PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 16 wrz 2019, o 23:03

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 7 lip 2005, o 09:06 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

oto fragment z onetu :
http://wiadomosci.onet.pl/1236778,2677,kioskart.html

Pan jest zadowolony ze sposobu, w jaki pana brat rozegrał sprawę z Paradą Równości?

– Tak.

Ścigacie się z LPR, kto jest bardziej zasadniczy?

– Nie jesteśmy ludźmi pozbawionymi zasad i wyczucia społecznego. Mamy głębokie przekonanie, że afirmacja homoseksualizmu jest elementem budowania takiej jakości społecznej, która doprowadzi cywilizację do upadku. Nie możemy się na to zgodzić.

Tu nie chodziło o afirmację, tylko o tolerancję, to była Parada Równości.

– Jestem absolutnie pewien, że gdyby brat się na nią zgodził, byłaby to zwykła, taka jak na Zachodzie, pełna obscenicznych gestów parada gejów.

Ale parada była, a obscen nie było.

– Nie było, bo oni nie chcieli potwierdzać zarzutów i obaw mojego brata. Jednak jeśli w tych sprawach tylko trochę popuści się cugli, to dostaniemy jedną wielką demonstrację obrzydliwości. Nie widzę powodu, żeby się na to godzić.

Zakaz okazał się nieskuteczny, uczestnicy przeszli spokojnie. Czy to nie klęska? Światopoglądowo zrównaliście się z LPR. Jak chcecie walczyć o głosy centrum?

– Wśród ludzi, w których centrum są prawa gejów, rzeczywiście nie mamy nadziei zdobyć wielu głosów. Ani ja, ani brat nie jesteśmy osobami, które prześladują homoseksualistów czy nie dopuszczają ich do kręgu znajomych. Natomiast jest niedopuszczalne, by życie społeczne podporządkować żądaniom homoseksua-listów. To nie są przejawy wolności.

Jak pan przyjmuje plotki o swoim rzekomym homoseksualizmie?

– Jako chamstwo, które zaczęło się od Lecha Wałęsy [chodzi o wypowiedź prezydenta, który zaprosił do siebie Jarosława Kaczyńskiego z mężem – przyp. red.]. Przy okazji: wtedy wytoczyłem Wałęsie proces cywilny. W prawie cywilnym nie ma takiego pojęcia jak immunitet, jednak Sąd Najwyższy poinformował mnie, że Wałęsa dysponuje immunitetem i nie może w tej sprawie występować. A jeśli chodzi o napisy, które pojawiały się podczas tej parady, traktuję je jako przejaw chamstwa. Tym nie należy się przejmować.

I nie miałby pan problemu, gdyby gej był w pana sztabie wyborczym?

– Żadnego. Ale nie uważam, że powinien robić z tego atut. Dotknęło go nieszczęście, są różne nieszczęścia.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]