PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 19 mar 2024, o 09:07

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 24 lip 2012, o 11:18 
Offline
Mistrz

Rejestracja: 17 lis 2011, o 15:58
Posty: 73
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,12180764,Zwiazki_partnerskie_w_Sejmie___pierwsze_czytanie_sie.html

No i posłowie uwalili projekt ustawy o związkach (przynajmniej na razie, jest cień szansy na to, że może uda się do tego wrócić po wakacjach). A miałem nadzieję, że przynajmniej będą go dalej procedować i dojdzie wreszcie do jakiejś merytorycznej dyskusji :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 24 lip 2012, o 13:13 
Offline
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lis 2008, o 01:40
Posty: 2418
Lokalizacja: Praga Północ
Czyżby PO nie zamierzała się odwdzięczyć za emerytury? o_O A to łobuzy 8)
Na merytoryczną dyskusję nie ma co liczyć, póki będzie do tego wszystkiego mieszana religia i światopogląd :/

_________________
hań-ba, hań-ba...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 24 lip 2012, o 14:37 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
Ja bym powiedział, że sprawa związków partnerskich to właśnie problem typowo światopoglądowy, tj. taki, który rozważa się w oparciu o jakiś światopogląd, wskazujący co jest wystarczająco zgodne z obyczajami. A religia to jeden z podstawowych czynników wpływających na światopogląd. Projekt tego typu będzie miał szanse przejść, gdy ludzie się odpowiednio przyzwyczają do faktu powszechnego istnienia homoseksualistów oraz jak będą sami wiedzieli, że mają w swoim otoczeniu osoby homoseksualne i zaczną rozumieć, że takie związki partnerskie by się im przydały a niczemu by nie szkodziły.

_________________
Chłopiec pełen magii

count your blessings now
'fore they're long gone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 24 lip 2012, o 22:04 
Offline
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lis 2008, o 01:40
Posty: 2418
Lokalizacja: Praga Północ
Są takie kwestie, które faktycznie ciężko rozpatrywać w oderwaniu od światopoglądu, jak np kara śmierci.
Ale to, czy pozwolić dwóm osobom po sobie dziedziczyć i się wspólnie rozliczać, można przy odrobinie dobrej woli nie mieszać w ideologię - tak myślę...

_________________
hań-ba, hań-ba...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 13 sie 2012, o 12:52 
Offline
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 mar 2009, o 02:40
Posty: 453
Quarrel pisze:
Są takie kwestie, które faktycznie ciężko rozpatrywać w oderwaniu od światopoglądu, jak np kara śmierci.


a jakie kwestie można rozpatrzeć w oderwaniu od światopoglądu? ;)
imo to nie kwestia obiektywności-światopoglądowości, tylko po prostu ścierania światopoglądów (mój najlepszy bo boski; a nie, bo mój -tradycyjny, właśnie że nie, mój najlepszy bo naukowy..) taka piaskownica, tylko że w dużym stopniu decydująca o życiu ludzi

_________________
czytasz, nie czytasz - i tak nie idę z tobą do łóżka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 13 sie 2012, o 19:37 
Offline
Mistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 sty 2012, o 16:13
Posty: 187
im9today pisze:
a jakie kwestie można rozpatrzeć w oderwaniu od światopoglądu? ;)


Każde. Skonstruowanie ustawy, która nadaje prawa jednej grupie obywateli bez odbierania ich innej grupie nie jest znowuż takim karkołomnym zadaniem. Karkołomnym zadaniem jest przeforsowanie takiej ustawy bez straty poparcia grupy, która jest gwarantem zachowania władzy (elektoratu lub szeroko rozumianego lobby). Natomiast takie sformułowania jak "światopogląd" czy "wartości" w ustach elit są dziś niczym innym jak tylko pożywką dla mas.

_________________
"Bo od kota lepsze są już tylko 2 koty" - kolega Przemek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 13 sie 2012, o 20:42 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
eheaha pisze:
im9today pisze:
a jakie kwestie można rozpatrzeć w oderwaniu od światopoglądu? ;)


Każde. Skonstruowanie ustawy, która nadaje prawa jednej grupie obywateli bez odbierania ich innej grupie nie jest znowuż takim karkołomnym zadaniem.
Ale jeśli światopogląd konstruujących na to nie pozwala? I jeśli trzymanie się światopoglądu jest dla nich jedynym sposobem na "ostateczne zwycięstwo", jakim jest jakieś tam życie wieczne czy coś takiego? Zresztą nie jestem pewien czy pogląd, że prawa powinny być równe też nie wynika z jakiegoś światopoglądu. :P

_________________
Chłopiec pełen magii

count your blessings now
'fore they're long gone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 13 sie 2012, o 22:40 
Offline
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 mar 2009, o 02:40
Posty: 453
no właśnie moje pytanie było retoryczne, bo każda próba 'r o z p a t r y w a n i a' będzie się wiązała z jakimś światopoglądem, ale nie o to tu chodzi, żeby mieć rację, tylko o konkretne działanie - przeforsowanie i przyjęcie ustawy. a to jakie kto za tym będzie miał interpretacje, to już sprawa zupełnie drugorzędna. jednym zdaniem - to nie brak merytorycznej dyskusji oderwanej od (np. religii) jest tu problemem, tylko sprzeczne interesy i rozkład sił.

_________________
czytasz, nie czytasz - i tak nie idę z tobą do łóżka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group