PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 19 mar 2024, o 07:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Cześć
Nieprzeczytany post: 29 maja 2014, o 17:35 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: 29 maja 2014, o 17:22
Posty: 36
Cześć wszystkim!

Jeszcze nie jestem oficjalnie na PW, ale w miesiąc dopełnią się formalności. Pozostała mi jedna sprawa do rozstrzygnięcia - wybór pomiędzy Elektrotechniką po polsku, a po angielsku. Czy są jakieś osoby mające informację o studiach po angielsku - studentach, poziomie względem po polsku, trudność? Zamierzam mieszkać w akademiku. Jakie jest prawdopodobieństwo, że skończę w pokoju z osobą, której nie chciałbym znać? (jestem typem samotnika, ale nie chce otwierać pustelni)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cześć
Nieprzeczytany post: 29 maja 2014, o 21:02 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
Skoro jesteś typem samotnika, to po mieszkaniu w akademiku albo przestaniesz być samotnikiem, albo nie będziesz chciał znać ludzi z akademika :P

_________________
Chłopiec pełen magii

count your blessings now
'fore they're long gone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cześć
Nieprzeczytany post: 30 maja 2014, o 02:02 
Offline
Mistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 paź 2013, o 12:38
Posty: 113
Lokalizacja: Elektryczny
Hej:)
Mam przyjemność znać Studentów z Elektrotechniki zarówno po polsku jak i po angielsku.
Cóż, teoretycznie łatwiej jest po angielsku, jednak jest sporo nowych słów do nauczenia, czyli wkroczenie w język bardziej specjalizowany. Dodatkowo połowa Studentów Elektrotechniki po angielsku to w połowie Polacy a reszta to ludzie głównie z krajów arabskich, Indii i czasem Afryki. Można udawać introwertyka i nie rozmawiać po angielsku z kolegami, jednak zajęcia, zaliczenia i egzaminy są po angielsku.
Studenci z polskiej wersji Elektrotechniki są różni, totalna mieszanka, od przegiętych stereotypowych ciotek (przy czym oni są najczęściej hetero ale tak wyglądają) do ludzi granatem od pługa oderwanych z poglądami anty-wszystko jak na narodowców przystało ;) Oczywiście Studenci anglojęzyczni też mają podobny przekrój przy czym sprawdzają się stereotypy, że Murzyni są najgorsi: leniwi i nierozgarnięci; Polacy tylko trochę mniej leniwi za to lepiej ogarniają, a w czołówce pracowitych pozostają Arabowie. Religia zabrania im pić alko, zażywać i spalać to i owo, zabrania im też wyrywać dziewczyny, bo seks dopiero po ślubie, więc z nudów się czasem uczą. Polacy mają w większości tzw. "wyjebkę". Przecież mają forum studentów wydziały elektrycznego, gdzie zamieszczone są sprawozdania z ostatnich kilku lat, oraz pytania na zaliczenia i egzaminy i różne materiały (tak zresztą nazywa się dział z tym wszystkim: "Materiały"). Co rok powstają (wraz z nowymi rocznikami) grupy Facebookowe na których również jest silna wymiana informacji i materiałów.
Ciężko jest namawiać Cię do wyboru opcji polsko- bądź angielskojęzycznej bo potem możesz być niezadowolony z tego, że ktoś Cię pokierował nie znając twoich pobudek i możliwości.
Co do akademika to wydział elektryczny ma dość pokaźne zasoby lokalowe (ich stan to już inna sprawa :P), do tego co rok możesz mieszkać w innym pokoju, bo po wakacjach od nowa składasz wniosek o zakwaterowanie. Nie masz co nastawiać się, że trafi Ci się ktoś spoko lub nie. Takie same dylematy będziesz miał szukając stancji. Jak to w życiu, bywa różnie. Dużo też zależy od twojego zachowania wobec współlokatora. Wydaje mi się, że zbyt martwisz się tym na zapas.
Jak już osiądziesz w Warszawie zapraszamy na zloty Forum (raz na kwartał, czasem raz na pół roku). Ze swojej strony mogę zaproponować jakieś spotkanie przy piwie bądź kawie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cześć
Nieprzeczytany post: 30 maja 2014, o 12:10 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: 29 maja 2014, o 17:22
Posty: 36
Jestem po technikum, więc na start mam łatwiej. Zauważyłem, że studia po angielsku są dłuższe o jeden semestr - może dlatego są łatwiejsze (materiał rozłożony na dłuższy okres czasu, poza tym bez specjalizacji). Do 4 lipca mam dostarczyć zaświadczenie o byciu finalistą olimpiady, więc chętnie się z kimś spotkam (btw. jestem z Krakowa). Z Arabami może być ciężko. Jak zacznę tłumaczyć, że Boga nie ma, a życie nie ma sensu to urządzą na mnie gangbang-jihad.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cześć
Nieprzeczytany post: 30 maja 2014, o 14:17 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
Gangbang-jihad? To by było coś!
Z tym, że niektórzy chrześcijanie też bardzo ciężko znoszą wspominanie o tym, że boga nie ma. Choć muzułmanie chyba jednak gorzej.
A skoro jesteś po technikum to faktycznie trochę łatwiej z niektórych tematów i jest większa szansa, że świadomie wybierasz kierunek, a nie tylko wydaje Ci się, że po tym kierunku można jakoś pracować.

_________________
Chłopiec pełen magii

count your blessings now
'fore they're long gone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cześć
Nieprzeczytany post: 30 maja 2014, o 15:41 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: 29 maja 2014, o 17:22
Posty: 36
Zainteresowania zmieniają mi się co kilka miesięcy, - szybko się nudzę - więc liczę na swoją silną wolę. Tym bardziej, że mój mózg nie znosi pracy fizycznej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cześć
Nieprzeczytany post: 30 maja 2014, o 16:58 
Offline
Mistrz-Magik ;)

Rejestracja: 30 paź 2011, o 20:49
Posty: 425
Idź na cokolwiek, najwyzej nie skończysz i będziesz jak ja - zajmował sie rolnictwem :d

A ucieczka z krakowa... cóz.. macie fajnych chłopaków na politechnice :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cześć
Nieprzeczytany post: 30 maja 2014, o 17:52 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: 29 maja 2014, o 17:22
Posty: 36
W technikum już się naoglądałem chłopaków :D Ktoś wie do których akademików mogę zostać przydzielony?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cześć
Nieprzeczytany post: 30 maja 2014, o 18:10 
Offline
Mistrz-Magik ;)

Rejestracja: 30 paź 2011, o 20:49
Posty: 425
zabierz troche chlopakow z krakowa do waw, bo tu deficyt...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cześć
Nieprzeczytany post: 30 maja 2014, o 18:10 
Offline
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2012, o 15:52
Posty: 537
Lokalizacja: Warszawa(Ursynów)
ZARN pisze:
Hej:)
Mam przyjemność znać...
...mogę zaproponować jakieś spotkanie przy piwie bądź kawie.



Panie magistrze, ale Pan się naprodukował! :D

Mr.Tea pisze:
Cześć wszystkim!


Ciao! :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cześć
Nieprzeczytany post: 30 maja 2014, o 18:11 
Offline
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2012, o 15:52
Posty: 537
Lokalizacja: Warszawa(Ursynów)
izotop pisze:
zabierz troche chlopakow z krakowa do waw, bo tu deficyt...


O jakim deficycie Ty piszesz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cześć
Nieprzeczytany post: 30 maja 2014, o 20:28 
Offline
Mistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2013, o 11:56
Posty: 85
Witajcie żuczku!

Albo mi się zdaje, albo Elektryczny ma sporą nadreprezentację homosamców w stosunku do innych wydziałów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cześć
Nieprzeczytany post: 30 maja 2014, o 23:14 
Offline
Mistrz-Magik ;)

Rejestracja: 30 paź 2011, o 20:49
Posty: 425
Cytuj:
O jakim deficycie Ty piszesz?

O deficycie takich chłopaków których można podziwiac nie tylko za wizerunek zewnętrzny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cześć
Nieprzeczytany post: 31 maja 2014, o 01:12 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
izotop pisze:
Cytuj:
O jakim deficycie Ty piszesz?

O deficycie takich chłopaków których można podziwiac nie tylko za wizerunek zewnętrzny.

Jak to?

_________________
Chłopiec pełen magii

count your blessings now
'fore they're long gone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cześć
Nieprzeczytany post: 31 maja 2014, o 12:16 
Offline
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2012, o 15:52
Posty: 537
Lokalizacja: Warszawa(Ursynów)
izotop pisze:
Cytuj:
O jakim deficycie Ty piszesz?

O deficycie takich chłopaków których można podziwiac nie tylko za wizerunek zewnętrzny.



Czyli uważasz, że w Warszawie takich nie ma, a w Krakowie już są?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group