PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 28 sty 2020, o 10:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 11 maja 2006, o 11:15 
Mistrz
Awatar użytkownika

Słuchajcie, tak sobie ostatnio pomyslalem,
napewno slyszeliscie o projekcie ustawy o tych tak zwanych sadach 24-godzinnych.
chodzi w skrocie o to, ze osoby ktore zlamia prawo w drobnych wykroczeniach , w tym np kibole na stadionach ale takze i kierowcy prowadzacy pod wplywem alk. beda mogli w ciagu kilku dni byc osadzeni i skazani.
no i wszystko pieknie, tylko wiecie co?
wyobrazmy sobie , ze ta ustawa juz dziala.
mamy czerwiec tego roku
Parada Rownosci
oczywiscie nielegalna w swietle wladz miasta (za 2 miesiace sad administracyjny uzna ze wladze miasta nie mialy prawa zakazac takowej)
Policja dzialajac w ramach ustawy o sadach 24 godzinnych bedzie ... zamykac bioracych udzial w "nielegalnej" manifestacji! no przeciez to jest prawie pewne!
nie sadzicie podobnie?

Nieprzeczytany post: 11 maja 2006, o 13:59 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

oj tam, defetyzm siejesz. mnie osobiście perspektywa wypłacanego później odszkodowania bardziej zachęca niż zniechęca :-P

a i w areszcie politycznym można pewnie ciekawych ludzi spotkać czasami :-)

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 11 maja 2006, o 14:14 
Rusałka
Awatar użytkownika

Skoro ustawa działa to czekam aż najpierw zaczną sądzić i zamykać kiboli którzy w ostatnich rozgrywkach ligowych robili burdy na stadionach i poza nimi. Jak się nimi najpierw zajmą to potem się mogę zacząć obawiać. Niedawno czytałem żę w polsce brakuje miejsc w więzieniach więc groźy ewentualnego 'zamknięcia' nie obawiam się.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 11 maja 2006, o 14:23 
Mistrz
Awatar użytkownika

mysle ze dla "pederastow" to miejsca sie znajda.
ale z drugiej strony perspektywa bycia wiezniem politycznym... to nawet brzmi dumnie.
poza tym to co napisalem to moze i czarnowidztwo ale takie mamy czas i tak mi to jakos do glowy przyszlo i bylem ciekawy co wy o tym sadzicie.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 11 maja 2006, o 18:45 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

cotopaxi pisze:
Skoro ustawa działa

z tego co wiem to ustawa jeszcze nie działa.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 11 maja 2006, o 19:56 
Mistrz
Awatar użytkownika

nie, nie dziala jeszcze. ma byc glosowana albo jutro albo za 2 tyg.
ale to czysta formalnosc, bo przeciez "mamy wiekszosciowa koalicje"

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 11 maja 2006, o 21:58 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
glosowac to sobie moga. znajomy sedzia mi ostatnio opowiadal o tym pomysle to sie do rozpuku prawie ze zanosil. kompletnie nierealna sprawa podobno, z praktycznego punktu widzenia.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 11 maja 2006, o 22:52 
Równie nierealna jak wicepremier rewolucji moralnej z trzema wyrokami czy jak Koniu -- minister edukacji?

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 11 maja 2006, o 23:13 
Mistrz
Awatar użytkownika

ostatni raz cos takiego funkcjonowalo w PRL-u . i wtedy i teraz ma byc znow obecne pojecie "chuliganstwa"
wtedy sluzylo to do rozprawiania sie z opozycja.. ciekawe jak bedzie teraz..

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 11 maja 2006, o 23:29 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
Glebbz pisze:
Równie nierealna jak wicepremier rewolucji moralnej z trzema wyrokami czy jak Koniu -- minister edukacji?

no podobny stopien nierealnosci
na papierze to moze i wyglada jakos ale w realu sie nie da zrobic, chyba ze w trybie naglym dorobia sedziow (nie wiem, klonowa cich beda czy jak?)

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 12 maja 2006, o 00:13 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

cysiek pisze:
Glebbz pisze:

no podobny stopien nierealnosci
na papierze to moze i wyglada jakos ale w realu sie nie da zrobic, chyba ze w trybie naglym dorobia sedziow (nie wiem, klonowa cich beda czy jak?)

No właśnie... spodziewasz się po tfurcah IV RP Refolucyi Morallney realizmu, czy co? Przeca to od początku wiadomo, że jeśli teraz sędziów nie starcza, to po wprowadzeniu sądów 24h nie będzie ich starczać o wiele bardziej...

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 12 maja 2006, o 09:33 
Chłopiec
Awatar użytkownika

wśród prawników i studentów prawa jest bardzo wiele osób zaangażowanych politycznie. Wystarczy im tylko po znajomości skrócić ilość lat zajęć potrzebnych do uzyskania dyplomu magistra a później doktora. Dzięki temu produkujemy szybciej prawników, a co więcej, są to tylko ci zgodni z jedynym słusznym światopoglądem.

Bzdury wypisuję? A żebyście wiedzieli że nie. Sytuacja prawdziwa.[/url]

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 12 maja 2006, o 09:47 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Pani Glebowa pisze:
Przeca to od początku wiadomo, że jeśli teraz sędziów nie starcza, to po wprowadzeniu sądów 24h nie będzie ich starczać o wiele bardziej...

oj, Glebowa Glebowa, widzę że nie nadążacie za wartkim nurtem Rewolucji Moralnej. Idąc tokiem rozumowania pana Skrzypka (sprawa Wildsztajna: "Nie jestem zwolennikiem konkursów w każdej sytuacji. Czasami konkurs służył temu, by wygrał uzgodniony wcześniej kandydat. W TVP konkursu nie potrzebuję. Po co miałbym rozpisywać konkurs, skoro wiedziałem, kto dla mnie jest najlepszym kandydatem?"):

Po co komu sądy 24h skoro i tak z góry wiadomo, kogo skazać? :-)

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 12 maja 2006, o 11:04 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Glebbz]Równie nierealna jak wicepremier rewolucji moralnej z trzema wyrokami czy jak Koniu -- minister edukacji?[/quote]

proszę cię Glebbziu, wicepremier był nierealny, nazwujmy to, "intelektualnie", ale że nasza ładza zrdrowym rozsądkiem się niekieruje to go jednak powołałą. Sądy są nierealne z czyto praktycznego (wręcz fizycznego, jezli wola0 punkty widzenia: nia ma zcasu, kadr, miejsca, kasy. Jak TO im się uda isiągnąc to ja się dopiero zdziwie.

Ale z drugiej strony...

[quote="wołek pisze:
ostatni raz cos takiego funkcjonowalo w PRL-u . i wtedy i teraz ma byc znow obecne pojecie "chuliganstwa"
wtedy sluzylo to do rozprawiania sie z opozycja.. ciekawe jak bedzie teraz..

niestety, wydqaje mi sie że sma sobie odpowiedziałeś na pytanie :(

Cytuj:
Idąc tokiem rozumowania pana Skrzypka (sprawa Wildsztajna: "Nie jestem zwolennikiem konkursów w każdej sytuacji. Czasami konkurs służył temu, by wygrał uzgodniony wcześniej kandydat. W TVP konkursu nie potrzebuję. Po co miałbym rozpisywać konkurs, skoro wiedziałem, kto dla mnie jest najlepszym kandydatem?"):

[parse error] konkursy są złę bo wygrywa (często) z góry ustalony kandydat, więc bez konkursów bedzie lepiej bo zawsze będzie wygrywał z góry ustalony kandydat => nepotyzm i kumoterstwo to cehy do których dazymy. A co z odnową morlana? [division by zero]

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 12 maja 2006, o 21:10 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

trekker pisze:
[parse error] konkursy są złę bo wygrywa (często) z góry ustalony kandydat, więc bez konkursów bedzie lepiej bo zawsze będzie wygrywał z góry ustalony kandydat => nepotyzm i kumoterstwo to cehy do których dazymy. A co z odnową morlana? [division by zero]

oj obaj macie problemy ze zrozumieniem kanonów Rewolucji Moralnej widzę. Nie żaden tam nepotyzm i kumoterstwo, tylko profesjonalizm i specjalizacja.
W ogóle nie ma takiego słówka jak nepotyzm w słowniku IV RP, zostało na wszelki wypadek usunięte.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]