PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 26 cze 2019, o 20:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 8 kwie 2012, o 22:03 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

To się w głowie nie mieści: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,11503427,Areszt_za_transparent_broniacy_praw_homoseksualistow_.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=10199882
Cytuj:
Dwóch mężczyzn aresztowano w Petersburgu za trzymanie transparentu: "Homoseksualizm jest formą seksualności dowiedzioną przez naukę" - donosi "Spiegel". To pierwsza kara, jaką nałożono po wprowadzeniu w byłej stolicy Rosji ustawy przeciwko rozpowszechnianiu informacji o homoseksualizmie.

oraz
Cytuj:
Wkrótce prawo może być rozciągnięte na cały kraj. W Dumie został złożony już odpowiedni wniosek. - Staramy się ochronić nasze społeczeństwo przed homoseksualną propagandą - powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

Nieprzeczytany post: 8 kwie 2012, o 23:32 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Rosjanie bronią się przed "zgniłym zachodem", cóż w tym dziwnego?;P

Nieprzeczytany post: 9 kwie 2012, o 00:19 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Arthax93 pisze:
Rosjanie bronią się przed "zgniłym zachodem", cóż w tym dziwnego?;P

Pytanie, co w tym nie jest dziwnego? Szukam jakichkolwiek racjonalnych argumentów za tym, by zakazywać "propagandy homoseksualnej" i dostrzegam tylko jeden - osoby homoseksualne, które nie dopuszczają do świadomości własnej orientacji, mogą być rzeczywiście przekonane o tym, że to mówienie o homoseksualizmie wywołuje w nich skłonności do osób tej samej płci. Ale to oczywiście aplikowanie niewłaściwego lekarstwa na niezgodność orientacji seksualnej z ego.

Nieprzeczytany post: 9 kwie 2012, o 00:48 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Moja poprzednia wypowiedź miała raczej charakter ironiczny:P

Zgadzam się, jest wolność słowa, wolny kraj, każdy robi co chce itd. ale nie jestem zwolennikiem tego typu happeningów i marszów równości (czyt. "propagandy homoseksualnej"). Ludzie i bez tego biorą nas za oszołomów. Oglądając telewizję przeciętny heteryk może odnieść wrażenie, że gdzie pojawiają się geje, tam pojawiają się problemy, bo za mało jest konstruktywnej rozmowy, za dużo facetów z "piórkami w tyłku" którzy chcą nie wiadomo czego. W tym konkretnym przypadku (Rosji) nie pomogą chyba ani marsze ani rozmowy, taki ustrój.

Nieprzeczytany post: 9 kwie 2012, o 02:10 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Smith pisze:
Szukam jakichkolwiek racjonalnych argumentów za tym, by zakazywać "propagandy homoseksualnej"
A u nich nie jest to też w jakimś stopniu podyktowane kościołem? Oczywiście nie powiem, że kościelne przepisy są racjonalne, ale jeśli ich nie kwestionować, to wtedy racjonalnym argumentem będą właśnie one.

Arthax93 pisze:
Zgadzam się, jest wolność słowa, wolny kraj, każdy robi co chce itd. ale nie jestem zwolennikiem tego typu happeningów i marszów równości (czyt. "propagandy homoseksualnej"). Ludzie i bez tego biorą nas za oszołomów. Oglądając telewizję przeciętny heteryk może odnieść wrażenie, że gdzie pojawiają się geje, tam pojawiają się problemy
Jestem praktycznie przekonany, że gdyby nie te marsze równości w Polsce, Twoje życie jako homoseksualisty zapowiadałoby się znacznie gorzej. Wydaje mi się, że obecne wyobrażenie ludzi w Polsce na temat gejów jest znacznie inne niż dawniej i że to za sprawą właśnie pokazywania homoseksualistów w mediach.
Teraz ludzie są świadomi, że czasami geje to nastolatki, które modnie się ubierają. Negatywna opinia sprowadza się po części do tego, że geje mają pokręcone w głowie i że mają ochotę robić różne obrzydliwe rzeczy. Wiedzą, że geje istnieją i że trochę ich w społeczeństwie jest, bo przecież niemało ich wychodzi na parady.
Dawniej chyba ludziom się wydawało, że geje to raczej osoby nieco starsze - tak jakby młodych nie było. A starsi nie mogą już wyglądać tak niewinnie i znacznie łatwiej im przypisać różne negatywne, obrzydliwe cechy. Nie kojarzyli ich z modnym wyglądem, tylko z obscenicznym. No i przede wszystkim nikt na co dzień o żadnych gejach nie słyszał, w efekcie czego spodziewam się raczej, że ewentualnego geja ludzie traktowali nie jako reprezentanta kilkuprocentowej mniejszości w społeczeństwie, ale jako przedstawiciela znacznie mniejszej i mniej znanej grupki. Tak mało znanej, że łatwo było o niej kreować bzdurne, obrzydliwe legendy. Tak mało licznej, że dającej się porównać z pacjentami zakładów psychiatrycznych. Stąd, wyoutowanie się w realiach z przed parad równości było znacznie gorzej odbierane niż teraz.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 9 kwie 2012, o 08:31 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
a byłeś kiedyś na marszu równości, czy tak tylko powtarzasz stereotypowe opinie zasłyszane od księdza z ambony?

ja się zgadzam z Chłopcem, że takie akcje podnoszą świadomość w społeczeństwie. a także mogą pomóc wywrzeć presję na polityków. domaganie się równych praw to nie jest oszołomstwo tylko konieczność, bez względu na to, co mówią i sądzą ludzie. po dobroci się tego nie załatwi, bo niczego nam nie dadzą sami z siebie, jeśli się ich nie zmusi do tego, m.in. pokazując, że to liczna grupa, która się potrafi upomnieć o dotyczące jej sprawy.

Rosja uważam, że przerżnie w Strasburgu, ale to potrwa kilka lat w czasie których pewnie w ogóle temat homo zostanie wyparty z debaty publicznej.

Nieprzeczytany post: 9 kwie 2012, o 09:26 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Arthax93 pisze:
ale nie jestem zwolennikiem tego typu happeningów i marszów równości (czyt. "propagandy homoseksualnej"). Ludzie i bez tego biorą nas za oszołomów.

Czy Ty jesteś jednym z tych słynnych "męskich, konkretnych, nieprzegiętych spoko kolo, którzy nie afiszują się ze swoją orientacją"?

Nieprzeczytany post: 9 kwie 2012, o 13:50 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Ach, kochane wy moje, cóż za napaść, urocza w swej pryncypialności. Chyba znowu wam jakaś przepaść umknęła, choć mam wrażenie że raczej kulturowa niż pokoleniowa. Można by z Was propagandowego Trygława zrobić i postawić na Placu Politechniki. Plus byłby taki, że piórek w do.opie by widać nie było, bo Trygław z definicji stoi zawsze frontem do publiki (zwłaszcza tej konkretnej-dyskretnej-nieprzegiętej).

To może ja dla rozluźnienia atmosfery opowiem, co się u mnie w domu rodzinnym w święta działo:
Otóż prowokacyjnie wyciągnąłem Replikę i położyłem na stole. Pierwszy zainteresował się najmłodszy brat (na domowej liście odstępców jest zaraz po mnie - za seks przedmałżeński i niechodzenie do kościoła) którego prawicowo-narodowe poglądy wprawdzie parę razy były przyczyną, że dostał kapciem przez łeb, ale teraz przezornie nie używa słowa pedał w moje obecności i w ogóle uważa na to co mówi. Brat obejrzał, przepisowo się wzdrygnął, ale zaraz pospieszył z informacją, że parę dni wcześniej bił się na ulicy w obronie jakiegoś geja, kolegi kolegi, i to nawet w proporcji 4 ich na 6 dresów. Odpowiedziałem, że może napisać list do repliki i zostać sławny, ale jakoś nie zapalił się do tego pomysłu. A potem przyszedł ojciec i z tuskowym uśmiechem położył obok plik numerów Nowego Państwa oświadczając no to teraz mamy multi-kulti - nie wiem czemu akurat tak, bo w sumie do wyboru z popularnych tytułów walczących z propagandą homoseksualną w domu chyba tylko Frondy nie było. A na końcu brat straszył repliką szwagra. Było wesoło.

Nieprzeczytany post: 9 kwie 2012, o 23:57 
Chłopiec
Awatar użytkownika

mithnae pisze:
A na końcu brat straszył repliką szwagra. Było wesoło.
Jak się starszy repliką? Pokazuje się obrazki Drag Queen?

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 10 kwie 2012, o 10:48 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
mithnae pisze:
A na końcu brat straszył repliką szwagra. Było wesoło.
Jak się starszy repliką? Pokazuje się obrazki Drag Queen?

Między innymi, choć chyba akurat w bieżącym numerze było ich mniej niż zazwyczaj.
Natomiast wyraz twarzy moich heteroseksualnych krewnych i powinowatych trzymających owo pisemko w swoich heteroseksualnych rączętach - bezcenny.

Nieprzeczytany post: 13 kwie 2012, o 16:47 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Smith pisze:
Szukam jakichkolwiek racjonalnych argumentów za tym, by zakazywać "propagandy homoseksualnej"
A u nich nie jest to też w jakimś stopniu podyktowane kościołem? Oczywiście nie powiem, że kościelne przepisy są racjonalne, ale jeśli ich nie kwestionować, to wtedy racjonalnym argumentem będą właśnie one.

To by było racjonalne, gdyby przeciwdziałaniu "propagandzie homoseksualnej" towarzyszyło prawne zakazywanie "propagandy aborcyjnej", "propagandy eutanazyjnej" itd.

Nieprzeczytany post: 13 kwie 2012, o 20:26 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Smith pisze:
Chlopiec pisze:
Smith pisze:

To by było racjonalne, gdyby przeciwdziałaniu "propagandzie homoseksualnej" towarzyszyło prawne zakazywanie "propagandy aborcyjnej", "propagandy eutanazyjnej" itd.

Nie można wszystkiego na raz. Małymi kroczkami się różne rzeczy robi. To mogłoby tłumaczyć dlaczego tylko o homo poszło. Ale nie wiem czy to jest wystarczająco proste rozwiązanie, by było prawdopodobne.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]