PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 28 sty 2020, o 10:36

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Popa radzie
Nieprzeczytany post: 13 cze 2006, o 11:10 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Jak wiecie, albo i nie, moje podejście do Parady równości jest dość specyficzne. Każdy ma swoje oczekiwania, marzenia, ale i proste zasady, którymi się kieruje.
Kiedy kilka tygodni temu, kiedy byliśmy w Berlinie z Ajflem, proponowaliśmy Niemcom przyjazd i nocleg, ja nie spodziewalem sie, jak ta parada wpłynie na mnie.

Kilka dni poznawania swoich poglądów na wiele spraw, nie tylko przyziemnych, rozmowy i imprezy do 3 w nocy, pobudki o 9, zwiedzanie, zdobycie setki nowych kontaktów zmieniło w pewien sposób mój sposób patrzenia na paradę. Moja parada równości, to nie tylko manifestacja chęci do posiadania praw, dla mnie to wspaniała możliwość nauczenia się tego, że nie ma kraju - raju, w którym wszystko wygląda idealnie. Tam, gdzie czegoś jest wiecej, czegoś innego jest mniej...

Zwiedzanie, spędzanie czasu razem, wspaniałe kontakty, kluby, masa ludzi, których poznałem, a którzy bardzo często byli bezpośrednio związani z organizacją parady, sprawiła, że znów odzyskałem pewnego rodzaju chęć do życia, której ostatnio zaczęło mi brakować.

Cyś, Andre - fantastycznie było spędzić prawie cały weekend z Wami i Niemcami, dziękuję ! :))))

Tytuł: Re: Popa radzie
Nieprzeczytany post: 13 cze 2006, o 12:11 
Mistrz

Mój ostatni komentarz odnośnie Dni Równości (no może nie ostatni, bo coś mnie "Sąsiadki" w kinie Luna kuszą i może je jeszcze skomentuję ]:-> ):

to barbarzyństwo organizować sesję na PW tuż po Dniach Równości!!! może chociaż wpływowe środowisko gejowskie byłoby w stanie coś z tym zrobić ;-)

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 13 cze 2006, o 12:39 
Rusałka
Awatar użytkownika

BMW - obawiam się że nasze lobby na PW nie jest aż na tyle wpływowe :D

Dla mnie były to dni radości. Człowiek mógł pójśc w kolorowym, uśmiechniętym tłumie gdzie nikt nie miał pretensji czy dąsów do drugiej osoby. Nie trzeba było niczyjej śmierci by ludzie byli weselsi - czyli jednak jak się chce to można.

Nie udzielałem się za bardzo przy organizacji - fakt, ale jednak byłem blisko organizatorów i wiem co się po części działo. Jak zobaczyłem na gaylife artykuły które opisywały organizację - ręce mi opadły. Najłatwiej jest wszystko krytykować nie tknąwszy się palcem organizacji. Zawiść czy głupota?

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 13 cze 2006, o 15:28 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

cotopaxi pisze:
Nie udzielałem się za bardzo przy organizacji - fakt, ale jednak byłem blisko organizatorów i wiem co się po części działo. Jak zobaczyłem na gaylife artykuły które opisywały organizację - ręce mi opadły. Najłatwiej jest wszystko krytykować nie tknąwszy się palcem organizacji. Zawiść czy głupota?

Obawiam się, że jestem w stanie podać Ci trzecią odpowiedź: autokreacja.

Wczoraj miałem długą rozmowę z Tomkiem, oraz z masą innych ludzi, z którymi spotkałem się po raz kolejny, tym razem w kinie.

I wiesz, ja mam jedno wrażenie: że Tomek &Co. to byli ludzie do roboty i bicia, a kapitał polityczny zbijał na tym ktoś całkiem inny. I o to chodzi.
Widzisz, parada była dokładnie taka, jakiej nie życzyło sobie państwo: spokojna, bez zasadniczych burd i bójek, bez sexu na ulicach, bez masy wypacykowanych ludzi. Nie tylko rządowi się to nie podoba, ale nie podoba się to ludziom pokroju Biedronia - bo oni na tym nie zbijają kapitału, stąd szkalowanie stanie się faktem.

Zazdrość, która również jest nieobca Polakom dokłada się tutaj tym bardziej silnie, bo to właśnie to uczucie sprawia, że parada, na której ja odnalazłem jakiś długoposzukiwany pierwiastek homoseksualizmu, i która moim zdaniem, stała się wielkim sukcesem, dla innych, szczególnie homoseksualistów, jest solą w oku. Bo Biedroń i Niemiec z zazdrością moga patrzeć, jak ludzie związani z Tomkiem i Lambda osiągają cichy sukces, którego oni nie mieli okazji osiągnąć, kiedy działali aktywnie.

To jest potworny problem.

Muszę jeszcze dodać, że ta opinia, chociaż mocno kontrowersyjna, jest jednak podzielana przez wielu obserwatorów, w tym naszych niemieckich kolegów.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 13 cze 2006, o 17:21 
Rusałka
Awatar użytkownika

Nie tylko ludzie pokroju Biedronia. J. Adler - antarex - żalił się że nie mógł jechać na pierwszej platformie, tylko musiał na drugiej - 'dla zwykłych gejów'. Miał pretensje do organizatorów że chcieli opłaty za patronat - no ale GL na to nie stać bo są bardzo biedni i niedolansowani i jak to możliwe że to media mają zabiegać o patronat a nie organizatorzy o media. Bo najlepiej to niech ktoś zrobi czarną robotę a potem nas pokażą i jeszcze nam zapłacą.

A szczytem wszystkiego był fotoreportaż zatytułowany "wielko sukces nas wszystich". Jak pokazały późniejsze publikacje - tylko dla VIP zresztą - chyba jednak nie wszystkich. Państwu gratulujemy hipokryzji.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 13 cze 2006, o 18:38 
Mistrz

To może by tak chociaż na naszym portalu (choć nie jest tak wpływowy czy opiniotwórczy ;-) jak znany portal na literkę g.) trzasnąć jakiś krótki artykulik, albo chociaż podziękowania za organizację Dni Równości ludziom, którzy na to zasłużyli. I umieścić na kilka dni na stronie głównej. Ja w sumie nie mam zbyt ładnego stylu pisania, ale jeśli nie znajdzie się nikt chętny, mogę spróbować coś napisać.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 13 cze 2006, o 20:55 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Ja Wam artykułu nie napiszę, bo ani byście chcieli, ani by ładnie nie wyszedł, ani nie jestem w temacie, ani czasu teraz nie mam.
Za to jak czytam Paxiego, który pisze o tym Antraxie, to nie moge nie skomentować. Nie wiem ile mieliście do czynienia z Gaylife, ale chyba niegdyś prawie całe PWG miało tam swoje konta. Nawet ja miałem, ale maile, które mi przesyłali były tak chwalące BIEDNEGO wlasciciela strony, ze dodalem je do filtru spamowego. Nie wspominam już o "skrótach artykułów" napisanych tak, że mozna się wstydzić że się coś takiego wysyła. I w ogóle... "nasza biedna redakcja chce poimprezować. Sfinansujcie nam imprezy, a w nagrodę Wam je opiszemy. Będziecie mogli poczytać jak się świetnie bawiliśmy." - zachowanie redakcji gaylife pasuje do modeli zachowań prezentowanych w Dilbercie.

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 13 cze 2006, o 23:51 
Mistrz

Chlopiec pisze:
"Będziecie mogli poczytać jak się świetnie bawiliśmy."

o ile macie konto vip-owskie ;-)

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 14 cze 2006, o 11:45 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

No a ja sie swietnie bawiłem podczas całych dni równości w które, powiem nieskromnie, miałem swój mały wkład. Z resztą juz Ty pax nie przesadzaj, też pomagałes i to sporo i to się liczy. I nie tylko Pa. W nastepnym roku może wiecej z PWGejowiczów sie skusi do pomocy.
Ja sie po prostu niezsmiernie cieszę że mogłem dołożyć swoją cegiełkę a przy okazji poznać zajefajnych ludzi i zobaczyc jak to wszystko od zapelcza wyglada.

Nadal serdecznei zapraszam na festiwal Teddy on Tour in warsaw 9jeszcze do czweartku w Lunie) i na dzisiejsza jedyną oficjalną festiwalową imprezę w galerii "move the Movie"

cotopaxi pisze:
Nie tylko ludzie pokroju Biedronia. J. Adler - antarex - żalił się że nie mógł jechać na pierwszej platformie, tylko musiał na drugiej - 'dla zwykłych gejów'. [...]
A szczytem wszystkiego był fotoreportaż zatytułowany "wielko sukces nas wszystich". Jak pokazały późniejsze publikacje - tylko dla VIP zresztą - chyba jednak nie wszystkich. Państwu gratulujemy hipokryzji.

Było tego wiecej, ale nie wiem czy powinienem pisac na forum publicznym. Powiem jedno: Bierdronia nie lubiłem średnio a teraz nie lubię bardzo. i prawda jest co pisze Yonash - Tomek powinien teraz zbierać owacje a nie inni. Ja osobiście to bymsię cieszył gdyby na scenie "politycznej" zrobiła się mała roszada i Biedronia w jego roli naczelnego geja polskich mediów zastąpił Tomasz Bączkowski.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 14 cze 2006, o 12:19 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ja osobiście to bymsię cieszył gdyby na scenie "politycznej" zrobiła się mała roszada i Biedronia w jego roli naczelnego geja polskich mediów zastąpił Tomasz Bączkowski.

Ja też :)

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 14 cze 2006, o 12:51 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
btw, ktos wie co sie z Krystianem Legierskim stalo? bo ja chyba jego najbardziej lubilem ze wzgledu na rzeczowe i wywazone wypowiedzi i nie wpadanie w cierpietniczy patos. a ostatnio cos zniknal w ogole i sie przestal pojawiac.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 14 cze 2006, o 12:58 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

trekker pisze:
Nadal serdecznei zapraszam na festiwal Teddy on Tour in warsaw (jeszcze do czweartku w Lunie) i na dzisiejsza jedyną oficjalną festiwalową imprezę w galerii "move the Movie".

No więc skoro już o festiwalu:
Ja się bawie świetnie, nie tylko dobrymi, w znakomitej większości, filmami, ale i tym, co napisał trekker: wspanialym towarzychem.
Naprawde niezłe dyskusje się wywiązują, a poza tym pewnego rodzaju zaufanie, którego nie znajdzie się gdzieś indziej.

trekker pisze:
Było tego wiecej, ale nie wiem czy powinienem pisac na forum publicznym. Powiem jedno: Bierdronia nie lubiłem średnio a teraz nie lubię bardzo. i prawda jest co pisze Yonash - Tomek powinien teraz zbierać owacje a nie inni. Ja osobiście to bymsię cieszył gdyby na scenie "politycznej" zrobiła się mała roszada i Biedronia w jego roli naczelnego geja polskich mediów zastąpił Tomasz Bączkowski.

Tu natomiast dopowiem, że podejrzewam, że Tomek jest zbyt inteligentny, aby pchac się do polityki. Tam niestety, trzeba być troche łajdakiem, trochę dziwką, a swoje zasady trzymać na uwiezi i do tego bardzo krótko.
Zawsze jest tak, że bohaterowie są niemi, a krzykacze zbierają laury. Dlatego dziś jest, jak jest.

Ja poznałem innych trochę ludzi i jest mi z tym słodko. Ciesze się, kiedy ich znów widze... :)

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 14 cze 2006, o 13:12 
Mistrz

trekker pisze:
No a ja sie swietnie bawiłem podczas całych dni równości w które, powiem nieskromnie, miałem swój mały wkład. (...) W nastepnym roku może wiecej z PWGejowiczów sie skusi do pomocy. Ja sie po prostu niezsmiernie cieszę że mogłem dołożyć swoją cegiełkę a przy okazji poznać zajefajnych ludzi i zobaczyc jak to wszystko od zapelcza wyglada.

No ja muszę powiedzieć, że mi, trekku, naprawdę zaimponowałeś, chciałbym wyrazić najgłębszy, szczery podziw i uznanie dla pracy jaką włożyłeś przy organizacji Dni Równości. Mam nadzieję, że za rok starczy mi czasu i odwagi, żeby wziąć z Ciebie przykład ;-)

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 14 cze 2006, o 13:16 
Mistrz

trekker pisze:

Z całym szacunkiem dla pana Bączkowskiego, niestety wydaje mi się, że z punktu widzenia naszych mediów jest on osobą dużo mniej atrakcyjną niż Biedroń, który robi wokół siebie więcej zamieszania.

cysiek pisze:
btw, ktos wie co sie z Krystianem Legierskim stalo? bo ja chyba jego najbardziej lubilem ze wzgledu na rzeczowe i wywazone wypowiedzi i nie wpadanie w cierpietniczy patos. a ostatnio cos zniknal w ogole i sie przestal pojawiac.

Coś mi się o uszy obiło, że jest na urlopie, ale możliwe, że to tylko jedno z moich urojeń.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 14 cze 2006, o 13:30 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

cysiek pisze:

Przeczytałem w Polityce, że wyjechał do Tybetu.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]