryminacji. Czy organizacja niosąca pomoc "biednym" powinna być przystosowana zarówno do obsługi białych i czarnych ludzi? Hetero i homoseksualistów? Ludzi o poglądach prawicowych i lewicowych - pod warunkiem że zachowują się kulturalnie? Oczywiście mówię tylko o takich sytuacjach, w których dana cecha ludzka ma wpływ na to w jaki sposób człowiek ten powinien być obsługiwany.
A jeżeli taka organizacja jest częścią państwa? Czy wtedy wszelkie potencjalne przypadki dyskryminacji powinny być eliminowane? Czy - dalej rozszerzając - ludzie nie powinni być dyskryminowani ze względu na swoją wiedzę/inteligencję? Nie mówię o przyjmowaniu człowieka do pracy, ale np o studiach, na których ci lepsi dostają stypendia, mimo że uczelnia nic w zamian od tychże studentów nie dostaje - a przynajmniej nie ma takiego obowiązku. Jeżeli w tym momencie powiecie, że dyskryminacji tej powinno się wystrzegać, ale uczelnia jest wyjątkiem, bo z góry jest przeznaczona do promocji osób o dużych zdolnościach, to czy istnienie organizacji (państwowych lub nie), które mają na celu wspomaganie ludzi o konkretnych cechach w ogóle jest dopuszczalne? Chyba jest, bo przecież istnieje Lambda, która wspiera homoseksualistów. Ale istnieje też Młodzierz Wszechpolska, która promuje heteroseksualizm. Czy gdyby oni rozdawali posiłki tylko biednym heterykom (pomijając problem rozpoznawania heteryka) to czy byłaby to już dyskryminacja?
Ostatecznie - bo nie wiem do jakich wniosków dojdziecie - czy jeżeli wszyscy powinni się wystrzegać dyskryminacji, to czy zapraszając do siebie na przyjęcie tylko homoseksualistów (niezależnie od tego co Wami kieruje) nie zachowujecie się w sposób dyskryminujący?

Ja jeszcze nie wiem jaki mam punkt widzenia.
PS. Ten post nie jest do pośmiania się, tylko jest na poważnie. Nie ma co czytać między liniami i szukać ironii czy sarkazmu.

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 8 sty 2007, o 09:58 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Ale istnieje też Młodzierz Wszechpolska, która promuje heteroseksualizm.

no wolne żarty, nie widziałeś filmów kopulacyjnych Wszechpolak-Wszechpolak i Wszechpolak-szuflada? :-o

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 8 sty 2007, o 10:33 
Chłopiec
Awatar użytkownika

hmm... chyba nie.... ale podeślij :)

count your blessings now
'fore they're long gone

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]