PWGay
http://pwgay.vipserv.org/

język Himmlera
http://pwgay.vipserv.org/viewtopic.php?f=16&t=3755
Strona 1 z 1

Autor:  Chlopiec [ 29 sty 2013, o 13:16 ]
Tytuł:  język Himmlera

Odczuwamy tymczasowe zwiększenie ilości tematów powiązanych z homoseksualizmem. PAP informuje, że Ruch Palikota: Pawłowicz do sądu za "faszystowskie wypowiedzi".
Cytuj:
Palikot powiedział w TVN24, że konstytucja zabrania propagować faszyzmu, a "mówienie, że homoseksualiści są bezproduktywni dla narodu, bo nie mają dzieci i w związku z tym powinni mieć ograniczone prawa, to jest język Himmlera, język z 1937, 1938 roku głównych faszystów".

Jak wiadomo, słaby jestem z historii (choć nienajgorszy z matematyki), ale czy twierdzenie, że homoseksualiści są bezproduktywni dla narodu, bo nie mają dzieci i w związku z tym powinni mieć ograniczone prawa to słowa zarazem typowe dla Himmlera i faszytstów, a zarazem unikalne w skali świata i historii? Czy to nie było tak, że w doktrynie faszyzmu o gejach prawie nic nie było, a dopiero w wersji nazistowskiej homoseksualiści trafili na listę obywateli gorszej kategorii? Nie znałem osobiście Himmlera, ani faszystów z 1937 i 1938 roku, ale nic nie wskazuje na to, by koncentrowali się oni na homoseksualistach. Czy to wystarcza, by twierdzić, że takie teksty o homoseksualistach są typowe dla Himmlera? A jeśli częściej niż o homoseksualistach mówił on, że uwielbia Mozarta i sznycel po Wiedeńsku i tort szwarcwaldzki, to wykazywanie podobnych upodobań muzycznych i kulinarnych jest typowo faszystowskie?
I czy stosowanie tak dalekich odniesień, jakimi jest porównywanie do faszystów jest uzasadnione? Przecież niechęć do homoseksualizmu nie jest unikalna dla faszyzmu (jeśli w ogóle jest z nim jakoś powiązana). To już kościół bardziej homoseksualistów nie lubi i mamy go na co dzień. Nie trzeba szukać w zamierzchłej przeszłości.

Autor:  Smith [ 29 sty 2013, o 20:06 ]
Tytuł:  Re: język Himmlera

Czy gdyby Palikot użył słowa "naziści" zamiast "faszyści", Twój pierwszy zarzut nie stałby się bezpodstawny? ;)

W tej sprawie oczywiście mamy do czynienia z szukaniem normy prawnej, przy wykorzystaniu której można by pociągnąć pannę poseł Przekupkę do odpowiedzialności karnej. Normy, której nie ma.

Niemniej uważam, że wysuwanie w debacie politycznej ciężkiego działa w postaci prawa karnego jest głupie. Gdyby bowiem Przekupkę udałoby się skazać, zostałaby męczennikiem w walce o obronę kościelnych wartości. Zmarginalizować pannę poseł Przekupkę można tylko poprzez wyśmianie jej słów i poglądów.

Autor:  Solaris [ 30 sty 2013, o 10:53 ]
Tytuł:  Re: język Himmlera

Zarzut jest całkiem trafiony! ;)
Heinrich Himmler o homoseksualistach, 18 lutego 1937 r. (tłumaczenie własne):
Chciałbym rozwinąć kilka myśli na temat homoseksualizmu. Niektórzy homoseksualiści wyznają pogląd: "to, co robię nie ma znaczenia dla nikogo innego, to moja osobista i prywatna sprawa.". Wszystko, co dotyczy kwestii seksualnych przestaje być prywatne, gdy życie lub śmierć narodu od tego zależy. To różnica pomiędzy światową dominacją lub unicestwieniem.
Naród z wieloma dziećmi może zyskać dominację i panowanie nad światem. Czysta rasa z niewieloma dziećmi jest już jedną nogą w grobie; za 50 czy 100 lat nie będzie miała znaczenia, za 200 lat wymrze. Jest kluczowe by zrozumieć, że jeśli pozwolimy tej zarazie trwać dalej w Niemczech bez możliwości jej zwalczenia, będzie to koniec Niemiec, koniec niemieckiego świata. Niestety, nie jest to tak prosta sprawa jak dla naszych praojców. Dla nich, kilka izolowanych przypadków było po prostu nienormalne; topili je w workach. Ci, którzy znajdowali ciała nie wiedzieli, że w 90% przypadków znaleźli się twarzą w twarz z homoseksualistą, który został utopiony z całym swoim dobytkiem. To nie była kara, tylko prosta eliminacja tej szczególnej choroby.

Proszę mnie nie oskarżać o propagowanie faszyzmu; to tylko cytat, oczywiście bzdurny i szkodliwy.
Źródło: http://www.fordham.edu/halsall/pwh/naziviews.asp

Autor:  mithnae [ 3 lut 2013, o 02:39 ]
Tytuł:  Re: język Himmlera

Solarisie, pozwoliłem sobie twoje tłumaczenie puścić dalej.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/