PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 11 gru 2019, o 09:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 22 lis 2011, o 22:14 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Link do artykułu:
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,10689459,_Zakaz_pedalowania__zarejestrowany___Nie_nawoluje.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_TokFm
Cytuj:
"Zakaz pedałowania" jednoznacznie nie nawołuje do nienawiści - mówi w rozmowie z TOK FM dr Paweł Nowak, współautor ekspertyzy sądowej, w oparciu o którą Sąd Okręgowy zarejestrował znaki Narodowego Odrodzenia Polski: "krzyż celtycki", "krzyż i miecz", "orzeł w koronie z krzyżem z rózgami liktorskimi i toporem" oraz właśnie - "zakaz pedałowania".

Najlepszym podsumowaniem tego tematu jest podzielany przeze mnie w 100% komentarz: "Tolerancja dla nietolerancyjnych to najbardziej agresywne i faszystowskie hasło jakie w życiu słyszałem". Jeśli zarejestrowane emblematy nie wypełniają znamion odwoływania się do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, to jakie? Nasze ustawodawstwo antytotalitarne w kontekście takich postanowień sądów to wydmuszka...

Nieprzeczytany post: 23 lis 2011, o 11:29 
Mistrz

Według mnie prawo jest dobre, problem jest ze stanem umysłów niektórych osób te prawo stosujących. Bo jeśli według kogoś hasło "zakaz pedałowania" nie nawołuje do nienawiści, to bez wątpienia jest z nim coś nie tak.

Nieprzeczytany post: 23 lis 2011, o 12:06 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Ktoś sobie zakpił z naszego prawa. I teraz smieje się w nos.

No to Palikotyści maja pole do działania. I zobaczymy co na to PO ze swoim Ministerstwem Sprawiedliwości - piękny sprawdzian choćby dla ich otwartości na prawa naszej mniejszości - czyli tego o czym wczoraj dyskutowaliśmy. A ja w pierwszym odruchu wściekłości tak sobie pomyślałem czy by nie pójść gdzieś w teren i publicznie nie spalić tudzież w inny, acz obyczajny sposób nie zniewazyć tych dwóch ludzików w kółeczku po czym dobrowolnie oddac się w ręce policji...

Chłopcy robimy happening?
Np. indiański taniec wojenny połaczony z radosnym tupotem i opluwaniem plakatu.
Po trzykroć przez lewe ramię.

Nieprzeczytany post: 23 lis 2011, o 19:17 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Smith pisze:
Najlepszym podsumowaniem tego tematu jest podzielany przeze mnie w 100% komentarz: "Tolerancja dla nietolerancyjnych to najbardziej agresywne i faszystowskie hasło jakie w życiu słyszałem".
Z tym się zupełnie nie zgodzę. Słowo faszyzm w różnych odmianach jest zdecydowanie nadużywane.
A co do samego znaku - jeśli ogranizacja narodowców ma wśród swoich zastrzeżonych znaków znak nawiązujący do homoseksualizmu, to zdecydowanie potwierdza to, że ich zainteresowanie homoseksualizmem jest silne. A chyba trudno być tak silnie czymś zainteresowanym, jeśli się z tym czymś nie ma niczego wspólnego.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 23 lis 2011, o 19:39 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
ta sprawa to jest jedna wielka granda. wymiar sprawiedliwości nawalił na całej linii - od prokuratury przez sądy aż po Trybunał Konstytucyjny, który odmówił zajęcia się tą sprawą. tutaj jest opisane, jak do tego doszło i jak wielka jest to kompromitacja wymiaru sprawiedliwości: http://www.prawaczlowieka.edu.pl/index. ... ad13c70-b0

to kolejny juz wyrok w ostatnim czasie w którym sądy dają przyzwolenie (wbrew prawu!!!) na nietolerancje, faszyzm (sory Chłopcze, ale symbolika np. krzyża celtyckiego albo rózg liktorskich - fasces, wbrew bredniom wypisanym przez tzw. biegłych jest JEDNOZNACZNA!), gloryfikację przemocy.

wstyd :/

i jeśli nie można liczyć na to, że wymiar sprawiedliwości będzie zwalczał neonazistów, to chyba pozostaje tylko przystanie do Antify i wzięcie sprawy we własne ręce :gun:

Nieprzeczytany post: 23 lis 2011, o 20:32 
Chłopiec
Awatar użytkownika

cysiek pisze:
ta sprawa to jest jedna wielka granda. wymiar sprawiedliwości nawalił na całej linii - od prokuratury przez sądy aż po Trybunał Konstytucyjny, który odmówił zajęcia się tą sprawą. tutaj jest opisane, jak do tego doszło i jak wielka jest to kompromitacja wymiaru sprawiedliwości: http://www.prawaczlowieka.edu.pl/index. ... ad13c70-b0

To ja mam inne podejście do sprawy. Dla mnie sąd jest właśnie po to, by w konkretnych przypadkach zdefiniować co jest ok, a co nie. Jeśli prawo i okoliczności coś sugerują i zdarza się, że dwie osoby odczytają to prawo inaczej, sprawa trafia do sądu i tam jest ustalane kto ma rację. Tu sąd uznał, że racje mają ludzie z NOPu.
Zastanawiałbym się tylko, czy w trakcie takiego procesu bierze się pod uwagę ewentualną obsceniczność znaku. Bo dla mnie ten znak nie jest nienawistny, tylko obsceniczny, tak samo jak ten:
http://userserve-ak.last.fm/serve/252/60050543.jpg
Ale nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie.
Cytuj:
sory Chłopcze, ale symbolika np. krzyża celtyckiego albo rózg liktorskich - fasces, wbrew bredniom wypisanym przez tzw. biegłych jest JEDNOZNACZNA!
Ja się odnosiłem tylko i wyłącznie do znaczku "zakaz pedałowania".

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 23 lis 2011, o 20:41 
Mistrz
Awatar użytkownika

Goxdzik pisze:
Według mnie prawo jest dobre, problem jest ze stanem umysłów niektórych osób te prawo stosujących. Bo jeśli według kogoś hasło "zakaz pedałowania" nie nawołuje do nienawiści, to bez wątpienia jest z nim coś nie tak.

ja bym może tak daleko nie szedł z interpretacją... samo hasło jest ok, przyjmijmy je za neutralne ale w połączniu z obrazkiem już nabierac znacznych cech negatywnych

Nieprzeczytany post: 23 lis 2011, o 20:58 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
Chlopiec pisze:
To ja mam inne podejście do sprawy. Dla mnie sąd jest właśnie po to, by w konkretnych przypadkach zdefiniować co jest ok, a co nie. Jeśli prawo i okoliczności coś sugerują i zdarza się, że dwie osoby odczytają to prawo inaczej, sprawa trafia do sądu i tam jest ustalane kto ma rację. Tu sąd uznał, że racje mają ludzie z NOPu.

te sądy nie są przecież nieomylne. a tu ewidentnie sprawa została spuszczona w kiblu ze względów proceduralnych (nie doszło do zbadania przez Trybunał). oraz oparcie orzeczenia na opinii niekompetentnych biegłych.

Cytuj:
Zastanawiałbym się tylko, czy w trakcie takiego procesu bierze się pod uwagę ewentualną obsceniczność znaku. Bo dla mnie ten znak nie jest nienawistny, tylko obsceniczny

też mi się tak wydawało, że powinno zostać to uwzględnione. Potem zauważyłem, że na stronie NOP przy tym tekście gdzie są wymienione nowo zarejestrowane symbole „zakaz pedałowania” jest nieco zmodyfikowany - brakuje mu sterczącego siurka, którego zazwyczaj można zobaczyć podczas przemarszów NOP-u, na wlepkach w autobusach albo wysprejowanego na ścianach. więc dodatkowo jeszcze dochodzi manipulacja tym symbolem.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]