PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 23 lis 2019, o 04:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Witam ;DD
Nieprzeczytany post: 19 kwie 2012, o 23:48 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Na UW infa jest słaba. To co na pw jest to dopiero jest jazda bez kółek ! Ale po tym na bank praca;]

Nieprzeczytany post: 20 kwie 2012, o 00:10 
Mistrz

Nom programowanie kasy fiskalnej w sklepie za całe 5,60zł za godzine :PP plus premie dla najlepszych pracowników miesiaca! :jupi: :jupi:

A ja po chemii bede wykładał chemie na półki w sklepach :jupi: :jupi:

Politechnika rullezz :*

Nieprzeczytany post: 20 kwie 2012, o 10:52 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Puma* pisze:
Na UW infa jest słaba. To co na pw jest to dopiero jest jazda bez kółek ! Ale po tym na bank praca;]

Hmm... Nie wiem co się zmieniło, ale zawsze miałem przekonanie, że informatyka na UW była najbardziejsza pod każdym względem. Za moich czasów, to tam - spośród studiów informatycznych - zdecydowanie najtrudniej było się dostać, to ludzie z UW wygrywali masę konkursów no i testy wstępne były dla większości ludzi baaardzo trudne.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 20 kwie 2012, o 12:28 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

izotop pisze:
Informatyka i UW? ale tylko teoretycznie prawda?

Tak jak języki obce na PW?

Puma* pisze:

Jakieś fakty na poparcie tej tezy?

Nieprzeczytany post: 21 kwie 2012, o 14:43 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Makaron pisze:
Puma* pisze:

Jakieś fakty na poparcie tej tezy?

Puma i fakty?

Nieprzeczytany post: 21 kwie 2012, o 16:02 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Mithnae czy jakoś tak i żółte koty ?

Warto zwrocic uwagę na to ze wielu pracodawców w ofertach pracy pisze: "wymagane wykształcenie wyzsze techniczne". Absolwent uniwersytetu juz jest odrzucony. Na UW praktycznie jest mniej warsztatów , a wiecej wykładów ( za dużo teorii która po prostu z czasem umyka). W dzisiejszych czasach potrzeba praktykowania, podstawowej wiedzy matematycznej ( której też na Kierunku Informatyka na pw jest więcej) jest niezbędna by coś osiągnąć w dzisiejszych czasach.

"Politechnika Warszawska czwarty rok z rzędu obroniła miano najbardziej obleganej uczelni w kraju –na każde wolne miejsce na studiach przypadało tam 8,7 kandydata (w roku 2009 – 8, w 2010 – 8,6)" Gdzie " Uniwersytet Warszawski 5,4" .

Jak widać z tabelki UW z roku na rok się stacza. Musi chyba być jakiś powód ? Wiadomo po uniwerkach mało kto ma robotę po politechnice mniejszy jest odsetek bezrobotnych. http://www.nauka.gov.pl/fileadmin/user_upload/ministerstwo/Aktualnosci/20120118/20120118_rekrutacja_2007-2011.pdf

Co do języków okey, PW nie szaleje. Wszystko zależy na jakiego prowadzącego/ą się trafi. U niektórych lajt totalny ale jak trafi się na kosę, to jest mega poziom ;] ( z doświadczenia wiem)

Forum Politechniki, więc każdy kto tu jest wiadomo że Naszą uczelnie będzie bronić i uważać za najlepszą. Każdy ma tam jakieś swoje zdanie a udowadniać humaniście twierdzeń to ja dziękuję ale nie w tym życiu [(1)za mało cierpliwości posiadam (2) jest to wręcz niemożliwe ] .

Nieprzeczytany post: 21 kwie 2012, o 19:44 
Chłopiec
Awatar użytkownika

O ile Puma przytoczył konkretne statystyki, nie do końca zgodzę się z wnioskami, bo moim zdaniem statystyki te nie są dobrym uzasadnieniem pierwotnego wniosku.

Przyjrzałem się na konkretne statystyki liczby chętnych na miejsce na UW na poszczególnych kierunkach i faktycznie wiele się zmieniło. W roku 2011/2012 na informatykę było 3,53 osoby na miejsce i jest to liczba zdecydowanie mniejsza niż dawniej (wydaje mi się, że pamiętam konkretną liczbę, ale nie jestem pewien, więc nie podaję). Ale gdyby po tym decydować, który kierunek jest po prostu najlepszy, to okazałoby się, że wszystko przebijają: ekonomia i zarządzanie, dziennikarstwo, sinologia, japonistyka, dwie kolejne filologie i psychologia.

Odnośnie samej informatyki, to liczba przyjmowanych na UW na ten kierunek jest znacznie mniejsza niż w przypadku sumy wszystkich czysto-informatycznych kierunków PW. W ten sposób licząc, dyplom informatyki UW jest bardziej unikalny niż dyplom informatyki PW. A mimo to UW dawniej ciągle wygrywało największe konkursy programistyczne, a ostatnio zajmuje drugie miejsce w rankingu TopCoder, bynajmniej nie po żadnej polskiej uczelni.
Po trzecie, UW ma bardziej różnorodne kierunki. Jeśli ktoś chce mieć pracownika po uczelni technicznej, to czy absolwent zarządzania czy administracji na PW będzie jako taki faktycznie postrzegany? Bo ja bym więcej zdolności technicznych oczekiwał od absolwenta informatyki, matematyki lub fizyki z UW niż zarządzania czy administracji na PW.

Dla mnie informatyka na UW, gdy się tym tematem interesowałem, gromadziła najbardziej uzdolnionych w dziedzinie informatyki ludzi z całej Polski. Oczywiście część kandydatów wolała swoje lokalne uczelnie, ale to informatyka na UW była najbardziej prestiżowa. Były tam najwyższe liczby kandydatów na miejsce, porównywalne jedynie do psychologii na UW. Potwierdzało się to też w statystykach przyjęć wśród moich znajomych. Z mojej klasy informatycznej jakaś 1/3 osób poszła na kierunki informatyczne i podobne po liceum. W ramach tej 1/3 dosyć łatwo było ułożyć ludzi pod względem predyspozycji informatycznych i zdolności. Z tych wszystkich osób na informatykę na UW dostał się tylko jeden człowiek, który byłby na szczycie tej listy (ale w końcu wybrał fizykę - z zamiłowania). Kolejni poszli na PW. Większość z nich na EiTi, ale było też ze 3 na Elektrycznym i chyba dwóch na MiNI. Nie jestem pewien jak sobie radziły chłopaki na Elektrycznym, ale ci na EiTI i na MiNI byli jednymi z najlepszych z informatyki w swoich grupach. A to wskazuje, że za moich czasów zdecydowana większość studentów kierunków informatycznych na PW nie miałaby szans konkurować w wiedzy informatycznej z informatykami z UW. Mimo, że to przeszłość, bardzo dobre wyniki w konkursach informatycznych pozwalają mi wierzyć, że informatyka na UW nie upadła jakoś strasznie, nawet jeśli nie ma już takiego sita na kandydatów, jakie kiedyś stanowiła ogromna liczba chętnych na jedno miejsce.

A - i jeszcze o konsekwencjach. Chłopaki z PW pracują i mają raczej niezgorsze prace, szczególnie jeśli porównywać je do średnich krajowych warunków. Zajmują się głównie dosyć popularnymi zajęciami. Natomiast znajomi którzy kończyli informatykę na UW udzielają się w bardzo ambitnych przedsięwzięciach - np. w Google.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 22 kwie 2012, o 14:53 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Dzięki za dane, Chłopcze.

Puma* pisze:
Co do języków okey, PW nie szaleje. Wszystko zależy na jakiego prowadzącego/ą się trafi. U niektórych lajt totalny ale jak trafi się na kosę, to jest mega poziom ;] ( z doświadczenia wiem)

To gratuluję. Ufam, że wykorzystasz okazję i językami obcymi będziesz się posługiwał co najmniej tak samo płynnie, jak ojczystym.

Puma* pisze:
Każdy ma tam jakieś swoje zdanie a udowadniać humaniście twierdzeń to ja dziękuję ale nie w tym życiu [(1)za mało cierpliwości posiadam (2) jest to wręcz niemożliwe ] .

A to się czego tyczy? :?:

Nieprzeczytany post: 24 kwie 2012, o 21:22 
Newbie

Cześć, przepraszam, że się wcinam w rozmowę, ale nie chcę zakładać nowego wątku dla jednego pytania tylko. Czytam sobie Wasze forum, i widzę, że jesteście całkiem zwartą i zorganizowaną grupą, nie wiecie może, czy lesbijki na pw też chociaż w niewielkim stopniu jakoś się organizują?

Nieprzeczytany post: 24 kwie 2012, o 21:32 
Mistrz
Awatar użytkownika

panic pisze:
Cześć, przepraszam, że się wcinam w rozmowę, ale nie chcę zakładać nowego wątku dla jednego pytania tylko. Czytam sobie Wasze forum, i widzę, że jesteście całkiem zwartą i zorganizowaną grupą, nie wiecie może, czy lesbijki na pw też chociaż w niewielkim stopniu jakoś się organizują?

Coś mi się wydaje, że statystyka w tym przypadku jest nieubłagana i lesbijki na PW są grupą mniej liczną nawet od najedzonych studentów w trzecim tygodniu miesiąca.

Nieprzeczytany post: 24 kwie 2012, o 21:55 
Newbie

Spodziewałam się tego, ale gdzieś tam jeszcze miałam nadzieję i wolałam się upewnić. No trudno. ^^

Nieprzeczytany post: 25 kwie 2012, o 23:44 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

panic pisze:
...
Ale przecież zawsze możesz tutaj się udzielać - może będziesz jedną z pierwszych ale nie ostatnią kobieta która tutaj zawita :)

tras pisze:
Przerywając na chwilę wątek matrymonialny, z informatyki polecam UW :)
izotop pisze:
Informatyka i UW? ale tylko teoretycznie prawda?
Co do tego to jakoś na początku roku akademickiego, jak zacząłem chodzić do Lambdy to był tam też chłopak z informatyki na UW i właśnie też mówił o tych prestiżowych konkursach i w ogóle. Zgadzał się z nim też obecny tam informatyk z PW więc nie każdy zawsze broni swojej uczelni, ale czasem jednak przyznaje rację gdy orientuje się w temacie.

Nieprzeczytany post: 26 kwie 2012, o 23:20 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Ciekawe jakie osiągnięcia miał ten z pw ;p po zastanowieniu... uważam, że każda z tych uczelni ma wiele do zaoferowania. Jak ktoś woli więcej teorii to uw więcej praktyk to na pw ale tak na prawdę wszystko zależy od chęci. Jeżeli będzie się chciało każda uczelnia zagwarantuje to co jest najlepsze.

Nieprzeczytany post: 18 maja 2012, o 17:41 
Chłopiec
Awatar użytkownika

W temacie informatyki na UW:
http://www.uw.edu.pl/aktualnosci/icpc.html
UW pisze:
18 maja 2012 r. zakończyły się finały najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu informatycznego na świecie. Puchar Mistrzostw powędrował do drużyny z Sankt Petersburga, drugie miejsce zajęli studenci z UW, a tuż za nimi uplasował się zespół z Moskwy.

W finałach ICM ACPC honorowanych medalami jest dwanaście najlepszych zespołów, ale tylko jeden z nich dostaje puchar. Poza zdobywcami pierwszego i drugiego miejsca złote medale powędrowały również do studentów z Moskiewskiego Instytutu Fizyki i Technologii (Rosja) oraz Shanghai Jiao Tong University (Chiny). Srebrne medale trafiły do: Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego, Sun-Yat-sen University (Chiny), Uniwersytetu Harvarda (USA) oraz Uniwersytetu Chińskiego w Hongkongu. Medalami brązowymi zostali uhonorowani informatycy z Uniwersytetu Waterloo (Kanada), Uniwersytetu Moskiewskiego (Rosja), Uniwersytetu Tokio (Japonia) oraz Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Informatyki i Radioelektroniki.

Pozostałe zespoły z Polski również poradziły sobie bardzo dobrze. Drużyny z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego uplasowały się w pierwszej dwudziestce, zajmując ex aequo osiemnaste miejsce, natomiast Politechnika Poznańska zakończyła rywalizację na trzydziestej szóstej pozycji.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]