PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 19 mar 2024, o 08:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 30 sty 2013, o 17:48 
Offline
Użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:28
Posty: 11
ok.:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 31 sty 2013, o 18:08 
Offline
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 kwie 2005, o 23:28
Posty: 1743
Lokalizacja: Jedyna słuszna strona Wisły
No i widzisz, co narobiłeś? Jedno bezmyślnie rzucone 'ok' i dyskusja zdławiona.

_________________
We have to make books cool again. If you go home with somebody and they don't have books - don't fuck them.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 31 sty 2013, o 21:49 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
A my tu ostatnio narzekamy, że nic się nie dzieje, więc wiedz, że to źle, że dyskusja się skończyła.

_________________
Chłopiec pełen magii

count your blessings now
'fore they're long gone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 2 lut 2013, o 02:25 
Offline
Mistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2009, o 01:14
Posty: 120
Lokalizacja: milky way
Temat jakoś tak się rozrósł, że chciałem nadrobić zaległości. Po przeczytaniu informacji z dodatkowych źródeł o Uczcie i Grekach, wziąłem się za artykuły o różnicach w budowie mózgu osób hetero i homoseksualnych. Teraz, po przeładowaniu się wiedzą jedynie mam siłę, żeby powiedzieć http://kwejk.pl/obrazek/1645121/do-garow-.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 2 lut 2013, o 11:11 
Offline
Użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:28
Posty: 11
Tematów do dyskusji jest pełno. Przecież nie uśmierciłem całego forum. xD


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 2 lut 2013, o 18:08 
Offline
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:14
Posty: 1078
A czy pomiędzy obiema populacjami porównywano budowę innych części ciała niż mózg (i palce, bo o tym słyszałem)?

_________________
To mężczyzna powinien starać się o mężczyznę, a nie mężczyzna o mężczyznę!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 2 lut 2013, o 23:23 
Offline
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lis 2008, o 01:40
Posty: 2418
Lokalizacja: Praga Północ
Smith pisze:
A czy pomiędzy obiema populacjami porównywano budowę innych części ciała niż mózg (i palce, bo o tym słyszałem)?

Nie trzeba chyba sięgać po skalpel, różnice widać gołym okiem (w znacznej liczbie przypadków) 8)

_________________
hań-ba, hań-ba...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 3 lut 2013, o 21:29 
Offline
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2012, o 15:52
Posty: 537
Lokalizacja: Warszawa(Ursynów)
nadgarstki-od noszenia torybek! i chyba trochę łokcie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 5 lut 2013, o 03:03 
Offline
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lis 2008, o 01:40
Posty: 2418
Lokalizacja: Praga Północ
noTOfrugo pisze:
nadgarstki-od noszenia torybek! i chyba trochę łokcie...

I nie tylko 8)
Obrazek

_________________
hań-ba, hań-ba...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 5 lut 2013, o 10:41 
Offline
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2012, o 15:52
Posty: 537
Lokalizacja: Warszawa(Ursynów)
gosh! co to za program na tym całym mtv? Jakiś serial, czy cuś?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 25 mar 2013, o 23:36 
Offline
Newbie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 mar 2013, o 21:46
Posty: 9
Wracając do tematu (być może warto, bo a nuż dowiemy się, że spłodzony został konserwatywno-lewacki projekt, który za chwilę znowu będzie mógł zostać odrzucony). Rozmawiałem jakiś czas temu z heterykiem, który miał na temat ustawy o związkach pogląd w formie "nie mam nic przeciwko, ale...". Otóż w jego przypadku tym "ale" (poza argumentami czysto rozpłodowymi, że przecież dzieci nie zrobimy), był fakt, że tak naprawdę społeczeństwo nas nie akceptuje, skoro projekt ustawy wywołuje takie emocje.

Jego zdaniem lepiej zaczekać ze sformalizowaniem związków partnerskich do momentu, gdy będzie to akceptowane na tyle, żeby móc wprowadzić ustawę bez większych kłótni. I teraz moje pytanie - jak to było w innych krajach? Czy rzeczywiście wprowadzenie samej ustawy nie spowoduje, że geje staną się powszechnie akceptowani?

Według mnie ustawa byłaby krokiem do przodu. Tym, którzy są w tej sprawie niezdecydowani, dałaby do myślenia, że skoro wprowadzone zostało jakieś rozwiązanie prawne, to związek homoseksualny nie może być tak zły, jak uważają niektórzy. Poza tym uznanie tego przez państwo dało by także więcej odwagi samym gejom, którzy mówiliby o sobie więcej - taka reakcja łańcuchowa: outowanie się jednych, spowoduje outowanie drugich, a biedni osaczeni heterycy będą musieli w końcu przyznać, że "oni są jednak normalni".

A może sama ustawa nie będzie miała żadnego wpływu na kształtowanie się opinii o homoseksualistach?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 26 mar 2013, o 00:02 
Offline
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:14
Posty: 1078
Oczywiście jest tak, że prawo kształtuje poglądy. Doskonale widać to na przykładzie aborcji, kary śmierci czy - nie odchodząc daleko od tematu - wysyłania za homoseksualizm do więzienia. Jakakolwiek ustawa o związkach partnerskich będzie miała znaczny wymiar propagandowy - tak jak stan braku uznania przez prawo par jednopłciowych sprzyja bagatelizowaniu gejów i lesbijek.

_________________
To mężczyzna powinien starać się o mężczyznę, a nie mężczyzna o mężczyznę!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 26 mar 2013, o 01:13 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
Z tym, czy najpierw ma być ustawa, czy najpierw zgoda społeczna jest jak z jajkiem i kurą. Choć w sumie ja nie popieram sytuacji, w której władza nie realizuje oczekiwań ludzi, tylko stara się ludzi pouczać na swój sposób.
W innych krajach tego typu ustawy też rodzą problemy w momencie ustalania - czego przykładem jest ogromna demonstracja we Francji, która odbyła się kilka dni temu przeciw zrównaniu praw małżeństw zwykłych i homoseksualnych (w uproszczeniu).
Niemniej istnienie w danym kraju przepisów pozwalających na zawieranie związków jednopłciowych może być też o tyle korzystne, że pozwala następnie tworzyć statystyki, które będą następnie zaskakiwać homofobów. Świetnym przykładem jest Holandia:
cytat z Wikipedii, ale podobne informacje widziałem też gdzie indziej pisze:
Według orientacyjnych statystyk podanych przez Centraal Bureau voor de Statistiek (Statistics Netherlands) (holenderski odpowiednik GUS-u), przez pierwsze sześć miesięcy obowiązywania prawa małżeństwa homoseksualne stanowiły 3,6% wszystkich małżeństw zawartych w kraju w tym okresie; w pierwszym miesiącu wskaźnik ten wynosił około 6%, a w następnych około 3%. W podanym okresie ślub wzięło 2100 mężczyzn i 1700 kobiet. Do czerwca 2004 roku ślub wzięło ponad 6 000 par jednopłciowych[18]. W marcu 2006 roku Statistics Netherlands opublikowała przybliżone statystyki ślubów homoseksualnych w poszczególnych latach - w 2001 roku zawarto 2 500 takich małżeństw, w 2002 roku 1 800, w 2004 roku 1 200, a w 2005 roku 1 100[19].

Według Statistics Netherlands, w ciągu dziesięciu lat istnienia możliwości zawierania małżeństw jednopłciowych skorzystało z niej 14 813 par (7 522 męskich i 7 291 żeńskich), spośród których rozwiodło się 1 078 par. Wskaźnik rozwodów par jednopłciowych wynosi więc 5%; dla porównania ogólny wskaźnik rozwodów w Holandii wynosi 38%.
Coś mi się wydaje, że homofobom trudno byłoby uwierzyć w tak względnie dużą trwałość zarejestrowanych związków homoseksualnych.

_________________
Chłopiec pełen magii

count your blessings now
'fore they're long gone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 11 lip 2013, o 23:52 
Offline
Newbie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 mar 2013, o 21:46
Posty: 9
Cytuj:
Kostaryka przypadkiem wprowadziła możliwość zawierania homoseksualnych związków partnerskich

Na Kostaryce przez niedopatrzenie wprowadzono poprawkę, która umożliwia
zawieranie homoseksualnych związków partnerskich - informuje gazeta "La Nación".

Poprawkę dotyczącą określenia, że związek nie dotyczy tylko mężczyzny i kobiety,
wprowadzono podczas pracy nad ustawą o związkach partnerskich - informuje Huffington Post,
powołując się na "La Nación".

Konserwatyści domagają się teraz od prezydent Laury Chinchill zawetowania ustawy,
stwierdzając, że "czują się oszukani" i "popełnili błąd" podczas głosowania.

Przydałaby się w Polsce jakaś Aleksandra Jakubowska, która tu i ówdzie wprowadziłaby
kilka niewielkich dopisków i wyszłaby z tego ustawa o związkach partnerskich (małżeństwach?)
z prawdziwego zdarzenia ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group