PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 6 kwie 2020, o 01:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przerazajace
Nieprzeczytany post: 23 lip 2005, o 16:42 
Mistrz
Awatar użytkownika

Dwóch irańskich nastolatków powieszono w ubiegłym tygodniu, po tym jak skazano ich za "przestępstwo" homoseksualne.

19 lipca br. w irańskim mieście Mashhad powieszono dwóch chłopców, którzy skazani zostali za uprawnianie seksu homoseksualnego. Iran stosuje w tego typu sprawach islamskie prawo shariatu, które przewiduje karę śmierci. Informację o powieszeniu chłopców podała Irańska Studencka Agencja Prasowa (ISNA).

Z niepełnych relacji prasowych wiadomo, iż jeden z chłopców miał 18 lat, a drugi był poniżej 18 roku życia. Agencje podają tylko inicjały ich imion - M.A. oraz A.M.

Przed wykonaniem wyroku, chłopcy przetrzymywani byli przez 14 miesięcy w więzieniu, gdzie poddawano ich torturom.

Według obowiązującego w Iranie prawa karę śmierci przez powieszenie stosuje się już wobec dziewięcioletnich dziewczynek oraz piętnastoletnich chłopców.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 24 lip 2005, o 19:13 
smutna sprawa... tu są zdjęcia jakies.
http://www.beirut.indymedia.org/ar/2005/07/2999.shtml

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 25 lip 2005, o 14:29 
a mnie intryguje dlaczego nie napisali ze tak naprawde skazancy byli oskarzeni o zgwalcenie nieletnego chlopaka. wprawdzie nie usprawiedliwia to zastosowania kary smierci, ale jednak troche to innego niz twierdzenie ze skazano kogos za bycie homoseksualista.
troszke obiektywizmu by sie przydalo bo inaczej to nie bedziemy lepsi od Naszego Dzennika czy innego Radyja-z-ludzka-twarza. klamliwa propaganda jest tak samo ohydna bez wzgledu na to czy rozpowszechniaja ja skrajni prawicowi naziole czy nawiedzeni czerwoni lewacy.

pozdro

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 25 lip 2005, o 14:30 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
to pisalem ja, jarzabek ;>

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 25 lip 2005, o 16:31 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

a skad masz info o tym ze zgwalcili kogos?

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 25 lip 2005, o 16:39 
Mistrz
Awatar użytkownika

nie, te zdjecia to juz na prawde ... ;(

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 25 lip 2005, o 17:22 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
trekker pisze:
a skad masz info o tym ze zgwalcili kogos?

http://www.timesonline.co.uk/article/0, ... 58,00.html

"IRAN has publicly hanged two male teenagers convicted of raping a 13-year-old boy at knifepoint."

http://washingtontimes.com/upi/20050722 ... -2956r.htm

"Two Iranian male teenagers convicted of raping a 13-year-old boy at knifepoint were publicly hanged in the city of Mashhad, the Times of London reported Friday."

http://www.gay.com/news/article.html?2005/07/21/1

"Iran publicly executed two teenagers on Tuesday accusing them of raping a 13-year-old boy and having gay sex, according to Iran's ISNA news agency."

i jeszcze w paru miejscach tez o tym pisza. za to wszyscy ktorzy sie tak egzaltuja i potepiaja zdaja sie przymykac oko na ta czesc oskarzenia, a mam wrazenie ze byl to glowny zarzut postawiony tym ludziom i on zadecydowal o poslaniu ich na szubienice.

zaznaczam ze nie jest moja intencja usprawiedliwianie takiego wyroku (zasadniczo jestem przeciwny stosowaniu kary smierci w jakimkolwiek przypadku). zwracam tylo uwage ze nie kazdy gej ktorego gdzies skazuja jest skazywany bezpodstawnie tylko za gejostwo i o ile protesty przeciwko karze smierci sa jak najbardziej na miejscu o tyle stawanie przez organizacje w obronie przestepcow tylko i wylacznie dlatego ze przestepcy owi byli homoseksualistami jest z lekka mowiac nieporozumieniem. w mojej opinii homoseksualisci nie w mniejszym i nie w wiekszym stopniu niz heteroseksualisci sa zdolni do zbrodni i absolutnie nie mozna ich orientacji traktowac jako jakiejs oolicznosci lagodzacej.

pozdro

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 25 lip 2005, o 18:15 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

zakladajac ze cytowane przez cyska doniesienia sa prawdziwe, a nie mam powodu zeby sadzic inaczej, nie moge sie z cyskeim nie zgodzic.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]