PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 19 wrz 2019, o 08:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 23 sty 2012, o 20:35 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Artykuł na temat protestu przeciwko ACTA
MMWarszawa.pl pisze:
"24 stycznia internauci przyjdą przed filię Parlamentu Europejskiego w Warszawie. Zaprotestują przeciwko kontrowersyjnej umowie ACTA." [...] "Zostały już zapowiedziane na Facebooku. W przypadku akcji Protest przeciwko podpisaniu ACTA przez Polskę można mówić o sporym odzewie."

Tak dla kogoś kto nie może przeczytać stronki na fejsie to tutaj jest opis:
Fanpage Protest przeciwko podpisaniu ACTA przez Polskę- Warszawa pisze:
"Kiedy: Wtorek
Godzina: 16:00 – 18:30
Gdzie: Parlament Europejski - Biuro w Polsce
Jasna 14/16a, 00 041 Warszawa
Opis:
24 stycznia (wtorek) - protest

26 stycznia (czwartek) zaplanowano podpisanie ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) czyli niezwykle kontrowersyjnej umowy międzynarodowej przez przedstawicieli polskiego rządu. Sprzeciwiamy się przyjęciu tego dokumentu.

Śledź na bieżąco opis wydarzenia, tu będą informacje których powinien być świadom każdy uczestnik protestu.

WAŻNE INFORMACJE:

CEL: Pokojowe wyrażenie sprzeciwu wobec ACTA

NIEZBĘDNE WYPOSAŻENIE:
- zdrowy rozsądek

ZASADY:
- zachowujemy się POKOJOWO - nie dopuszczamy się żadnych form agresji (w tym słownej), wulgaryzmów, nie dajemy się komukolwiek sprowokować ani nie prowokujemy
- NIE ZAKRYWAMY TWARZY (utrudni to życie ewentualnym osobom mącącym spokój)
- nie przynosimy przedmiotów niebezpiecznych
- nie reklamujemy żadnej opcji politycznej, łączy nas jeden wspólny postulat
- opuszczamy miejsce zgromadzenia od razu po jego rozwiązaniu
- przestrzegamy prawa

FORMA
- transparenty
- hasła
- minuty ciszy
Połączmy te trzy elementy, współpracujmy z prowadzącym zgromadzenie :)

dyskusja: https://www.facebook.com/permalink.php? ... 8760242341

MEDIA
- proponujemy nie rozmieniać się na drobne i serwować mediom prosty przekaz "Mówię nie dla ACTA"

TREŚĆ
http://www.mkidn.gov.pl/media/docs/2012 ... k_ACTA.pdf

LEGALNOŚĆ
Zgromadzenie zostało zarejestrowane przez BBiZK w Warszawie.

"ACTA drogą do niewoli, nie poddamy się kontroli"
"Brak cenzury, wolność słowa, ACTA nam się nie podoba"
"Powiedz nie cenzurze w necie! I stań z nami na pikiecie!"
" Wolny internet !!! "
" Precz z cenzurą "
"Nie dla ACTA!"
"ACTA nam dziś nie potrzeba, dajcie chleba dajcie chleba"
"ACTA= Arogancki Cyniczny Traktat Antyspołeczny"
[...]"

Ja się wybieram, przyłączcie się.

Nieprzeczytany post: 23 sty 2012, o 21:21 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Nie wiem już gdzie pisać, więc napiszę tu - ja się wybieram 8)
Także do zobaczenia Błażeju 8)

Nieprzeczytany post: 23 sty 2012, o 21:32 
Awatar użytkownika

Ciekaw jestem czy ludzie umieją czytać i te 30 tys. zadeklarowane na fejsie przyjdzie jutro na protest ;P Fajnie byłoby gdyby tyle osób przyszło - tłum wtedy sięgałby przynajmniej do skrzyżowania Świętokrzyskiej z Marszałkowską - zwłaszcza, że Świętokrzyska zamknięta przez budowę metra ;P

Nieprzeczytany post: 23 sty 2012, o 23:04 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

będę, ale idę tam gościnnie, po piwie.

Nieprzeczytany post: 24 sty 2012, o 01:33 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Przepraszam ale musze!

też bym chętnie wpadł ale kolosy mi nie pozwalają :(

Nieprzeczytany post: 24 sty 2012, o 01:41 
Awatar użytkownika

Na dwie godzinki nie wpadniesz? Oj Puma, Puma.

Nieprzeczytany post: 24 sty 2012, o 10:37 
Mistrz

Jak uda mi się wcześniej uporać z referatem na etykę, to ja też będę

Nieprzeczytany post: 24 sty 2012, o 16:24 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

z całym sercem chętnie bym wpadł ale jak pomyśle co zaraz mnie czeka to umieram.

Nieprzeczytany post: 24 sty 2012, o 20:43 
Administrator
Awatar użytkownika

odnoszę bardzo niemiłe wrażenie że internet został bardzo potężnie strolowany przez wszelkie ruchy no-acta. Dużo karmy dla troli. Serwisy powyłączane. Nawet nie ma jak się uwolnić od tego...

Nieprzeczytany post: 24 sty 2012, o 20:58 
Mistrz-Magik ;)

Teraz trzeba mięć na stronie "NO-ACTA" by ci jej nie zablokowali.

Nieprzeczytany post: 24 sty 2012, o 22:14 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

izotop pisze:
Teraz trzeba mięć na stronie "NO-ACTA" by ci jej nie zablokowali.
A podnieśli rękę na nasze forum? :o ;)

Nieprzeczytany post: 25 sty 2012, o 00:54 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Majki pisze:
odnoszę bardzo niemiłe wrażenie że internet został bardzo potężnie strolowany przez wszelkie ruchy no-acta. Dużo karmy dla troli. Serwisy powyłączane. Nawet nie ma jak się uwolnić od tego...

jeśli nie ma innego sposobu żeby pasywna masa bezrefleksyjnych przeżuwaczy lolcatów i innych treści masowego rażenia zwróciła na coś uwagę a może nawet ruszyła dupę do działania, to ja nie mam nic przeciwko "strolowaniu internetu".
jest się o co burzyć, posłuchaj vagli na PR1

Nieprzeczytany post: 25 sty 2012, o 03:58 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Majki pisze:
A mi się to trochę podoba. Przypomina mi to nieco żałoby narodowe, których bardzo nie lubiłem, bo zaśmiecały Internet. Jednak tym razem duże zainteresowanie masy ludzkiej uważam za pozytywne, więc cieszę się, że w końcu masowa histeria ukierunkowała się w jakąś lepiej ocenianą przeze mnie stronę.

Co do samego ACTA, to po przeczytaniu większości tej treści, konsultacjach ze znajomymi prawnikami oraz przejrzeniu iluś tam co bardziej profesjonalnych opinii w Internecie, stwierdzam że postanowienia umowy nie są bardzo szkodliwe, choć niektóre przedstawione idee wcale mi się nie podobają. Mimo to, zdecydowana większość zaleceń ACTA ma już odzwierciedlenie w polskim prawie - również w zakresie tych przepisów, które najbardziej mi się nie podobają. Nie za bardzo obawiam się też bezpośredniego skutków przełożenia ACTA na polskie prawo, za to spodziewam się, że z czasem ustawa ta może stać się argumentem, który po podpisaniu będzie traktowany jako zobowiązanie, które dzięki dosyć mglistym zaleceniom, jakie są w nim zapisane, będzie mógł być używany do uzasadniania działań faktycznie dalej ograniczających wolności obywatelskie. Bo skoro teraz istnieją istotne sprzeczne opinie specjalistów co do tego, do czego zobowiązuje nas ten dokument, to pewnie z czasem powstaną nowe niekorzystne dla nas interpretacje.

A poza tym od dawna nie podoba mi się to jak tzw. klasa polityczna non stop jedzie po bandzie podejmując optymalnie wiele dla nich niepopularnych decyzji, które pozwalają im wyciągnąć z budżetu duże pieniądze dla siebie i swoich znajomych, jednocześnie nie pogrążając się w dezaprobacie społecznej i utrzymując, że stanowią elitę narodu. ACTA stanowi duży błąd w ich taktyce, bo nie przewidzieli tego, że zrobi się z tego taka afera, szczególnie że starano się by raczej trzymać ACTA w tajemnicy.
Moim zdaniem ACTA, ze względu na to że stanowi wiele zaleceń, które i tak realizujemy, jest głównie takim czymś, dzięki czemu politycy będą sobie mogli na arenie międzynarodowej chwalić się tym, z jakiego to nowoczesnego i prawożądnego kraju pochodzą. Dlatego tak chętnie przypisywali sobie jeszcze niedawno zasługi namówienia UE na ACTA w czasie polskiej prezydencji. Uważam, że sposób, w jaki klasa polityczna pozwala sobie wykorzystywać społeczeńśtwo jest naganny i bardzo bym chciał, by się to kiedyś w końcu skończyło. Pewnego rodzaju zryw, jakim jest ten nagły protest przeciw ACTA, choć pewnie nic nie da, ma pewną szansę stać się przykładem po którym ludzie uwierzą, że ich codzienna irytacja postępowaniem władz może przełożyć się na faktycznie silny protest. Jeśli takie protesty będą się powtarzały w przypadku kolejnego pogrywania sobie rządu ze społeczeństwem, możę w końcu politycy trochę się przestraszą i choć trochę ograniczą to swoje codzienne naganne zachowanie.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 25 sty 2012, o 04:17 
Administrator
Awatar użytkownika

Jak przejdzie ACTA to Tusk dostanie guzik którym będzie sobie wyłączał internet!!!
Trololol, podaj dalej.

Dla mnie to taka akcja. Dzisiejsze relacje z imprezki pod tym czymś tam w centrum tylko mnie utwierdzają w tym przekonaniu. Głupcy tak strolowali to wydarzenie że aż żal było patrzeć. Nie zamierzam nawet słuchać osób które w debacie internetowej używają słowa spierdalaj, albo noszących transparenty JP na 100%. Jeszcze tylko pobryzgać krwią po bruku i będą igrzyska w wersji internetowej. Zabawa przednia.
Poproszę jeszcze o kilka samobójstw po podpisaniu ACTA w Japonii. Protest bez dramy w tle to gówno a nie protest.

Mimo że idea była słuszna internet i tak wygrał. To potężne medium pełne idiotów.

Nieprzeczytany post: 25 sty 2012, o 10:32 
Mistrz
Awatar użytkownika

Majki pisze:
Dzisiejsze relacje z imprezki pod tym czymś tam w centrum tylko mnie utwierdzają w tym przekonaniu. Głupcy tak strolowali to wydarzenie że aż żal było patrzeć. Nie zamierzam nawet słuchać osób które w debacie internetowej używają słowa spierdalaj, albo noszących transparenty JP na 100%.

ACTA mi się nie podoba (choć nie mówię, że jestem przeciw). Na demonstrację nie poszedłem, bo jakoś mi było nie w smak stanąć po prawej stronie koleżki z 10GB muzyki, za którą w przeciwieństwie do mnie, nie zapłacił, a po lewej jakiejś dziuni, która przyszła bo obawia się że jej kwejk przestanie działać.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]