PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 17 wrz 2019, o 02:48

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 15 cze 2004, o 16:34 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Byłem dziś świadkiem morderstwa homika!
Widzę, jak jakiś gość z samorządu przekłada ogłosznia wiszące na Hydeparku. Akurat mialem chwile czekania, wiec stanąłem obok poczytać, co nowego przyczepili. W pewnym momencie widzę, jak kieruję ręke na kartkę z homikiem i mówi do drugiego, który stał w pobliżu (nazwisk nie podaję, bo się ktoś czepi): "widziales to?"... ktos z nich powiedzial "byles na tej stronie?" Ten z samorządu zerwał ogłoszenie i trzymał je w ręku.
"jeśli ma dobrą datę ważności to niech zostanie" - powiedział ten drugi.
"To nie ma nic wspólnego z tolerancją" powiedział ten z samorządu.
"Trzeba będzie o tym porozmawiać na....." - nie doslyszalem zdania, które wypowiedzial ten z samorządu. Następnie, zamiast przewiesić ulotkę tak jak inne jeszcze ważne (homik powieszony był dzień wcześniej, a okres ważności to 2 tygodnie) - wyrzucił ją do kosza.
Homik został bezprawnie zamordowany. Było to papierowy homik, ale nim się obejrzymy, a tak samo potraktują tych z krwi i kości!

Ok - teraz muszę się wytłumaczyć z mojej reakcji na to zdarzenie. Czyli - dlaczego nie zaprotestowałem?
1) Chciałem zobaczyć całe zdarzenie, a że miałem okazje słyszeć opinię na temat homika, czekałem na finał.
2) Bałem się objawić, gdy w moim otoczeniu byli moi znajomi z semestru.
3) Dzień miałem ciężki i byłem trochę poddenerwowany zaliczeniami.
4) Nie reaguję bardzo emocjonalnie i wolę najpierw pomyśleć, a później robić.
5) Myślę, że większa siła przekonywania płynie z całego forum niż tylko z mojej osoby. Ludzie tacy jak Pani Glebowa czy 7z9 (pamiętam o innych, ale chodzi tylko o przykład) umieją lepiej argumentować niż ja. Moja opinia przedstawiona dalszej części samorządu przez tego jegnego pana byłaby pewnie bardzo zamazana, niż gdyby... no właśnie.
Myślę, że należy napisać list do samorządu PW (albo chocby WEiTi, bo tu problem sie powtarza) z prośbą o wyjaśnienia, dlaczego ogłoszenie, które w żaden sposób nie było niezgodne z zasadami wywieszania ogłoszeń, a także miało aktualny termin ważności, zostało zerwane.
A skoro panowie (i panie?) z samorządu chcą sobie porozmawiać na ten temat, to może warto by było, by sami zainteresowani powinni zabrać głos?
Może list otwarty do samorządu mailem i taki sam wywieszony na hydeparku?
Myślę, że samorząd nie będzie miał zbyt wielu argumentów przeciwko PWG. Pamiętacie deklaracje studenckie podpisywane po otrzymaniu indexów? Jeśli ktoś nie ma nic wspólnego z tolerancją, to jest to ten człowiek, co zerwał ogłoszenie.

Pozdrawiam.

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 15 cze 2004, o 19:41 
Rusałka
Awatar użytkownika

Dziś usłyszał0em to od Ciebie i po prostu szok. Zwłaszcza że wczoraj poszedłem do WRSSu (Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego) i poprosiłem o pieczątkę na homiku. Koleś powiedział "Powieś to na tablicy i jak będzie wszystko zgodne z regulaminem to postawimy stempel". Ja na to odparłem, że wolałbym teraz dostać pieczątkę, bo bez pieczątki to one szybko znikają. No i koleś się zgodził. Postawił na homiku 2 pieczątki.

Skoro postawił pieczątki człowiek z samorządu to rozumiem że nie jest to sprzeczne z regulaminem hydeparku. Jakim więc prawem osoba z tegoż samego samorządu następnego dnia zrywa ogłoszenie, mimo iż ma termin ważności do 28 czerwca. Widzę jakąś dwójłomność. Osobiście jestem za napisaniem listu do WRSSu, do osób zajmujących się tablicą oraz przewodniczącego z prośbą o wyjaśnienie sytuacji.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 18 cze 2004, o 17:04 
Rusałka
Awatar użytkownika

List został wysłany do rzecznika WRSSu i jak na razie czekam na rozwiązanie sprawy. Pani rzecznik dostała plik z ogłoszeniem-homikiem i od tamtej pory zamilkła. Poczekam jeszcze kilka dni i przypomnę się jej.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 20 cze 2004, o 20:24 
Rusałka
Awatar użytkownika

Dziś dostałem odpowiedź od opiekuna Hydeparku na elce:

Ogloszenia znajdujace sie w Hyde Parku sa usuwane, jesli sa zwiazane z
niedozwolona na Wydziale forma reklamy. Przypominam sobie tzw. akcje
vlepkowa, w wyniku ktorej zostalismy przez administracje wydzialu pouczeni
o zakazie takich praktyk. Odsylam do innych forow, gdzie mozna zamieszczac
ogloszenia.

Mariusz Tokarski
opiekun tablicy WRS EiTI

Jestem Ciekaw o jakie inne fora ma na myśli kolega z WRSu i czy w końcu możemy wieszać na hydeparku te ogłoszenia, czy też nie.

A może w odpowiedzi podesłać linka: http://pwgay.7z9.net/forum/viewtopic.php?t=56 :?:

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 20 cze 2004, o 21:44 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

sądze ze zamiast linka podeslij po porstu kopię tamtego listu o którym mowa w tamtym watku. o ile jeszcze goa masz na dysku

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 20 cze 2004, o 22:25 
Rusałka
Awatar użytkownika

trekker pisze:
sądze ze zamiast linka podeslij po porstu kopię tamtego listu o którym mowa w tamtym watku. o ile jeszcze goa masz na dysku

Tu może być kłopot, ponieważ to igio dostał ten list i nie wiem czy on ma go jeszcze u siebie. Ja myślałem o odpowiedzi rodzaju:"Akcja z vlepkami została zaprzestana na prośbe osoby z WRSu, która napisała do nas list w tej sprawie - przedruk znajduje się pod http://pwgay.7z9.net/forum/viewtopic.php?t=56". Czy w związku z tym możemy umieścic nasze ogłoszenie na hydeparku?"
Kusi mnie by zapytać o tym jakie fora miał na myśli. Lecz chyba się tymczasowo powstrzymam.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 20 cze 2004, o 23:50 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Z tego co sie orientuję, nielegalnym byloby umieszczenie plakatow wyborczych (agitacja wyborcza na terenie uczelni)... Ale my nie jestesmy w zaden sposob nielegalni.
Nie podchodzimy pod zadna z tych grup.
Jestesmy jak Bratniak czy jakis BEST :P "Stowarzyszenie Glownie Studentow" :)

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 21 cze 2004, o 11:06 
Chłopiec
Awatar użytkownika

A rzeczywiscie...
A co daje taka rejestracja?

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 21 cze 2004, o 18:22 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

a poza tym to o tym już chyba było w topicu "prośba"....

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 22 cze 2004, o 00:07 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Cytuj:
swoją drogą mało nas tu jednak... może nie warto?

nie marudź - warto. jakżwe miałoby tu nas być więcej skoro homiki morduja?

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 23 cze 2004, o 11:07 
Rusałka
Awatar użytkownika

Jako powód odmowy wieszania naszego ogłoszenia w wydziałowym 'hyde-parku' podano mi: Nachalna reklama swego czasu, niestety.

Po prostu ręcę opadają. Jaka nachalna? Nachalne to są dla mnie reklamy szkół językowych na wydziale albo oferty wyjazdów do Stanów Zjednoczonych. Ich jakoś nie zrywają. Macie jakiś pomysł jak odpisać, czy może darować sobie korespondecję z tym człowiekiem?

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 23 cze 2004, o 19:17 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

nie mówiąc jużo tym że vlepki moga mieć wiele wad ale "nachalne" to one na pewno nie są. wręcz przeciwnie

pax, ręce owszem opadaja zle nie możemy sie poddać.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 23 cze 2004, o 20:30 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

TWARDO prowadzić korespondencję (nie darowywać sobie, w razie braku odpowiedzi przypominać się codziennie) w bardzo uprzejmym tonie z zachowaniem wszelkich form grzecznościowych, zachowywać kopie wszystkich otrzymanych i wysłanych listów, poprosić o definicję reklamy nachalnej, przytoczyć przykłady reklamy o wiele bardziej naszym zdaniem nachalnej, zapytać, czemu to jest powód do nieumieszczenia ogłoszenia w Hyde Parku, w ostateczności zasugerować, że skłaniamy/skłaniacie się do "rozmowy z przełożonym" (dziekan?). Prosić bardzo uprzejmie o argumentowanie WSZELKICH wypowiedzi i nie dawać się zbyć argumentami typu "bo nie". Jeśli jest wśród nas jakaś osoba gotowa na rozmowę na ten temat (co wiąże się z tym, że będzie ta osoba kojarzona jednoznacznie i na stałe, więc musi to tej osobie nie przeszkadzać)*, sugeruję zaproponować rozmowę i przyjść na nią ze sprzętem nagrywającym (uprzedzić o jego używaniu!), o dowolnym przejawie homofobii (w stylu "p...stwa nie będziemy reklamować") zawiadomić władze uczelni.

Brzmi nieźle jak na jedno ogłoszenie na tablicy, co? Ale właśnie w taki sposób można coś zwojować, plus doskonale rozreklamować stronę :]

* -- że też już nie studiuję :(

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 24 cze 2004, o 00:21 
Użytkownik

Jeden z setek przykładów nietolerancji.
Ale warto odzywać się i protestowac przeciwko takim zagrywkom.

........................

Szumią Dęby na Gór Szczycie - Kocham Disko Ponad Życie

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 24 cze 2004, o 03:08 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Pani Glebowa pisze:
* -- że też już nie studiuję :(

A moze masz ochote na dodatkowy dyplomik z elektoniki? :D

count your blessings now
'fore they're long gone

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna