PWGay
http://pwgay.vipserv.org/

To też powinno być w dziale "Humor"
http://pwgay.vipserv.org/viewtopic.php?f=2&t=1309
Strona 1 z 1

Autor:  Makaron [ 3 sie 2006, o 09:29 ]
Tytuł:  To też powinno być w dziale "Humor"

1. Papieska woda z Wadowic

[Interia.pl] http://tiny.pl/tz12

Wieść o uzdrawiającej mocy źródełka bijącego u stóp wadowickiego pomnika Jana Pawła II przyciąga tłumy pielgrzymów.

Nabieranie "cudownej" wody przybrało takie rozmiary, że miasto planuje zamontować w tym miejscu specjalny kran - pisze dziennik "Metro".

Od miesiąca codziennie na rynku w Wadowicach przed spiżowym pomnikiem Jana Pawła II stoją grupy turystów. To miejsce przed bazyliką przyciąga też mieszkańców. Wielu obmywa ręce i twarz w wodzie, która wytryska spod papieskiego pastorału i ścieka po granitowym cokole. Niektórzy zadają sobie wiele trudu, by dłońmi nabrać ją do butelek.

Z ust do ust niesie się wieść o uzdrawiających właściwościach "papieskiego źródła". Wzmożone zainteresowanie pielgrzymów dostrzegają też duchowni.

- Mamy tu do czynienia z symbolicznym znaczeniem wody, bo tylko takie znaczenie jej przypisujemy - komentuje ks. prałat Jakub Gil, proboszcz bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach. - Nie ma nic złego w tym, że ludzie dotykając tej wody, chcą na przykład zmienić swoje życie na lepsze. Pomnik Jana Pawła II jest przypomnieniem tego proroka naszych czasów. Sam mówił, że "tu się wszystko zaczęło". Więc i ludzie mają nadzieję, na odmianę swojego losu - opisuje.

Tymczasem na rynku w ofercie okolicznych sprzedawców dewocjonaliów pojawiły się już nawet plastikowe butelki w kształcie Maryi, po 3 zł sztuka, które pielgrzymi kupują, by zabrać "papieską wodę" ze sobą i podzielić się z rodziną. Boom na "cudowne źródło" zaskoczył wadowickich urzędników, którzy wpadli na pomysł, by uruchomić starą studnię.

--------------------------------------------------------------------------------------

2. Motoryzacja

Poszła fama, że w pewnym miasteczku jest cudowne źródełko, które leczy ułomności. i tak zebrali się przy nim ślepy, garbaty i sparaliżowany na wózku. Ślepy przemył oczy i krzyknął: - O rany, ludzie, ja widzę! Garbaty wykąpał się w źródełku i krzyknął: - O rany, ludzie, nie mam garba! Na to sparaliżowany wjechał z wózkiem do wody i krzyknął: - O rany, ludzie, mam nowe opony!

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/