PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 4 sie 2020, o 13:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 25 paź 2011, o 08:30 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

I znalazłem na fejsie dziś taką wypowiedź ciekawą.

Cytuj:
Zmartwiona kobieta udała się do swojego ginekologa i powiedziała:

„Doktorze, mam poważny problem i bardzo potrzebuję pana pomocy! Moje dziecko nie ma nawet jednego roku życia, a ja jestem ponownie w ciąży. Nie chcę dzieci w tak małym odstępie czasu. "

Tak więc lekarz odpowiedział: „Dobrze, czego pani ode mnie oczekuje?”

Odpowiedziała: “Chcę przerwać moją ciążę i liczę na pańską pomoc w tej sprawie.”

Lekarz zastanowił się chwilę, po chwili ciszy powiedział do kobiety: “Wydaje mi się, ze znalazłem lepsze rozwiązanie pani problemu. Będzie to również bezpieczniejsze dla pani.”

Uśmiechnęła się myśląc, że lekarz zamierza przyjąć jej prośbę.

Następnie kontynuował: “Widzi pani, aby nie musiała pani zajmować się dwójką dzieci w tym samym czasie, zabijmy to, które trzyma pani w ramionach. W ten sposób odpocznie pani zanim następne się urodzi. Jeśli mamy zamiar zabić jedno z nich, to nie ma znaczenia, które to jest. Nie byłoby ryzyka dla pani ciała, jeśli wybierze pani to, które trzyma w ramionach.

Ta pani była przerażona i powiedziała: „Nie, doktorze! To okropne! Zabicie dziecka to przestępstwo!”

„Zgadzam się” odpowiedział lekarz. “Ale wydawało się, że pani to nie przeszkadza, więc pomyślałem, ze może byłoby to najlepsze rozwiązanie.”

Lekarz uśmiechnął się, wiedząc, że osiągnął swój zamiar.

Przekonał matkę, że nie ma różnicy w zabiciu dziecka, które już się narodziło a takim, które jest jeszcze w łonie matki. Przestępstwo jest takie samo!

Razem możemy zaoszczędzić cenne życie!

Miłość mówi: "Poświęcenie siebie dla dobra drugiej osoby." Aborcja mówi: "Poświęcenie drugiej osoby, dla dobra samego siebie."
Udostępnij · 18 października

Nieprzeczytany post: 25 paź 2011, o 08:44 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Puma* pisze:
I znalazłem na fejsie dziś taką wypowiedź ciekawą.
Cytuj:
Następnie kontynuował: “Widzi pani, aby nie musiała pani zajmować się dwójką dzieci w tym samym czasie, zabijmy to, które trzyma pani w ramionach. W ten sposób odpocznie pani zanim następne się urodzi. Jeśli mamy zamiar zabić jedno z nich, to nie ma znaczenia, które to jest. Nie byłoby ryzyka dla pani ciała, jeśli wybierze pani to, które trzyma w ramionach.
Nawet pomysłowe. Tylko, że pani się to nie podobało, bo się do tego urodzonego już przyzwyczaiła. Jak coś jest żywe, widać to i wchodzi w interakcje ze społeczeństwem, to się do tego znacznie łatwiej przyzwyczaić niż do czegoś, czego praktycznie nie widać. No i jest jeszcze kwestia zdrowotna - to pierwsze już się urodziło i jest sprawne, a drugie jeszcze nie przeszło tego ważnego etapu. I jak się pierwsze zabije, a drugie przejdzie etap z problemami, to wyjdzie niekorzystnie.
No i trzecia spawa - ta pani chyba chciała mieć jedno dziecko. Zabijanie tego co już się urodziło jest więc o tyle gorsze, że pozbawia pani na jakiś czas dziecka. Wydłuża czas zanim jedyne dziecko dorośnie i stanie się niezależne, a przecież w utrzymanie go już pani trochę zainwestowała. Zabicie pierwszego zamiast drugiego będzie zmarnowaniem tych wszystkich starań, które pani włożyła w dziecko od momentu urodzenia.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 25 paź 2011, o 13:29 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Taka argumentacja mi się niezmiernie podoba Chłopcze :wink:

Nieprzeczytany post: 25 paź 2011, o 14:51 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Ona jest niezmiernie chłopcopodobna - ja pewnie nie potrafiłbym się do takich argumentacji ad absurdum ustosunkować na tyle neutralnie, żeby wykazać, jak bardzo są nieracjonalne.

Nieprzeczytany post: 25 paź 2011, o 15:58 
Chłopiec
Awatar użytkownika

mithnae pisze:
Ona jest niezmiernie chłopcopodobna - ja pewnie nie potrafiłbym się do takich argumentacji ad absurdum ustosunkować na tyle neutralnie, żeby wykazać, jak bardzo są nieracjonalne.
Ta moja jest nieracjonalna? W sensie, że kobieta (i jej rodzina) się np. nie przywiązuje do urodzonego już dziecka bardziej niż do dziecka nieurodzonego? Czy też argumentacja pana lekarza jest nieracjonalna?

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 25 paź 2011, o 16:13 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Warto też zauważyć, że nie ma chyba takiej substancji, która spożyta przez matkę zabiłaby urodzone już dziecko. Jest jednak taka możliwość, że kobieta podejmie ze swoim ciałem takie działania, że wpłyną w niekorzystny sposób na płód. Dlaczego więc odbierać kobiecie możliwość rozporządzania własnym ciałem?

Nieprzeczytany post: 25 paź 2011, o 16:50 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Smith pisze:
Warto też zauważyć, że nie ma chyba takiej substancji, która spożyta przez matkę zabiłaby urodzone już dziecko. Jest jednak taka możliwość, że kobieta podejmie ze swoim ciałem takie działania, że wpłyną w niekorzystny sposób na płód. Dlaczego więc odbierać kobiecie możliwość rozporządzania własnym ciałem?
Można by powiedzieć, że:
-jeśli kobieta zacznie w ramach rozporządzania własnym ciałem sięgać po nóż i dźgać narodzone dziecko to je zabije.
-jeśli kobieta wsiądzie do samochodu, będzie wiozła dziecko i zacznie spożywać duże ilości alkoholu, to jest duża szansa, że zabije i siebie i dziecko.
Powyższe działania są zabronione, z czego to drugie nawet jest karane nawet przed zabiciem dziecka, podczas gdy to pierwsze dopiero jak dziecko dozna jakiejś krzywdy (za wyjątkiem udowodnienia zamiaru).
Część ludzi uważa, że dziecko wewnątrz kobiety nie jest już ciałem kobiety. Że w którymś tam momencie przestaje być ciałem matki, a staje się ciałem człowieka który co prawda się jeszcze nie urodził, ale już jest człowiekiem. Jak dla mnie wszystko to jest do ustalenia, choć wolałbym, by jeśli uznamy że dziecko nienarodzone jest już człowiekiem, to by pociągało to za sobą także inne konsekwencje niż tylko karę za zabicie.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 25 paź 2011, o 17:02 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
imho to są prolajferskie brednie. to tęga manipulacja - zestawienie zabicia żywego dziecka z przerwaniem ciąży. równie dobrze możnaby przedstawić anegdotkę jak to pacjentowi z bolącym zębem troskliwy doktor proponuje ucięcie głowy - tyle samo w tym sensu. ah, i lekarz jest od świadczenia usług medycznych. jak mu sumienie nie pozwala tego robić, to może zawsze pracować na budowie, albo jak już koniecznie chce leczyć, to nie musi być ginekologiem, tylko równie dobrze się może zająć okulistyką albo dermatologią. to samo dotyczy aptekarzy, którzy chcielby "klauzuli sumienia". wrrr... :gun:

i w ogóle jeszcze jedno spostrzeżenie mi się nasuwa. cały prolajf i bredzenie o "dzieciach nienarodzonych" to jest wymysł ostatnich 10-15 lat. wcześniej owszem pamiętam że się mówiło o aborcji, "skrobankach" itd., ale raczej był to neutralny temat, pozbawiony podtekstów światopoglądowych. w pewnym momencie ktoś musiał stwierdzić, że to się opłaca politycznie zagospodarować i się porobiło…

Nieprzeczytany post: 25 paź 2011, o 17:16 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Smith pisze:
Można by powiedzieć, że:
-jeśli kobieta zacznie w ramach rozporządzania własnym ciałem sięgać po nóż i dźgać narodzone dziecko to je zabije.
-jeśli kobieta wsiądzie do samochodu, będzie wiozła dziecko i zacznie spożywać duże ilości alkoholu, to jest duża szansa, że zabije i siebie i dziecko.
Powyższe działania są zabronione, z czego to drugie nawet jest karane nawet przed zabiciem dziecka, podczas gdy to pierwsze dopiero jak dziecko dozna jakiejś krzywdy (za wyjątkiem udowodnienia zamiaru).
Część ludzi uważa, że dziecko wewnątrz kobiety nie jest już ciałem kobiety. Że w którymś tam momencie przestaje być ciałem matki, a staje się ciałem człowieka który co prawda się jeszcze nie urodził, ale już jest człowiekiem. Jak dla mnie wszystko to jest do ustalenia, choć wolałbym, by jeśli uznamy że dziecko nienarodzone jest już człowiekiem, to by pociągało to za sobą także inne konsekwencje niż tylko karę za zabicie.

Do modelu możemy dodać wiele innych absurdalnych założeń, np. że płód przez kogoś może być potraktowany jako potencjalny przybysz z kosmosu, przez co może stać się cennym obiektem badań naukowych, zatem lepiej zabić żyjące dziecko i pozwolić urodzić się nienarodzonemu, by stało się zadość innemu założeniu, które wprowadzasz, że kobieta chce mieć tylko jedno dziecko. Ale to już czysta sofistyka, w którą mógłbyś się nie bawić ;)

Nieprzeczytany post: 25 paź 2011, o 19:07 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Smith pisze:
Do modelu możemy dodać wiele innych absurdalnych założeń, np. że płód przez kogoś może być potraktowany jako potencjalny przybysz z kosmosu
Hmm... ale ku temu by traktować płód jako przybysza z kosmosu nie widzę podstaw, a ku temu, by traktować płód jako człowieka - już tak. W tym sensie, że np. jak rodzi się wcześniak, np. przez operację, czy jakieś inne wymuszone urodzenie, to on nie staje się człowiekiem dopiero jak doczeka swojego regulaminowego czasu, tylko wcześniej. Myślę, że nie ma też wątpliwości, że wyciągnięcie dzieciaka z brzucha matki np. dzień wcześniej przed narodzinami naturalną metodą sprawiłoby, że człowiek zacząłby istnieć o dzień wcześniej. A skoro tak, to uzyskujemy metodę błyskawicznego zrobienia człowieka - podobnego np. do zerwania jabłka. Wiedząc natomiast, że to nie jest tak, że człowiek w tej jednej chwili powstaje z niczego, możemy więc wnioskować, że zapewne praktycznie gotowy człowiek istnieje jeszcze na pewien czas zanim się urodzi w naturalny sposób, tak samo jak jabłko na drzewie jest jabłkiem jeszcze zanim spadnie na ziemię. A skoro uznamy, że niemal sprawny człowiek istnieje na chwilę przed urodzeniem, to zlikwidowanie go będzie chyba przypominało np. zlikwidowanie.... człowieka niepełnosprawnego. I stąd mogłoby zostać uznane za naganne moralnie, jeśli komuś przeszkadza likwidowanie ludzi, choćby niepełnosprawnych. A ponieważ są spory co do tego, od kiedy płód jest wystarczająco sprawny by był takim prawie gotowym, wartościowym człowiekiem, to rozumiem, że mogą istnieć spory, co do tego do którego momentu można likwidować płód, bez poczucia że zabija się człowieka.
Jak dla mnie problem byłby w dużej mierze rozwiązany, gdyby uznać, że można zabijać wszystko co sobie nie zasłużyło na życie - wtedy nie byłoby wątpliwości, że przed narodzinami dziecko jeszcze na nic na pewno nie zasłużyło, więc można się go pozbyć. Problem byłby za to po narodzinach. :P

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 25 paź 2011, o 19:40 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

hm, a gdyby to rozpatrywać jako jakiś organizm pasożytniczy, który do tej kobiety jest podłączony rureczkami i z niej wysysa krew. jakby np. dorosły człowiek próbował się do kogoś drugiego podłączyć rurkami, do jego krwiobiegu, żeby wykorzystywać zawarte w nim substancje odżywcze, to chyba ta osoba miałaby prawo się bronić i nawet zabić tę drugą osobę w samoobronie, nie?

Nieprzeczytany post: 25 paź 2011, o 20:59 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

cysiek pisze:
który do tej kobiety jest podłączony rureczkami i z niej wysysa krew
Nie bluźnij! Nawet jeśli to uproszczenie… :P

Nieprzeczytany post: 25 paź 2011, o 21:15 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

no uproszczenie, ale jednak na pewnym poziomie jest to obcy organizm, który zaczyna się rozwijać wewnątrz organizmu „nosicielki” i jest od niego uzależniony, bo do przeżycia potrzebuje dostarczanych przez niego substancji.

Nieprzeczytany post: 25 paź 2011, o 21:16 
Chłopiec
Awatar użytkownika

cysiek pisze:
hm, a gdyby to rozpatrywać jako jakiś organizm pasożytniczy, który do tej kobiety jest podłączony rureczkami i z niej wysysa krew. jakby np. dorosły człowiek próbował się do kogoś drugiego podłączyć rurkami, do jego krwiobiegu, żeby wykorzystywać zawarte w nim substancje odżywcze, to chyba ta osoba miałaby prawo się bronić i nawet zabić tę drugą osobę w samoobronie, nie?

Dobre! mi to pasuje! Uważam to za świetną kontrargumentację. Jeśli nazwać płód człowiekiem, to niech odpowiada za szkody, które wyrządza... choć w przypadku niepełnoletnich za szkody odpowiadają często rodzice :/

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 25 paź 2011, o 21:25 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Ależ ja nie neguję tego, iż jest to ciało obce dla organizmu kobiety (i że z pewnej perspektywy można płód przyrównać do pasożyta), niemniej pisanie o rureczkach i wysysaniu krwi to lekkie przegięcie. :P

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]