PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 13 lis 2019, o 10:25

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Witam ;DD
Nieprzeczytany post: 6 kwie 2012, o 09:14 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Arthax93 pisze:
...

Witam na forum:) Mam nadzieję, że się tutaj zadomowisz.
Co do informatyki to niech wypowie się EndOfMe - on powinien dość dobrze już ogarniać jak jest na pierwszym roku informatyki na jego wydziale ;P

Nieprzeczytany post: 6 kwie 2012, o 12:55 
Użytkownik
Awatar użytkownika

izotop pisze:
ostrzegam matma cie może pożreć i jeszcze się oblizać.

Jak do tej pory matma to jedyny przedmiot, który kocham:P Rozumiem, że studia to nie liceum, ale poddać się nie zamierzam :mrgreen:
izotop pisze:
Tak na marginesie jaki dział informatyki cię interesuje?

Szczególnie zainteresowany jestem programowaniem, ale nie mam jeszcze zbyt dużego doświadczenia, bo w liceum co najwyżej obsługi worda można się nauczyć. I właśnie stąd moje pytanie: jak dużo trzeba umieć zanim sie zacznie studia?:P

Nieprzeczytany post: 6 kwie 2012, o 13:19 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Arthax93 pisze:
Szczególnie zainteresowany jestem programowaniem, ale nie mam jeszcze zbyt dużego doświadczenia, bo w liceum co najwyżej obsługi worda można się nauczyć. I właśnie stąd moje pytanie: jak dużo trzeba umieć zanim sie zacznie studia?:P

Z matematyki i fizyki są zajęcia wyrównawcze, z informatyki nie doszliśmy jeszcze do takiego poziomu niewiedzy maturzystów aby były potrzebne 8)

Nieprzeczytany post: 6 kwie 2012, o 13:33 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Znaczy, że albo wszyscy są tacy dobrzy z infy, albo program nauczania ni jest zbyt wymagający;P

Nieprzeczytany post: 6 kwie 2012, o 14:08 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Za moich czasów informatyka mocno kulała w szkole. Programowania nauczono mnie na studiach od zera 8)

Nieprzeczytany post: 6 kwie 2012, o 14:28 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
emil_samo_zuo pisze:
jak to się dużo nie dzieje? ;D toć tu drama dramę goni.

Ostatnio żadnej nie było. Częściowo zostały zakazane.

e tam, mało się orientujecie.

Nieprzeczytany post: 6 kwie 2012, o 15:03 
Mistrz

me studiuje informatykę

Nieprzeczytany post: 6 kwie 2012, o 15:20 
Użytkownik
Awatar użytkownika

EndOfMe pisze:
me studiuje informatykę

No pięknie;D Na jakim wydziale? I może orientujesz się trochę czym różnią się poszczególne wydziały, jakieś wskazówki co do wyboru?:P
I chciałbym jeszcze zapytać, na jakim poziomie powinna być moja wiedza informatyczna? Zaczyna sie od podstaw, czy skoro idziesz na taki kierunek powinieneś być "starym wyjadaczem"?:P

Nieprzeczytany post: 6 kwie 2012, o 15:32 
Mistrz

mogę się tylko wypowiadać o elce...
dasz sobie radę z minimalną wiedzą z dziedziny informatyki, dobrze by było, jakbyś ogarniał już jakiś język (mi się przydał pascal) pierwszy rok to głównie C (pierwszy sem) i C++ (drugi, wg planu modelowego)
aczkolwiek na drugim semestrze możesz sobie dobierać przedmioty wedle uznania, tego nie ma na innych wydziałach
z drugim semestrem wchodzi ci język i zajęcia laboratoryjne

w sumie nie wiem czemu wybrałem elkę, od początku myślałem o tym wydziale, i rzeczywiście wylądowałem tutaj ;]

Nieprzeczytany post: 6 kwie 2012, o 15:40 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Dzięki, to wygląda na to, że sobie poradzę;) Zastanawiałem się nad tymi wydziałami, bo wg tego co piszą na stronie uczelni zeszłoroczne progi na Elektrycznym były o jakieś 30pkt niższe :P Więc jakaś różnica musi być.

Nieprzeczytany post: 6 kwie 2012, o 15:42 
Mistrz

od znajomego wiem, że pierwszy rok na mini nie różni się niczym szczególnym od elki

Nieprzeczytany post: 6 kwie 2012, o 16:02 
Mistrz-Magik ;)

Adam, z informatyka to jak z każdym kierunkiem musi to być twoja pasja a poza samym studiowaniem musisz tez coś robić w tym kierunku. Uczelnia nie nauczy cie programowania a pokaże ci metody - sam musi temat drążyć.

Nieprzeczytany post: 6 kwie 2012, o 16:10 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Wiem, wiem, wiem;D Zamierzam coś w tym kierunku robić:P Ale lepiej wybrać wydział lepszy niż gorszy chyba :P

Nieprzeczytany post: 6 kwie 2012, o 17:23 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Arthax93 pisze:
Wiem, wiem, wiem;D Zamierzam coś w tym kierunku robić:P Ale lepiej wybrać wydział lepszy niż gorszy chyba :P

Obawiam się, że ocena który jest lepszy nie musi być jednoznaczna, bo kryteria są różne. Dla części osób lepszym wydziałem będzie ten, na którym mniej trzeba się napracować. I wcale nie tylko jest wtedy lepszy, bo można więcej imprezować i mniej się uczyć, ale np. mniejsze wymagania na studiach pozwalają lepiej rozwijać własne zainteresowania. A po samej informatyce człowiek ma zazwyczaj bardzo duże braki w umiejętnościach potrzebnych w praktyce w pracy. Nawet więcej - wydaje mi się, że gdybyś 2 lata uczył się informatyki samodzielnie i miał do tego zapał, miałbyś więcej zdolności przydatnych w pracy informatyka-programisty niż po 5-letnich studiach informatycznych na Politechnice, zakończonych średnią ok. 4.0, ale robionych bez samodzielnego douczania się. Za to po studiach będziesz wiedział znacznie więcej na temat tego jak działa otaczający Cię świat, choć praktycznie nikt zdecydowanej większości z tej wiedzy nie będzie od Ciebie oczekiwał w jakiejkolwiek pracy (no, chyba że zostaniesz wykładowcą).

Ja bym powiedział tak: jeśli chcesz zostać dobrym programistą-rzemieślnikiem - wybierz sobie łatwiejszy wydział i od pierwszych lat staraj się douczać i względnie szybko znajdź sobie jakąś pracę związaną z komputerami. Jeśli chcesz zostać dobrym informatykiem-teoretykiem, któremu niestraszne algorytmy (do momentu, gdy trzeba je zaimplementować w większym projekcie, przy użyciu jakiegoś frameworka) - wybierz sobie trudniejszy wydział. Ja jestem częściowo informatykiem, bo studiowałem elektronikę, dobierając dodatkowo duży przedmiotów z informatyki i niemało programując, ale gdybym miał się przypisać do którejś z tych dwóch kategorii - byłbym informatykiem-teoretykiem.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 6 kwie 2012, o 17:41 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Czy w tym życiu nic nie może być proste i oczywiste?:P

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]